Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    niğdeli51 Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    31.03-2013
    Saat
    16:46
    Yaşadığı Yer
    niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaslar ben 2009 trafık kazası gecırdım aracın trafık sıgortasına muraccat ettım rapor ıstedı ankara dan tam tesekulu hastaneden 100 de 76 rapor aldım sıgorta eksık odeme yaptı yenıden dava actım sıgortaya adlı tıptan rapor ıstendı oranı degısmedı aynı cıktı bılırkısıye gıttı su anda dosyya ne kadar daha surer dava acaba bılgılerınızı beklıyorum

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

davanın sonuna gelmişsiniz artık.bilirkişi hesabını bitirdiğinde mahkeme karar verir ve taraflar bu kararı yargıtaya temyize göndermezlerse karar kesinleşir.temyize giderse dosya yaklaşık 1 sene içinde görüşülür.yargıtay mahkemenin kararını onarsa karar kesinleşir, kararı bozarsa dava yeniden görülmeye başlanır tekrar başa dönülür.siz canınızı sıkmayın.dava nekadar sürerse sürsün sizin bir kaybınız olmaz.çünkü alacağınız tazminatı olay tarihinden itibaren yasal faiziyle birlikte alacaksınız.
    adli tıp iyi oran vermiş.adli tıpın verdiği oran katidir, kimse itiraz edemez.

Üye
    mehmet veysi Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    16:44
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

eğer dosya bilirkişiye gitiyse mahkeme kısa bir ara verir daha sonra karar verilir trafik kazalarında sigortacılar önce ödeme yaparlar çok nadiren karadan sonra yargıtaya gider tahminimce bilirkişiden dönmüşse 3 4 ay sonra paranı alırsın

Üye
    niğdeli51 Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    31.03-2013
    Saat
    16:46
    Yaşadığı Yer
    niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

degerli bilgileriniz için teşekür ederim

Üye
    av.ahmet Avatarı

Gerçek Adı
    AHMET
    Son Giriş
    19.05-2014
    Saat
    11:43
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Trafik Kazası Davaları 12 Ay Sürer Hakim Tekrardan Bilir Kişi Raporunun Düzeltilmesini Sevk Edilen Hastaneden Alınan Raporu İtraz Edip Tekrardan Başka Bir Hastane Sevk Ederse 1.5 Yılı Bula Bilir Buda Avukatınızın Deneyimine Baglıdır Trafik Kazası Dosyasını Bilmiyen Bir Avukat İse 2 Yılıda Bulabilir

Üye
    cemal1453 Avatarı

Gerçek Adı
    cemal çabuk
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    19:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhebalar bende trafik kazası geçirdim bunun neticesinde aracın sigortasına dava açtık mayıs ayında dosyalar adli tıp kurumuna teslim edilmiş adli tıp kalıcı rapor için fakat ekim ayı geldi hala adli tıptan onaylanmadı bu normal bir durummu birde adli tıptan bu rapor çıkarsa bu dava ne kadar daha sürer

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

benim dosyada şubat ayından beri adli tıpta.hala bir ses yok.zaten hakim dosya giderken demişti ,iş yoğunluğundan dolayı adli tıp tan ancak 9 ay ile1 yıl arasında gelir demişti.bekliyoruz.
    adli tıp tan rapor çıktıktan sonra dosyayı hesap bilirkişisine verecek hakim.3 ay kadarda orada kalırmış.hesaplandıktan sonra ilk duruşmada karar açıklanır.

Üye
    cemal1453 Avatarı

Gerçek Adı
    cemal çabuk
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Benim avukatla görüştüm adli tatil araya girmese idi şimdiye kadar raporun çıkardı diyor adli tıptan rapor çıkar çıkmaz hesap bilir kişiye biz yollayacağiz dedi oradan 15 20 gün içinde hesaplanır bizde mahkeye sunarız bilir kişi raporunu dedi
    avukat beni yanlışmı bilgilendiyor yoksa

Üye
    cemal1453 Avatarı

Gerçek Adı
    cemal çabuk
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhebala bugün duruşmam vardı dosya adli tıptan gelmişti bilir kişide tazminatı hesaplamıştı fakat sigorta şirketi adana adli tıp kurumunun verdiği rapora itiraz atmiş hakimde kabul etmiş malesef istanbul adli tıp kurumundan almamız gerekiyormuş ya gidip alacağiz yada davadan vaz geçeceğiz sigortadan daha önce %23 lük bir rapor vermiştik ikinci rapor %64 olunca raporu yüksek bulmuş sigorta şirketi malesefki üklemizde adalet sistemi böyle yavas çalışıyor