Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 34 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Pejmurde Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    soğuk şehir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar. Ben Fatih.

1 ekim 2011 itibarıyla sağ kolumu dirsek üstü kaybettim. Şehirlerarası bir otobüs firmasında şoförün direksiyon hakimiyetini (sabaha doğru uyudu kanaatinde herkes.) kaybetmesi sonucu otobüs devrildi ve ölümlü yaralanmalı bu olaydan iki gün sonra sağ kolum ampute oldu.

Firma yetkilileri hemen anlaşalım mağdur olma diye bir yandan, aracılar sakın anlaşma bize gel diyerek bir yandan, avukatlar bu bizim işimiz diyerek başka bir yandan bastırınca ortada kalakalmış haldeyim. Firma sahibinin bir de sigorta şirketi var ve benim adıma sigortalara başvurdu. Sigortalar bana nasıl bir meblağ öderse kandırılmamış olurum bilmiyorum? Ve koluma sebebiyet veren bu kazada protez talebim ne şekilde olmalıdır bilemiyorum. Tabi dava açmak mı yoksa firmayla anlaşma yoluna gitmek mi uygun olur bilmiyorum. Daha doğrusu, okuduğum, konuştuğum ne varsa, kim varsa bendeki kafa karışıklığını arttırmaktan başka bir yardımda bulunmadılar. BEN NEREDEN BAŞLAMALIYIM VE BENİM İÇİN EN UYGUN YOL HARİTASI NASIL OLURSA MAĞDURİYETİM ASGARİYE İNER BİLMEK İSTİYORUM. Baş ağrıtan uzun bir yazı olduysa da yardım eden - etmeyen herkese şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    23:20
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

bence dava aç zaten kamu davası da açılmıştır onun sonucuna göre tazminat davası aç adalet ne derse ona razı ol sonradan pişman olma

Üye
    asi 23 Avatarı

Son Giriş
    11.03-2017
    Saat
    20:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun arkadaşım sana şunu söyleyeyim sıcagı sıcagına her sözler veriliyor malum sonrası agırdan alınır sen duruşunu kaybetme ve hakkını almaya çalış gerk davayla gerek anlaşmayla ama sana anlaşma yapacıgı teklifi bir bilen avukata danış nasıl olumlumu olumsuzmu diye gerçi avukatlarda para peşinde sana diyecekleri dava açalım daha fazlasını alırsın diyecekler ama firmaylada konuş sana her türlü garanti ve teminat veriyorlarsa bunu noeter huzurunda tasdiklet senin gibi bir arkadaşımda aynı olaylar yüzünden söz verildi ama sonra herşey unutuldu en azından alın sizin sözleriniz imzanız dersin.noter huzurunda ama dava açarsanda kazanacaksındır.inşallah yardımcı olmuşumdur. arkadaşım

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Öncelikle geçmiş olsun,Rabbim beterinden korusun.

Önünüzde 2 yol var;
    1-Hukuk yoluna gitmek ve hakkınızı aramak.Avukatlar,Hakimler,bilirkişi raporları,vs çetrefilli ve uzun soluklu bir süreç.İnsanı yıpratan ,üzen bir sürü gelişme.Hakimin iki dudağı arasındasınız.İç hukukta bir şey kazanamasanızda Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine giderek yine tazminat alırsınız.Dediğim gibi uzun bir süreç.

2-Firma ile anlaşmak.Tabi bu süreçte aldatılmamak çok önemli,zira söz ile kalma durumu yüksek.Şayet firma ile anlaşabilirseniz,sizi yormayacak bir süreç olabiir.Geçmişte kazanılan emsal davalar ve kazanılan tazminatlar size bir örnek teşkil eder.Sizde firmadan bu yönde bir bedel talep edebilirsiniz,aksi dava sürecine start verirsiniz.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:44
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

geçmiş olsun
    öncelikle tedavinizi tam olarak yaptırın.
    dava açmak için zamanaşımı sıkıntınız yok. 15 yıl içinde dava açabilirsiniz.tedaviniz bittikten sonra otobüsün trafik sigortasından ve koltuk siğortasından maddi tazminatınızı isteyebilirsiniz.poliçelerde yazan limit dahilinde özür oranınıza göre sigortadan para alabilirsiniz.tedaviniz boyunca yaptığınız harcamaları faturalandırın.otobüsün sigortaları size alabileceğiniz tazminat miktarını hesaplarlar ve öderler.bunun için herhangi bir aracıya gitmeyiniz.sizin olayınız dava lık olacağı için sağlam bir avukatla anlaşın.hem sigortalardan alacağınız maddi tazminatlar için hemde aracın işleteninden ve sürücüsünden alacağınız maddi ve manevi tazminatlar için en iyisi avukatla hareket etmektir.avukatlık ücreti olarakda % 10 ile %20 arasında kazanılan ve tahsil edilen oranlar üzerinden anlaşabilirsiniz.
    siğorta takipçilerinden uzak durunuz.
    acele etmeyiniz.araştırınız.
    kazanız daha yeni olmuş.sigorta şirketleri ödeme yapmak için 1 yıl geçmesini beklemektedirler.

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:52
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    543
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Sizin yapacağınız şey bir avukatla anlaşmak. Anlaşma yoluna gidilecekse bile avukatınız bu konuyu görüşerek halledecektir. Yasalarda böyle bir imkan mevcuttur. Yani taraflar anlaşıp davadan vazgeçebilirler.

Ancak konulara pek hakim olmadığınız anlaşılıyor. O zaman konuyu bilen kişilerden (avukatlardan) yardım almalısınız. Gerekirse dava da açar, anlaşma yoluna da gider.

Üye
    mehmet veysi Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    16:44
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

slm öncelikle geçmiş olsun bende senin gibi 24 nisan 2009 da trafik kazası geçirdim benim belim kırıldı vertebra fraktürü teşhisi koydular senin anlatığın gibi sigortacılar alırız halederiz dediler en son ankaradan bir tanıdığın vesiylesi ile avukat birini tanıdık davayı açtılar davam 14 ay sürdü adli tıpa gittim bana /36 rapor verdi mahkeme dosyamı bilirkişiye gönderdi bilirkişi asgari ücret özerinden bana 101 milyar çıkartı ben avukata herhangi bir ücret ödemedim ilk başta davam bittikten sonra aldığım paranın %liğini verdim hiç bir şekilde extra ödemedim eğer istersen telefonumu verim size sizi görüştürüm msn mvcakmak@hotmail.com gsm 0507 9582349 ismim veysi ha bu arada benim bilirkişi raporumda var msnde size mailde atabilirim belki inanmazsınız diye tekrar geçmiş olsun

Üye
    Pejmurde Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    soğuk şehir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

Mehmet Veysi abim teşekkür ederim. Diğer arkadaşlara da teşekkür ederim.
    Ben gerekli evraklarımı hazırlayıp bir sigorta şirketi aracılığıyla ferdi kaza ve trafik sigortalarına göndererek başvurdum. Ama 2 haftayı geçmesine rağmen bana kimseden karşı cevap gelmedi. Oysa sigorta şirketinin evraklarımı aldıktan sonra 8 iş günü içinde bana ödeme yapmak zorunda olduğu yazıyor kanunda. Merak ediyorum da acaba ben mi birşeyleri anlamıyorum, yoksa adamların umrunda mı değil?

Ben sigortadan alacağım haklara avukatları ortak etmek istemediğim için sigortacı bir tanıdık vasıtasıyla kendim başvurdum. Ama bir müddet sonra benim evraklara otobüs biletimin fotokopisini eklememi de istemişler arkadaş aracılığıyla. Oysa bunu istemeye kesinlikle hakları yok diyor kanunlar. Ben yaralı acildeyken doktorlar üstümdeki afedersiniz don hariç herşeyi makasla kesip çöpe attılar. ayakkabı bile kalmadı. bir tek cüzdanıma zor ulaşabildim. Bu haldeyken bilet nerden aklıma gelsin? Acaba bu tür şeyler sigortacıların oyalama süreçleri mi?Kaldı ki biletin örneğini pekala firma kayıtlarından temin edebilirler. Ben yine de 2 hafta kadar daha beklemeyi düşünüyorum. Şayet bu savsaklama devam ederse sigorta şirketlerini de dava etmeyi düşünüyorum.

Otobüs firması, otobüs sahibi ve şoför hakkında açacağım maddi manevi tazminatlar için avukat tutmayı düşünüyorum sadece. tabi bir de sigortayla anlaşamazsak.

Benim en çok merak ettiğim husus şu ; sigorta şirketleri benim trafik sigortasından alacağım parayı hesaplarken bunu kendi aktüerlerine hesaplatıyorlar. Acaba bu aktüerler hesap yaparken standart bir ölçütleri mi var , yoksa kendi ölçütlerine göre mi hesap yapıyorlar? Daha doğrusu hesap yaparken göz önüne aldıkları başlıca hususlar neler? Bir sitede okumuştum, sigorta şirketlerine bağlı aktüerlerin hesaplamaları gerçekçi değil diye. Bu mümkün mü?

Çok sorup başınızı ağrıttıysam özür dilerim. Teşekkürler.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

'Ben sigortadan alacağım haklara avukatları ortak etmek istemediğim için sigortacı bir tanıdık vasıtasıyla kendim başvurdum.'

sigortacı senin işini bedevayamı takip ediyor.daha fazla hak kaybın olacak şimdi.daha çok zaman kaybın olacak. hiç bir zaman yasal olandan şaşma. avukata her halukarda ihtiyacın olacak.avukatsız bu davaları takip edemezsin.sigortadan para alındıktan sonrada hiç bir avukat senin davanı almaya yanaşmaz veya alırsada öylesine takip eder.
    neyse bunları zamanla öğreneceksin.
    bir nusubet bin nasihattan daha iyidir.
    bu atasözünü çok seviyorum.
    ha ben avukat değilim.senin gibi kaza magduruyum.aklına yanlış bişi gelmesin.

Üye
    Pejmurde Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    soğuk şehir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

kazazade, evet bedava takip ediyor. daha doğrusu takip sayılmaz. Dosya açılıp takip numarası verilene kadar gerekli evrakları ve benim adıma başvuruyu yaptı sadece. Dosya numarası belli olduktan sonra kendim takip edicem.
    Avukatlar sigorta dışında kalan maddi manevi tazminatlar için neden yanaşmıyorlar? Neticede iki durum birbirinden ayrı şeyler. Bilgilerinden istifade etmek için soruyırum. Elbette yanlış bir yoldaysam doğrusunu görüp düzeltmek isterim.

Üye
    mehmet veysi Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    16:44
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

hocam kusura bakmayın benim bütün evraklarımı hazırladım hatta sgk dan gelir bağlanıp bağlanılmadığını bile söylediler onuda halletim en son beni rapora gönderdi fakülte hastanesinde rapora girdim rapor aldım sadece alt kısmında bir yıl sonra kontrol demişlerdi diye beni 2011 haziran ayına atılar en son avukatla görüştüm kendisi bana dedi zaten dava ortalama 1 yıl sürüyor davamı verdim davayı açtık işte 1 yıl bitti aldım paramı o paraylada kendime bir ev aldıminşalah sende alırsın hakını inan içten söylüyom sen dava yoluna gitmesen sigorta yoluyla seni en az 1.5 yıl daha böyle götürür getirirler ya benim kazadan sonra psikolojim bozuldu vallahi ben axa sigortayı aradım genel müdürüne kadar küfür attım o derece insanı bıktırıyorlar inan şu an senin yazdıklarını okuyunca aynısını sanki tekrardan yaşıyorum telefonum var

hocam bu arada benim emg de şunlar yazıyo ne anlama geldiğini söylersen sevinirimBU EMG SOL L3 INNERVASYONLU KASLARDA KRONİK NOROJENİK TUTLUM LİLE UYUMLUDUR AKTİF DENERVASYON YOKTUR diye yazmış

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

sen kendim hallettiğim kadarını ben halledeyim , geri kalanı avukat halletsin diyorsun.peki sen sigortadan parayı alırsn eger avukat neyle uğraşacak.maddi ve manevi tazminat davası.uğraşmazlar arkadaşım.sende olsan uğraşmazsın.zaten bu işlerde sigortadan alınacak para önemli.manevi tazminatlardan fazla bişi beklememek lazım.inşallah tüm haklarını alırsın.canı gönülden istiyorum.fazlası ile al haklarını.
    bu hukuk mücadelesi avukat olmayınca olmuyor arkadaşım.avukatın alacağı yüzde 10 ile 20 arasındaki parayı gözden çıkar ve rahat et bence .
    ama sen siğortadan parayı alabilirsen yine al.

Üye
    hakkimuratli Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Muratlı
    Son Giriş
    24.08-2015
    Saat
    15:36
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kendin takip etmeye bak kimseye güvenme sakınn her türlü davayı aç aracın kaskosundan sigrtasından para alırsın kolun gitmiş kolay bişe değil bu sigorta 100 milyar öderse 100 milyarda medikal ürünü alma hakkınn var protez mesela hiç olmazsa hayatını kolaylaştırır sen takibini bırakma sakın avukatlada para konuş ne kadar gelirse yüzdesini konuşma iyi biirni tut bence geçmiş olsun allah acil şifalar versin

Üye
    ibrahim arslan Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim arslan
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    23:10
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

geçmiş olsun kardeş otobüslerde zorunlu ferdi koltuk kaza sigortasından ödeme alman için yolcu bileti şartır.hangi firmadan bilet aldıysan alt nushası firmadadır.firma sahiplerinden iste .sigortacıyla işe başlaman doğru karar .8 günde ödeme yapılır diyorsun 8 gün dediğin işlemler biter para ibrası sana gelir imzalar banka hesap bilgileri eklendikten sonra ibrayı sigorta şirketine gönderip işleme alındıktan sonra 8 günde ödemek zorundalar bende kazalardan dolayı takip işi yapıyorum burda sana yanıt yazanlar ya avukat yada avukatın elemanıdır avukatı talep ettiklerine göre sigorta için haklarını yolunu çizmişsin kazadan dolayı otobüsten iki poliçeden tazminat hakkın var.bunları aldıktan sonra manevi tazminat için avukatın birini tutabilirsin dava açma için dava harcı avukatlık ücreti acacağın tazminat içinde 1000/65 oranında ödemeyi yaparsın bu şekilde hangi avukata gidersen davan için elini öperler.bu konuda endişen olmasın sigorta konusunda takıldığın nokta olursa sana yardımcı olurum karşılık beklemeden yanlız bir nokta var otobüsün koltuk sigorta euro sigorta ise allah yardımcın olsun ödeme ve dosya işlem uzun bir zaman olur.kazalarda uzuv kaybında tedavinin bitmesine gerek yok hastaneden çıktıktan sonra sağlık kurulundan rapora başvur raporu almanla işlemin bitmiş sayılır.
    takıldığın bir nokta olursa tlf yazıyorum
    05327495986
    ibrahim ARSLAN

Üye
    zcesurman Avatarı

Son Giriş
    26.01-2013
    Saat
    00:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba benim oglum özel araç içerisinde yolcu konumunda iken yaralanmıştı. biz sigortadan tazminatı aldık
    2010 yılında meydana gelmişti kimseye para kaptırma

kaza tespit tutanağı, sigorta poliçesi, maluliyet raporu, sürücünün alkol raporu, alınan ifadeler nüfus cüzdan sureti hastsanede yattığına dair epikrizler hepsini sigorta şirketine gönder değerlendirip gerekli ödemeyi yapıyorlar. yardım istersen yardımcı olmak isterim şimdiden geçmiş olsun... tlf: 0 505 225 80 49 ben bayağı uğraştım ama sonunda aldım akbabalar senin etrafında dört dönerler beni kimler aramadıki bu senin yasal hakkın

Sayfa 1 / 3 123 SonSon