Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 34 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    539
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sigorta sadece teminatlar kapsamında ödeme yapar. Ayrıca bu ödemeyi yaparken size başka tazminat istemeyeceğinize dair de bir belge imzalatır. Aslında sizin muhatabınız otobüs firmasıdır. Sigortadan tazminatı alıp size ulaştırması gereken de odur. Çünkü buradaki sigortanın amacı otobüs firmasını bu tür durumlarda çok yüksek paralar ödemekten kurtarmaktır.

Şimdi sigorta tazminat limiti 10.000TL ise ne yapacaksınız? Size bu parayı verip aradan çekilecektir. Eninde sonunda mahkemeye başvurmanız gerekecek. Pek çok avukat bu tür davaları hiç bir ücret almadan bakar. Belki sadece dosya masraflarını isteyebilir. Çünkü bu davalardan alacakları yasal vekalet ücreti zaten az değildir. Vekalet ücretini kaybeden taraf öder. Bu tür davaları da sizin durumunuzdaki kişiler pek kaybetmezler.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

ZORUNLU KARAYOLU MALİ SORUMLULUK SİGORTASI

sayın pejmurde
    bunu okuyun her şey net bir şekilde anlatılıyor

Üye
    mehmet veysi Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    16:44
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

hocam sana benim bilirkişi raporumun4.327,62 tl + 75.421,84 tl +21.532,49 tl = 101.281,95 TL
    SONUÇ

1- 24.04.2009 tarihinde meydana gelen trafik (iş ) kazası sonucu % 36 oranında malul olan ve kusursuz olduğu tespit edilen davacı Mehmet Veysi Çakmak için mahkemenin 14.03.2011 günlü ara kararı doğrultusunda asgari ücret ile aylık 1.200,00 TL'lik gelir esas alınarak ayrı arı tazminat hesabı yapılmıştır.

Davacı Mehmet Veysi Çakmak'ın aylık 1.200,00 TL gelir elde ettiğinin kabulü halinde toplam 175.255,92 TL,

Asgari ücret düzeyinde gelir elde ettiğinin kabulü halinde ise toplam 101.281,95 TL işgücü kaybı yönünden maddi tazminat hesaplanmıştır.

2- Hesaplanan tazminat'an davalı Axa Sigorta A.Ş kaza yapan 72 DA 125 plakalı aracı KTK Zorunlu Mali Mesuliyet Sigorta Poliçesiyle sigorta etmesi sebebiyle poliçe limiti dahilinde sorumludur.
    3- Davacı tarafından sigorta bedelinin ödenmesi konusunda gerekli belgelerle birlikte 30.03.2010 tarihinde davalı Axa Sigorta A.Ş'ye başvuruda bulunulduğu, Karayolları Trafik Kanunun 99. maddesi uyarınca başvuruyu takip eden 8 işgünü sonunda davalının temerrüde düşürüldüğü anlaşılmakla, 12.04.2010 tarihi itibariyle yasal faiz takdir edilmesi gerekmektedir.
    4- Olayın iş kazası niteliği taşıdığı, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından davacının sürekli iş göremezlik durumuıun incelendiği kurum yazsından anlaşılmakla, ön sorun olarak yapılacak işlemin sonucunun beklenip değerlendirilmesinin uygun olacağı düşünülmektedir.
    BİLİRKİŞİ AvTevfık DİNÇ Hukukçu - Aktüer

Takdiri Sayın Mahkemeye ait olmak üzere, saygı ile sunarım. 05.05.2011
    sonucunu gönderim bir bak sigortacılara verme adamlar bana 50 60 alırsın

Üye
    CAHİT AKASLAN Avatarı

Gerçek Adı
    cahit akaslan
    Son Giriş
    23.03-2017
    Saat
    15:07
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın pejmurde.değerli kareşim öncelikle geçmiş olsun bi yazı yolamıştım ama galiba yayınlanamadı. 1.ekim 2011 de kaza geçirmişsin neden şimdiyekadar tazminatını almamışsış doğrusu şaşırtıcı bi durum ve bu konu hakkında kardeşime daha tefeuratlı bilgi için yüzyüz yada tlfonla konuşmak gerek 10 yıldır bu işle ilgileniyorum en fazla 2 ay sürer konuşmakta fayda var hiç olmassa fikir almış olursun bu arada firmayla anlaşma tekrar geçmiş olsun allah yar ve yardımcın olsun..

Üye
    zcesurman Avatarı

Son Giriş
    26.01-2013
    Saat
    00:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm önce geçmiş olsun anladığım kadarı ile trf kazası geçirmişininiz sigorta ile irtibat kurup evrakları gönderdikten sonra hasar dosyası açtırmanız lazım kimseye paranı kaptırma maluliyet raporu aldıktan sonra tüm evrakları sigortaya gönder takip et birtaz sıkılırsın ama cayma ben aldım çocouğum trafik kazası geçirmişti daha net sonuç almak itersen cep: 05052258049 avukata ve aracı kurumlara para kaptırma maluliyet durumuna göre "Oran" tazminatını alırsın

aklına yanlış bir düşünce gelmesin..... ben aracı falan değilim

acılı bir babayım tekrar geçmiş olsun dileklerimle...............

2 yıl içerisinde sigortaya müracaaat etmelisin yoksa zaman aşımına sokarlar bir şey alamazsın

Üye
    av sefa Avatarı

Son Giriş
    13.12-2012
    Saat
    15:48
    Yaşadığı Yer
    muğla,konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

))
    Arkadaşlar bir süre sonra siteye aktif girişi durdurmayı düşünüyorum. malesef ... Yanlı ve yanlışş anlayışı engellemek için sarfettğim efor ile kendimi avukat hakları komisyon başkanı gibi hissetmeye başladım ve gerçekten üzülüyorum.

1- Acaba avukat niye sigorta tazminatı önceden alınmış dosyalarda dava almak istemez?

geçirilen kazada tek mağduriyet vardır. Ve bu sitede izah edilenin aksine her türlü sigorta da işveren de kusurlu karşı tarafta tek maddi zararı ödemek için birleşirler. yani geçirilen zararlandırıcı olayda gerçek anlamdaki kaybınız 100 tl ise ve siz 80 tl aldı iseniz. hatta elinizden diğer 20 liranın tahsilini engelleyecek evrak da alındı ise olması muhtemel 10 tl için (onunda bu sitede olduğu gibi avukata % 10 u reva görülüyor ise yani bu rakam 1 tl tekabül ediyor ) siz olsanız belki beş yılınızı alacak işe girişirmisiniz.

2- Avukatların aldıkları vekalet ücretini sorgulayan ve bi kuruş verme diyen avukatlar; avukatın cebinden para harcamasının yasakk olduğunu bilmiyorlar sanırım. Yine bir kaza sebebi ile tek dava yahut başvuru yapıldığını sanıyorlar...

3- Avukatsız olarak açılan davalarda mahkeme avukatlık ücretine hükmetmez. Mahkeme kararında vekalet ücreti olarak yazan tutar ASGARİ ÜCRET olarak belirlenen avukatın hakkıdır. Ve avukat bu ücreti tahsil ettiği kişiye (mahkede gösterilen başarı sebebi ile hakim tarafından kanuna tarifeye göre belirlenir) daha icradan parayı çekerken makbuz keser. Avukatı bu para benim diye parayı icrada görüp hemen azil ederseniz. Para yine size ödenmez. Avukatın hakkıdır.

4- Avukatlar geçerken uğrayım iki bardak çayını içeyim gelmişken şunu da soruvereyim deniliveren; sonrasında ne yapıverdi yahuu taş attı da kolu mu yoruldu denilerek para vermekten imtina edilen makamlar değildir... Nasıl özel doktora gittiğinizde iyileşmeniz şüpheli iken bile 5 dakikalık zamanını versin diye gidip muayene ücretini veriyorsunuz ve bu parayı hak ettiğini biliniyor. Halbuki avukat göremediği , tek taraflı dinlediği , hatta çoğu zaman derdini kendisi bile anlayamamış kişiyle muhataptır çoğu zaman.... Avukatlığın da hukuki uyuşmazlık doktorluğu olduğunu kavramak gerekliii.

Avukatlığa tepkili tümmm şahısların çocukları avukat olsun.Dua ediyorumm
    Çekilen zahmeti ve çok sevdiğiniz çocuğunuzun tüm özverisine rağmen toplumda karşı karşıya bırakıldığı kötü intibayı temizlemek için önce pişman olup; sonra en az benim kadar uğraşacaksınız emin olun. Avukatsızzz Hukuk arayışınızda başarılar dilerim.

Üye
    mehmet veysi Avatarı

Son Giriş
    27.10-2017
    Saat
    16:44
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

valla ben bugüne kadar kimle yazışmışsam davasını avukata hiç bir şekilde hasar danışmanlık yada sigortacılara versin demedim sürekli diyom avukatlara versin avukatın en azından bir sorumluluğu vardır kimse dolandıramaz ve kandıramaz böyle bir durumda gerekli mercilere şikayete bulunup hakınızı geri alabilirsiniz ama sigortacılardan veya hasar danışmanlıktan biraz zor alırsınız tşk

Üye
    Pejmurde Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    soğuk şehir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

Ben Trafik kazası mağdurlarına şunu söyleyeyim;
    Ekim 2011 de yolcu otobüsü kazasında sağ kolumu dirsek üstünden kaybettim.
    Beni yığınla Avukatlar, aracı şirketler vs aradı. Her biri bir diğerinden farklı davrandı. Nihayetinde günlerce tazminat hukuku sitelerinde araştırmalar yaptım. Ferdi kaza koltuk sigortalarından hakkım olanı son kuruşuna kadar ve fazlaya dair hakkımı da mahfuz tutmak kaydıyla tazminatımı kendim aldım.
    Siz süreci ve haklarınızı layıkıyla öğrendikten sonra sigorta şirketleri size tıpış tıpış ödeme yapıyor.
    Benim sakatlık oranım %57 olduğu için koltuk sigortası bana %57 üzerinden ödeme yapmak istedi ve ben koltuk sigortası genel şartnamesini baz alarak sakatlık oranım üzerinden değil, Sigorta şartnamesi oranı üzerinden sağ kol veya elin kaybını %60 gösteren oranı onlardan aldım. Sigorta şirketi beni kandırmak isteyince onlar hakkında evraklarım eksiksiz olduğu halde hakkım olan ödemeyi geciktirdikleri için Cum. Savcılığına yasal gecikme farkıyla beraber şikayet edeceğimi söyleyince % 60 üzerinden hakkımı aldım.
    Kaza esnasında sosyal güvencemin olmaması ( işsiz olduğum) ve bir çok bahane öne sürülerek Trafik Sigortasından hakkımı Asgari ücret üzerinden hesaplayacaklarını söylediler. Oysa ben mesleğimi icra etmiyor olsam bile öğretmenlik diploması sahibi olduğum için beni öğretmen maaşı baz alınarak hesab etmeleri gerektiğini belirttim. Bu ayrıntı aramızdaki anlaşmazlığı mahkemeye taşıdı ve şuan öğretmen maaşı baz alınarak tüm poliçe limitini ödemek şartıyla sulh teklif etti sigorta şirketi. Eğer ki mesleki durumum ve gelirim net olsa idi Trafik sigortasını da avukat gereği duymadan son kuruşuna kadar almam içten bile değildi.
    Bu yüzden siz siz olun çok kolay bir şekilde ve kısa süre içinde kendi başvurunuzla zaten alabileceğiniz tazminat hakkınızı, size süreci çok zorlu ve aşırı formaliter gösteren danışman, aracı veya avukatlara paylaştırmayın. Zaten canınızdan bir parça kaybediyorsunuz, bir de güvenceniz olan parayı kaptırmayın. Ve gerçekten çok karmaşık, çok aktörlü kazalar olmadıkça tek yönlü, kusur oranı etkisi bulunmayan, yolcu taşıma şirketlerinin neden olduğu veya buna paralel iş kazaları tazminatı için hemen bir başka şahıs veya şirketi hakkınıza ortak etmeyin. Çünkü bu tür tazminatlar için uzmanlık gerekmediği gibi az biraz süreç bilgisi ve dikkat size yeterli olabiliyor.
    Hepimize sağlıklı ve huzurlu günler...

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

evet aynen katılıyorum, benimde yorumlarımda anlatmak istediğim buydu, tebrik ediyorum

Üye
    tazminathukukçusu Avatarı

Son Giriş
    11.01-2017
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Sayın Üye;
    Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, Allah tan şifa diliyorum. şöyle başlıyayım.Öncelikle kaza sonrası bir kaybınız olduğu için kazaya sebebiyet veren aracın zorunlu mali mesuliyet sigortasına ve ayrıca otobus fırması olduğu için ferdi kaza sigortasına basvuru hakkınız bulunmaktadır.
    Bu tazminatları sigorta firmaları normal şartlar altında 8 gün içerisinde ödemek zorundadırlar, ancak bu durum sadece kağıt üstünde kalmaktadır. Sigorta firmaları bu süreyi takmamaktadırlar. Sigorta firmanız iyi bir sigorta fırması ise (aviva, axa, anadolu gibi) bu süre kısalmakta, bazı fırmalarda ise (sbn, ray, euro ) bu süreç uzadıkça uzamaktadır. Şimdi gelelim başvuru ve bu işi takip konusuna; bu konuda kanunlarında verdiği yetki ile kazaya uğrsyan şahsa vekalet etme avukatın görevi ve işidir. ancak maalesef bu alanda vatandasın mağdurıyetını kullanan yuzlerce sigorta sımsarı olup vatandastan 0 % 40 gıbı fahıs oranlar alarak vatandası bınevı soymaktadır. Avukat ile işi takıp etmenın avantajına gelınce ilk olarak bu surec kısalmaktadır. (yakın bır tarıhte basvurusunu kendı yapıp 2 aydır odeme bekleyen bır mağdur bızım mudahıl olmamız sonucu 1 hafta ıcerısınde aldı tazmınatı)
    - ikıncı olarak avukat gıbı resmı yerı yurdu bellı bır muhatabınız vardır ve kanunen de sıze karsı sorumludur.<ve 3 olarak ve en onemlısı : sigorta fırmaları hıcbır zaman hakedılen tazmınatı tam olarak odememktedır ve bu eksık odeme sonucu kalan mıktar ıcın yıne dava acmak gerekmektedır. ve bıldığınız uzere dava acma yetkısı de sadece avukatlara aıttır

kesınlıkle bır hukukcuya vekalet verın bınlerce mağdur ıle karsılasıyoruz bu konuda. Sımsarlara karsı dıkkatlı olun.

tekrar gecmıs olsun ve acıl sıfa dılerım...

Üye
    sungurucar Avatarı

Gerçek Adı
    sngr
    Son Giriş
    15.03-2013
    Saat
    20:48
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm lar ilk öncelikle geçmiş olsun aynı şekilde bende mağdurum yaklaşık 1 senedir ugrasıyorum sigortadan tazminat hakkımı alamadım ilk raporumu kabul etmediler tekrardan hakem heyet hastanesine sevk ettirdiler tekrardan raporu gönderdim yaklaşık 55 gün geçti hale bi ses seda yok ummadık gereksiz evraklar istiyorlar ama hayırlısı ile önümüzdeki hafta sonuclanacak evraklarınız dediler sonunda yaniiiiii umarım beklenmedik bir olayla karşılaşmam ama avukatla bu işe girmek en iyisi derim ben sakın sigorta şirketi ile felan anlaşmaya girme hani sigorta şirketi derken aracılık yapan sigortalarla belli bir yüzdede onlar ister aryı avukat olacak birde işin içinde ne alacanki ne vereceksin en iyisi sadece avukatla belli yüzdeye anlaş derim geçmiş olsun...

Askıda Üyelik
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:54
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    61

ona yazdığım tecrübelerimi sana aktarayım sakın ama sakın işverenle anlaşma zaralı çıkarsın iyi bir avukat tut ile anlaş avukatla ve iş trafik kazası yaşadığın için gerekli proşüdürü hemen başlat . Sana sürekli iş görememezlik ödeneği bağlanacak ve maddi manevi tazminat davası açacaksın asliye hukuk mahkemeleri bu işleme bakıyor taksirli adam öldürme ve yaralanmasına sebeb verme adı altında . Volkan la görüşmemi ekliyorum aşağıya Allah yardımcınız olsun zor ve uzun bir süreç sizi bekliyor ama başarırsınız ben başardım sizde yaparsınız sakın pes etmeyin sakin ve akıllı hareket edip prosüdür neyse onu yapın ama sakın işverenle anlaşma canın yanar. Diğer haklarınıda kaybetme bence.

Pejmurde rumuzlu arkadaşım Volkan ile aynı kaderi paylaşıyorsunuz birbirinize destek olun bence . Volkan şuan raporlu ve ameliyatları devam ediyor bu yüzden il sağlık müdürlüğüne başvurusunu yapamıyor tedavisi bittiği zaman gerekli işlemleri yapacak. Sana Volkan kardeşimle yapmış olduğum yazışmayı ekliyorum aynı şeyler senin içinde geçerli

Volkan'a yazdığım mesaj:
    Volkan tel. konuşamadık kapandı . Neyse sana burdan yapman gerekeni söylüyorum .
    1) çalıştığın otobüs firması başına gelen bu talihsiz kazayı iş trafik kazası olarak bildirdimi? Bu çok önemli eğer bildirmediyse firmanın bağlı olduğu il sağlık müdürlüğüne gidip hemen dilek yaz ve şikayetçi ve başından geçen kazayı kısa ve öz yaz dilekçenin sonuna engelini belir ve sürekli iş görememezlik ödeneği almak istiyorum diye ekle.
    2) Tedavi gördüğün hastahane tam teşekküllü devlet hastanesimi yoksa özel hastanemi sana sürekli iş görememez raporu vermeye ve özür oranı tespit etmeye yatkisimi varmı bunu başhekime çık ve sor?
    3) İl sağlık müdürlüğü çalıştığın firmaya bir müfettiş yollayacak iş tarfik kazası olup olmadığını araştırmak için 2 ay sürer ve müfettiş kararı bağlar ise iş trafik kazası olarak alsan bile hastane raporundan sürekli iş göreme geliri bağlanır. Bundan sonra yapacağın işlem engeli sağlık kurulu raporu alman en az %40 alıp engelli kadrosundan bir işe gir ve işyerinin bağlı olduğu deftadrlığa giderek vergi indirimi almal istiyorum diye raporunu ve işyerinden aldığın evrakları verki engel oranına göre emeki ol %40 alırsan en az 1998 yılında sigorta girişin varsa 4080 günden emekli olur ve yüksek olan maaşının tamamını diğerinin yarısını alırsın. ayrıca engelli kadrosundan çalışırkende sürekli iş görememez ödeniğini kesintisiz alırsın. Bir nevi çift maaş almış sayılırsın.
    4) çok akıllı hareket et çogu işyeri iş kazası olarak sgk bildirimde bulunmak istemez çünkü para onlar için senin sağlığandan daha önemlidir ve para kaybetmektense seni kaybetmeyi göze alırlar ve şikayetçi olma gel burda masa başı iş verelim diyerek seni kandırmaya çalışırlar 2-3 yıl sonradan işden atıp ortada bırakırlar kardeşim.
    5) Hast. tedavin ve rapor sürecin ne kadar sürer bilmiyorum ama sen çok dikkatli ol ve bence zaman kaybetmeden sürekli iş göremezlik ödeneğini bağlatmaya bak.
    6) Avukatının asliye hukuk mahkemesinden davayı açması sanırım iş kazası olarak açmasından daha avantajlı diye biliyorum çünkü daha fazla tazminat alma hakkın doğuyor yinede sen bu konuyu avukatına danış. Ayrıca ben 2006 yılında dava açtım ist.da hala sürüyor o kadar basit değil bu olaylar avukat tutmadan falanda alırsın falan yazmış kazazede diye bir arkadaş ama ben sana yaşadıklarımı ve başımdan geçen tecrübelirimi iletiyorum.

ayrıca volkan birden fazla sağşık kurulu raporu alma gerekecek . engelli sağlık raporu - sürekli iş görememezlik geliri bağlanması için bir rapor - asliye hukuk mahkemesi seni devlet hastanesini yollayacak ordan bir rapor - sonra mahkeme seni bu sefer adli tıpa bileğine mühür vurarak yollayacak ve adli tıptan da mahkemeye bir rapor bu işlemler kazazede arkadaşımın anlattığı kadar basit ve kolay değil yani kendisi belki Türkiye de yaşadığını unutmuş.
    Gelen cevap:
    tşkr ederim orhan bey
    ewet devlet hastanes.i bu ayın 22 sinde 3 ay daha rapor yazacaklar ve yazmaya devam edicekler.çünkü yine ameliyat olucam. ya bu sürekli iş göremezlik için dilekçe işini anlamadım. tedavi bitmeden yapılmıyo dedi bana antalya sgk daki memur. avukat da ne sorsam bilmiyom diyor bu konularda. ama yapmam gerekeni anladım eywallah

Üye
    TrafikMagdurlari Avatarı

Son Giriş
    08.12-2015
    Saat
    08:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım, öncelikle geçmiş olsun. Yorum yazanları biraz okudumda kimisi çok doğru cevaplar vermiş kimisi çok çok sapıttırmış konuyu. Tabi ki, benimde cevaplarım var senin bu soruna karşılık.
    Trafik kazası geçirmiş kimseler sakat kalmış vücuda her hangi bir platin veya çivi çakılmış ise 1 yıl süre beklemek durumundasın. Belirli sigorta şirketleri ile yani kaza yapan aracın sigortasından bahsediyorum. Eğer anlaşmaya gidilirse ki bazı sigorta şirketleri yapar bu anlaşmayı paranı alabilirsin. Fakat senin durumunda biz kayıp söz konusu ölüm halinde 1 yıl beklemek gerekmediği gibi senin bu durumunda da 1 yıl beklemene gerek yok. 45 gün içersin de paranı alabilirsin. 2011 sigorta poliçesine göre de senin alacağın para olarak ; 150 000 civarında bir para

Tekrar çok geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın insallah.

Üye
    trafikhasarmerkezi Avatarı

Gerçek Adı
    Alaattin
    Son Giriş
    01.05-2014
    Saat
    14:09
    Yaşadığı Yer
    Amasya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun kardeşim.sana öz olanı anlatayım önce.
    Kazada yolcusun bazı konuları ve haklarını az çok öğrenmişsiniz.söylenenlere istinaden söyleyeceğim ferdi veya münferit hangi durumda tazminat almak için nasıl hareket edersen et:

1.kim tarafından ne şekilde şahsına ne ödeme yapılacaksa yapılsın ödemeye esas imzalayacağın ''ibraname '' de ''fazlaya ilişkin haklarının saklı''saklı olması ibaresini imzalayarak tazminat ödemesini almanda sakınca yok.

ödeme sonrasındaki bu durum söz konusu olduğunda ''eksik veya kandırılmış olduğunu hissettiğin anda'' bana yazarsın burda esas şudur.
    Ibra tarihinden sonrası tekrar müracat için gerekçe 2(iki) yılı geçirmediğin sürece tekrar dava hakkın sigorta şti.ne karşı saklıdır.açabilir devam ettirebilirsin..
    Saygılarımla

Üye
    trafikhasarmerkezi Avatarı

Gerçek Adı
    Alaattin
    Son Giriş
    01.05-2014
    Saat
    14:09
    Yaşadığı Yer
    Amasya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Mer. Cahit bey öncelikle geçmiş olsun sizlere

Size kazadan dolayı en yararlı ,samimi bilgi vermek adına yazıyorum.Geçirdiğiniz kazada yolcusunuz,kazaya hiç bir tesiriniz olmadığı için tüm sigortasal tazminat alacaklarında kusurunuz olmadığı için hiç bir teklifi kabul etmeyin.

Hakkınız olan konular nelerdir:

1- FİRMADAN VE SÜRÜCÜSÜNDEN (Sürücü ceza alsın isteyebilir,manevi tazminat talebiniz olur ve ayrıca maddi tazminat hakkınız var
    2- Otobüsün bir sürü sigortası var (Trafik Sigortası-Kasko-Koltuk sigortası ve Taşımacılık sigortası) bunların hepsinden vucut kayıp oranı (% olarak ) miktarı ne ise tazminat alırsın.

*Bu işlemi yaparken firma sana anlaşalım dicektir.( sakın anlaşma senin kayıp oranın sabit olup sana firmanın ödeyeceği parayı firma sigortadan ödettirecektir.) burda yanılma sakın
    * Ayrıca anlaşırsan ki eğer Feragatname imzalatacaklardır sana sakın o anlaşmada aracın sigortasından dogacak haklarından feragat etme)
    * Sigorta şirketine sakın olaki Av. kanalıyla dava açma normal muracat ederek bu işi hallet.Yoksa dava konusu olduğunda işlemin yıllarca sürecektir....

Daha fazla bilgi istersen yardımcı olurum mutlaka sizlere

Saygılarımla ...

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon