TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 93 / 191 İlkİlk ... 4383899091929394959697103143 ... SonSon
Toplam 2862 mesajın 1.381-1.395 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mandreyam Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:00
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ımzayı attıktan 8 gun ıcınde yatırması lazım kanunen ama burası turkıye kanunlar gecmez

Üye
    SigortaDanışmanı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    20

@Hamitsam

Şirket içi yönetici onayları sonrası en geç bir kaç gün içerisinde yatması lazım.

Üye
    Hamitsam Avatarı

Son Giriş
    07.11-2018
    Saat
    12:06
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    5

Teşekkür ederim bakalım 8 iş günü içinde yatacak mı

Üye
    ücretsiz destek Avatarı

Son Giriş
    29.11-2021
    Saat
    11:17
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    57
    Verilen Beğeniler
    2

@Hamitsam

8 gün değil.
    siz ilk başvuruyu yaptıktan sonra 8 işgünü içinde yatırmalılar.
    imzayla ilgili bir süre yok, zaten siz o imzayı hiç atmasanız bile yatırmak zorundalar.

Üye
    Hamitsam Avatarı

Son Giriş
    07.11-2018
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    5

Ücretsiz destek@ Ben de 8 iş günü içinde dedim zaten Yanlış demedim imza atmadan nasıl yatırıyorlar en İmza Attım tazminatını kabul ettim

Üye
    mandreyam Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    0

bır yerde okudum adam dılekceyı vermış 3 ay medıcal ınceleme surmus .....ne zaman ımza atarsan o zaman 8 gun baslıyor dedmiiş.... Hamitsan sen hangi sureclerı yasadın kısaca bı yaz bızde ogrenelım ben evrakları daha teslım etmedım bılgım olsun

Üye
    Hamitsam Avatarı

Son Giriş
    07.11-2018
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    5

Bütün evrakları verdikten sonra tam 90 gün sonunda Medical inceleme sonucu Tabii ki tazminat hesaplanıyor yani dediğim gibi Tam 90 gün

Mandreyam@ niye evrakları tamamladıktan teslim et süreç Ondan sonra başlıyor bekleme

Üye
    ücretsiz destek Avatarı

Son Giriş
    29.11-2021
    Saat
    11:17
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    57
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @Hamitsam

8 işgünlük süre, siz evraklarınızı eksiksiz olarak sigorta şirketine teslim ettiğiniz anda başlar. sizin dosyanızda 3 ayda yatırmış olmaları yasal sürenin 3 ay olduğu anlamına gelmez.
    (zmss genel şartları B2 maddesi ".....(Değişik paragraf:RG-2/8/2016-29789) 2.1. Sigortacı; hak sahibinin, kaza veya zararın tespit edilebilmesi için bu genel şartlar ekinde yer alan gerekli tüm belgeleri sigortacının merkez veya şubelerinden birine ilettiği tarihten itibaren sekiz işgünü içinde tazminatı hak sahibine öder....")

ayrıca size verilen tazminatı kabul etmek, ibraname imzalamak zorunda değilsiniz, siz zaten sigorta şirkerine başvururken, tazminatımı hesaplayın aşağıda verdiğim banka hesabıma yatırın diyorsunuz. onlar da tazminatı hesaplayıp size yatırmak zorunda. eksik yatarsa eksik kısım için dava açarsınız.

kimse sizi ibraname imzalamaya zorlayamaz, siz hiç imzalamasanız bile o parayı yatırmak zorundalar. aşağıda bununla ilgili yazıyı paylaşıyorum.

İBRANAMELER HAKKINDA
    HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI SİGORTACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN
    SİGORTA ŞİRKETLERİNE UYARI YAZISI

Müsteşarlığımıza ulaşan şikayetlerden, sigorta şirketlerinin sigortalılara veya lehdarlara sigorta sözleşmelerine dayalı olarak yaptıkları tazminat ödemelerinde tazminat ödemeden ibraname imzalattıkları veya ibraname imzalanmadığı gerekçesiyle tazminat ödemelerini geciktirdikleri anlaşılmaktadır. Sigortacılık sektöründe yaygın olarak görülen bu yanlış uygulamanın ve bu hususta doğan şikayetlerin tekerrürüne mahal vermemek açısından aşağıda belirtilen hususlara azami dikkat gösterilmesi gerekmektedir.

Bilindiği üzere ibraname, borçlunun borcunu ifa ettiğine ve alacaklıya karşı artık herhangi bir yükümlülüğünün bulunmadığına dair bir belgedir. Bu nedenle, alacaklı taraf olan sigortalı ya da lehdar, tazminat almadan ibranameyi imzalamaları halinde, kendilerine henüz ifa edilmemiş olan bir borç için, borç kendilerine ifa edilmiş gibi kabul edilmektedir. Böylece, sigortalı veya lehdar ibranameyi imzaladığında söz konusu olan alacak için herhangi bir talepte bulunamayacaktır.

Bu nedenle, sigorta şirketlerinin sigortalıya veya lehdara ödeme yapmadan önce ibraname imzalatmaması ve ibraname imzalanmadığı gerekçesiyle de ödemelerin geciktirilmemesi hususunun üyeniz şirketlere duyurulmasını rica ederim.

Serap Oğuz GÖNÜLAL
    Genel Müdür V.

sigorta şirketi siz ibranameyi imzalamadığınız için ödeme yapmaktan kaçınırsa, hazine müsteşarlığına şikayet edin. şirket hem ödemeyi size ibraname olmadan yapacak hem de idari para cezasıyla cezalandırılacaktır.

Üye
    mandreyam Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    0

anladım dedıgım gıbı yapmıslar medıkal ınceleme vesayre ısler 3 ay tutmus sure yapacak bısey yok hamıtsam benım evraklar hazır %42 aldım ama bu sıgorta sırketı dusurur oranı sen % kaç aldın nelerden aldın benım%8 işitme % 12 cıldıye %28 dahlıye

Üye
    Hamitsam Avatarı

Son Giriş
    07.11-2018
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    5

Benim kırık yüzde 24 aldım Senin olayın biraz farklı gibi sürekli kalıcı ise tamam ama platformda uzman kişiler var onlara sor bence geçmiş olsun

Üye
    mandreyam Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    0

hamıtsam hangı evrakları ıstedıler trafk kaza raporu surekli dır heyet raporu bunların yanında ne lazım eksık vermeyeyim

Üye
    Hamitsam Avatarı

Son Giriş
    07.11-2018
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    5

Mandreyam@1kaza tespit tutanagi 2heyet raporu 3epikriz 4nufus kayit5maas bodrosu 6varsa raporlarin. Ama sigorta sana soyler 've mutlaka bir avukat tut.

Üye
    uzman60 Avatarı

Son Giriş
    25.05-2017
    Saat
    16:14
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Burada bir sürü kisiyi itham etmissin. Paranizi kaparlar falan diye. Sen neden ismini kazazede yaptin onu anlamadim. Benim nick uzman60 uzman cavus olmam ve tokatli olmamdan dolayi mesela. Burada da %67 engelli raporumdan dolayi bulunuyorum. Ayrica turkiyenin en büyük danismanlik sirketinde namusum ve serefimle temsilcilik yapmaya calisiyorum. Burada birine bir sey yaziyorsun hemen senin gibi arkadaslar güya buradaki insanlarin hakkini savunuyorsunuz hemen yoruma cevap yazmaya basliyorlar. Sigorta takipcileri kizacak demissin dogru cunki sen insanlari karaliyorsun. Hırsız diyorsun insanlara. Aracilik yapmanin kötü olan tarafi nedir. VAAD VEREREK İNSANLARI KANDIRANLARI KINIYORUM. diyosunki herkez kendi alabilir evet alir. Peki tam alamazsa parasini napacak dava acmicakmi avukata gitmicekmi. Genelleme yaparak burada onsanlari karalamayin. Biraz vicdaniniz varsa insanlara ulasin bizim yaptigimiz gibi onlari bilgilendirin. Kimse haklarindan haberdar degil. Hayatinda internet kullanmayan bir sürü insan var nagdur olan. Benim karsilastigim insanlarin hepsinin hayir dualarini aldim Allaha sukur. Haklarinida sonuna kadar savundum. Bu dünyanin birde öbür tarafi var. İşıni dogru yapmayan insanlari kandiran doktor ögretmen savci hakim kasap manav berber dondurmaci tatlici hepsinde var. Ama bir kaç tanesinin yaptigini burda hepsini genelleme yaparak karalamak dogru degil diye düsünüyorum. Hepinizi saygiyle selamliyorum . Son olarak biri size yardim edecem diyorsa bunu karsiliksiz yapmaz. Yapacak kisiyi iyi arastirin konunun uzmani olan güvenilir kisilerle calisin. @kazazede
    Konu uzman60 tarafından değiştirilmiştir (30.04-2017 Saat 15:27 ). Gerekçe: Ekleme

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    85
    Verilen Beğeniler
    43

@uzman60
    arkadaşım sataşacak kimse bulmakta sıkıntı çekiyon herhalde, herkese laf yetiştirmeye çalışmıssın, avukat arkadaşları bile bilgisizlikle suçlamışsın, cahil cesareti diyelim bu duruma,laf kalabalığı yapıyorsun, yok internet kullanmasını bilmeyen varmış, yok telefon kullanmasını bilmeyen varmış, tamamda madem sen bunlara ulaşmak istiyorsun o halde internette ne işin var demezlermi sana,
    bak ben ne güzel bildiklerimi yazmışım ve 1400 mesaj yazılmış açtığım konuya, ve 250.000 okunma sayısı var, 2000 nin üzerinde mesajım var ve bunun dışında 4- 5 bin civarında özel mesajla ulaşmışlar bana bende ulaşanların % 90 ından fazlasına cevap yazmışımdır ve binlerce teşekkür mesajı ve dua eden olmuştur.tüm bunların karşılığında hiç kimseden 1 kuruş dahi maddi menfaat sağlamamışımdır.demekki menfaat beklemedende yardım edilebiliyor, ha sen bu işi meslek olarak yapıyorsan o zaman açarsın bir site orada istediğin kadar reklamını yaparsın müşteride bulursun, ama böyle forumlarda bilgi menfaat beklemeden paylaşılır, forumlar bilgi paylaşım alanlarıdır,
    sende bildiklerini yazarsın insanlara faydalı olabilirsin,
    son olarakta nikin neden kazazede diye sormuşsun, kaza mağduru olduğum için nikimi kazazede yaptım.
    işin gücün rastgelsin

Üye
    mandreyam Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    54
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar bır sorum olacaktı kaza tespıt tutanagı yok onun yerıne olay yerı ınceleme tespıt tutanagı var ....yaramalı trafık kazası raporu tutulmuş ama kusur oranı yok ...nasıl olcak yada ne yapılması lazım

Başlığın Etiketleri