Sayfa 82 / 99 İlkİlk ... 327278798081828384858692 ... SonSon
Toplam 1475 mesajın 1.216-1.230 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    grift Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:59
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kamu görevlisiyim resmi araç ile görevde iken kaza yapmıştık.Kazada şoförle birlikte iki arkadaşımı kaybettim kazada kusurun tamamını şoföre verilmiş.Trafik sigortasından alacak olduğum tazminatı sigorta şoförün ailesinden rücu etmez demişssiniz,
    Henüz tam saglığıma kavuşamadım( t2 t3 t4 t5 t6 t7 kırık,12 vida takılı)sigorta tazminatında zaman aşımı ne kadar.tazminata başvuru yapmam için 1 yılı beklemek zorundamıyım.
    Bir de bu geçirmiş olduğum kaza iş kazasına giriyor mu?

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    05:47
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    19

evet resmi araçla görevli olarak kaza geçirmişseniz iş-trafik kazası olarak kayıtlara geçmesi gerekiyordu, evet şöförün ailesine rücu etmez, eger tedaviniz bittiyse ve organ kaybı varsa 1 yılı doldurmanıza gerek yok ama organ kaybı yoksa 1 yıl beklemeniz gerekir maluliyet oranınızın belli olması için. Siz bu kaza ile ilgili olarak ortak hareket edin, şöförun ailesi ve diğer vefat eden arkadaşınızın ailesi hep beraber dava yoluna gidin, siz işgücü kaybı tazminatı alacaksınız, ölenlerin ailesi destekten yoksun kalma tazminatı alacaklar.
    siz ayrıca görevde olduğunuz için ilerleyen süreçte vazife malülü sayılmanız için sgk ile uğraşın, vazife malülü size ileride çok büyük maddi katkılar sağlayacaktır,
    ayrıca iş-trafik kazası olduğu için % 10 ve üzerinde bir maluliyet oranı alırsanız sürekli işgöremezlik maaşı alabilirsiniz, sözün özü beraber hareket edin ve mutlaka deneyimli bir avukata vekalet verin, hukuk yolundan ayrılmayın.

Üye
    grift Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Kazazede verdigin bilgiler için teşekkür ederim.İnsanın başına birşey gelmeyince bişeylerin farkına varılmıyo aklımda cevap bekleyen onlarca soru var...
    Kazada hayatını kaybeden arkadaşların aileleriyle aramızda kopukluk var bu nedenle birlikte harekat edilmesi biraz güç.
    Belimde ki vidalardan 1 tanesi hafiften egilmiş bu nedenle sinirlere baskı yapması sonucu sol kürek kemiğime ve boynumda agrı yapmakta umarım olmaz ama agrılarım çok artarsa sanırım ikinci bir ameliyat söz konusu olcak ve o sorunlu vida alınacakmış doktor öyle diyor.
    Vazife malulü ve iş göremezlik maaşı için sgk yamı başvurulması gerekiyor vazife malullügünde malulen emekli mi olunuyor.
    Bu trafik sigortası tazminatı nı almayı acaba ben tek başıma altından kalkabilir miyim.
    Kendi doktorum bana rapor vermeye korkuyo dışardan iyi gibi görünüyorum lakin hergün agrılarla cebelleşiyorum dediğim gibi ikinci bi ameliyatta sözkonusu ama aynı doktora tekrardan ameliyat olmak veya olmamak ne kadar dogru o aryrı bi mesele...
    Ayrıca sigorta tazminatı ile ilgili arkadaşlar özelden yazmışlar yardımcı olmak manasıyla teşekkürler ama keşke siteden yazsaydınız daha iyi olurdu diye düşünüyorum.
    Benim bu süre zarfında içinde bulunmuş olduğum durumda neler yapabilirim konusunda beni bilgilendirirseniz sevinirim.
    Şimdiden çok teşekkür ederim.saglıcakla kalınız...

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    19

o arkadaşlar hep özelden yazarlar , akbaba misali ... siteye neler yapılabileceğini bir türlü yazmazlar. uzmanlık işiymiş güya anlatacakları )))
    tazminat için acele etme ,öncelikle tedavinin bitmesi gerekli, zamanaşımı süresi 15 yıl, tedavin bittikten sonra maluliyet oranlı rapor alabilirsen trafik sigortasıyla anlaşma yoluna gidebilirsin ve tazminatını alabilirsin, ben kendim halletmek istiyorum diyorsan neler yapman gerektiği bu konunun ilk mesajında detaylı olarak yazmıştım.
    vazife malulü ile ilgili olarakda biraz araştırmanı öneririm
    Vazife Malullüğü Nedir? Kimler Vazife Malulü Sayılır? - SSK Emekli

Üye
    grift Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

@kazazede

Peki kuruma herhangi geridönüşümü olur mu ?

Hani nerdeler hukukçu arkadaşlar onların yardımlarına bilgilerine yönlendirmelerine ihtiyacımız var....

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    19

arabayı kullanan şoför alkollü değilse ve yeterli ehliyeti varsa kuruma rücu olayı olmaz,

Üye
    grift Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Bir de işin şu boyutu var ;
    Ben çalışmış olduğum kuruma maddi manevi tazminat davası açarsam ki büyük ihtimalle tazminat almayı hak kazanırız bu aldığım tazminattan dolayı çalıştığım kurum şoför arkadaşın ailesine aracın tazmini için dava yoluna gider mi ?

Evet avukat arkadaşlar alın size kitap gibi ni soru, cevaplarınızı bekliyorumm...

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    19

@grift
    normalde bu soruya cevap verebilirdim ama sen avukat arkadaşlara sormuşsun, avukat arkadaşları sınava tabi tutuyon herhalde,hemde kitap gibi bi soru ))))

Üye
    grift Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

@kazazede Evet mustafa abi ama kimseden çıt yok anlamadım.
    Bu arada vazife malullüğü adı altında bi konu açtım yorumlarını bekliyorum...

Üye
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    24.04-2017
    Saat
    01:54
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    100
    Verilen Beğeniler
    60

@grift

iş yerine neden dava açıyorsun ? sonuçta işveren iş trafik kazası olarak sgk bildirim yapmadımı.
    Ben de iş trafik kazası geçirdim ve işveren sgk ya iş trafik kazası diye bildirmedi. şikayetçi oldum.
    Neyse avukatım trafik kazası olarak açtı davayı iş kazası olarak değil.
    Sizin davanız da trafik kazası olarak açılır gerçi sgk bağlamış olduğu gelirin
    psd tazminattan her şekilde düşülüyor .
    1. işverene dava açabilirsin
    2. aracın sigortasına açarsın
    3. aracı kullanan kişiye dava açabilirsin.
    Konu İron tarafından değiştirilmiştir (18.11-2016 Saat 22:46 ). Gerekçe: düzeltme

Üye
    grift Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

@İron
    Sgk ya bildirimi iş yeri yapmak zorunda mı?
    İnanın neyin ne nasıl olacağını buradaki yorumlardan öğreniyorum.
    Kanadı kırık kuş misali.

Üye
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    24.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    100
    Verilen Beğeniler
    60

@grift

İŞVERENİN SORUMLU OLACAĞI TRAFİK-İŞ KAZALARI
    KİRALANAN ARAÇTA KAZA'DA İŞVERENİN SORUMLULUĞU

evet işveren iş trafik kazası diye SGK ya bildirmeli ve sen hastanedeyken polis gelip tutanak tuttuğunda hepsinden şikayetçiğim dediğin zaman ceza davası kamu tarafından otamatik açılıyor 2 yıl sürüyor. arkadaşım sen beni ekle yarın arar konuşurum seninle avukatlık yapacak seviyeye geldim artık araştırıp okumaktan 0535 587 1202

Üye
    Yasaklanmis Avatarı

Son Giriş
    16.05-2017
    Saat
    14:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadslar benım adım kenan bende kazaa zedeyım ve mevzumu anlatmak ıstıyorum ve bana yardımcı olabılecek avukat danısman arkdasların ulasmasını taleb edıyorum.
    ben 23.2.2016 da yayayken bır aracın ayagımı ezmesınden dıolayı uc kırıkla bana vuran sahıs benı hastaneye goturdu ve ben bu kısıden sıkayetcı olmadıgımı belırttım ılkkez kaza gecırdıgımden dolayı bana dedılerkı sıkıntı yok sen sıgortadan para alacksın ve bu kısı anlasmamıza uymayıp benım maglulıyetımı karsılamadı ve ben gecen ay adlıyeye kaza tutanagımı almak ıstedıgımde adlıyede boyle bır dosya olmadıgını ve bole bır sorusturma acılmadıgını dıle getırdıler ve benı olay yerı karakoluna yonlendırdıler bende karakola gıttıgımde ne kaza tutanagı ne bana vuranın ıfadesı ne benım ıfadem hıc bırsey alınmamıs ve sadece elımızde olan hastane polıs defterıne belırttıgı tutanak ve benım adlı kagıdım hastaneden verılen epıkrız ve dıger kagıtlarım var sankı bu adam polısle ıs bırlık yapıp benı oyalama taktıgı yapıp hıcbır ıfade rapor bısı tutulmamıs benım ıfadem bıle alınmamıs sıkayetcı olmamamı belırtmem sadece hastane polısınde ve ımzaladıgım hıc bır kagıtta yok bu olayda bana bı yol harıtası cızebılecek bılgılı tecrubelı arkdaslar lutfen bana yardımcı olsun burdan mesaj atarak konusup daha sonra telefonla gorusebılırız bos beles ınsanlar bulasmasın dırek sıkayetcı olabılecek bırıyım pımpırıklıyım bıraz ona gore bosa vaktınızı almıyım bosa vaktımı almayın lutfen onemle rıca olunur cunku burda kendını avukat danısman dıye gosteren cok gereksız ıkı lafı bır araya getıremeyen ısnanlar var lutfen benden uzak durun. davayı da kazanabılecek benı hem sıgortadan hem kısıden tazmınat alabılecegımı garantılıyen kısıler arasın lutfen

Üye
    wiya Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:02
    Yaşadığı Yer
    canakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar geçirmiş oldugum trafik kazasından ötürü mahkemelik olduk,suan 1,5yil oldu ve mahkeme şua. İçin bilirkişi gorevlendirme aşamasında bundan sonraki aşama karar aşaması mi?Ne zaman mahkeme sonuca varır beklemekten yoruldum .

Üye
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    24.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    100
    Verilen Beğeniler
    60

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @wiya

Bilirkişi hatasız hesaplama yaparsa ve karsı taraf yada siz bilirkişi raporuna itiraz etmezseniz mahkeme gerekçeli kararı verir. Eğer bilirkişi tazminatı düşük çıkarır ise senin avukatın tekrar bilirkişi tayin eder , yüksek çıkarsa karşı taraf itiraz eder tekrar bilirkişi tayin edilir benim davamda 3 defa bilirkişi ücreti ve hesaplanması yapıldı buda davayı 1 yıl daha uzatıyor ayrıca hakim gerekçeli kararı yazdı tazminat düşük çıkarsa sen Yargıtay a gidiyorsun burada dosya 18 ay bekliyor Yargıtay kararı bozarsa tekrar mahkemeye dönüp tekrar dava ve bilirkişi hesaplaması yapılıyor. Her bilirkişi hesaplaması için 500tl para ödersin bu ülkede ne adalet sistemi var nede hukuk ülke bitmiş resmen.

Sayfa 82 / 99 İlkİlk ... 327278798081828384858692 ... SonSon

Başlığın Etiketleri