TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 190 / 190 İlkİlk ... 90140180186187188189190
Toplam 2849 mesajın 2.836-2.849 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    dirobey Avatarı

Son Giriş
    03.04-2021
    Saat
    19:42
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kazazede merhaba 22 yaşındayım trafik kazası geçirdim arkadaşımın aracıyla tazminat için kendim başvuruucam sigortaya bu dilekçenin örneği var mı acaba kendim yazıcam başvuru dilekçesini bir de bi arkadaşım bana tazminatı faiziyle alabilirsin demişti faiziyle talep edebiliyor muyuz tazminatı.dilekçe örneği alabilirsem ona bakarak yazarım çok makbule geçer

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:26
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    75
    Verilen Beğeniler
    38

Dilekçeye gerek yok, kaza raporunu, hastane epikriz evraklarını,tam teşekküllü bir resmi hastaneden almış olduğun oran belirtir raporunu, bunların dışında tedavin boyunca tedavinle ilgili yapmış olduğun harcamaların varsa bunlara ait faturalar, herhangi bir yerde çalışıyorsan maaş bordronu, bunların hepsini iadeli taahütlü olarak sigortaya göndereceksin, dosyan açılacak

Üye
    dirobey Avatarı

Son Giriş
    03.04-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler şu an humerus üst uç kırığı ve tibia üst uç kırığı oluşmuştu humerusa 11 vida takıldı bacağıma da dizden ayak bileğine kadar platin var.yürümemde vs. şuan sıkıntı yok ama kemik hala kaynamadı sizce aşağı yukarı nasıl bi yüzde verirler heyet raporunda

Üye
    Endereren Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:36
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    173
    Verilen Beğeniler
    335

@dirobey

cetvele gore 4-7 arası diyor ama doktor bilir tabi...

Üye
    dirobey Avatarı

Son Giriş
    03.04-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim inşallah iyi bi yüzde alırız...

Üye
    dirobey Avatarı

Son Giriş
    03.04-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar ben 2 gün önce şehir hastanesinde heyete girmiştim.hemen ertesi gün beni bi sigortadan aradılar bana şehir hastaneleri oranları düşük veriyor bizim anlaşmalı olduğumuz adli tıpçılar var vs.dediler.bunlar doğru mu yoksa sigortacıların müşteri bulma çabası mı

Üye
    Oscar Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    04:25
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    109
    Verilen Beğeniler
    68

@dirobey
    Engelle gitsin. Sakın sigorta firmalarına inanma hepsi üç kağıt yalan dolan adli tıp kurumu bunları kaale bile almaz. Elinden tazminatını alırlar tanıdıklarım tazminatlarıni kaptırdi. Tecrübeli avukat bul ve dava ac.

Üye
    dirobey Avatarı

Son Giriş
    03.04-2021
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba 22 yaşındayım öğrenciyim arkadaşımın aracında yolcuydum kaza yaptık tibia ve humerus kemiklerim kırıldı.geçen hafta heyete girdim.yüzde 0 vermişler engel oranına.tazminat alır mıyım sigortadan.

Kazadan 9 ay geçti 1 yılı bekle daha yüksek alırsın diyenler var bu doğru mu.yoksa direkt sigortaya gönderiyim mi heyet raporunu

Üye
    Oscar Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    109
    Verilen Beğeniler
    68

@dirobey

Rapor oranın %0 nasıl tazminat almayı düşünüyorsunuz?

Üye
    AnalizHukuk Avatarı

Son Giriş
    24.04-2021
    Saat
    16:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Dirobey,

Öncelikle geçmiş olsun. Aldığınız bu raporu sigorta şirketine gönderdiyseniz artık işiniz çok zor. Bundan sonra alacağınız tüm raporlara sigorta şirketi itiraz edecektir. Eğer henüz ibraz etmediyseniz yeni rapor alarak tazminat alma şansınız var. Hastanelerin şu an verdikleri ERİŞKİNLER İÇİN ENGELLİLİK DEĞERLENDİRMESİ HAKKINDA YÖNETMELİK uyarınca alınan raporları Yargıtay artık kabul etmiyor. Anayasa Mahkemesi'nin Sigorta Genel Şartlarındaki bazı hükümleri İPTAL etmesi nedeniyle artık alınacak raporlarda kaza tarihi dikkate alınacak. Yani sizin kaza tarihini dikkate alırsak, MALULİYET TESPİTİ İŞLEMLERİ YÖNETMELİĞİ ve ÇALIŞMA GÜCÜ VE MESLEKTE KAZANMA GÜCÜ KAYBI ORANI TESPİT İŞLEMLERİ YÖNETMELİĞİ ekindeki CETVEL uygulanarak hazırlanan RAPOR geçerli kabul edilecek.

Size tavsiyem uzman bir avukattan hukuki destek almanız. Yoksa bu şekilde aldığınız bir raporla tüm tazminat haklarınızı kaybedebilirsiniz. Özellikle kendim halledebilir miyim diyerek yapılacak işlemleri sadece dosya açtırmak, dilekçe vermek gibi basite indirgeyerek avukatları sadece komisyoncu olarak görmek avukatlara yapılan büyük haksızlıktır.

Bu işlerin sanıldığı gibi sadece evrak tamamlama işi olmadığını size şu şekilde açıklayabilirim: Sadece bizim gibi orta yoğunlukta bir hukuk bürosunda bile 3 tane kaza mağduru avukat müvekkilimiz oldu. Eğer bu işler sandığını kadar basit ve kolay olsaydı bu kişiler avukat oldukları halde vekalet verip avukat vasıtasıyla kendi haklarını aramaz, bizzat kendileri hallederlerdi.

Hasar danışmanı veya sigorta danışmanı sıfatıyla sizi arayanlar aslında komisyoncu olup, işleri dosya bulup avukatlara komisyon karşılığı satmak veya (daha büyük çaptakiler) bünyelerindeki maaşlı avukatlara bu işler yaptırarak para kazanmaktır. Kısaca avukatın emeğini ve kimliğini kullanıp işi tamamen ticari gören bu hasar takipçisi ve sigorta danışmanı adı altında hizmet veren hiçbir hukuki ve vergisel sorumlulukları bulunmayan bu kişilerden de uzak durmanızı tavsiye ediyorum.

Saygılarımla

Üye
    semhocal Avatarı

Gerçek Adı
    semih öçal
    Son Giriş
    26.04-2021
    Saat
    22:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar benim tazminat davam karar aşamasında gerekçeli karar yazıldı. Bundan sonraki süreçler için bilgili veya tecrübeli bir arkadaş benimle iletişime geçebilirse minnet duyarım. Wp. 05311031677

Üye
    Polis34 Avatarı

Son Giriş
    02.05-2021
    Saat
    17:59
    Yaşadığı Yer
    Adıyaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Endereren
    Kardeşim buralardasın hala bir sonuç alamadın mı (

Arkadaşlar ben dava açtım ama aracın sigortasını öğrendim dava bitikten sonra tabi bende bittim 4 yıl sürdü onlarda istinafa taşıyınca ben sigortayla anlaştım 160.000 karşılığında havadaki kuştansa eldeki kuş dedim bizim ülkede adaleti beklersek mezarda buluruz eğer yardım isteyen olursa avukatım bu konuda sayemde tecrübe kazandı ) yüzde %15 oranla anlaşmıştık eğer düşünen olursa görüştürebilirim hoş kalın hoşçakalın

@emhocal
    Benim karar çıkalı 2 sene oldu hala istinafta tık yok o daha bir üstü var temyiz Yargıtay ölme eşşeğim ölme biri demiş 1.5 sene sürüyor bide kazazedeye laf çakmış ulan ben 5 yıldır bi tık gidemedim yargıtayda bildiğim 2013 dosyaları açık sen neyin kafasını yaşıyorsun derler adama adam buraya birilerine faydalı olmak için sayfa açmış adam olacaksın saygı duyacaksın

Üye
    Oscar Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    109
    Verilen Beğeniler
    68

Trafik sigortasından 6 ay gibi kısa sürede tazminat alanlar var. Atk raporunu bekleyip 5 yılda alanlar var.
    Önemli olan poliçe limitini aldınız ama tazminat limit üstü ve karşı taraf bunu ödemezse sıkıntılı dava uzar gider.

Üye
    gyrocu Avatarı

Gerçek Adı
    cemil c.
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:26
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    5

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar hatanın tümü bana verilen kazada yüzde 18 oran alabiliyorum yapabilecegim bişey var mı tahkim diye bişey duydum. Oraya başvurabilir miyim karşı tarafında kusuru olduğunu düşünüyorum

Başlığın Etiketleri