TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 184 / 184 İlkİlk ... 84134174180181182183184
Toplam 2754 mesajın 2.746-2.754 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Bilirkisi000 Avatarı

Son Giriş
    02.09-2020
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @erci

Yargıtay incelemek üzere ilgili mahkemesine gönderilmesi yazıyor demişsiniz. muhtemelen bölge adliye mahkemesi ilgili yargıtay dairesine göndermiştir dosyanızı.

Üye
    Şipşakçı Avatarı

Son Giriş
    05.10-2020
    Saat
    14:01
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben geçen sene yaralamalı trafik kazası geçirdim ayak tarak kemiği çatlağı ve ödem ve ezikten yumuşak doku zedelenmesi var ayağım ayak tabanım ve üstü ayak da durunca şişiyor o yüzden çalışamıyorum bu tazminat için illaki kalıcı bir şeymi olması lazım yoksa geçici maluliyet lerdede para alınabiliyor mu sanırım benimki geçici bir maluliyet

Arkadaşlar hepinize geçmiş olsun öncelikle yazmış olduğum kaza ile ilgili bir yönlendirmeniz olursa çok sevinirim lütfen destek bekliyorum

Üye
    ibrahim arslan Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim arslan
    Son Giriş
    23.10-2020
    Saat
    14:23
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    2

avukap resmen düdüklemiş desem sanırım ağır olmaz kaza tarihinde poliçe 330 bin olmalı onu ödemiş artı avukapa sigorta şirketi 300 000 nin vekalet ücreti olarak 31550 tl ödemiştir birde senden kesmiş ayretten yüzdelik almış kısaca almışta almış sigorta şirketini yazarsan sana iletişim yada dosya sorumlusunun bilgilerini paylaşır işin aslını ordan öğrenirsinde sana bir faydası yoktur

Üye
    gyrocu Avatarı

Gerçek Adı
    cemil c.
    Son Giriş
    20.10-2020
    Saat
    09:03
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    5

Tam olarak bilgilerimizi girip tazminatı hesaplayan bir program var mı acaba

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:21
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    36

10 yıldır buradan uyarıyorum, piyasada dolaşan çantalı sigorta takipçilerine vekalet vermeyin diye, 2 gündür ATV'de Müge Anlı'nın proğramında konu tüm çıplaklığıyla gözler önüne seriliyor, mağdurların nasıl dolandırıldığı anlatılıyor, sigortadan alınan tazminat nedeniyle öldürüldüğü iddia edilen bir kayıp kişi aranıyor ve olayın baş aktörü sigorta takipçisi çıkıyor, seyretmenizi istiyorum
    Hukuktan şaşmayın, kısa yoldan paranızı alırım diyenlerden uzak durun

Üye
    Pacasi_camurlu Avatarı

Son Giriş
    06.10-2020
    Saat
    09:04
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Hukuk yoluyla da sonuç alınmıyor ki.

Haftaya tam 2 sene olacak hakem ataması bekleniyor. Yazıktır günahtır. Mağdurları iyice mağdur eden sistem

Üye
    Muratcansarkiler Avatarı

Son Giriş
    08.10-2020
    Saat
    12:24
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar , ben bu işin hukuki koşullarını ,adlı koşullarını herşeyi tecrübe ettim yakinen ilgilendim konu ile ... Size söyleyeceğim şunlar : hiç bir sigorta şirketine kesinlikle güvenmeyin , size 4 ay 6 ay gibi süreler veriyorlar fakat hukuki olarak onların yürütebileceği bir süreç değil bu kaza dosyaları . Eğer yapabiliyorsanız kendiniz bir avukat ile direk anlaşın araya bir de sigorta şirketi sokmayın . Eğer araştırma hastanesinden rapor alıyorsanız karşı tarafın sigorta şirketi buna itiraz edecek ve sizden adlı kurumdan bir rapor talep edecek , adlı kurum da raporunuzu büyük ihtimalle daha düşük bir oran verecek , eğer adlı kurumdan direk alabilirsiniz raporunuzu sigorta şirketi buna da itiraz edecek fakat adlı kurumdan alınan raporlar kati rapor olduğu için bu itirazları sadece süreyi uzatacak . Durum şöyle ki sizin kaza dosyanızın hukuki sürecinde karşı tarafın sürekli itirazlarına maruz kalacaksınız , maalesef bu yasal hakları , itiraz etmelerinin sebebi süreci olabildiğince uzatıp size yapmaları gereken ödeme parasını olabildiğince ellerinde tutup bu paradan banka hesaplarında faiz işletmek . Benim kaza dosyamda tamamen benim haklı olmama rağmen süreç sürekli itirazlar ve yasal boşluklar sebebiyle uzadı , 2 yıl sonunda artık icra dosyası olarak bir süreç devam etmekte ve icra müdürlüğünün en son koyduğu 90 günlük yani 3 aylık sürecinde sonuna gelmek üzereyim , bundan sonrasında nasıl bir itiraz olacak yada hangi hukuki boşluğun içine dusecegim ve tazminatı alma sürem uzayacak bilmiyorum .

Üye
    Gökhannnn Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    17.10-2020
    Saat
    19:17
    Yaşadığı Yer
    Aksaray
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Tazminatı Özürlülük ölçütü sınıflandırması ve özürlülere verilecek sağlık kurulu raporuna göre mi alıyoruz. Yoksa meslekte kazanma gücü kaybı rapor oranına göre mi alıyoruz. Arkadaşlar biri bu konuda yardımcı olur mu.?

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:21
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    36

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Gökhannnn

Güzel bir konuya temas etmişsiniz,başımdan geçen olaya göre cevap vereyim,ben engellilere verilecek sağlık kurulu raporuna göre engelli raporu aldım ve sigorta şirketine onu gönderdim, anlaşma yoluna gittik ve tazminatımı aldım, devamında aracın ruhsat sahibi ve şoförüne dava açtım, mahkeme İstanbul Adli Tıp kurumuna gönderdi dosyayı ve oradanda ÇALIŞMA GÜCÜ VE MESLEKTE KAZANMA GÜCÜ KAYBI ORANI TESPİT İŞLEMLERİ YÖNETMELİGİ'ne göre rapor verdiler ve mahkemedende bu rapor yoluyla geri kalan tazminatımı aldım, yani her 2 rapor ilede tazminat alınabiliyor, anlaşma yoluna gidilirse engelli raporuyla, mahkeme yoluna gidilirse adli tıp vasıtasıyla çalışma gücü raporuyla sonuca gidiliyor.

Başlığın Etiketleri