TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 179 / 179 İlkİlk ... 79129169175176177178179
Toplam 2684 mesajın 2.671-2.684 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    Kuala Lumpur Avatarı

Son Giriş
    16.01-2020
    Saat
    23:36
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @adlitıpuzman

Slm, avukat hakettiği parayı almış. Size bir sorum var sayın atk uzmanı atk genel kurul yani en üst kurulun verdiği rapor oranına itiraz etme hakkımız var mi? Ysk %40 verdi diyelim atk üst kurulu %20 verdi diyelim. Aradaki oran farkı için adlı tıp genel kurul şimdiki adı ile üst kurula itiraz edebilirmiyiz?

SM-A207F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    adlitıpuzmanı Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:24
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@Kuala Lumpur

Anladığım kadarıyla dosyanız önce ihtisas kuruluna oradan da üst kurula gitmiş daha önceden de yüksek sağlık kurulundan rapor almışsınız mevcut durumda üst kurula itiraz hakkınız yok ( deliller değişmedi ve dosya içeriği aynıysa, dosyada yeni bir değişiklik olursa yeni veriler ışığında yeni bir rapor istenebilir) ancak raporlar arasında çelişkinin giderilmesi amacıyla alacağınız raporla ilgili ehil olan bir üniversite adli tıp anabilim dalından rapor talebinde bulunabilirsiniz iyi günler

Üye
    yildizzozkan Avatarı

Gerçek Adı
    özkan yıldız
    Son Giriş
    20.01-2020
    Saat
    13:32
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    2

öncelikle herkese geçmiş olsun. ben de bir kazazede olarak bilgiye ihtiyacı olan arkadaşlara her türlü yardımcı olabilirim. her türlü sorunuz için özelden mesaj atabilir veya telefon numarası bırakabilirsiniz. (aracı şirket avukat vs. değilim amacım sadece yardımcı olmak.) kesinlikle hiç kimseye vekalet vs. vermeyin arkadaşlar herkes kendi tazminatını sigorta şirketinden çok basit bir şekilde alabilir. dolandırıcılara süslü laflara kanmayın. piyasada mantar gibi türemiş aracı şirketler avukatlar vs. var hepsinin amacı sizlerin üzerinden basit yolla para kazanmak. saygılarımla.

Yasaklı Üye
    Kuala Lumpur Avatarı

Son Giriş
    16.01-2020
    Saat
    23:36
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

@adlitıpuzmanı

Yani rapor oranlari örtüşmüyor arada çelişki varsa en üst kuruldan aldığımız rapor dahil karşı taraf yada bizim itiraz hakkımız var anlıyorum. Atk üst kurulunun vermiş olduğu rapor oranına itiraz edilebilir diyorsunuz.

SM-A207F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    osman0075 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:28
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,
    2019.07 yakın geçmişte bir kaza geçirdim, 100% karşı taraf kusurlu.
    femur kemiğimde parçalı kırıklar ve diz kapağımda da kırık oluştu ayrıca sağ elimde de doku zedelenmesi oluştu.
    yaşım 27, çalışıyorum ve maaşım 7bin TL

bu yaşadığım sakatlık doğrultusunda yüzde kaç oran almam mümkündür?

bu doğrultuda ne kadar tazminat alabilirim ve bu hukuki süreci nasıl takip etmem gerek, dikkat etmem gereken noktalar nelerdir?
    benimle aynı durumda sakatlık yaşayan arkadaşlardan süreç hakkında tecrübelerini rica ediyorum.

Teşekkürler
    Konu osman0075 tarafından değiştirilmiştir (13.01-2020 Saat 17:39 ).

Üye
    adlitıpuzmanı Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:24
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@Kuala Lumpur
    Üst kurullar oluşturulmadan önce var olan genel kurul kararlarını bozup tekrar görüş istenmesi gerektiğine dair yargıtayın emsal kararları bulunmaktadır, sizin dosyanızın içeriğini ve sizin dosyadaki rolünüzü bilmemekle birlikte sizin dosyanıza benzer dosyalarda emsal yargıtay kararı bulup üst kurulun verdiği rapora da itiraz edilebilir, bu son rapor da genellikle üniversite adli tıp anabilim dalından veya dosyanın içeriğiyle alakalı bir araya gelmiş özel heyetler tarafından verilir detaylı bilgi için özelden mesaj atabilirsiniz

@osman0075
    öncelikle geçmiş olsun, yaralanmalarda iyileşme süresi bittikten sonra yapılan muayeneye göre oran belirlenir, iyileşme süresi en az 6 ay kabul edilmekle birlikte yaralanmaların türü ve şiddetine göre iyileşme süresi uzayabilmektedir. Mevcut bilgilerinize göre özür oranınız belirlenemeyeceği için hiç kimse ne kadar tazminat alacağınızı da hesaplayamaz, eğer size birileri şu kadar alırsın derse bu tahminden öteye gitmez, kaldı ki değişik birimlerden alınan raporlar da bile farklılıklar olabiliyor, iyi günler.

Üye
    Eren6767 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:34
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Heyet raporu çıktı 5 ,1 oran verdiler çocuğum 11 yaşında avukat 50 bin TL alırız diyor bilgisi olan varmı miktar az mı çok mu

Üye
    Muhammed64 Avatarı

Son Giriş
    22.01-2020
    Saat
    10:25
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

Arkadaşlar sigortam HALK SİGORTA bazı hasar danısman firmaları diyor halk sigorta 9 eylulden alınan raporu kabul etmiyor diyorlar aranızda HALK SİGORTA ya başvuran oldumu hiç

Üye
    ücretsiz destek Avatarı

Son Giriş
    22.01-2020
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    2

@Muhammed64
    siz hasar danışmanlarını boşverin, şirkete kendiniz başvurun. şirket raporda bir hata görürse, kendi medikal danışmanı olan firmaya yeniden sakatlık hesabı yaptırır ve size bir tazminat öder.
    belki bu rapor hatalı deyip sizden yeni yönetmeliğe göre yeni bir rapor da isteyebilirler

sonrasında kalan kısım için bir avukatla tahkime gidersiniz, halk sigorta tahkimdeki hemen hemen tüm kararları istinaf ve sonra temyize götürüyor.
    bu yüzden önce anlaşma yoluna gidip, alabildiğiniz kadarını almaya çalışın, şirkete başvurup, 15 gün sonra tahkime gitmeye gitmeye kalkarsanız 4 sene daha beklemek zorunda kalırsınız, onun için önce şirkete başvurun, sonra yetkililerle konuşun, sizden ek belge istenirse o belgeleri de tamamlayın ve alabildiğiniz kadar parayı alın.

insanlar genelde uğraşmak istemedikleri için hasar takipçilerine veriyor dosyayı, siz uğraşın zor bir iş değil. kesinlikle kısmi bir ödeme almadan tahkime başvurmayın yoksa çok beklersiniz.

Üye
    Muhammed64 Avatarı

Son Giriş
    22.01-2020
    Saat
    10:25
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

@ücretsiz destek merhaba zaten başvuruyu kendim yapıyorumda halk sigorta 9 eylulden falan kabul etmiyor diyorlarda o yuzden demiştim birde bu rapor masraflarım falan 1600 gibi bir rakam cıkıcak onların istedigi yönetmelige baktım raporu taleb eden kurum öder yazıyor bunun parasınıda istiyebiliymiyim

Üye
    ücretsiz destek Avatarı

Son Giriş
    22.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    2

ödemek zorundalar, ama yönetmelikle ilgili bir durum değil bu, zararın tespiti için yapılan makul harcamalardan sigorta şirketi sorumludur.
    ama uygulamada ödemeyebiliyorlar, ödemezlerse tahkime gidip orda talep ediyorsunuz.

Üye
    Eren6767 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ücretsiz destek kardeşim benim çocuğun heyet raporu çıktı 5.1 avukata verdim 50 bin teklif vereceğim bide onların teklifini görmek lazım dedi 1 ay sonra belli olurmuş sigortanın teklifi sence miktar azmi yoksa normal mi kardeşim

Üye
    ücretsiz destek Avatarı

Son Giriş
    22.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    2

sizin teklifinize bakmaz sigorta şirketi. belgeleri aktüere gönderir, tazminatı hesaplayıp banka hesabınıza yatırır.
    ben sizinle daha önce de konuştuğumu hatırlıyorum, sakatlık raporunu alıp diğer belgelerle birlikte şirkete yollayın demiştim.

Üye
    Eren6767 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaş avukat vardı topladık yolladık geçen hafta 1 ay sonra bir fiyat velir sigorta şirketi dedi ama bakalım

Başlığın Etiketleri