TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 175 / 175 İlkİlk ... 75125165171172173174175
Toplam 2621 mesajın 2.611-2.621 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kartal0077 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:55
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kolay gelsin bilek kirikligi ile lgili rapor alan var mi acaba aldiysa kac oran verdiler heyete girdim 4 ay oldu sonuc yok bilekte platin vs var kolay gelsin tesekkur ederim

Üye
    Cevapp Avatarı

Son Giriş
    30.10-2019
    Saat
    09:25
    Yaşadığı Yer
    Adıyaman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar adli tıp 3.ihtisas kuruluna itiraz edipte tekrar raporunun düzenlenip oranını artıran varmı. Ben inversite hastanesinden yuzde 15 aldim İstanbul adli tıp yuzde 4 verdi itiraz ettim. Cünki benim engelim bel bolgesiydi onunla beyin cerrah ilgileniyor adamlar beni ortapediye gönderdi ve oda pek bisey yazmadı halbuki benim beyincerraha gitmem gerekti onu talep ettim benim sıkımtımla ilgili alakasız yere nasıl yönderir ben anlamadım eminim beyincerrah incelese oranım bu kadar düsüş cıkmazdı bu nasıl iştir ya

Üye
    Muhammed64 Avatarı

Son Giriş
    16.11-2019
    Saat
    11:30
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

Merhaba arkadaslar sigortayi aradim ben (halk sigorta) bana dediki tam tesekkulu devlet hastahanesinden veya universite'den almaniz gerekiyor dedi benim alacagim yer 9 eylul üniversitesi adli tıp birimi adli tip kabul etmiyoruz diyorlar bu nasil olmuyorki

Üye
    Zeynelsarı Avatarı

Son Giriş
    06.11-2019
    Saat
    08:07
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba heyet raporumu aldım %5 çıktı bilekten diz dahil baldır kırığı vardı ve hala yürümekte zorlanıyorum heyet raporum %5 çıktı 3900 tl maas alıyorum ve 29 yaşın dayım 83 gün rapor aldın işe gitmedim şimdi bu tazminat nasıl hesaplanıyor sigortadan bilgisi olan varmı hesaplama kriterleri nelerdir

Üye
    Zeynelsarı Avatarı

Son Giriş
    06.11-2019
    Saat
    08:07
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba süreç tamamlandı yarın Sigorta mahkemem var ben sadece %5 denilen işlem nasıl oluyor hesaplanıyor kadar tazminat alırım onu merak edıyorum 83 gün rapor aldım kazadan karşı taraf suçlu 3900 tl maas almakta ve 29 yaşındayım bunun nihayisinde aldığım tutar eğer beni tatmin etmezse siZinle yine iletişime. Geçerim bu süreç te tahmini hesapla ne çıkar onu bana söyle bilir misiniz

Üye
    levendinyo Avatarı

Gerçek Adı
    levendinyo
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:21
    Yaşadığı Yer
    afyon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zeynelsarı geçmiş olsun . kusur oranınıza göre hesaplama yapılıyor daha önce paylaştım hesaplama formülünü ordan bakabilirsiniz . hesaplama işi uzmanlık isteyen bir konu hepimiz tam olarak hesaplama yapmayı bilmiyoruz güvendiğin avukatına hesaplatabilirsin.

Trafik Kazalarında Maddi Tazminat Nasıl Hesaplanır?

Maddi tazminat nasıl hesaplanır sorusu, daha somut verilerle cevaplanabilecek bir sorudur. Maddi tazminatın mikatarını doğrudan uğranılan zarar ve kusur oranı belirlemektedir.

Örnek vermek gerekirse (örneğimizde tazminat hesaplama yönteminin anlaşılması için temel esaslar belirlenmiştir); Trafik kazası, neticesinde maluliyete uğrayan (yaralanan) kişinin maluliyet oranının %60 olduğunu kabul edelim. Maluliyete uğrayanın olaydaki kusur oranının %20, yaşının 30, maaşının 3000 TL olduğunu varsayalım. Genel hatları ile bir hesaplama yapmak gerekirse, tazminat miktarı şu esaslara göre belirlenecektir:

Maluliyete uğrayan kişinin 72 yaşına kadar işgücü olduğu kabul edilir. Malul kişinin 65 yaşına kadar aktif çalışma süresi, 65 yaş ile 72 yaş arasında da pasif çalışma süresi hesaplanır. Somut örneğimizde maluliyete uğrayan kişi 30 yıl aktif, 7 yıl pasif çalışma yapacaktır.
    Maluliyete uğrayan kişinin işgücü kaybı her ay için ayrı ayrı hesaplanmalıdır. Bu durumda 3000 TL maaş alan mağdurun maaşından kusur oranı olan %20 düşülmeli, bulunan miktar %60 maluliyet oranı ile çarpılmalıdır. Somut örneğimizde; 3000 TL maaş - % 20 mağdurun kusur oranına tekabül eden miktar = 2400 TL x 60/100 = 1440 TL aylık işgücü ve gelir kaybı olarak hesaplanır. Yıllık işgücü/gelir kaybı 17.280 TL olacaktır.
    Bulunan yıllık işgücü/gelir kaybı aktif ve pasif çalışma süresi olan 37 yıl ile çarpılır. Somut örneğimizde; yıllık işgücü kaybı 17280 x 37 yıl = 639.360 TL maddi tazminat olarak ortaya çıkacaktır.
    İskontolama yöntemi nedeniyle tazminattan kabaca %25 oranında indirim yapılması gerekir.
    Hemen belirtelim ki, tazminata neden olan olay aynı zamanda bir iş kazası ise, bu nedenle maluliyete uğrayan kişiye iş kazası geliri bağlanmışsa, bağlanan gelirin peşin sermaye değeri hesaplanan tazminat miktarından düşülür. Somut örneğimizde malul kişiye bağlanan maaşın peşin sermaye değerinin yaklaşık 50.000 TL olduğu varsayılabilir.

Üye
    Kartal0077 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kolay gelsin kaza yaptiktan 1 ay sonra hastaneye gittim kirik var mis illiyet bagi bilirkisi kuramamis mahkemeye vermistim bunu banzer durumu olan var mi tesekkur ederim

Üye
    adlitıpuzmanı Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:01
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar yaralanmaya bağlı çıkan oranlarla ilgili yardımcı olabilirim iyi günler

Üye
    Endereren Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

merhaba, benimde basıma geldi. kazadan 1 ay sonra ameliyat oldum illiyet bağı kuramadıklarını soylediler. Burası türkiye randevu almak için bile evde bekliyenilidğini unutmus herkes. İlk tedavi aldığın hastaneyi git, ordaki tüm raporlarını al, yapılan en ufak bir müdehalenin bile.

Üye
    Kartal0077 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Endereren tesekkur ediyorum cevap icin
    Itirazimizi yaptik kazadan 4 gun sonra siddetli agridan hastaneye gittigimde beni adli vaka olsugundan raporlari ve trafik kaza tutanagini istediler onlari alip gelmem sureyi biraz uzatti acile kaldirildigim da kirik olan bilegimin filmi yok diger her yer yerin filmi cekilmis burasi turkiye bilirkisi sigortayi kayiriyor gibi aksi halde sigortadan para almak icin elimi kirdim bilerek ve isteyerek

Üye
    aliihsan32 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:13
    Yaşadığı Yer
    Isparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: adlitıpuzmanı Mesajı Gör
    Arkadaşlar yaralanmaya bağlı çıkan oranlarla ilgili yardımcı olabilirim iyi günler

merhabalar sizce en yüksek oran için nereye başvurmalıyım. kimisi balıkesir ve mugladan iyi oran alıyoruz. kimi side izmir katip çelebi üniversitesi adli tıpından iyi oran alıyoruz diyor. bacağımda parçalı kırık var. proksimal fibula tibia üst uç kırığı. 30 cm intremedular çivi ve 7 tane vida var. ayrıca psikyatrik ilaç tedavisi görüyorum son iki aydır. kaza olalı 4 buçuk ay geçti.

Başlığın Etiketleri