TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 151 / 175 İlkİlk ... 51101141147148149150151152153154155161 ... SonSon
Toplam 2619 mesajın 2.251-2.265 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tural55 Avatarı

Son Giriş
    13.11-2019
    Saat
    23:40
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    7

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar,trafik sigorta şirketim,yanlış kusur oranı ile karşı sürücüye bedeni tazminat ödemiş,mahkemelik olduk,şimdi ben bu sigorta şirketine kötü niyet tazminatı açabilirmiyim,elimde kusurun dağılımını belirleyen bilirkişi mahkeme kararım var adli tıp onaylı.polis tutanağında ben tam kusurluydum,bu karar mahkeme kararıyla değişti,karşı asli kusurlu ben tali kusurlyum şu an.yardımlarınızı bekliyorum.

Üye
    sosa sigorta Avatarı

Gerçek Adı
    Nayil SOSA
    Son Giriş
    12.11-2019
    Saat
    12:23
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    3

Knfcx31 işimi bilip bilmediğimi söylemek sizin ve sizin gibilerin haddine değil. mecbur olmadığım halde şu kadar tazminat alırsınız dedim sizde herkes gibi kendi işinizi yapın.

Bu arada 94.000 binlik sigorta şirketinin gönderdiği tazminatın ibranamesini de buraya yükselemenizi istiyorum.

Üye
    ESENGÜL BAYDEMİR Avatarı

Gerçek Adı
    ESENGÜL BAYDEMİR
    Son Giriş
    14.11-2019
    Saat
    08:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

@hdoa

Sanırım bu konu bitmeyecek . Şükür alnımız ak. Psiko terapi görmenizi tavsiye ederim. Zira "Obsesif bir sıkıntı içinde" olduğunuzu düşünüyorum . Allah'a emanet olun. Ayrıca Hır-gür de yapmayın sağlığınızı ciddi etkiler :/
    ı

Üye
    hdoa Avatarı

Gerçek Adı
    morgen
    Son Giriş
    06.11-2019
    Saat
    00:31
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    61

@ESENGÜL BAYDEMİR

hahaha az dönek değilsiniz yani mecazi olarak söylemiyorum bunu gerçekten verdiğim cevaplara göre çok iyi kıvırıyorsunuz çok iyi döndürüyorsunuz hiç bir soruma cevap veremiyorsunuz ilk başta bana biz vekalet almadan işi çözüyoruz dediniz avukatlar vekalet alır biz almayız bunu bir düşünün dediniz bende o işin yani vekalet alınmadan sigorta şirketinden nasıl tazminat alınacağını tek tek anlattım tek tek yazdım ve siz buna cevap veremeyince verdiğim bilgilerin doğru olduğunu görünce bu seferde avukatlıkla yaftaladınız (kesin sen avukatsın ve bizi kıskanıyorsuna getirdiniz olayı) ve avukat olmadığımı da gözünüze sokunca yine kıvırarak ''piskolojik tedavi görün'' diyerek daha fazla nasıl kıvırdığınızı ve alçaldığınızı bizzat göstermiş oldunuz bana bu formu okuyan herkese,
    benim gibi bir mağdurun sizin gibilere neden para kaptırılmayacağını anlatığı için diğer mağdur arkadaşlara yol gösterdiği için o kişiye pikolojik tedavi gör diyerek alçaklığın en ileri boyutuna ulaştınız tebrik ediyorum sizi. hakikaten tam bir döneksiniz çok iyi kıvırıyorsunuz ha bu arada merak etmeyin benim pikolojim gayet iyi ve yerinde ama size kesin olarak bir iç muhasebe yapmanızı öneririm şayet vicdan namına bir şey yok sizin gibiler de.
    bu arada daha önceki yazdıklarıma hala bir cevap alamdım hani kaza yapmış insanlara nasıl yol izleyeceklerini yazdım ve sizin gibilerin de bu işleri nasıl yaptığını yazdım bunlara bir cevap verin. haa birde bana avukat demiştiniz buna da bir cevap isitiyorum. ama kesin yine bunlara cevap vermek yerine bir şeylikle yaftalıyacaksınız daha önce yaptığınız gibi kendinizi bu şekilde kurtarmaya çalışacaksınız çünkü yaptığınız iş etik değil sizin yaptığınız işin aynısını mağdur arkadaş kendi de yapar ve size %25 pay kaptırmaz bunları bilidiğiniz için kıvırmaktan öteye gidemiyorsunuz. ve içinizin rahat olduğunu söylüyorsunuz eminim rahattır buna hiç şüphem yok vicdan namına bir şey yok çünkü sizde.

@Kartal20
    Hocam genelde sigorta şirketleri istinafa gitmez yani uğraşmazlar fakat böyle bir hakları var tabi gitmek isterlerse gidebilirler şayet gittiler ise yasal faiz işlemeye devam eder fakat sen ben gitmelerini istemiyorum paraya ihtiyacım var diyorsan eğer bu durumda sigorta şirketine sulh teklifi edebilirsin. Konuşup anlaşırsanız paranızı yatırlar ve böylece iş uzamadan sonuçlanır paranı alırsın fakat sulh teklifinde şuan dikkat et sigorta şirketiyle pazarlığı iyi yap adı üstünde bu sulh yani iki tarafında bir talebi olacaktır atıyorum senin alacağın 200 bin ise sigorta şirketi bun daha altında bir miktar vermeyi talep eder sana da uyarsa ve istinafa gitmesini istemiyorsan kabul edip işi bitirisiniz vey bunu pazarlığını yaparsınız işte.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    50
    Verilen Beğeniler
    32

Sayın admin
    Açmış olduğum https://www.engelliler.biz/forum/tra...nat-almak.html başlığında üzülerek bakıyorum, insanlara faydalı bilgiler paylaşılması gereken yerde kişisel atışmalar, reklam yapmalar, profil resmini kartvizitini yapanlar falan son sürat devam ettiğini gözlemledim,

Ben bu konuyu birilerinin para kazanması, reklam yapması için açmadım ki, mağdurları bunların elinden kurtarmak için açmıştım ama meydan onlara kalmış, yazık çok yazık ....
    Konu kazazede tarafından değiştirilmiştir (17.01-2019 Saat 22:42 ).

Üye
    tural55 Avatarı

Son Giriş
    13.11-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    7

@tural55

Mustafa bey aynen size katılıyorum,alıntıladığım iletim güme gitti,umarım tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olur.tabi kavga biterse.

Üye
    ücretsiz destek Avatarı

Son Giriş
    15.11-2019
    Saat
    03:54
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 3
    sigorta şirketi karşı tarafa fazla para vermişse, bu sizi neden ilgilendiriyor? şirket ödediği parayı size mi rücu etmek istiyor?
    bunun dışında sigorta şirketi, karşı tarafa yanlışlıkla fazla para ödedi diye şirkete tazminat davası tabi ki açamazsınız.

bu arada yukarıda tartışma da süper, asgari ücrete askeri diyen, aktüere aktüel diyen, sonra da ben uzmanım, dosyanızı bana getirin, paranızı ben tahsil edeyim deyip tazminatınızın %20sine çöken, ilk okul mezunu sigorta uzmanları birbirine girmiş, bence bu mesajları yöneticiler kesinlikle silmesin, vatandaş bunların ne mal olduğunu anlasın.

diğer şirketler kötü olabilir, ama biz çok profesyoneliz, süperiz falan diyen, kız meslek lisesi mezunu sigorta hukuku uzmanı esengül de gelmiş, oturup izleyin bence şikayet etmeyin.

hatta ben de katılayım bari kavgaya;
    ben 10 yıldan fazla sigorta hukuku üzerine çalıştım, şu an kendine uzmanım diyenlerin hiçbiri piyasada yokken sigorta şirketi avukatlığı yapıyordum, ben kendime sigorta hukuku uzmanı demeye çekiniyorum. kaza takipçisiyiz falan deseniz anlayacağım ama sigorta hukuku uzmanı nedir yahu, hayatınızda kaç kere makine kırılması, nakliye, yangın vs sigortası dosyası gördünüz de sigorta uzmanı oldunuz. altı üstü kaza takipçisisiniz, herhangi bir sigorta şirketinde sizi çaycı bile yapmazlar, haddinizi bilin.

hadi bakalım, siz hepiniz, ben tekim. ne de olsa kardeşsiniz siz.

Üye
    tural55 Avatarı

Son Giriş
    13.11-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    7

@ücretsiz destek
    evet ortada rucu olayı var,trafik polisinin hatalı raporuna istinaden işlem yapmış,tutanakta ben tam kusurluydum,yani tazminatın tamamını benden istedi,oysa buna hakkı yok çünkü mahkeme kararında ben tali kusurluyum.o nedenle kötü niyet tazminatı açabilirmiyim diye sordum.

Üye
    ücretsiz destek Avatarı

Son Giriş
    15.11-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    2

sigorta şirketi karşı tarafa parayı mahkeme kararına istinaden mi ödedi yoksa belgeleri inceleyip başvuru üzerine mi ödedi?
    siz tutanakta %100, bilirkişi raporunda %25 kusurlusunuz, peki bu bilitkişi raporu nereden alındı, ceza davası aşamasında mı alındı?

bu arada kötü niyet tazminatı almanız mümkün değil.

Üye
    Kartal20 Avatarı

Son Giriş
    18.01-2019
    Saat
    02:58
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@hdoa kardeşim senin dava karara çıktıktan sonra icra ilemi aldın paranı ?? Suan sigorta şirketi istinafa gitti ama e devlette böyle bir dava görünmüyor bunun belirli bir süresimi var ki?

Üye
    Knfcx31 Avatarı

Son Giriş
    11.11-2019
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sigorta uzmanı veya hasar danışmanı değilim kimseninde takipçiliğini yapmıyorum noktaya virgüle takılma yapılan hesaplama doğrumu yanlışım onu söyleyip vatandaşları bilinçlendir çok başarılı birisi olaydın zaten buraya yazıp müşteri aramazdın

Üye
    ücretsiz destek Avatarı

Son Giriş
    15.11-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    2

yaptığın hesap tabi ki yanlış
    o hesap yöntemi pmf tablosu esas alınarak yapılarak yapılan hesaptır. artık pmf değil, trh kullanılıyor, trhda da ayrıca teknik faiz indirimi yapılır. sen yaptığın hesapta teknik faize hiç değinmemişsin, bakiye ömür arttıkça teknik faizin önemi de artar. senin bahsettiğin örnekte de 10-15 bin lira farkeder.
    trh değil de pmfye göre örnek verdiğini kabul etsek, bu da yanlış, çünkü pmf tablosuna göre 30 yaşındaki adamın bakiye ömrü 39 yıl değil.

mesele nokta virgül değil, burda ben de bazen imla hatası yapıyorum, ama sen imla hatası yapmıyorsun, gerçekten aktüere aktüel, asgariye askeri diyorsun. bu iki kelimenin anlamını bilmeyen kişi burda ahkam kesmemeli. bu iş senin anlayabileceğin kadar kolay olsaydı, davalar 5 yılda değil, 5 saatte biterdi.

bu arada ben buradan müşteri kovalamıyorum, ihtiyacım da yok. burdan yardım ettiğim onlarca insan var, hatta sigorta şirketine başvuru ve sigorta tahkime başvuru dilekçesi yazdığım onlarca insan da var. ama bir kişiden bile şimdiye kadar %20-10-5 vs tek kuruş para almadım. ücretsiz destek benden para aldı diyecek bir kişi çıksın forumu yarın bırakırım. şu an devam eden çok güzel deniz ticaret hukuku, yangın sigortası vs davalarım var, 1 tanesi bile bittiğinde gelecek olan para beni bodrumda 10 sene yaşatır, sakat kalan adamlardan gelecek paraya ihtiyacım yok, vatandaş parasını akbabalara kaptırmasın diye yazıyorum.

çok başarılı olsaydın şöyle olurdun, böyle olurdun demişsin, ben başarılıyım demedim ve öyle bir iddiam da yok ve hatta gerçekten başarısız bir adamım ben.

bu arada unutmadan;
    forumda bir kişiden para almak üzere anlaştım, daha önce başka avukat aracılığıyla bir dava açmış, davası sonuçlanmış yani ortada kesin hüküm var. ve o avukata da güzel bir para vermiş.
    şimdi ikinci bir dava açtık sigorta şirketine, kesin hüküm varken tekrar dava açıp tazminat almak hiç de kolay iş değil, istisnai hallerde yapılabilir, önceki avukatı benim bildiğimin yarısı kadar bile sigorta hukuku bilmediği halde, o davadan çok iyi para almıştı. o avukata o kadar veriyorsan, bana da eğer davayı kazanırsam şu kadar verirsin diyerek davasını aldım, adam kabul etti, dava masrafını gönderdi, davasını açtık, şimdi duruşma günü verilmesini bekliyoruz.
    burda da mesele para değildi, prensipti, işini yarım yapan kaza takipçisi avukata bile o parayı veriyorsan, bana da vereceksin diyerek davasını aldım, ben o avukattan daha çok biliyorsam daha çok kazanmalıyım, mesele buydu yani.

Yasaklı Üye
    Eserin79 Avatarı

Gerçek Adı
    Ersin
    Son Giriş
    01.10-2019
    Saat
    10:40
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    174
    Verilen Beğeniler
    102

🤔 Tüccarlar komisyoncular dışarı lütfen

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    50
    Verilen Beğeniler
    32

@ücretsiz destek

Ağzınıza, kaleminize sağlık üstadım

423143 a6238 - Trafik Sigortasından Tazminat Almak..

Üye
    tural55 Avatarı

Son Giriş
    13.11-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    7

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @ücretsiz destek teşekkür ederim,Allah razı olsun sizden.
    Konu tural55 tarafından değiştirilmiştir (19.01-2019 Saat 17:03 ).

Başlığın Etiketleri