TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 136 / 180 İlkİlk ... 3686126132133134135136137138139140146 ... SonSon
Toplam 2697 mesajın 2.026-2.040 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mustafa1989 Avatarı

Son Giriş
    15.07-2018
    Saat
    09:26
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merhaba ben geçen Yıl kaza geçirdim karşı taraf yüzde yüz kusurluydu. Eğitim araştırma hastanesinden yüzde 11 engel raporu çıktı el parmağı kırığı ve platin takılıp vücut bütünlüğü bozulması nedeniyle. Bununla sigorta tahkim mahkemesine başvurdum. 126 bin tazminat verdiler bireysel başvurumda ama raporumu yüzde 5 olarak değerlendirdiler. Kendileri öyle uygun görmüş. Bende sigorta tahkime başvurdum 140 bin saha ödeme çıktı ancak bu karara itiraz edip oranımın yüksek olduğunu savunarak karara itiraz ettiler. Şuan sigorta tahkimde dosyam itiraz sürecinde. Bilen varsa bundan sonra nasıl bir karar çıkabileceğini söyleyebilir mi. Şimdiden adli tıp kurumuna başvursam raporu hazır tutmak için erken mi olur. Birde üniversite adli tıp kurumundan rapor alabilir miyim . Her üniversiteden bu rapor alınabilir mi?

Üye
    hdoa Avatarı

Gerçek Adı
    morgen
    Son Giriş
    20.11-2019
    Saat
    17:49
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    61

yarın duruşmam var ve sonuçlanmaması için hiç bir sebep yok dosya bilirkişiden geldi tazminat hesaplandı vs vs yarın hakim karar veririse ve sigorta şirketi itiraz etmez ise tazminatı nezaman alabilirim. sigorta şirketi itiraz ederse ne olur peki bana acil para lazım bunu için ne ypabilirim sulh teklif etsek nelerden feragah etmem gerkir 3 yıl oldu dava açılalaı benim tedavim bitmeidği için sakatlık raporunu çek geç alabildim o yüzdne bu kadar uzadı 3 yılllık yasal faiz var

Üye
    alpturan Avatarı

Son Giriş
    31.07-2019
    Saat
    19:29
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Doğum tarihi 06.05.1978 kaza tarihi 19.10.2017 %75 karşı taraf kusurlu. Maaş bordrosu kazadan önceki net 4050 TL kazadan sonraki aynı . Temmuz 2018 son bordro brüt 6500 TL net 4800 TL.rapor yüzde 9.kazada sağ bilek ve serçe parmak kırıldı bileğe platin takıldı.hasar takipçim 70 bin hesaplattı avukatına bana bu miktar düşük geldi konu ile tecrübesi olanlar yardimci olabilirlermı.

Üye
    kafası kırık Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    82
    Verilen Beğeniler
    35

Geçmiş olsun.

Keşke direk bir avukata verseydiniz dosyanızı. Tam bilmiyorum ama geç kalmadıniz.

Engelli rapor oranı kaç?

Üye
    uqur64 Avatarı

Son Giriş
    08.07-2019
    Saat
    14:14
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle böyle bir sayfa açtığınız için teşekkür ederim. 08/07/2011 tarihinde yolcu olarak kaza yaptım aracı arkadaşım kullanıyordu. Şuç oranı karşı tarafın sürücüsüne verildi alkollü olduğu için. Bu kaza sonrası ayağım kırıldı 2 yıl yürüyemedim ve geçtiğimiz ay adli tıpdan rapor aldım &16 değerinde kaza tarihi 08/07/2011 doğum tarihi 26/07/1993 kaza yaptığımda lise yeni bitmişti çalışmıyordum. Ne kadar tazminat alabilirim

Üye
    ozdemir_kubilay Avatarı

Gerçek Adı
    Kubilay
    Son Giriş
    20.11-2019
    Saat
    21:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    4

Arkadaslar bende nisan ayinda L3 omurga kemigimi kirdim. Hata tamamen surucudeydi ve ben arka koltukta yolcuydum. Aracinsa sigortasi yokmus. Ayrica tamamen iyilestim. Benim tazminat hakkim nedir? Sartlara baktigimda alamiyor gibiyim zaten bu yuzden bugune kadar hic arastirmadim. Ne yapmam gerekir aradan 4 ay gecmis neredeyse gec mi kaldim birseyler yapmak icin? Simdiden cok tesekkurler.

Üye
    kafası kırık Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    82
    Verilen Beğeniler
    35

@ozdemir_kubilay

Tazminat hakkınız var.

Tedaviniz bittikten sonra engelli raporu alın. Eğer raporda kazadan dolayı vücutta %1'lik bir hasar dahi oluşmussa tazminat hakkınız doğar. Geç kalmadınız. Yaralanmalı kazalarda süreç epey uzun.

Üye
    ücretsiz destek Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    02:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    2

@uqur64
    şu an çalışıyor musunuz? üniversiteye gittiniz mi, herhangi bir uzmanlık alanınız ya da mesleğiniz var mı? ustalık belgesi, sertifika vs var mı?

Üye
    Zeynelsarı Avatarı

Son Giriş
    23.01-2020
    Saat
    20:16
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba ben 09 temmuz 2018 günü kaza geçirdim şahıs bana araba ile çarptı ve ehliyetsiz alkollu idi araç şahısın kendisine ait ve kaçtı kaçarken Beni de araçla sürükledi ve bu durumdan ötürü bende şikayetçi oldum benım ayak bileğim ayak tarağım ve kas kırılmalarım mevcut özel bir bankada çalışıyorum 48 gün rapaor aldım sigortaya tazminat davası açacağım fakat bunun için iş yapan bazı sahışlar bnmle iletişime geçti ben hiç biriyle muhattap olmadım aramalar sıklıkta şuan ben kendi işimi kendim görmek istiyorum bu çantacı simsarlara kendi sakatlığımdan olan YASAL hakkım olan tazminat işlemleri hakkında bilgi verir misinşz yukarıda makaleyi okudum biraz daha ayrıntı alabilşrmiyşz

Üye
    kafası kırık Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    82
    Verilen Beğeniler
    35

@Zeynelsarı

Geçmiş olsun. Öncelikle tedaviniz bittikten sonra engelli raporu almaısınız. Kazadan dolayı vücutta oluşan hasar raporda göründükten sonra işlemlere başlayabilirsiniz. ama öncelike tedaviniz bitmeli.

Kesinlikle sizi arayan, ziyarete gelen adına aracı, hasar danışamı denilen şahıslara dosyanızı vermeyin.

Üye
    Zeynelsarı Avatarı

Son Giriş
    23.01-2020
    Saat
    20:16
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kafası kırık Said
    Teşekkürler 48 gün rapaorum daha var tazmnat işlemlerimi kendim yapabiliyor muyum yada bir avukat tutman gerekir mi adli olarak ta şahıstan şikayetçi oldum manevi olaraktan dava açacağım ıkısınıde avukat yürütür mü yoksa sigorta tazminatı kendim adli vakayı avukat mı yürütmeli bilgilerinizi rica ederim teşekkür

Üye
    hdoa Avatarı

Gerçek Adı
    morgen
    Son Giriş
    20.11-2019
    Saat
    17:49
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    10
    Verilen Beğeniler
    61

Ulan ben bu sigorta şirketlerinin yapacağı işe ... şerfsizler uzatmak için elinden geleni yapıyorlar normalde biz kararın çıkmasını bekliyoruz artık. 2015 in 5 ayında açıldı dava 3 yıllık yasal faiz var ama hala uzatmak için elinden geleni yapıyor adiler

Üye
    uqur64 Avatarı

Son Giriş
    08.07-2019
    Saat
    14:14
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ücretsiz destek

Şuan çalışıyorum üniversiteye gittim 1 yıl kaldı muhasebeciyim.

Üye
    ücretsiz destek Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    02:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    2

@Zeynelsarı
    Siz öncelikle sürekli sakatlık raporunuzu alın, sonrası zaten kolay, karşı tarafın sigorta şirketini ya da sigortası yoksa güvence hesabını telefonla arayıp gerekli belgeleri de kargoyla yollarsınız. Ama önce sürekli sakatlık raporunuzu almanız gerek

@uqur64
    Önceki cevabınızda adli tıptan rapor aldım demişsiniz, adli tıp kurumundan mı rapor geldi yoksa üniversite hastanesinin adli tıp anabilim dalından mı aldınız raporu.

Anladığım kadarıyla işlemlere zaten başlamışsınız, bu durumda size en net bilgiyi dosyanızla ilgilenen avukat verebilir.

Zaten kaza tarihindeki zmss limiti 200 bin lira, siz de muhtemelen limitin tamamını yani 200 bin lira alırsınız ama dediğim gibi açılmış bir dava varsa kesin konuşmak mümkün değil, en doğru bilgiyi avukatınız verir

Üye
    ozdemir_kubilay Avatarı

Gerçek Adı
    Kubilay
    Son Giriş
    20.11-2019
    Saat
    21:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Dedigim gibi aracin sigortasi yoktu. Tazminatimi kimden alacagim peki?

Başlığın Etiketleri