Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 18 mesajın 16-18 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cemal1453 Avatarı

Gerçek Adı
    cemal çabuk
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    18:56
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Mahkeme temyiz yolu açık olarak karar verdi şirket avukatı ile görüştüm diyorlarki alacağin miktarda inrime git ne kadarından vaz geçtiğini bildir şirketle görüşür eğer olumlu karar verirse şirket ödemeyi yapar dosyayı kapatırız diyor karar vermek için sadece iki günüm var yoksa şirket dosyayı temyize gönderecekmiş birde benim öğrenmek istediğim biz davayı komisyon usulu verdik avukata ama parayı alırsak bütün dosyadan alıncak parayımı yoksa benim alacağim paranınmı komisyonunu vereceğim eğer benim alacağim paradan olacaksa zaten şirket avukatlık üçretini ve icra dosyası vekalet üçretini ve mahkeme giderlerini ayrıyeten verecek o parasanını aldıktan sonra tam ayrıyeten bendende komısyon alacaksa bu büyük haksızlık olacak bana çünkü anlaşma için dahi ben kendi alacağimdan düşüyorum avukatın hiç bir kayıbı olmuyor ben eğer komıyon vereceksem bütün dava da alınan paranın oranına göre avukata komısyonu vermek istiyorum benim durumumda olan arkadaşlar nasıl yaptı yardımcı olursalar sevinirm

Üye
    Av.SHasO Avatarı

Gerçek Adı
    MEF HASAR DANIŞMANLI
    Son Giriş
    15.04-2017
    Saat
    11:36
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cemal Bey,

Avukatın aldığı komisyon size verilen hizmet nedeniyle alınan ücrettir. Diyelimki avukat davayı kaybetti her zaman kazanacak diye birsey söz konusu olamaz.Sizden aldığı komisyon olmazsa ne mahkeme vekalet ücreti alabilecek ne de icra, yaptığı mesai boşa gitmiş olacak. Dava kazanması durumunda karşı taraftan alacağı vekalet ücreti ise kanundan kaynaklanan ücrettir karşı tarafın cebinden çıkar sizin değil. Davayı avukat olmadan takip etmiş olsaydınız böyle bir ücrete hükmedilmezdi. İcra vekalette icrada yaptığı ayrı bir hizmetin karşılığıdır yine karşı taraf öder. Sizden komisyon almasaydı sizin cebinizden hiçbirşey eksilmeyecekti ve bu komisyon ücreti kanunen alınması zorunludur. Alınmaması durumunda cezai yaptırımı vardı.

Sonuç olarak dava vekalet ve icra vekalet ücreti avukatındır. Geriye kalan kısım üzerinden komisyonunuzu ödemek durumundasınız.

Üye
    cemal1453 Avatarı

Gerçek Adı
    cemal çabuk
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    18:56
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    zaten bu tarz avukatlar kazanamayacaği davayı zaten almıyorlar yani davayı dosyayı inceleyip öyle alıyorlar kaldıki komisyon usulu anlaşırken bana vaad edilen bir çok şey yapılmadı ama bu yapılan haksızlık sakat olan benim benden çok para alacak neredeyse bunun yerine şirkete en başta uzlaşma teklif etseydim zaten bu miktarı şirket sıkıntısız verecekti benimde bu kadar beklememe gerek kalmayacaktı bana en geç 1.5 yılda biter dediler dava 3.5 yıl sürdü ben 4 yıl boş yere beklemiş oluyorum bu parayı almak için burada benim kazancım ne olacak bekleme süresi olarak

bak sizde bu işleri yapıyorsunuz bunun için şirket kurmuşsunuz elbette para kazanmalısınız ama her işin bir yakışığı var benim davada avukat 40000tl zaten alıyor benden komisyon almasa dahi bunun içinde masrafı anca 5000tl yok yani 35000tl artı bendende komisyon alırsa benden çok alacak para neredeyse burada sakat olan ben parayı kazanan o olacak bu hangi vicdana sığar

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Başlığın Etiketleri