Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 25 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    on-off Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed Bilal
    Son Giriş
    23.09-2017
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    tek taraflı trafik kazası yaptım 8-9 ay önce aracın evrakları tam kasko dahil. arac abimin, felcli kaldim.. nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

ayrica bi konu daha var. ilk devlet hastahanesinde ameliyat oldum doktor hatasi yüzünden tekrar ameliyat olmak zorunda kaldim üniversite hastahanesine sevk edildim orda 2. ameliyatım gerçekleşti fakat fatura bana kesildi bir anlam veremiyorum neden böyle oluyor kaza gecirdiğim zaman kendi sigortam bile vardı ama hiçbir kurum bu faturayı odemedi..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

http://www.engelliler.biz/forum/traf...-bilgiler.html başlığında güvence hesabına dair baktım, orada "Kazaya neden olan aracın işletenin veya sürücüsünün zararları" karşılanmaz diyor. Yani bu kapsamda hak talep edemiyorsunuz gibi görünüyor.

Ama, kaza yaptığınızda SGK'lı iseniz SGK neden sağlık giderlerinizi karşılamamış ki?

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

tek taraflı ve sürücü iseniz ageçmiş olsun,allah yardım etsin.hiçbirşey alamazsınız trafik sigortasından.aynı şeyi ben de yaşadım.
    eğer ssk lı iseniz hastane masraflarını karşılattırabilirsiniz,ama yine de iyi bir avukata danışmakta fayda var.

kasko sadece aracın masrafını karşılar,birde sakatlık tazminatına ne kadar belirtildiyse onu alırsınız kaskodan

Üye
    on-off Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed Bilal
    Son Giriş
    23.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sigorta trafik kazası olduğundan dolayı hastahane masraflarını karşılamamış bunun için ne yapmalıyım ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Sağlık Bakanlığının 21.03.2006 5376* ve B.10,0.THG.0.16.00.02–010.06/23331** genelgeleri uyarınca trafik kazalarından mağdur olan sigortalılarımıza herhangi bir ücret talep edilmeksizin gerekli tıbbi yardımın yapılması ve bu işlemlerinde ilgili tebliğler doğrultusunda kurumumuza fatura edilmesi tüm kamu ve özel hastanelere duyurulmuştur.

Ancak uygulamada Motorlu araçların sebep oldukları kazalarda yaralanan kişilerin acil tıbbi müdahale kapsamında teşhis, tedavi ve ambulans hizmetleri giderleri ile tedavinin gerektirdiği diğer giderleri için trafik kazazedelerinden farklar alındığı ve sigortalılarımızın da bu ücretleri tahsis etmek amacıyla müdürlüğümüze başvurularına sıkça rastlanmaktadır.
    Sözleşmemizin 5.1.12*** maddesi gereğince bu tür durumlar cezai muayedeyi ön görmektedir.
    Sosyal Güvenlik Kurumu İstanbul - Trafik Kazazedelerinin Tedavi Farkları

Üye
    ekremdeveci Avatarı

Gerçek Adı
    Ekrem Deveci
    Son Giriş
    01.02-2012
    Saat
    11:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba
    1.tek taraflı kazalarda zorunlu trafik sigortası ve güvence hesabı tedavi masraflarınızı ödemez.
    2.ameliyatı yapan doktorun hatası kesin ve belgelenmişse artık doktorlar yaptıkları hatalı ntedavi nedeniyle sorumluluktan kurtulamıyor
    doktora tazminat davazı açmanı öeririm kaldıki doktorların yaptırmaları gereken hekim sorumluluk sigortaları var
    geriye dönük hasarlarıda karşılıyor dava edersen tazminata hak kazanaman mğmkğn gibi görünüyor

Üye
    moonlight54 Avatarı

Son Giriş
    07.02-2013
    Saat
    16:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tek taraflı kazada kusur araç sürücüsünde ise SGK sı varsa tedavi giderlerini öder.
    şayet Karayollarının veya üçüncü bir şahsın da kusura etkisi varsa tazminattan bu
    kişilerde sorumlu olur.

Aracın kaskosu varsa kaskodan tazminat alabilir.felçli kalmasında hastane hatası
    ispat edilerse sağlık Bakanlığından maddi ve manevi tazminat alabilir.
    ALLAH acil şifalar ve yakınlarınıza metanet ihsan etsin . Daha detaylı bilgi istersen bilahare yazarsan sigorta uzmanı olarak yardımcı olabilirim.
    0507 926 9818

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

moonlight;bildiklerini daha detaylı paylaşır mısın?
    tek taraflı ve sürücü yaralanmalı kazalarda şuan da sgk hiçbir şey ödemiyor.
    yanlış bilgilendirmeyelim!!!!!

Üye
    moonlight54 Avatarı

Son Giriş
    07.02-2013
    Saat
    16:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SGK nız varsa tedavi masraflarını öder dedim teminat alırsınız demedim. Hastane faturalarını sgk dahil hiç bir kurum ödemedi yazmıssınız bende cevaben bunu yazdım. Daha detaylı bilgi istersen arayabilirsin.

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

moonlight54;

teminat derken neyi kasdediyorsunuz? sgdan teminat!! lk defa duydum.
    trafik sigortasından teminat olayını biliyorum da,sgd nasıl bir teminat veriyormuş da alamamışız anlamadım!!
    her neyse,benim sgkdan aldığım cevap,bugün ne türlü yada nasıl trafik kazası yaparsanız yapın hiçbir tedavi masraflarını ödemedikleri yönünde ki yüzlerce mağdur arkadaşımız şuan onunla mücadele veriyoruz!!

Üye
    Serdar.BaLık Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar BaLIk
    Son Giriş
    07.03-2011
    Saat
    11:07
    Yaşadığı Yer
    İStanbuL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tek TarafLı Kazalarda , Surucude alokol Yoksa Ehlıyet Varsa Aracın sıgortası Varsa Tazmınat hakkı Vardır ... Aklınıza Takılan bırsey Olursa Sorabılırsınız arkadaslar

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

allah allah,2008 yılında tek taraflı kaza yaptım,alkol yok ehliyetim var aracın sigortası da var,ben bir türlü alamadım tazminat,siz alabilirseniz yarısını verecem tazminatın!!!!!!

Üye
    Serdar.BaLık Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar BaLIk
    Son Giriş
    07.03-2011
    Saat
    11:07
    Yaşadığı Yer
    İStanbuL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hakkınız Var Doqru Ama Kaza Dosyası Hakkında Veya kopyasını Forma Gonderın ozamn Hakkınızın olup olmadıqı hakkında detaylı bılgı verebılır .. ArkadasLar Hakkınız Var Doqru Ama Dosyayı gorup bakmadan Herhanqı bırsey dıyemem . Ne kadar Soylesemde yalan soylemıs olurum .. Kaza Tespıt tutanaqınızı Form sayfasına kopyalarsanız Engelliler.Biz Platformu - SENİN BEDENİN, SORUN ETMEYİ BIRAK ARTIK!
    Dosyayı ınceleyıp gereken bılgıyı verebılırım .Cunku olay esnasında tutanaklar ve sızın verdıgınız Ifade cok onemlı bu konuda .. Ufak bı cumle diyorsunuzya ıkı kelıme yuzunden Cok kışi tazmınat haklarından mahrum kalıyor ...

SayqıLarımLa
    Serdar BaLIk

Üye
    ibrahim arslan Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim arslan
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    23:10
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

selam kardeş geçmiş olsun tek taraflı kazada tazminat hakkı yoktur kusur oranı 8/8 sana verilmişse sadece kaskodan rapor oranın az oranda bir rakam alırsın yanlız kaskon anadolu sigortasının birleşik kaskosu ise işi değişir oranlar yüksektir onun dışında kim ne söylerlerse yalandır tekrar geçmiş olsun selamlar saygılar

ibrahim arslan

Üye
    on-off Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed Bilal
    Son Giriş
    23.09-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadas sistemdeki bozukluga bak tazmint almak için illa bşka bırıne zarar vrmemizmi lazım ? yazık ya

Sayfa 1 / 2 12 SonSon