TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 51 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ücretsiz destek Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:39
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @İron
    sigorta şirketi her poliçe için ayrı ayrı teminat limitine kadar sorumludur. yani sizin dosyanızda teminat limitinin 2 katına kadar sorumludur.
    hakim, şirketi tek bir poliçe için sorumlu görmüşse muhtemelen siz sürücüydünüz ya da aracın sahibiydiniz.
    siz sürücü olduğunuz için kendi poliçenizden faydalanamadınız, sadece karşı tarafın poliçesinden faydalandınız. eğer yolcu olsaydınız ve her iki araç da kusurlu olsaydı, poliçeler aynı şirketten kesilmiş olsa da sigorta şirketi teminat limitinin 2 katına kadar sorumlu olacaktı.

dosyanız neden yargıtayda bu arada, siz mi yoksa karşı taraf mı temyiz etti, temyiz gerekçesi neydi?

Üye
    HukukDanışmanlık Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    1

Merhaba Murat Bey
    Tazminat hesaplamasında tedavi giderleri ve iş gücü kaybı tazminatınızda sınıflandırma yapılmışsa bu durumda tazminatın tamamını sigorta şirketi ödemek durumundadır,zira tedavi giderleri ve iş gücü kaybı tazminatları ayrı teminatlardır.Eğerki hesaplama sadece iş gücü kaybından kaynaklıysa bu durumda sigorta şirketi sadece poliçede yazan rakam üzerinden sorumlu olacaktır.
    Size tavsiyem haksız fiile sebebiyet veren aracın kaskosunun olup olmadığını araştırmanızdır.Kasko varsa eğer Zmms'nın poliçesini aşan miktardan kaskonun İmm'si(ihtiyari mali mesuliyet sigortası) sorumlu olur.Kaskosu yoksa zarar araç sürücüsünden veya ruhsat sahibinden talep edilebilir.
    Bilgilerinize sunarım.

Yasaklı Üye
    Helsinki Avatarı

Gerçek Adı
    İron
    Son Giriş
    03.07-2019
    Saat
    18:57
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    821
    Verilen Beğeniler
    943

@ücretsiz destek

hayır ben yolcu konumundaydım . her iki araç sürücüsü ağır cezada suçlu bulundu
    ve kazaya karışan her iki aracında sigortası aynı olduğu için sigorta firması poliçe limiti ve faizi üzerinden ödeme yaptı. mahkemem bitti hakim karar verdi ve ben tazminatı düşük bulduğum için Yargıtay a gittim. 15 ay doldu Yargıtay arşivde duruyor dosyam. sizin dediğiniz gibi her iki sigortadan para alınmadığını sigortanın sadece bir kere ödeme yaptığını biliyorum. Siz bu konuda emin misiniz buna benzer dava açmış ve her iki sigortadan para almış örnek var mı ? Ben hiç duymadım ayrıca benim avukatım iş ve trafik kazalarında çok iyi böyle bir şey olsa neden araç sahiplerinden geri kalan kısmı almak için dava açsın

Üye
    ücretsiz destek Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    2

Kazaya karışan araçlardan birinin sahibi falan değilseniz, kesinlikle teminat limitinin 2 katına kadar para alırsınız.
    yarın konuyla ilgili yargıtay kararlarını gönderirim size

Üye
    MuraTTameR Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    13.10-2019
    Saat
    01:59
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ben 2013 ocak da kaza geçirmiştim.Ve %27 rapor aldım ve kazada yaşım 21 di.Dava da dosyam hesaplanmaya gitmişti.Bugün belli oldu ne kadar olduğu.Avukatım 200.000 bin lira cıkmış ve faiziyle 250.000 geçer dedi.Ve asgari ücretten hesaplamışlar.Ben kaza olduğu tarihte tamam asgari ücret alıyordum.Fakat aradan 4.5 yıl geçti.Dava bitene kadar ben başka işe girdim 2.5 yıl önce ve brüt maaşım 2.5 küsür.Şimdi neden bunu bilir kişi asgari ücretten hesaplıyor.Böyle saçmalık olur mu ? Avukatım itiraz etti.Ve benden bankadan maaş dökümlerini almamı istedi.Bu konu hakkında bilgi tecrübesi olan bana ulaşa bilir mi ?

Üye
    ücretsiz destek Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    2

bilirkişi sizin işe girip 2500 lira maaş aldığınızı nerden bilsin hocam, adam dosyadaki verilere göre hesaplamıştır.
    şimdi siz bankadan maaş belgesi vs alıp dosyaya sunacaksınız, keşke daha erken sunsaydınız.
    sadece bankadan alınan yazılar da yetmeyebilir, bankadan alınan yazının tanık vs. delille desteklenmesi lazım. sgkdan da yazı almaya çalışın, aldığınız yazı ekran çıktısı değil, imzalı mühürlü bir belge olsun ya da altında doğrulama kodu falan olsun.
    usulen bu aşamadan sonra delil sunduğunuzda karşı tarafın muvafakati gerekir ama uygulamada sigorta şirketi avukatları genelde duruşmalara girmediği, için yokluklarında yapılan işlemlere itiraz edemiyorlar, bu durum da sizin lehinize.

Üye
    MuraTTameR Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    13.10-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Ücretsiz destek maaş bodrosu sunmuştuk.

Yasaklı Üye
    Helsinki Avatarı

Gerçek Adı
    İron
    Son Giriş
    03.07-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    821
    Verilen Beğeniler
    943

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ücretsiz destek Mesajı Gör
    Kazaya karışan araçlardan birinin sahibi falan değilseniz, kesinlikle teminat limitinin 2 katına kadar para alırsınız.
    yarın konuyla ilgili yargıtay kararlarını gönderirim size
    Ben araç sahibi değilim sadece araçta bulunan yolcuyum.

siz örnek dava tespitlerini buradan paylaşın lütfen! eğer her iki araç sigortası aynı olma durumunda para alınabiliyorsa hemen avukatımla bu konuyu konuşacağım emin olmadan konuşmayayım.

@MuraTTameR
    arkadaşım kaza geçirdiğin tarihteki brüt maaştan hesaplanıyor tazminatın şuan aldığın maaştan değil

avukatın sgk hizmet dökümü ve maaş bordronu mahkemeye sunmuştur . Bilirkişide kaza tarihinde aldığın geriye dönük maaş üzerinden hesaplar şuan aldığın maaş yada 2 sene önce kazadan sonra aldığın maaş üzerinden hesaplamaz

Üye
    MuraTTameR Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    13.10-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

İron emin misin ? Benim bildiğim kaza tarihinden işe girene kadar süreçte asgari ücret işe girdikten sonra bilinen son maaşımdan hesaplanma yapılıyor.Diye biliyorum.Avukatım da öyle söylemişti.

Yasaklı Üye
    Helsinki Avatarı

Gerçek Adı
    İron
    Son Giriş
    03.07-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    821
    Verilen Beğeniler
    943

kaza geçirdiğin ay ve yıla dön ne kadar brüt maaşın vardı ? e devlet sgk prim dökümüne bak orada asgari ücretse bilirkişi o hesaplamadan gider . kazadan sonra istersen 5 bin tl maaşın olsun hiç önemli değil.

Üye
    MuraTTameR Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    13.10-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeşim şuan ki asgari ücretten hesaplama yapılmış.Kaza tarihinde ki asgari ücretten değil.

Yasaklı Üye
    Helsinki Avatarı

Gerçek Adı
    İron
    Son Giriş
    03.07-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    821
    Verilen Beğeniler
    943

O zaman avukatın bilirkişi raporuna itiraz edecek. Tekrar hesaplamaya gidecek sende bilirkişi ücreti yatiracaksin

Üye
    kafası kırık Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    82
    Verilen Beğeniler
    35

sayın @İron yardımcı olmaya çalışıyorsunuz bu güzel bir şey, lütfen bilmediğimiz şey hakkında yazmaylım, bu teknik bir konu, bunu cevaplayacak olanlar hukukçular ki yukarda hukuçular cevabı verrmişler zaten. lütfen bilmediğimiz konu hakkında yazmayalım.

Üye
    ücretsiz destek Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    2

@MuraTTameR @İron @kafası kırık

hesaplamada esas alınacak ücret konusunda, yargıtay mağduru koruyor.

şoyle ki;
    1- kaza tarihinde çalışmayan kişi, rapor tarihinden sonra işe başlarsa ya da kaza tarihinde düşük maaş alıyorken rapor tarihinde maaşı artmışsa, yüksek olan maaş yani güncel maaş esas alınır. @MuraTTameR 'in olayı böyle bir olay, MuraTTameR'in hesaplama yapılırken güncel maaş göz önünde bulundurulmalı..

2- mağdur kişi kaza tarihinde çalışıyor olmasına rağmen, sonradan işini kaybetmişse ya da başka bir işte daha düşük maaşla çalışmak zorunda kalmışsa kaza tarihindeki (yüksek olan) maaş esas alınır.

ancak sizin bu hususu dava dilekçenizde belirtmeniz ve açıklamanız gerekmekte. siz yeterli açıklamayı yapmazsanız, her iki halde de bilirkişi asgari ücretten hesaplama yapıp geçebilir. özellikle dosya aktüer bilirkişiye gitmeden hemen önceki duruşmada, hesabın hangi maaş üzerinden yapılması gerektiği hususunda mahkemeden ara karar oluşturmasını isteyebilirsiniz. hakim yüksek olan maaştan hesaplama yapılsın şeklinde bir ara karar oluşturursa bilirkişi bu karara uygun bir rapor hazırlamak zorundadır.

Yasaklı Üye
    Helsinki Avatarı

Gerçek Adı
    İron
    Son Giriş
    03.07-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    821
    Verilen Beğeniler
    943

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @kafası kırık

bilmediğim konu değil arkadaşım mahkeme kaza tarihinde aldığın brüt maaşa bakıyor belgeye bakıyor ben bizzat yaşadım. Kazadan sonra ne kadar maaş aldığına değil olay tarihinde ne aldığın önemli gerisi hikaye

Ücretsiz destek bana yolcu konumunda kaza geçiren bir kişi her iki aracın sigortasından para alır demiştin avukatımı arayıp sormadan bana buna benzer emsal dava ve örnek sunar mısın lütfen!

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon