TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 46 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ismailkanıyaş Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    06.05-2017
    Saat
    22:54
    Yaşadığı Yer
    Nevşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    15 yaşımda motorsiklet ile kaza yaptım 1 ay önce raporum çıktı yüzde 14 rapor aldım şuan sigorta sürecinde ehliyetim yoktu ama sigorta ve mahkeme tazminatıyla alakası yokmuş idari cezaymış kısaca 15 yaşında kaza yaptım sağ kolumda 6 kırık oldu dirsek omuz arası mesafesince platin var 20 25 cm kadar yüzde 80 karşı tarafa suç verildi bana yüzde 20 sizden ricam yüzde 14 lük rapora ortalama ne kadar bir ücret alırım sigortadan şimdiden teşekkürler

Üye
    ücretsiz destek Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    2

100.000 TL civarında tazminat hakkınız var. verdiğiniz bilgilere dayanarak kesin bir rakam belirtmem mümkün değil ancak 100-120 bin lira arasında tazminat alabileceğinizi düşünüyorum.
    size tavsiyem aracı vs. ile anlaşmadan önce direkt şirkete başvurmanız. şirket size 60-70 bin tl civarında bir ödeme yapacaktır.
    kalan kısım için de bir avukatla görüşüp şirkete dava açarsınız.
    davanın sigorta tahkim komisyonunda açılırsa 5-6 ayda sonuçlanır. mahkeme yoluyla tazminat talep ederseniz de mahkemenin yoğunluğuna göre 1,5-2 senede sonuçlanacaktır.

Üye
    ismailkanıyaş Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    06.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nevşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

çok teşekkür ederim inş. Dediğiniz miktar elime geçer olduğu gibi yazdım olayı

Üye
    sinandiyorki Avatarı

Gerçek Adı
    sinan demir
    Son Giriş
    12.07-2019
    Saat
    14:30
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    ne yaptınız hocam, 100-120 bin tl neye göre hesapladınız, insanları yanlış yönlendiriyorsunuz. Kişi 18 yaşından ufak, maaşı asgari ücretten hesaplanacak, kaldı ki 18 yaşına kadar bakım parası vs de düşecek. Gelişi güzel rakam söylemek insanları sadece beklenti içine sokar.

Üye
    ismailkanıyaş Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    06.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nevşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Siz ortalama ne diyebilirsiniz ücret konusunda

Üye
    burock Avatarı

Gerçek Adı
    Burak
    Son Giriş
    23.07-2019
    Saat
    23:20
    Yaşadığı Yer
    26/34/06
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Hocam ölümlü kazalara bile 125 bin zor kan parası vs. veriliyor. Sizin söylediğiniz miktar çok çok uçuk benzer durum ve davaya bakılırsa 30-35 bin gibi bir rakam ödenebilir.

Üye
    ücretsiz destek Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    @sinandiyorki

18yaşından ufak olması hiçbir şeyi değiştirmez.
    bakım parası falan da düşmez. bakım parası dediğiniz şey, ölen çocuk için anne-babanın alabileceği tazminatta indirim sebebidir, sakatlık tazminatında bakım parası diye bir indirim olmaz.

çocuk 15 yaşında, pmf tablosuna göre 50 sene bakiye ömür var, siz nasıl 50 sene bakiye ömür ve asgari ücreti esas alarak 30.000 liraya ulaştınız anlayamadım.

bakiye ömür 50 sene o da eşittir 600 ay
    brüt asgari ücret 1770 lira, %14 sakatlık var bu durumda aylık kayıp 1770/100x14=247 lira. (sakatlık halinde brüt, ölüm halinde net asgari ücret esas alınır)

247x600 = 148.200,00 TL civarı bir tazminat ortaya çıkıyor. karşı tarafın kusuru %80 olduğu için bu paranın %80'i istenebilir
    148.000 /100x80 = 118.400 lira yapıyor.

18 yaşına kadar çalışmayacak olsa bile bu para alınır yargıtayın kararları bu yönde.

ama hadi en kötü ihtimali düşünelim, 18 yaşına kadar çalışmasın ve bu süreyi saymayalım, 1 sene de askerliği saymayalım.
    bunun dışında 60 yaşından sonra emekli olacağı için son 5 senede brüt yerine agisiz net asgari ücreti esas alalım..
    gene 100.000 liranın altına düşmez,

hatta babasına ait bir iş yeri varsa ve büyüyünce orayı işletecekse, derslerinde başarılı olduğu için iyi bir üniversitede öğrenim görüp güzel bir meslek sahibi olacaksa vs. durumları kanıtlayabiliyorsanız, asgari ücret yerine daha büyük bir gelir yazılarak tutar artırılabilir.

Üye
    Hasbet42 Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    05.01-2018
    Saat
    04:06
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Peki ki
    Kaza tarihi Aralık 2015
    Kaza tarihinde yaş 30
    Araç içi trafik kazası yolcu konumunda biri
    Brüt 2400/net 1800 TL
    Evli ve bir çocuk babası
    Heyet raporu %41 le hesaplama yapsak ne kadar tazminat alabilirim?

Üye
    ücretsiz destek Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    51
    Verilen Beğeniler
    2

kaza tek taraflı mı yoksa çift taraflı mıydı?
    kaza tek taraflıysa, kaza tarihindeki ZMSS üst limiti olan 290 bin lirayı alırsınız.
    kazaya karışan birden fazla araç varsa ve her iki araç da kusurluysa, iki ZMSS şirketinden para alacaksınız, toplam alacağınız para 350 bin TL civarı olur.

kaza tek taraflı mı yoksa çift taraflı mıydı?
    kaza tek taraflıysa, kaza tarihindeki ZMSS üst limiti olan 290 bin lirayı alırsınız.
    kazaya karışan birden fazla araç varsa ve her iki araç da kusurluysa, iki ZMSS şirketinden para alacaksınız, toplam alacağınız para 350 bin TL civarı olur. @Hasbet42

Üye
    Hasbet42 Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    05.01-2018
    Saat
    04:06
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Kaza tek taraflı ben yolcu konumundaydım. personel servisi ile işe gidiyordum. içinde bulundugum araç işletme tarafından sözleşmeli anlaşmalı bir turizm firmasından kiralanan şoförü ve arac turizm şirketine bağlı olan bir araçtı

Üye
    ismailkanıyaş Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    06.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Nevşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Herkese sonsuz teşekkürler diğer kazazedeleride bilgilendirmek amacıyla yazıyorum %14 rapora tam 90 bin lira para çıktı bana kalan para 53 bin lira herkese teşekkürler sigorta işi biraz karışık çok almışlar yüzde 40 anlaştık çok felan değil alamıyodum rapor çok yardımcı oldular teşekkürler .

Üye
    Özlem bayraktar Avatarı

Son Giriş
    26.07-2017
    Saat
    14:00
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba ben 18 yaşındayım trafik kazası geçirdim kazadan önce maaşım 1.800 aldım mecburluktan tekrardan işe başladım şimdiki maaşımdan mı hesaplanır kazadan önceki maaşımdan mı hesaplanır

Üye
    kafası kırık Avatarı

Son Giriş
    08.10-2019
    Saat
    15:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    82
    Verilen Beğeniler
    35

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @Özlem bayraktar

geçmiş olsun. hangisi daha yüksekse o esas alınır.

Üye
    muurit Avatarı

Son Giriş
    23.08-2019
    Saat
    10:39
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ücretsiz destek

Konuyla ilgili bir kac sorum olacak kazazede olarak bazi ulasmak istedigim bilgiler var.

Oncelikle aracilara bulasmayin önerisinde bulunmussunuz ben bu konuda size katiliyorum ve tazminati sahsen sigorta sirketinden tahsil etmek istiyorum, bu durumda sizin yaptiginiz hesaplama mi devreye giriyor, sakatlanma durumlarinda asgari ucretin brutu hesaplaniyor bilgisini vermissiniz, sigorta sirketleri bu bilgilere gore mi hesaplama yapiyor eger bu hesaplamaya gore ortaya cikan tutarla sigorta sirketinin teklif ettigi tutar farkli olursa nasil bir yol izlemeliyim bilgi verevilirseniz sevinirim tesekkurler..

Üye
    M.mert Avatarı

Son Giriş
    13.07-2018
    Saat
    20:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba 25.092015tarihinde benim gecis hakkim olan yolda kirmizi isik kurallarina ve u donusu kurallarina uymayan ani bi sekilde ilerleyis istikametime giren araca carpmam sonucu yaralamali kaza olarak adlandirilan kazaya karismis bulundum kaza oranlari olarak %25 hatali benim aracim oldugu %75 hatali karsi tarafin oldugu polis ekipleri tarafindan tutaklarla kayda alinmistir. sag kolumda olusan kirik ve catlaklardan dolayi kolum alciya alinmistir 1 ay 10 gun sureyle is gorememezlik raporu verilmistir bu tarihte karistigim kazadan 3 sene gecmesi goz onune alinarak tazminat almaya hakkim varmidir karsi tarafin sigorta firmasindan

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon