Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Trafik kazalarında araçların sigortaları var bazuılarında bir tane çıkıyor bazılarında 4 tane birden çıkıyor sigorta şimdi bilen arkadaşlara sormak istiyorum araç otobüs ise ve bu aracın
    1 KASKO SİGORTASI VAR
    2-TRAFİK SİGORTASI VAR
    3-ZORUNLU TAŞIMACILIK SİGORTASI VAR
    4-ZORUNLU FERDİ KOLTUK SİGORTASI VAR

SAKATLANMALAR VE ÖLÜM HALİNDE HANGİ SİGORTALARDAN TAZMİNAT ALINIR VE HESAPLAMALARI NASIL YAPILIR FERDİ KOLTUKTAKİ HESAPLAMYI BİLİYORUM SAKAT KALINDI İSE SAKATLIK ORANI VE TEMİNAT LİMİTİNİN YÜZDESİ ALINIYOR ÖRNEK 125 BİN TEMİNAT LİMİTİ ORAN %5 İSE 6.250,00-TL TAZMİNAT ÖDENİYOR ÖLÜM HALİNDE TEMİNATIN HEPSİ PEKİ DİĞERLERİNDE AKTÜARYA HESABI BUNU BİLİYORUZ ŞİMDİ BU ÖRNEKTEKİ GİBİ 4 TANE SİGORTASI VAR İSE HANGİ SİGRTALAR TAZMİNAT ÖDER

Üye
    sosa sigorta Avatarı

Gerçek Adı
    Nayil SOSA
    Son Giriş
    04.05-2017
    Saat
    14:18
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    2

hilal hanım merhaba %5 lik raporunuzun şuana kadar çoktan farkını almanız gerekti ama siz dava açtınız galiba
    4 tane sigorta çıkmasının sebebi otobüs olduğundan dolayı ama 4ü birden parayı ödemez sadece ikisi yani koltuk ve normal sigortasından alırsınız

Üye
    fringe Avatarı

Son Giriş
    10.05-2017
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: sosa sigorta Mesajı Gör
    hilal hanım merhaba %5 lik raporunuzun şuana kadar çoktan farkını almanız gerekti ama siz dava açtınız galiba
    4 tane sigorta çıkmasının sebebi otobüs olduğundan dolayı ama 4ü birden parayı ödemez sadece ikisi yani koltuk ve normal sigortasından alırsınız
    @sosa sigorta

merhaba,

15,08,2016 tarihinde engelli aracıma freni patlayan yolcu minübüsü arkadan çarptı..hatta %100 min verildi..ben kendimde engelliyim ama araç engelli olan ablamın üzerine..

sormak istediğim şu;

1) araç 2015 modeldi bizim..sıfır almıştık ötv indirimli..hiç kazası yoktu..şimdi bu minübüs arkadan çarptı bize..araç şuan serviste ve karşı tarafın trafik sigortasından yapılıyor..fakat sonuç olarak benim araçta bir değer kaybı oldu...sıfır araçtı,hasarsızdı ama artık hasar kaydı var..şimdi karşı tarafın sigortası bana,hasar oranında ödeme yapmak zorundamı? benim hasarsızlığımı bozdu? aracım artık hasarlı..ve ben 5 yıl sonra satmak istediğimde daha ucuza satacağım..

eğer cevabınız evet ise..bu parayı nasıl isteyeceğim karşı taraftan.

2) aracımın engelli aracı olmasını bahane ederek bu parayı ödememek isteyebilirlermi? kusurlu %100 min çıktı..zaten arkadan çarpı bana..frenleri patlamış.

3) bana bu hasar oranında ödeme yapılacaksa,ödeme yapılırken ney baz alınır..aracın engelli aracı olması durumu etkiler mi?

Üye
    sosa sigorta Avatarı

Gerçek Adı
    Nayil SOSA
    Son Giriş
    04.05-2017
    Saat
    14:18
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    2

Araç değer kaybı alınabilir ama engelli aracı olduğu için bu konuyla ilgili bilgim yok kusura bakmayın anlayan arkadaşlar yardımcı olursa daha iyi olur

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    5

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    evet ben dava açtım 10 ayda ilk davam var yine ayrı bir dava daha açtık bu sefer sgk ya maluliyet oranına itiraz ettik