Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Hasbet42 Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    27.03-2017
    Saat
    07:21
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba Arkadaşlar,
    08.12.2015 tarihinde trafik iş kazası geçirdim. sabah işe giderken personel servisine kavsakta baska bir arac çarptı.
    Kolumda Humerus Kırıgı Platin takıldı, Gozumde Kornea kesigi ve diyaframımda 12 cm oluşan patlak nedeniyle 3 ameliyat geçirdim. araç sigortalarına dava açtım.Kaza yaptığımız araç çalıştığımız şirketin çalıştığı anlaşmalı şirket servisi.Sigorta şirketleri mahkemeye gitmeden anlaşma yapabiliriz dedi. Adli tıptan şu an ki durumumun raporunu aldım.Size sorun aşağıda ki bilgiler dogrultusunda ortalama ne kadar bir tazminatı kabul ediyim.

Olay Trafik İş kazası ve kusur oranım %0

1986 dogumluyum
    Brüt Maasım 2570.00 TL
    Evli ve bir Çocuk sahibiyim
    su an adli tıptan aldığım rapor oranı %41

Ayrıca bu oranda ne kadar engelli maasıı veya vergi indirimi baglanır ve de rapor oranım düşmez ise %41 raporumla ne gibi haklara sahip olabilirim.

Üye
    Sac Avatarı

Son Giriş
    10.08-2016
    Saat
    16:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle geçmiş olsun.

Sigorta şirketleri tarafından önerilen tazminatı, miktarı ne olursa olsun kabul edebilir; bakiye kısmı için bilahare dava ya da sigorta tahkim yoluna gidebilirsiniz. Sigorta şirketleri tarafından kullanılan hesaplama yöntemi ile Yargıtay'ın kabul ettiği hesaplama yöntemi farklı olduğundan, bakiye alacağınız büyük olasılıkla kalacaktır.

Her ne kadar sigorta şirketleri sizden kendilerini gayrikabili rücu olmak üzere ibra ettiğinize dair ibraname alacaksa da, açacağınız davada bu ibranamenin bir bağlayıcılığı olmayacak, söz konusu ibraname mahkeme nezdinde makbuz olarak kabul edilecektir.

Üye
    güney Avatarı

Gerçek Adı
    güney adar
    Son Giriş
    13.01-2017
    Saat
    03:06
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

adli tıptan aldığın iş gücü kaybına göre seni bilir kişiye gönderirler, ölüm yaşını tespit eder, olayın olduğu tarihten sonraki hayatında adli tıp ın verdiği iş gücü kaybı oran-anına %41 göre tazminatını alırsın.
    örnek; ölüm ortalaması 64 yaşsa 30 yaşındaysan 34 yıllık normalde alacağın maaşa daki kaybını alırsın, adli tıpın verdiği rapor kalıcı uzav zafı var iş gücü kayıp oranı % 41 yazıyorsa iyi bir mevla alırsın.

benimde başıma geldi yıllarca uğraştım adli tıp % 6 iş gücü kaybı verdi olay 18 yaşındayken oldu o zaman işsiz olduğum için askeri ücretten esas alınarak bilir kişi 64 yaşına kadar yaşarsın dedi ve 46 yıllık zararımı hesapladı ve olan kaybımı 24 yaşında aldım...

Üye
    güney Avatarı

Gerçek Adı
    güney adar
    Son Giriş
    13.01-2017
    Saat
    03:06
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ayrıca avukatını iyi seç senin davana kesin gözüyle bakarlar hemen zıplarlar seçici ol fazla para verme...
    ayrıca avukatın iyi olursa anlaşmaya git... anlaşmadan avukat bilirkişide hesaplatıp mevlayı söyler karşının teklifini söyler işine gelirse karşıdan paranı alırsın ama karşı taraf genelde tatmin edici bir mevla söylemez...