Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Serdar.BaLık Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar BaLIk
    Son Giriş
    07.03-2011
    Saat
    11:07
    Yaşadığı Yer
    İStanbuL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sayın '' mutuneer '' Aracın Sıgortası , Kullanan Kısının ehLıyetı , Ve alkolsuz olması YeterLı oluyor Tazmınat Davası Alabılmen Icın .. Tek tarafLı olması Senı Yanıltmasın Kesınlıkle... Takıldıqın konu veya Acılacak Dava hakkında Bilgi Sahibi Deqilsen Bana Ulasabılırsın Biligilendiririm

Üye
    richebourg Avatarı

Son Giriş
    18.06-2011
    Saat
    18:12
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba Mutineer901 öncelikle çok geçmiş olsun acil şifalar diliyorum sana durumunla ilgili ne gibi bir gelişme içersindesin bilemiyorum sadece okuduğum kadarıyla takip edebiliyorum yanıtlarından bazılarına gelince ; evet senin böyle bir hakkın yasal olarak mevcut tek başına başvuruda yapabilrsin yada hukuk kanalıyla bir sonucada ulaşabilrsin bana kalırsa tavsiye hukuksal süreç başlatman aracın bağlı bulunduğu sigorta firmasına, ikisi arasındaki fark ise tek başına başvuru yaparsan (kusur durumun ve raporlarını bilmiyorum )sigorta firması kendi bazında aktüer bi hesaplama yapıp düşük bi teminat limiti ödeyecektir her zaman yaptığı gibi !hukuksal anlamda takibini yaparsan şayet daha sağlıklı ve net bi sonuç alırsın çünkü mahkeme senin iş görememezlik durumuna göre ve bundan sonraki yaşamın boyunca hayat standartlarını nasıl sağlayacağın konusunda daha detaylı düşünüp ona göre karar verecektir ki sana şiddetle tavsiyem bu yönde aslında raporlarını inceleme şansım olsa daha net bilgilerle sana destek olabilirim!biraz detay verirsen onun üzerinden yardımcı olmaya calışayım

Üye
    erdem_sin Avatarı

Son Giriş
    04.08-2013
    Saat
    17:30
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar değerli forum üyeleri. Benim bir sorum olacak tecrübesi, bilgisi olan varsa bilgilendirir veya iletişime geçerlerse çok sevinirim.
    Benim annem 2011 yılında babamla beraber bir Trafik Kazası geçirdi. Aracı babam kullanıyordu ve annem bu kazada sol gözünü kaybetti, bir ayağına 2 adet plaka takıldı ve ayak hareketlerinde fonksiyon kaybı oldu. Devlet hastanesi anneme E oranında özürlü raporu verdi. Aracın Zorunlu Trafik Sigortası vardı, Babam alkollü değildi fakat tam kusurlu bulundu. Bu kaza ile ilgili olarak annem sigorta şirketinden para alabilir mi tahmini olarak ne kadar alır ve nasıl bir yol izleyebiliriz. Bu konuda yardıma ihtiyacımız vardır.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

sayın erdem -sin
    evet anneniz tazminat alabilir.
    E oranında özürlü raporu verildi yazmışsınız.böyle bir rapor olmaz. yüzdelik olarak oran verilir.

Üye
    av sefa Avatarı

Son Giriş
    13.12-2012
    Saat
    15:48
    Yaşadığı Yer
    muğla,konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Geçmiş olsun acil şifalar diliyorum. Siz sıkıntılı bir safhadasınız ... araç kullanan öz babanız olduğundan herhangi bir hukuki yardım almadan, hatta işi ehline bırakmadan adım atmayın ciddi olarak mesleki ve şahsi anlamda önerimdir. Alacağınız tazminat tutarını dolayısı ile iş takipçilerince tahsilattan yüzde alacağını yükseltebilmek için geri dönülemez mağduriyete sebebiyet vermesi muhtemel. elinizdeki tüm resmi evraklar ile hukuki danışmanlık almalısınız

Üye
    erdem_sin Avatarı

Son Giriş
    04.08-2013
    Saat
    17:30
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ne gibi sıkıntılar olabilir bundan kimse bahsetmemişti. Daha açık olabilirseniz henüz bişey yapmış değiliz fakat işi mahkeme boyutuna taşıyıp süreci uzatmak istemiyoruz. Bu arada özür oranını yanlış yazmışım %45 olacak...

Üye
    oparatör Avatarı

Son Giriş
    09.08-2016
    Saat
    15:25
    Yaşadığı Yer
    ZONGULDAK/DEVREK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynı konudan bende muzdaribim inşallah bir sonuç alırsın kardeşim alırsan banada bilgi verirsen sevinirim

Üye
    av sefa Avatarı

Son Giriş
    13.12-2012
    Saat
    15:48
    Yaşadığı Yer
    muğla,konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

biraz geciktim kusura bakmayın. Arkadaşlar detaylı olarak bilgi vermişler ama yineleyim. Babanızın kaza esnasında alkol durumu? ruhsat sahibi olup olmaması, bir başkasına ait araçta ise iş seyahati esnasında siz yanında iken kazanın meydana gelip gelmemesi tamamı farklı uygulamayı gerektirir.sadece sizin açınızdan değil kazaya sebebiyet veren babanız olduğu için bunu da değerlendirmek gerekir. zira bir şekilde ağırlı kusurlu raporu verilmesi halinde sigortadan alacağınız tazminatın faiz ve tüm giderleri ile babanızdan vekalet ücretleri ile tahsili talebi ile karşılaşırsınız. bazen kazalar tek taraflı görülse dahi yol bozukluğu, bozuk satı var ise levha hataları, araç arızası....vs pekçok nedeni bulunabilir. en azından kaza mahallinde mahkemece bi tespıt yaptırın. böyle bi husus var ise belirletin diye öneririm. av. gülsefa

Üye
    mutineer901 Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    11:08
    Yaşadığı Yer
    Konya/Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Merhaba arkadaşlar
    Nisan 2009 yılında sigorta şirketine açtığım dava yaklaşık 3 ay önce sonuçlandı fakat karşı taraf sonucu temyiz etti ve davam şu anda yargıtayda. Hakim sigorta şirketini 237.000 TL tazminata mahkum etti.. Bikaç ay içinde yargıtay kararı açıklanır. Davayı bu şekilde kazanırsak sanırım bu miktarda tazminat kazanılan ilk dava olacak ve emsal teşkil edecek..

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

bu miktarda derken çokmu yani
    daha çok tazminata hükmedilen bir çok dava var.inşallah onanır yargıtayda

Üye
    mutineer901 Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya/Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

poliçede yazan 125.000 TL'den fazla tazminat alınamıyor dye biliyorduk onun için bu miktarda dedim. Daha çok tazminata mahkum edilen davalar varsa benim için de bir umut olur o zaman bilmiyordum

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

sigorta şirketi poliçede yazan miktardan sorumludur.kusurlu arabanın ruhsat sahibi ve şoförü geri kalan tüm tazminattan sorumludur.sen 125.ooo den sonrasını karşı araba varsa kazanda onun ruhsat sahibinden ve şoförden alacaksın.

senin kazanda karşı araba yok galiba.karşı araba yoksa eğer poliçede yazan miktarı ve dava tarihinden itibaren poliçede yazan miktarın yasal faizini alırsın.

Üye
    mutineer901 Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya/Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Benim kaza tek taraflı şöför de babamdı alkol, kusur vs yok kaza sebebi yoğun sis ve yolun kayganlığı.. bakalım sonuç ne olur hayırlısıyla..

Üye
    tazminathukukçusu Avatarı

Son Giriş
    11.01-2017
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sigorta şirketi poliçe sınırını öder sayın mutineer muhtemelen yanlıs bılgılendırılmıssınız. limiti maşanb kısmı ödemez. lımıtı asan kısmı olayınızdan anladığım kadarıyla eğer davada hasım gosterılmıse buzlanma dolayısıyla karayoollarından alabılırsınız.

Üye
    TrafikMagdurlari Avatarı

Son Giriş
    08.12-2015
    Saat
    08:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kardeşim öncelikle çok geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın. Vücudunda bir kayıp söz konusu olduğu için 1 yıl süre beklemene gerek yok. Araçta şöfor isen karşı tarafın suçlu yada yarı yarıya suçlu olman gerekir ki, para alabilesin. Eğer şöfor sen değil sadece yolcu olarak 2. 3. bir kişi isen, şöforde alkol vs. birşey yok ise sigortadan eğer aLkol vb. birşey var ise rucu yolu ile şöforden karşılanır. Geçmiş olsun..

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon