Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 24 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    SelinHanım Avatarı

Gerçek Adı
    Selin
    Son Giriş
    01.02-2017
    Saat
    16:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul Avrupa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Herkese merhabalar.gecen hafta park halindeki iki aracın arasından gecerken başka bir aracın bir diğerine carpması sonucu iki aracın arasında kaldım.sürücü beni bırakıp kaçtı.4 saat sonra karakola gitmiş.hastaneye kaldırıldım.ameliyat oldum dizimin alt tarafına platin takıldı 2 ay daha kalkamayacagım.eskıye donmem 6 ayı bulurmus.

aklımda bazı sorular var bilenler cevaplarsa cok memnun olurum.
    1)platin beni cok rahatsız ediyor sizce alişabilir miym?(en az 1 sene kalması gerekırmıs cunku)
    2)karsı tarafa dava acmak istiyorum ne yapmam lazım(engelli raporu..vs alsam daha iyi olur mu? Yada bana verirler mi?

Hayattaki en önemli sey saglık.herkese saglıklı günler dilerim������

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:22
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

selin hanım; bacağında platinle uzun süre yaşamak zorunda olan arkadaşım vardı.tabi sonra alındı platin.o alışmıştı.sonuçta eski sağlığa kavuşmak için insan herşeyi göze alır. İnşallah sizde alışırsınız ve o süre zarfında sağlığınıza kavuşmuş olursunuz.

dava konusuna gelince,raporunuzun olmasında elbette fayda var.birde zaten size çarpan bırakıp giden kişilerde polis tutanaklarında mevcuttur.sağlık raporuda sizi ne kadar mağdur ettiklerinin kanıtı olabilir.burda daha bilgili arkadaşlar çıkıp daha zengin bilgiler verecektir.benim düşüncelerim bunlar.yazınızın sonunda da dediğiniz gibi en önemli şey sağlık.insan kaybedince iyi anlıyor. ama şu var hayatta hiç bir şey sebepsiz gelişmez. herşeyde vardır bir hayır.bazen şerde de vardır bir hayır..Allah sağlık sıhhat versin.

Üye
    Jimy Avatarı

Son Giriş
    15.06-2017
    Saat
    10:11
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Selin Hanım;
    Öncelikle çok geçmiş olsun.Platin konusunda tecrübem yok fakat zaman içerisinde ve fizik tedavi seanslarıyla günlük yaşamınıza daha kolay adapte olacağınızı düşünüyorum.Açmak istediğiniz dava meselesine gelince;şahsın teslim olmasıyla açılan bir kamu davası dolayısıyla işlediği suç nedeniyle ceza davasının kesinleşmesi(Yargıtay süreci)gerekir.Ardından maddi ve/veya manevi tazminat davası açabilirsiniz.Ceza davasına müşteki sıfatıyla katılabilir,olayla ilgili de herhangi bir kaza tutanağı,etrafta MOBESE yada işyeri kamerası kayıtı bulunması için savcılığa başvurabilirsiz.(Savcılık genelde (!) bunları yapar zaten ama emin olmak için katılın).Ceza davasının kesinleşmesinden sonra rahatsızlığınızla ilgili yaptığınız bütün faturalandırılabilir masrafların evraklarını toplayın(maddi tazminat için).Yüzde dilim bildiren sağlık kurulu raporunuzu da alabiliyorsanız alın(olay sonrası günlük yaşamınızı düzgün şekilde sağlayamadığınız için uğradığınız zararın tazmini,yani manevi tazminat hemde ceza davası için).Başta söyleyeyim ben avukat değilim fakat benzer olaylar geçirmiş ve görmüş biriyim.Kafanızda bir kaba plan oluşması için kişisel tecrübelerimi aktardım.Tabi ki de öncelikle bir avukata danışmanızı ayrıca fizik tedavi görmenizi ve sonrasında egzersizlerinizi aksatmamanızı tavsiye ederim.

Üye
    MuraTTameR Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:03
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Karakola gidip şikayetci oldunuz mu ? Zaten kamu davasıda acılmıştır.Onu öğrenin sizde şikayetci olun.Ceza davası 1 yıl sürer aşağı yukarı.Ceza davası sonuclandıktan sonra maddi manevi tazminat davası açın.Ve zaman kaybetmeden bir avukat bulun.Avukat size gerekli yönlendirmeleri yapar.Zaten maluliyet raporu 1 yıl dolduğu zaman alınınca gecerli olur.Siz hem karşı tarafın sigortasından hem sürücüsünden hemde ruhsat sahibinden paranızı alırsınız.Geçmiş olsun.

Üye
    SelinHanım Avatarı

Gerçek Adı
    Selin
    Son Giriş
    01.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul Avrupa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@MuraTTameR hastane de şikayetçi olmustum.avukat tuttum 70-80 bin alırsınz dedı. @Jimy bugn egzersizlere başladım cok tsk edrm. @golden_heart raporu en kısa zamanda alcm ck tsk edrm.

Üye
    nedim1338 Avatarı

Son Giriş
    12.06-2016
    Saat
    10:38
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@SelinHanım platinler sizi nasil rahatsiz ediyo bilmiyorum benim bilegimden kalçama kadar platin var ve ben hic farkonda degilim 5 ay yattim o sirada ayak alismis olabilir yani ben varligini hissetmiyorum. Size tavsiyem kimseye guvenmeyin kendi işinizi kendiniz halledin tek yapacagıniz sigorta sirketiyle bire bir gorusup hangi evraklari gondermeniz gerektigini sorun. Iyi gunler

Üye
    SelinHanım Avatarı

Gerçek Adı
    Selin
    Son Giriş
    01.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul Avrupa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@nedim1338 15 gn oldu.belkı de yenı dıye rahtsz edyr bılemıyrm. Ben cok kosturamam diye avukatla ilerlemeyi düsünuyorum. Zaten avukatlar ücret talep etmedı

Üye
    nedim1338 Avatarı

Son Giriş
    12.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@SelinHanım Avukatlar para taleb etmiyosa bunda bir iş vardir kesin ve avukatlar vekaleti kendilerine alirlar. Yani para onlarin hesabina yatar ve size para yatmadi da diyebilir isterseniz istanbuldan bildigim biri var vekalet vermiyosunuz dava sonunda para sizin hesabiniza yatiyo ve siz %20 sini ona veriyosunuz. Avukat degil bu kişi sadece kendisinin avukatlari var ve bu isle ugrasiyo bende daha yeni tanistim ama ben davami veremiyorum zaten 2 tane avukatim var ve onlar ilgileniyolar. Bunlar hep avukatimdi o yuzden benim guvenmeme sansim yok.
    Konu nedim1338 tarafından değiştirilmiştir (11.06-2016 Saat 13:39 ). Gerekçe: etiket

Üye
    SelinHanım Avatarı

Gerçek Adı
    Selin
    Son Giriş
    01.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul Avrupa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@nedim1338 konuma istinaden 1-2 avukatta bana ulastı ve ucret talep etmedıklerını belırtmısler.
    geçmiş olsun , Hukuk bürosu olarak dosyanızla ilgilenmek istiyoruz.Masrafınız ve riskiniz olmayacak.Numaranızı bırakırsanız en kısa sürede geri dönüş yapabilirim.

Üye
    nedim1338 Avatarı

Son Giriş
    12.06-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@SelinHanım Islemlerle ilgilenirken masraflari karsiliyolar tabikide ama madem oyle avukatlara para cekme yetkisini vermemenizi oneririm.ilgilenmeyi cok istiyolarsa guven saglamak istiyolarsa para vekaletini almasinlar.

Üye
    SelinHanım Avatarı

Gerçek Adı
    Selin
    Son Giriş
    01.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul Avrupa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@nedim1338 👍🏻👍🏻 cok tsk ederım

Üye
    eyadikar34 Avatarı

Son Giriş
    11.10-2016
    Saat
    23:58
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mahkeme süreci bitmek bilmeyen ömür torpusu 3 yıldır surunuyorum mahkemelerde sonunda doğru düzgün bi sirket buldum hem onlarla calisiyorum hem işimi hallediyolar

Üye
    MuraTTameR Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:03
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Avukatla hareket etmesi daha iyi şirketle hareket etmesinden bence

Üye
    dostempati Avatarı

Gerçek Adı
    Kalperen C* Türkoğlu
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kalpOder Turan * Krt
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun, platin sonradan çıkarılabilir..

Üye
    volkan34 Avatarı

Gerçek Adı
    volkan çalışkan
    Son Giriş
    03.11-2016
    Saat
    21:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    geçmiş olsun selin hanım öncelikle size şöyle bir öneride bulunmak istiyorum .ceza davasında ve tazminat girişimlerinizde çokta ümitli olmanızı tavsiye etmem.türkiyedeki sağlık ve hukuk sistemi o kadar zayıf durumdaki beklediğiniz gibi bir sonuç almanız imkansız gibi bir durum .Ben ocak 2015 tarihinden bu yana bu sorunlarla uğraşıyorum. dizimde tibia ucu parçalı kırığı oluştu ve ayağımda kalıcı platin var ayrıca 8 adet kalıcı vida var ,ceza davam mayıs ayında sonuçlanıdı ve beklediğim bi sonuç çıkmadı,sigorta şirketine tazminat için başvuruda bulunmak için mamuliyet raporuna başvurdum ve sadece %3 rapor alabildim.Eğer platininiz kalıcı olmayacaksa mamuliyet raporu alabileceğinizi bile düşünmüyorum.bana kalırsa hiç bi şekilde avukata bile ihtiyacınız yok.zaten ceza davasında ne siz nede avukatınızın konuşması izin vermiyor hakim .sigorta işlemlerini kendinizde halledebilirsin.zaten alıcağınız üç beş kuruş tazminat onuda avukatlarla paylaşmak zorunda kalmayın.ayrıca şunuda belirteyim avukatların sizden para talep etmemesinin nedeni ise zaten siz haklı taraf oldunuz için ceza davası sonunda hakim otomatik olarak avukatlık ücretini karşı taraftan tahsil etmesi .Ben bunları yaşayan bir kişi olarak sizi uyarmak istedim o kadar.Ayrıca sigorta şirketi hiç bir şekilde olay tarihi 1 sene geçmeden ödeme yapmıycak size.Allah kolaylık versin

Sayfa 1 / 2 12 SonSon