Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    s3rcanuy5al Avatarı

Gerçek Adı
    sercan
    Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba Arkadaşlar;

Bilgisayar mühendisiyim geçen sene nisan ayında trafik kazası geçirdim motorumla, kusur 8/8 karşı tarafta motorumun bedelini ödedi sigorta.

Bedeni hasarım içinde geçen hafta marmara eğitim araştırma hastanesinden heyet raporumu aldım. Öncelikle sigorta şirketine gönderip ne kadar teklif edeceklerini merak ediyorum.

Maaş:4000 bordrolu Özel Şirket
    Kaza Kusur: %100 karşı taraf
    Sigorta Firması: AKsigorta

Serçe parmağım kırıldı ve artık bukulmüyor malum elleriyle iş yapan birisiyim ve ömrümün sonuna kadar böyle devam edeceğim. Dava açmadan sizce tahmini ne kadar alabilirim.

Teşekkürler.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:08
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    18

% 10 oranlı raporunuzu sigorta şirketi kabul ederse, maaşınız yüksek olduğu için ve yaşınız genç olduğu için poliçede yazan miktarın tamamını alırsınız, sigorta şirketi eksik ödeme yaparsa dava yoluna gidersiniz.

Üye
    s3rcanuy5al Avatarı

Gerçek Adı
    sercan
    Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yorumlarınız için teşekkür ederim, oranı kabul etmezse adli TIPdan alırım benim için sorun arz etmez. Onuda kabul etmeme gibi dir durum söz konusu olamaz sanırım.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:08
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    18

adli tıp tan rapor almanız için dava açmanız gerekir, adli tıp raporunu kabul eder.

Üye
    s3rcanuy5al Avatarı

Gerçek Adı
    sercan
    Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Anlıyorum dava açmak ve beklemek gerekiyor sanırım. Bakalım süreç nasıl devam edecek işlemleri gelişme sonuç durumuna göre buraya yazacağım.

Sigorta firmasının istemiş olduğu belgeleri toparlıyorum
    GELIR DURUM BELGESI ORJ ------>OK
    DOKTOR RAPORU ORJ------>OK
    VUKTLI NFS KAYIT TABLO ÖR. ORJ------>OK
    SAVCILIK IDDANAMESI
    TRFKAZASI TESBIT TUTANAGI
    MALULIYET HEYET RAPORU ORJ------>OK

2 Tane belgem kaldı trafik tesbit tutanağını kaza yaptığım yerden sorumlu trafikten alacağım, savcılık iddanamesinide adliye gidip ufak bir dilekce ile talep edeceğim. Sonrasında sigorta firmasına gönderip bekleyeceğiz bakalım adım adım nasıl maluliyet tazminatımızı alırız hep beraber görmüş olacağız.

Bu arada aslında bu adamların elinde savcılık ve tebit tutanağı var çünkü motorumun bedelini ödeyeceklerinde istemişlerdi orjinallerini göndermiştim niye tekrar isteme gereği duyuyorlar anlamıyorum.

kdle7a - Trafik kazası geçirdim. 4000 maaşım var. % 10 engel raporu ile tazminat..?

iyi geceler.

Üye
    s3rcanuy5al Avatarı

Gerçek Adı
    sercan
    Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Arkadaşlar;

Aktüer hesabının formülünü yazabilecek birisi varmı acaba ?

teşekkürler.

Üye
    simader Avatarı

Son Giriş
    08.03-2017
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@s3rcanuy5al

Sayın Sercan Uysal,

Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi iletmek isteriz.

Vermiş olduğunuz bilgilere istinaden; aktüer hesap uzmanı tarafından yapılan hesaplama sonucu, hak ettiğiniz ve sigorta şirketinden talep edebileceğiniz kalıcı maluliyet tazminatı 161.000,00 TL. olarak hesaplanmıştır.

Ayrıca, aracın kasko poliçesinin bulunması halinde, bu tazminattan ayrı olarak ve yaralanma türüne göre ferdi kaza tazminatı alma hakkı bulunmaktadır.

Maalesef ki sigorta şirketleri, tazminat ödemeleri konusunda çok da iyi niyetli değillerdir. Öncelikle kişileri gereksiz bir çok belge talebi ve itiraz ile uğraştırmaktadır. Sonuçta ise, hak edilenden çok daha az bir tazminat teklif etmektedirler.

Bu nedenle, hem sigorta şirketinin yükümlülüklerini iyi bilen ve sigorta hukuku konusunda uzman hem de sigorta şirketinin yaptırdığı aktüer hesaptaki hataları fark edebilecek niteliği bulunan yani hesap uzmanı olan tecrübeli bir avukat ile çalışmanızda fayda bulunmaktadır.

Bilgi ve sorularınız için derneğimizi arayarak ya da müracaat ederek, ücretsiz yardım alabilirsiniz.
    İyi günler dileriz.
    Sigorta Mağdurları Derneği

Üye
    hasko Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    21.01-2017
    Saat
    16:45
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alacağı maaş 500 tl

Üye
    Crazy26 Avatarı

Son Giriş
    14.05-2016
    Saat
    03:08
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@simader

Merabalr bende 02.17.2016 tarihinde trafik kazasi gecirdim %15 ortapedik raporum var sag elimde uzuv kaybi yani kaza tespit raporum yok bi tane sigorta danismanina dosyayi verdik o ilgilenecekmis.20 yasindayim calismiyorum universite elektrik bolumu okuyorum karsi taraf tam kusurlu ama dedigim gibi kaza tespit raporu yok yalniz savci bana baskasinin carptigina dair dosyayi onayladi sizce bu olay nasil cozulur? Ne kadar bir miktar para alabilirim ? Teşekkürler

Üye
    s3rcanuy5al Avatarı

Gerçek Adı
    sercan
    Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@simader
    Merhabalar;
    Yorumlarınız benim için çok önemliydi öncelikle teşekkür ederim, benim sormak istediğim bir konu daha var sigorta ile işlerimi hallettikten sonra almış olduğum %10 sürekli iş görememezlik raporumla aylık bağlatabilir miyim ? En nihayetinde primim tam olarak yatıyor %10 luk kısmını SGK dan alabilirmiyim ?
    Teşekkürler.

Üye
    simader Avatarı

Son Giriş
    08.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@s3rcanuy5al

Sayın Sercan Uysal,

SGK kaydınızın tabi bulunduğu meslek bakımından öngörülen maaş bağlama oranlarının, %10'u kabul etmesi ve prim gün sayınızın yeterli olması gerekmektedir.

SGK'ya yazılı başvuru yaparak, talebinizi iletmeniz halinde, ilgili mevzuat çerçevesinde kurum tarafından değerlendirme yapılacaktır.

İyi günler dileriz.

@Crazy26
    Sayın Crazy26,

Geçmiş olsun dileklerimizi iletmek isteriz.

Size çarpan aracın belirlenememesi halinde, kalıcı sakatlık zararınızı Güvence Hesabı karşılayacaktır.

Yaralamalı trafik kazalarında, alabileceğiniz tazminatı hesaplayabilecek kişiler ancak aktüer hesap uzmanlarıdır. Aktüer hesap uzmanı olabilmek için uzun süreli bir eğitim ve sınavların tamamlanması gerekip, Adalet Bakanlığı'na kayıt olmak gereklidir.

Bu tazminat hesabı birçok formüllerle, verilerle ve olayın özelliklerine göre yapılan bir hesaptır. Dolayısıyla, gerek forum sitesinde gerekse etrafta fikir veren, uydurma hesap yapan kişilere ve özellikle hiçbir hukuki donanımı yahut yeterlilik belgesi olmayan hasar takip bürolarına itibar etmemeniz tavsiye olunur. Bu tür uzman olmayan ve gerekli eğitimi almamış kişilerin, kulaktan dolma verdiği bilgiler veya uydurma yolla yaptıkları hesaplar sizi yanıltıcı olacaktır. Bu yanılgılar sonucu da mevcut haklarınıza kavuşma imkanınız ortadan kalkacak, telafisi imkansız hukuki hatalara uğramanız kuvvetle muhtemeldir.

Son yıllarda; sigorta şirketlerinin keyfi uygulamalarından çok, hiçbir hukuk eğitimi bulunmayan, ruhsat-plaka takipçiliğinden çıkıp hasar takip bürosu açan kişilerden veya bu konuda uzman olmayan hukukçulardan kaynaklı mağduriyet yaşanmaktadır. Bu konuda derneğimize de birçok başvuru gelmekte olup, bu tür sigorta aracılık şirketleri, danışmanlık firmaları yahut takip büroları hakkında ülke genelinde yaşanan sıkıntıları anlatan ve Barolar tarafından düzenmiş araştırmaları derneğimizin internet sitesinde inceleyebilirsiniz.

Aktüer hesabın ortalama yapılması mümkün değildir. Tazminat tutarının hesaplanabilmesi için;

- Kaza tarihi (ay-yıl)
    - Doğum tarihi (ay-yıl)
    - Kesin sakatlık oranı
    - Geçici maluliyet (tedavi) süresi, bilgilerinin doğru ve net olarak verilmesi gereklidir.

Bilgi ve sorularınız için derneğimizi arayarak ya da müracaat ederek, ücretsiz yardım alabilirsiniz.

İyi günler dileriz.

Üye
    Crazy26 Avatarı

Son Giriş
    14.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kaza tarihi:02.17.2016 dogum tarihi:01.10.1996 surekli %15 de raporum var sağ el parmaktan tesekkurler.

Üye
    simader Avatarı

Son Giriş
    08.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Crazy26

Sayın Crazy26,

Bildirmiş olduğunuz veriler uyarınca, aktüer hesap uzmanı tarafından yapılan hesaplama sonucu talep edebileceğiniz kalıcı sakatlık (iş göremezlik) tazminatı miktarı 83.381,00 TL. olarak belirlenmiştir.

İyi günler dileriz.

Üye
    s3rcanuy5al Avatarı

Gerçek Adı
    sercan
    Son Giriş
    18.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dosyaları sigorta firmasına gönderdim bakalım kaç günde cevap döncekler son aradığımda medical incelemeye göndermişler. Hayırlısı olsun.

116s8kp - Trafik kazası geçirdim. 4000 maaşım var. % 10 engel raporu ile tazminat..?

Cevap döndüklerinde bilgi vereceğim arkadaşlar.

iyi çalışmalar.

Üye
    Crazy26 Avatarı

Son Giriş
    14.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Teşekkür ederim.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon