Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 37 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    erci Avatarı

Gerçek Adı
    zaza 12
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:13
    Yaşadığı Yer
    ğarpiyet
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba 2015 nisan ayında trafik kazası geçirdim.%50 bana %50 karşı suçlu bulundu.iki kolum ve iki bacağım kısmi felç ve parmaklarımı iyi kullanamıyorum. 30 yaşındayım ve 2000 tl maaş alıyorum.ilk etapta %76 ağır engelli raporu aldım.daha sonra avukatım tekrar heyete girip yeni raporu göndermem gerektiğini söyledi.ve %69 verdiler.tahminen nekadar tazminat alırım

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

avukatınız yapmıştır bir hesap size mahkemnin bilirkişinin vereceği bir hesaplama var gerisi boş mahkemede aktüarya hesabı nın yapıldığı bir sistem var kaza tarihinden itibaren aldığınız maaşlar ve zamlar bunların üstünden bir hesap olacak bunu burda size kim hesaplıyabilirki googleye yazın avukat ercan erden diye orda bir hesaplama var en azından onu deneyin

Üye
    erci Avatarı

Gerçek Adı
    zaza 12
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ğarpiyet
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu oranlarda alan veya almış yakını olan varsdır diye sordum hilal hanım.avukat sadece iyi alırsin dedi.çok yüz göz olmiyim diye üstelemedim.aşağı yukarı ne kadar olur???? onu merak ettim.?

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

kaza tarihinde 2 bin lira olarak alıyorsan yaşın 30 ise sana kaba taslak kesin olmayan bşir hesap yapayım 64-30=34 yıl yaşama 2 bin x 12=24 bin x 34=816 bin /%69=563,040 ,00 tl böyle kaba taslak bir hesabı var ama dediğim gibi aktüarya hesabının bir formülü var kaza tarihinden itibaren aylık geliriniz ve sonraki aylıkalrınız bunlara ek olarak tedavi masraflarınız falanda olacak onun içindirki kesin bir hesap sistemi zaman ve vakit alan ayrıca bilgi isteyen bir sistem avukatlar dahi bunu hesaplıyamıyor çünki bu konuda eğitim almış olman gerekiyor birde %50 kusur oranınız var eğer kusur oranınızda indrim yaparlar ise direk yarıya düşer diye biliyorum ama forumda bununla ilgili bilgiler var memur olan bir arkadaş kaza tarihnde 3200 tl aylık ve %8 maluliyeti ile sigorta şirketi 68 bin lira çıkardı ama onun kusuru yoktu bende kaza mağduruyum belki 50 kişi ile görüştüm her biri ayrı bir şey söyledi onun için artık yalnızca mahkemeye bakıyorum

Üye
    erci Avatarı

Gerçek Adı
    zaza 12
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ğarpiyet
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dediğiniz avukatın sisteminde çok fazla çıkıyor.sizede geçmiş olsun.

Üye
    sosa sigorta Avatarı

Gerçek Adı
    Nayil SOSA
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    2

Raporunuz da Ağır özürlü yazıyorsa dediğiniz gibi felçlik söz konusuysa Maluliyetinizle ilgili tazminatınızın dışında bakım paranız var.

Üye
    erci Avatarı

Gerçek Adı
    zaza 12
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ğarpiyet
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bakım parası alıyorum @sososigorta tazminetı merak ediyorum?

Üye
    erci Avatarı

Gerçek Adı
    zaza 12
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ğarpiyet
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@kazazede merhaba.ben 2015 nisanda kaza geçirdim %76 ağır engelli raporum var özel bir bankada çalışıyordum ve 2000 tl maaş alıyordum.30 yaşındayım evli 2 çocuğum var.araç içi kaza da % 50 suç bana %50 karşıya verildi alacağım tazminat varmı ? varsa ne olur sizce?

daha sonra tekrar heyet raporu istendi bu oran %69 verildi.

Üye
    sosa sigorta Avatarı

Gerçek Adı
    Nayil SOSA
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    2

Bakım parası olarak sigortadan alınandan bahsediyorsun yanlış anlamıyorsam bazen devletten alınanla karıştırıyorlar.

maluliyetle ilgili olarak tazminat poliçenin limiti 290.000 - %50 kusur var onu düşün + yasal faiziniz..

Üye
    tazminathukukçusu Avatarı

Son Giriş
    11.01-2017
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ercan bey geçmiş olsun. maluliyet oranınız kati değil. dolayısıyla kaza üzerinden 1 yıl gectikten sonra yanı mayıs ayı gibi yeniden rapor alın. raporu aldıktan sonra evraklarınız ile beraber diğer aracın sigorta şirketıne talepte bulunacaksınız. sigorta şirketleri hiçbir zaman ödemeleri gereken tam miktarı ödemezler. teklif edilen rakamı alıp haklarınızı saklı tutarak ibra etmeksızın kalan meblağ için de dava açmanız gerekecek. kaza gecirdiğiniz tarihte zmm poliçe limiti 290bin tl idi dava sonucu bunun tamamını alacaksınız buyuk olasılıkla. tahmını hesaplamamıza göre alacağınız maddi tazminat bu meblağ yı asıyor, asan kısmını ise arac sahıbı ve surucusunden talep edeceksınız. ayrıca kaza dolayısıyla sağlıgınızı kaybettığınız için siz ve esiniz karsı arac surucusu ve sahıbıne aynı davada manevı tazmınat talebıde yoneltebılırısnız. sureci kendınız yurutmekte zorlanırsanız lütfen sigorta mevzuatı nı bılen bır avukatla çalışmanızı önerırım. çantacı diye tabir edilen sahıslara güvenıp vekalet vermeyınız. Allahtan şifa dilerım gecmıs olsun.

Üye
    erci Avatarı

Gerçek Adı
    zaza 12
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ğarpiyet
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

devletten alıyorum aile ve sosyal politikalar bakanlığından.sigortadan da mı bakım parası alınıyor? @sosa sigorta. 290 bin demşsiniz yani kusur oranı olarak yarısı alınır o zaman?

@hilal72 trafik sigortasından kazandığım tazminat kaçgün içinde nereye yatıyor bilginiz varmı?

Üye
    sosa sigorta Avatarı

Gerçek Adı
    Nayil SOSA
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    2

Sigortadan alınan ayrı evet hesaplama olarak çok arkadaş var aktüeryacı onlar daha iyi rakam yazarlar

Üye
    erci Avatarı

Gerçek Adı
    zaza 12
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ğarpiyet
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sigortadan alınana nasıl başvuruluyor? @sosa sigorta

teşekürler @tazminathukukçusu. benim avukat süreci yürütüyyor.ilk rapor ağır engelli %76 ve geçen ay ikinci bi rapor istedi.bende heyete girdim ve %69 raporu avukata verdim 25 nisanda 1 yılı bitecek ama avukat 1 veya 2 haftaya ödeme gerçekleşecek diyiyor.

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

@erci
    senin avukatın yokmu erci var diye biliyorum aklımda kaldığı kadarı ile avukatında sigortada alacak tazminatı kendin avukata vermeden almak istiyorsan sigorta şirketine raporunu aylığını epikiriz örneklerini ve istedikleri diğer evrakları göndereceks,in okadar zaten aradığındada evrağın nerde olduğu söyleniyor kendilerinde bir hesap yapıpı ödemeyi yapıyorlar forumda şahsın biri demiş aktüaryacı bir çok kişi var onlar hesaplar demiş bunu diyen kişilerde neye göre hesap yaparlar bilemem bende hesaptan anlamam etmem ama tek bildiğim kendin alırsan sigorta şirketi düşük ödüyor aldıktan snra bir avukat ile dava aşaması ile bilir kişiler tam hesap yapılarmış

Üye
    erci Avatarı

Gerçek Adı
    zaza 12
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ğarpiyet
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba.ben 2015 nisanda kaza geçirdim %76 ağır engelli raporum var özel bir bankada çalışıyordum ve 2000 tl maaş alıyordum.30 yaşındayım evli 2 çocuğum var.araç içi kaza da % 50 suç bana %50 karşıya verildi alacağım tazminat varmı ? varsa ne olur sizce?

daha sonra tekrar heyet raporu istendi bu oran %69 verildi. ben araçta 3. kişiydim,yolcu konumundaydım

Sayfa 1 / 3 123 SonSon