TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 5 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 102 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hasan umut aydın Avatarı

Gerçek Adı
    hasan umut aydın
    Son Giriş
    12.02-2019
    Saat
    10:57
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @İron
    benimki trafik kazası ve 43 bin yuzde 9 teklif ettiler ben kabul etmedım kafası kırık ve murat kardeısımzın ucretsız destek veren hukukcumuzun dedıklerı dogru bugunku masını emsal alıyorlar tazmınat ıcın buna ben su anda bırebır sahıtım cunku asgarı curet uzerınden yuzde 9 ıle 30 bını gecen ben daha gormedım tazmınat alırken

Üye
    ücretsiz destek Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    02:31
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    2

@İron
    hocam siz avukatınıza çok güveniyorsunuz, ama avukatınız da malesef yanlış biliyor.
    tazminat hesaplanırken, bilinen ücret esas alınır. kazadan sonra maaş artmışsa artan gelire göre hesaplama yapılır.

bir başka mesajınızda da avukatımla konuştum, her iki şirketten teminat limiti kadar para alınması mümkün değil sadece birinden alınabilir demiştiniz, orda da avukatınıza sormuştunuz.

madem avukatınıza bu kadar güveniyorsunuz, size şöyle bir teklif yapayım.
    siz bana vekalet verin, para alınamaz dediğiniz dosyada, diğer sigorta şirketine dava açıp 250 bin lirayı alayım. siz zaten alınamaz demişsiniz, paradan ümidi kesmişsiniz. ben o parayı şirketten alırsam löseve bağışlayalım.

dava masrafını ben karşılayacağım, beş kuruş vekalet ücreti de almayacağım. siz bana sadece vekalet vereceksiniz, ayrıca davanın kazanılması halinde paranın tamamının löseve bağışlanmasına muvafakat ediyorum diye yazılı bir beyan vereceksiniz. sizden başka hiçbir şey istemiyorum.

Üye
    Masln Avatarı

Gerçek Adı
    MELTEM
    Son Giriş
    23.02-2019
    Saat
    16:52
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    20

bende bişey danışacagım arkadaşlar
    benımde trafık kazası 8. ayımda tam teşekkullu bı devlet hastanesınden % 5 rapor aldım sigorta şirketıne evraklarımı topladım yolladım aradan bı 10 gun geçtı aradım 1 yıl bıttıkten sonrakı heyet raporu geçerlı olacaktır dendı neyse geçtı 1 yıl 2 ayım yenıden hastaneye gıdecem heyet için öncesınde aradım tekrar başka eksık ne var dıe tc istedıler sızın sadece ıban beklenıyor dendı şaşkınlıktan ne kadar demeyı unuttum ertesı gun iban no attım hafta sonu gırdı p.tesı aradım dosya numarası istedım bıde alacagım tutarı sordum dosya no aldım ama alacagınız tutar hesap ödeme tarıhı bellı olunca olur dendı öncesınde bılınmesı gerekmezmıydı? neyse kapattım halk hasar dosyası bakıyorum yok bıde ayrı tahsılatlar yazan yerede bı tıklayayım dedım 460,10 tl tahsıl edılmıştir yazıyor bu rakam çok komık degılmı ayrıca tahsıl edılmışse benım hesabımda nıe yok tecrubelıler yorumlarınızı beklıyorum ...

Yasaklı Üye
    Helsinki Avatarı

Gerçek Adı
    İron
    Son Giriş
    03.07-2019
    Saat
    18:57
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    821
    Verilen Beğeniler
    943

@ücretsiz destek

ben ve avukatım alınamaz demiyor avukatlar bunu tek bir sigorta firması üzerinden zaten alıyor sigorta firmaları kendi aralarında kusur oranına göre anlaşır diyor bizi ilgilendirmez diyor ben avukat haricinde hiçbir danışman firmasına vekalet vermem kusura bakma bu sitede o kadar çok danışman var ki resmen iş koşturuyor.

@hasan umut aydın

sürekli aynı şeyi tartışıyoruz bana bilirkişi raporunu mail at inceleyip sana bilgi vereyim . Benim bildiğim davalarda kaza geçirdiğinde brüt maaşın ne kadarsa onun üzerinden hesaplama yapılır. kazadan önceki 4 aylık brüt maaşın üzerinden bilirkişi hesaplama yapar ama sen doktorsun dur ve kaza günü çalışmıyorsundur doktor maaşı bellidir bu yüzden asgari ücretten hesaplanmaz yani neyse siz bilirkişi raporlarını gönderin yada inceleyin sonra hayal kırıklığı yaşamayın

Üye
    hasan umut aydın Avatarı

Gerçek Adı
    hasan umut aydın
    Son Giriş
    12.02-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@İron

neyse sensin ustam ne diyim benim kusurum yok ben sadece bana teklif edline miktarı sana söyledim ve benim rapor oranımdam asgarı ucretlıye verılen en fazla 30 bin sayfada ben baktım sende bakabılrısın bılırkısı raporuna gelınce ben zaten yolcu konumundayım benım ksuurm yok karsı taraf ksuurlu yuzde 100

Üye
    sosa sigorta Avatarı

Gerçek Adı
    Nayil SOSA
    Son Giriş
    12.11-2019
    Saat
    12:23
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    3

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    kafası kırık arkadaşım bir sorum olacak sana 8 sene önce kaza yapmış daha sonra 1 sene önce tazminat almak için başvuran bir kişi yeni maaşıyla hesaplama yapılması sence ne derece doğru 8 sene önce asgari ücretle şuanki bir değil. Sadece 8 sene önceden eski maaşdan hesaplamaya başlayıp maaş bodrosu yoksa asgari ücretten başlıyorlar şuanki döneme kadar arttığı kadar arttrıp ilerki zamanlardada arttırarak hesaplıyorlar senin anlayabileceğin şekil sen insanların kafasını karıştırıyorsun.

Üye
    ücretsiz destek Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    2

@Sigorta

tazminat hesabı yapılırken, son gelir esas alınır.
    kaza 8 önceymiş de 1 sene önce başvurmuş da vs. bunlar hikaye, kanunun öngördüğü bir zaman aşımı süresi vardır, bu süre içinde vatandaş istediği zaman başvurur. isetr 5 sene sonra başvuru ister 5 gün sonra başvurur bu kimseyi ilgilendirmez.
    hesap yapılırken, eğer mağdurun geliri artmışsa, son gelir esas alınır.

@İron
    hocam ben danışman firma falan değilim, burdan iş de kovalamıyorum, bu hususu zaten biliyorsunuz. size yaptığım teklif ortada, sizden bir kuruş almayacağım, yasal vekalet ücretini de istediğiniz kuruma bağışlayacağım dedim, söylediklerimi çarpıtmayın.

avukatlar bu parayı tek bir sigorta firmasından almaz, eğer tek sigorta şirketinden talep edersiniz, teminat limiti kadar para alırsınız yani sizin olayınızda 250 bin lira alırsınız.
    iki şirkete başvurursanız 250x2=500 bin lira alırsınız.
    bu kadar basit. anladığım kadarıyla siz sadece bir şirkete dava açmışsınız ve bu yüzden sadece 250 bin lira alacaksınız.
    ya siz davadan önce avukatınızı yanlış bilgilendirmişsiniz ya da avukatınız yanlış açmış.
    durum hala düzeltilebilir, gidip diğer şirkete dava açarak 250 bin liranızı alabilirsiniz.

Yasaklı Üye
    Helsinki Avatarı

Gerçek Adı
    İron
    Son Giriş
    03.07-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    821
    Verilen Beğeniler
    943

Hocam hatalısın kaza tarihinde brüt maaşın üzerinden hesaplama yapılıyor. örnek 2011 yılında kaza geçirdin asgari ücret brüt 1100tl ve sen asgari ücretle çalışıyorsun bunu her yıl %10 artış yaparak kaç yıl ömür biçildiyse bunun 60 yaşından sonrası pasif dönem olarak hesaplanıyor. Bir de şu var benim gibi asgari ücretten fazla kazanan kişiler sgk hizmet dökümümü mahkemeye sunmama rağmen bilirkişi asgari ücretten hesaplamış itiraz edip kaza tarihindeki maaşımdan hesaplattırdım. Yani 2011 yılında ben kaza geçirdim 1000tl alıyordum yıl 2017 şuan 4000bin tl maaşım bilir kişi bu hesaplamayı 4000bin tl den yapsın dersen hayal kırıklığına uğrarsın böyle bir hesaplama yok.

Üye
    kafası kırık Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    82
    Verilen Beğeniler
    35

@İron @sosa sigorta

TAZMİNAT DAVALARINDA KAZANÇ ARAŞTIRMASI - Tazminat Hukuku : Çelik Ahmet ÇELİK

akademik makale. içerisinde yargıtay kararları da var. bu da kafi gelmiyorsa yapacak bir şey yok. lütfen artık konu ile alakalı yazmayın.
    mahkemeler yargıtay içtihadına göre karar verir. yani yargıtay bir konu hakkında böyle olacak diyorsa mahkemeler de öyle karar alır.

makaleden bir bölüm :

" Sonuç olarak, ölümlü olaylarda ölen kişilerin ve yaralanmalarda geçici veya sürekli işgücü kaybına uğrayan kişilerin, “olay günü” ile “rapor günü” ya da “hüküm gününe en yakın gün” arasındaki kazançları araştırılıp saptanacak; tazminat hesapları “işlemiş dönem zararı” ve işleyecek dönem zararı” ayrımına göre bu kazançlar üzerinden değerlendirilecektir.

Olay gününden hüküm gününe en yakın güne kadar belirlenebilen tüm kazançların hesaplamada gözetileceğine ilişkin Yargıtay kararlarından örnekler:
    Beden tamlığına karşı işlenen haksız fiillerde zararın gerçek miktar ve şümulü zamanla daha iyi anlaşılabileceğinden, mümkün olduğu kadar geç bir tarihin esas alınması gerekir. Borçlar Kanunu’nun 45/2. maddesinde cismani zararın hangi tarih esas alınarak hesaplanacağı hakkında yeterli açıklık bulunmakta, cismani zararın hüküm tarihindeki duruma göre hesaplanması kabul edilmektedir. Bu itibarla, hüküm tarihine en yakın verilerin nazara alınarak , rapor tanzim tarihine kadar gerçekleşen zararın somut olarak hesaplanması gerekir. Bu husus “gerçek belli iken varsayıma gidilemez” ilkesinin de gereğidir.

Gerek ölümler nedeniyle destek kaybı zararı, gerekse beden gücü kaybı zararının hesaplanmasında, rapor tanzim tarihine kadar gerçekleşen zararın bilinen veriler nazara alınarak ve iskontoya tabi tutulmadan somut olarak, rapor tanzim tarihinden sonraki zarar da bilinen son gelir nazara alınıp her yıl %10 oranında artırılmak ve iskonto edilmek suretiyle hesaplanmalıdır. (HGK. 28.06.1995, E.1994/9-628 K.1995/694)

Borçlar Kanunu 46/2.maddesinde cismani zararın hangi tarih esas alınarak hesaplanacağı hakkında yeterli açıklık bulunmakta, cismani zararın hüküm tarihindeki duruma göre hesaplanması kabul edilmektedir. Bu nedenle, bilirkişinin hüküm tarihine en yakın verileri nazara alarak rapor tanzim tarihine kadar gerçekleşen zararı somut olarak hesaplamış olması anılan maddeye ve “gerçek belli iken varsayıma gidilemez” ilkesine uygundur. (HGK. 15.05.1991, E.1991/9-102 K. 267)

tamam mıdır sosa sigorta? bunun bencesi sencesi yok. kanun ne diyorsa o. bak ne diyor kanun "...rapor tanzim tarihinden sonraki zarar da bilinen son gelir nazara alınıp.."
    bir daha yazıyorum "bilinen son gelir" diyor. ne kadarsa odur.

ben sıradan bir vatandaş olarak bunları biliyorum. işim SİGORTACILIK, DANIŞMANLIK, UZMANLIK değil. ben bunları biliyorken kendini danışman, sigortacı, uzman olarak tanıtan ve bu şekilde çalışan sizler bilmiyorsunuz. dosyanısını aldığınız, sözde işini yaptığınız insanlara üzülüyorum. haklarını alamadılar, alamadıkları gibi havadan danışman, sigortacı avantası verdiler.

Yasaklı Üye
    Helsinki Avatarı

Gerçek Adı
    İron
    Son Giriş
    03.07-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    821
    Verilen Beğeniler
    943

@kafası kırık

kafası kırık Yargıtay da dosyalar 6 ay dan fazla beklemeyecek demişlerdi benim 15 aydır Yargıtay da her okuduğuna inanma gerçekler acıdır bilirkişi raporu hazırlasın görürsün kaza günü kazanç mı kazadan sonra kazanç mı buraya artık yorum yazmayacağım yordunuz valla

Üye
    ücretsiz destek Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    2

@İron

Hocam sizin sorununuz dosyanıza bakan bilirkişinin ve avukatınızın her şeyi doğru yaptığına kendinizi inandırmış olmanızdan kaynaklanıyor.
    Davada sadece bir sigorta şirketinden tazminat talep ederek yanlış yapmışsınız, diğer şirketten de isteseydiniz onlardan da onların teminat limiti kadar tazminat alırdınız.
    Dosyaya bakan bilirkişi de yanlış hesaplamış. Son dönemde aktüer bilirkişilik moda oldu, herhangi bir özel okula 750-800 lira verip 1 hafta kursa giden herkes bilirkişi oluyor, mahkeme kaleminden de 1 memur tanıyorsanız mahkemeler size dosya yolluyor.
    Yargıtayın yıllardır verdiği kararlar ortada, bilinen dönemin hesabında bilinen gelir esas alınır. Bilineneyen dönemde de son ücret esas alınır. Bu konuda aksini savunan bir görüş de yok. İş kazasına bakan daire de trafik kazasına bakan daire de hukuk genel kurulu da bu şekilde hesaplama yapıyor.
    Bu durumun sadece bir istisnası var, kaza anındaki maaşınız son dönemdeki maaşınızdan daha yüksekse kaza anındaki maaş esas alınır.

Üye
    hasan umut aydın Avatarı

Gerçek Adı
    hasan umut aydın
    Son Giriş
    12.02-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@kafası kırık @ücretsiz destek
    benim ayın 12 sınde mahkememem vardı ve 1 ay once raporum mahkemeye ulaştı ve bana 43 bın teklıf edıldı ben kabul etmedım ve temmuzun 14 une durusmam var caba bu durusma tazmınat hesaplamak ıcınmı bılgınzı varsa verırsenız sevınırım ?

Üye
    sosa sigorta Avatarı

Gerçek Adı
    Nayil SOSA
    Son Giriş
    12.11-2019
    Saat
    12:23
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    3

kafası kırık KANUNLAR YAZIYOR TAMAM AMA KAÇ KERE BİR İNSANIN TAZMİNATINI ALDIN BEN SÖYLEYİM Mİ SANA 500 DEN FAZLADIR AMA NEDENSE OLAY TARİHİNDEKİ MAAŞI İSTEYİP ONDAN ARTIŞ YAPILARAK HESAPLANIYOR YANİ ARKADAŞIM KANUNLARA BAKILACAK OLURSAK NEDENSE 10 GÜN İÇİNDEDE TAZMİNAT ÖDENMESİ GEREKİYOR AMA KİM ALMIŞ 10 GÜNDE TAZMİNATI LÜTFEN OLAYI ÇARPITMAYALIM HERŞEY KANUNLARA GÖRE GİTMİYOR TÜRKİYEDE

Üye
    kafası kırık Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    82
    Verilen Beğeniler
    35

Sayın site yöneticileri ;

Sosa sigorta forum kurallarını ihlal ediyor reklamını yapıyor, bunu sürekli yapıyor. Aşağıda verdiğim linklerde örnekleri mevcut. Diğer kullanıclar Telefon numarası paylaşdığı zaman siliniyor fakat bugüne kadar Sosa sigortanın reklam, telefon numarası paylaştığı mesajları silinmedi.

https://www.engelliler.biz/forum/tra...ml#post1661070

https://www.engelliler.biz/forum/tra...ml#post1657361

https://www.engelliler.biz/forum/tra...ml#post1698432

https://www.engelliler.biz/forum/tra...ml#post1736562

https://www.engelliler.biz/forum/tra...ml#post1777356

https://www.engelliler.biz/forum/tra...ml#post1777356

https://www.engelliler.biz/forum/tra...ml#post1749175

Bundan ayrı olarak. Ben kazazedeyim. İnternette bilgi ararken forumu buldum. Burda bütün sorularıma cevap buldum, özellikle @kazazede ve sürekli yazan birkaç kullanıcı çok yardımcı oldu. Bu sayede bilgilendim.

Burası sadece ciddi bilgi paylaşımının olduğu bir yer. Sorular cevap buluyor, mağdurlar, sorusu olanlar bu sayede yol haritası çizebiliyor. Bahsettiğim sadece trafik değil, forum diğerin başlıkları ciddi bilgiler içermekte. Bu noktada emeği geçen başta Bülent Bey olmak üzere bütün site yöneticilerine teşekkür ederim.

Doğru olmayan bilginin oluşturduğu sıkıntı göz ardı edilemez. Özellikle resmi kurumlara olan işlerde verilen yanlış bilgiler hak kayıplarına sebep olur.

Tam da bu noktada Sosa sigortanın Çelik Ahmet Çelik hocanın akademik hukuki makalesi için yaptığı yorumu, (TAZMİNAT DAVALARINDA KAZANÇ ARAŞTIRMASI - Tazminat Hukuku : Çelik Ahmet ÇELİK ki bu makale içerisinde Yargıtay içtihadlarını ve kanunları da barındırmaktadır) görüşlerinize sunuyorum.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: sosa sigorta Mesajı Gör
    kafası kırık KANUNLAR YAZIYOR TAMAM AMA KAÇ KERE BİR İNSANIN TAZMİNATINI ALDIN BEN SÖYLEYİM Mİ SANA 500 DEN FAZLADIR AMA NEDENSE OLAY TARİHİNDEKİ MAAŞI İSTEYİP ONDAN ARTIŞ YAPILARAK HESAPLANIYOR YANİ ARKADAŞIM KANUNLARA BAKILACAK OLURSAK NEDENSE 10 GÜN İÇİNDEDE TAZMİNAT ÖDENMESİ GEREKİYOR AMA KİM ALMIŞ 10 GÜNDE TAZMİNATI LÜTFEN OLAYI ÇARPITMAYALIM HERŞEY KANUNLARA GÖRE GİTMİYOR TÜRKİYEDE
    Ne yazdığı pek anlaşılmıyor, üç beş kere okumak zorunda kaldım anca ne dediğini tahmin ediyorum, tam olarak ne bilmiyorum, düşünün ki bu kadar kötü bir Türkçe'ye sahip birisi hukuken mağdurlara yol gösterecek forumda, bilgi verecek.

Efendim diyor ki ; her şey kanunlara göre gitmiyor Türkiyede. Yorum, takdir sizin, bir şey demiyorum ben artık. Bunu diyen hasar danışmanlık ve araclılık. Hukuken bilgi araştırması yapan insanların olduğu yerde bunları yazıyor, yanlış, aslı astarı olmayan bilgi vermektedir. Lütfen dikkate alın, gerekeni yapın. Teşekkür ederim.

Bu ve buna benzer durumlardan dolayı insanlar hasar danışmanlık ve araclılık firmaları yüzünden mağdur oluyor. Kayseri Barosu hasar danışmanlık ve araclılıkla alakalı olarak bir çalışma başlattı. Mevcut yasa açıklarından faydalanıyorlar maalesef. Kayseri Barosunun "Hasar Takip Merkezleri veya Sigorta ve Aracılık Hizmetleri" gibi adlarla faaliyet gösteren ve vatandaşlara mağduriyet yaşatan kişi ve şirketlere yönelik kamuoyu duyurusu : http://www.kayseribarosu.org.tr/Prin...2128&Tip=Haber

Hasar danışmanlıkla alakalı halkı bilinçlendirmeye yönelik haberler de aşağıdadır :

Vefat Tazminatlarınızı Aracılara Kaptırmayın
    Tazminatı aracıya kaptırmayın! | İş-Yaşam Haberleri
    https://trafikazatazminati.wordpress...a-kaptirmayin/

Teşekkür ederim, saygılarımla..
    @sarasota, @Plumeria, @BuTcHeR, @Life
    Konu kafası kırık tarafından değiştirilmiştir (15.04-2017 Saat 10:30 ).

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2.640
    Verilen Beğeniler
    3.112

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @kafası kırık

Bu sitede sigorta şirketlerinin telefon bilgisi paylaşması yasaktır. Ve tabii ki bu konuda kimseye tolerans gösterilmez. O aktardığın mesajlar gözden kaçmış. Sildim. Başka varsa ya da bundan sonra gözden kaçan olursa lütfen yazın, silelim, gereğini yapalım.

Bu siteden müşteri bulmak tek başına sorun değil. Bu olabilir tabii ki. Ama usule uymak şartı ile. Buradaki sorulara cevap vereceksin, karşılıksız olarak bilgini paylaşacaksın, sonra senin bu samimiyetine karşılık insanlar profesyonel hizmet almak istediklerinde sizi tercih edecekler...

Sayfa 5 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon

Başlığın Etiketleri