Sayfa 4 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 92 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

Üye
    tk06 Avatarı

Gerçek Adı
    Tunç KADIOĞLU
    Son Giriş
    02.06-2016
    Saat
    13:02
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    kazadan önceki 1 aylık bordro yetmez en az 3 aylık hasar danışmanlıklar böyle ister mahkemeler en az 3 ay ve daha üstü

hasar danışmanı arkadaş bilirkişi galiba çok iyi biliyor ??

Murat bey bence bu hesabı hasar danışmanlık denen kurumlara yaptırmayın, onlar çok söylerler tazminat az çıkınca bir sebep uydururlar sizde anlamazsınız.Ciddi bir hukuk bürosuna bu hesabı yaptırmanız ve kesin bir adli tıp raporu almanızda fayda var .Çünki sigorta şirketleri hastane raporlarına itiraz eder ve kendi tıbbi kuruluşu olan istanbulda serebral denen raporlarını incelettirir bunlarda hakem hastane isterler uzar uzar uzar......

Üye
    hasan umut aydın Avatarı

Gerçek Adı
    hasan umut aydın
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    15:43
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@MuraTTameR kardeşim şimdi benim olayımda sana yakın ben kazayı yaptıgım sure zarfında calısmıyordum fakat kazayı yaptıktan 4 ay sonra ben ıse basladım ve o surecten bu zamana hala calsııyorum ve aynı asgarı ucret artı 20 calısıyorum buda maas bodrumda gozukuyor acaba dıyorum ben ıse basladıktan sonrakı maas bodrusundanmı aktuer hesaplama yapar bu konuda fıkrın varmı ?

Üye
    MuraTTameR Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    08.09-2017
    Saat
    03:20
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@hasan umut aydın

Dostum sen diyelim ocak ayında kaza yaptın.Ve çalışmıyordun.Ve mayıs da işe girdin ve çalışmaya başladın.Bu şöyle hesaplanıyor bildiğim kadarıyla.Sen o kaza tarihinden 4 aylık dönemi asgari ücretten hesaplayacaklar.4. ay dan sonrasını aldığın ücretten hesaplayacaklar.

Üye
    kafası kırık Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    38
    Verilen Beğeniler
    20

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: sosa sigorta Mesajı Gör
    Şuan ki maaşa göre hesaplamanız yanlış avukatınız ne diyor bu duruma
    yanlış falan değil. hesapta en son en yüksek maaş esas alnıyor. elimde aktüer rapor örnekleri var. bunu haricinde forumdaki HUKUKÇULAR da aynısını yazmışlar. mesela aşağıdaki örnek :

https://www.engelliler.biz/forum/tra...ml#post1788076

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: AnalizHukuk Mesajı Gör
    Hasan bey merhaba,

Öncelikle geçmiş olsun. Tazminat hesaplamasında geçmiş dönem zararınız hesaplanırken aylık kazancınız her ay ayrı ayrı dikkate alınır, eğer kazadan önce çalışmıyorsanız mesleğinize göre emsal ücret üzerinden hesaplama yapılır mesleğiniz de yoksa asgari ücret üzerinden hesaplama yapılır. Tedavi sürecinden sonra çalışmaya başladıysanız o tarih itibariyle sonrası için bu kazancınız üzerinden hesaplama yapılır. Gelecek dönem için hesaplama tarihine en yakın geliriniz yani 1900-TL dikkate alınarak hesaplama yapılacaktır. Buna göre Yargıtay ilkeleri dikkate alınarak yapılan hesaplamada 69.280-TL tazminat çıkıyor.

Saygılarımla

https://www.engelliler.biz/forum/tra...ml#post1786826

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: ücretsiz destek Mesajı Gör
    @hasan umut aydın

kaza tarihinden bugüne kadarki dönemi görmezden gelerek hesapladığımda (sadece bugünden sonraki dönemi göz önünde bulundurduğumda) 90.000 TL civarında tazminat çıkıyor.
    maaşınızın tam olarak ne zaman asgari ücretten 1900 TLye yükseldiğini bilmediğim için, kaza tarihinden bugüne kadar olan dönemi hesaplamadım, onu da eklerseniz 95 bin liraya falan çıkacaktır, faiz vs. derken yaklaşık 100.000 TL'yi geçer.

her zaman olduğu gibi şirket gene size 60-65 bin lira öder, kalan kısım için dava açmanız gerekir vs.

sizi arayıp, biz uzmanız vs. diyen aracılardan uzak durun ve iyi bir sigorta hukukçusuyla çalışın, acente, hasar danışmanlık şirketi, eksper vs. bunlar yerine alanında uzman, mümkünse daha önce sigorta şirketi avukatlığı yapmış birini bulun, tüm ihtimalleri öngörebilecek birileriyle çalışın ya da kendi işinizi kendiniz halledin.

hasar takip şirketlerinden biriyle anlaşıp dava açmışsanız, dua edin adli tıp kurumu sakatlık oranınızı düşürmesin.

şirketten 200 bin para alıp bunun 40-50 bin lirasını aracıya veren, sonra da açtığı davayı kaybedip şirkete 250 bin lira ödemek zorunda kalan çok insan gördüm, umarım sizin sonunuz onlar gibi olmaz.

görüldüğü üzere HUKUKÇULAR tam tersini söyüyorlar, lütfen bildiğiniz konu hakkında yazın, burası bilgi paylaşım yeri insanları yanlış bilgilendimeyin sosa sigorta.

Askıda Üyelik
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    61

Ben kaza geçiren yaklaşık 11 adet bilirkişi raporu inceledim kaza tarihinde brüt maaşı ne ise onun üzerinden hesaplama yapılmış . Sen kaza tarihinde asgari ücret ile çalışıyorsan bilirkişi bunun üzerinden hesapliyor kazadan sonra maaşın 5 bin tl olsa bunu dikkate alan daha görmedim . Bizzat kendi başımdan geçti . Bilirkişi asgari ucretten hesaplamis tazminatimi avukatım itiraz etti. Mahkeme de sgk dokumum ve maaş bordrom vardı yani kaza günü asgari ucretten fazla maaş alıyordum ve tekrar bilirkişi hesaplama yaptı düzeltti ve öyle sizin dediğiniz gibi kazadan sonra maaşın artmış tazminat artsın diye birsey görmedim öyle olsaydı eğer köşeyi dönerdim hukuk diyor ki haksız fiilden zenginleştirmeme yasası var itiraz ediyor yani emin olmanız için avukatima sorup net bilgi vereceğim size

Üye
    kafası kırık Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    38
    Verilen Beğeniler
    20

@İron

bir kaç mesaj önce murat'ta benim dediğimin aynısını dedi hesabı o şekilde yapılmış, benim tazminar hesabım da aynı şekilde. bunun yanında hukukçular da ynı şeyi söylüyorlar. sizin avukatınız beceriksizse yapcak bir şey yok. durmadan kendi davanızdan örrnek vermeyin. iyi bir avukatla çalışsaydınız. daha ne diyelim. hukukçular yasal olarak olması gerekini yazıyorlar ve taze örnekler var, murat'ta mesela, hala aksini yazıyorsunuz. milletin kafasını karıştırmayın.

bana mail adresi verin kendi dosyamı mail atayım ordan görün. murat'tan isteyin o da gönderir, onda da görebilirsiniz. en son hangi asgari üretse o esas alınıyor ya da en yüksek maaş miktarı neye esas alınıyor. olay tamamen bu. dediğim gibi örenkleri geçin murat ve benim hesabım en büyük örnek. saklayacak bir şey yok isterseniz göndeririz görürsünüz. sigortacılarla aynı şeyi seöyleyip durmayın milletin kafasını karışıtrmayın. bizde ispat örnek var.

yeniden okudum, avukatınız itiraz etmiş ve maaş hesabınız düzeltilmiş. bakın sizde de aynısı olmuş. mesele belge sunmakta. belge neyse ona göre harket edilir. emsal maaş en büyük örneği. mahkemeden maaş sorgusu istenmezse mahkme o araştırmayı yapmaz ve hesap uzamanına emsal maaş araştırması bilgisi gitmez. haliyle hesap uzmanı eldeki verileri değerlendirir, tutup da maaş araştırması yapmaz yasal değil zaten.
    işte bu noktada avukata ihtiyaç var, mesela bakın avukatınız itiraz etmiş ve hesap düzeltilmiş. olay tamamen bu işte.

Askıda Üyelik
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    61

Burada kafa karışıklığı yapmıyorum . Sadece kaza tarihinde maaşın ne ise onu belgelersen eğer o nun üzerinden bilirkişi hesaplama yapar diyorum . Yada yaptığın iş piyasa değeri 3bin tl dır ama işverenin seni asgari ucretten göstermiştir buna itiraz edebilir yargitaya gidersin ama şu bir gerçek kaza yaptığında 1400tl kazanırken 2 yıl sonra maaşın 3 bin tl oldu benim bilirkişi 3 bin tl den hesaplama yapsın dersen bunu ben avukatimla konuşayım diyorum ben böyle bir hesaplama görmedim 11 adet iş kazası bilirkişi hesaplamasi gördüm inceledim sen bana mail at lütfen! IBM_iron @hotmail.com

Üye
    MuraTTameR Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    08.09-2017
    Saat
    03:20
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

İron sen iş kazasından bahsediyorsun.Biz normal kazadan bahsediyoruz.İş kazalarında farklı bir durum olabilir.

Askıda Üyelik
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    61

Trafik kazasi yada is kazasi yada trafik iş kazası fark etmiyor kaza tarihinde aldığın maaş önemli ha sigortalı değilsindir kanitin belgen yoktur asgari ucretten hesaplanır bu ayrı ama kaza günü önceki aylarda maaşın 3 bin tl yatmistir bundan hesaplanir yani sigortalı değilsin belgen yok asgari ücretle hesaplama yapılmış diyelim ama sen kazadan 1 yıl sonra çalışmaya başladın maaşın 2000tl diyelim bilirkişi buna göre hesaplama yapar mi bunu bir avukatima sorayım sizde sorun burada senin avukatın beceriksizmis gibi salak salak cevaplar yazma kafası kırık sana hukuk dersi veririm aklın gider ukalalık yapma yeri değil burası bilgi transfer i yapıyoruz kendi davam dan değil 11 adet bilirkişi raporu inceledim dedim hepsi aynı degismiyor

Üye
    kafası kırık Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    38
    Verilen Beğeniler
    20

birincisi üslübunuza dikkat edin. saygılı olun.

analiz hukuk ne demiş :

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: AnalizHukuk Mesajı Gör
    Hasan bey merhaba,

Öncelikle geçmiş olsun. Tazminat hesaplamasında geçmiş dönem zararınız hesaplanırken aylık kazancınız her ay ayrı ayrı dikkate alınır, eğer kazadan önce çalışmıyorsanız mesleğinize göre emsal ücret üzerinden hesaplama yapılır mesleğiniz de yoksa asgari ücret üzerinden hesaplama yapılır. Tedavi sürecinden sonra çalışmaya başladıysanız o tarih itibariyle sonrası için bu kazancınız üzerinden hesaplama yapılır. Gelecek dönem için hesaplama tarihine en yakın geliriniz yani 1900-TL dikkate alınarak hesaplama yapılacaktır. Buna göre Yargıtay ilkeleri dikkate alınarak yapılan hesaplamada 69.280-TL tazminat çıkıyor.

Saygılarımla
    "tedavi sürecinden sonra çalışmaya başladıysanız o tarih itibariyle sonrası için bu kazancınız üzerinden hesaplama yapılır. Gelecek dönem için hesaplama tarihine en yakın geliriniz yani.."

yani evet hesap yapılmadan önce çalışmaya başladın ve eskiye göre yüksek bir maaş alınırsa, hesapta yüksek olan maaş esas alınıyor.

murat'ın avukatı gelen aktüer hesaba itiraz etti asgari üret üzerinden yapıldığı için. çnkü murat çalııyor ve daha yüksek maaş alıyor. murat'ın hesabı şimdiki maaş üzerinden yapılacak. tekrardan yazıyorum yani evet maaş yükseldi ve bu yüksek maaş üzerinden hebsaı yapılması gerekiyor onun için avukatı itiraz etti.

"kazadan 1 yıl sonra çalışmaya başladın maaşın 2000tl diyelim bilirkişi buna göre hesaplama yapar mi ?" evet aynen öyle oluyor, 2 bin tl hesap olur.

Bu sözler, bilgiler bana ait değil, yorum yapmıyorum. Avukatların söylediklerini aktarıyorum. Onların işi bu, böyle dediklerine göre tamamdır. Yani benim hukuk dersine ihtiyacım yok, hukukçular yanlış bilgi veriyorlarsa onlara verin hukuk dersini akılları gitsin, öğretin onlara.

Üye
    hasan umut aydın Avatarı

Gerçek Adı
    hasan umut aydın
    Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    15:43
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@kafası kırık @İron
    şidmi benim yüzde 9 surekılı raporum ıle 2014 tarihinde yapmış oldugum kaza nedeni ile o zman çalışmıyordum ve o zman asgari ücret 900 liraydı ve su anda net 1900 lira maaş alıyorum ve cuma gunu bana 43 bın teklıf ettıler ben kabul etmedım 5 dakıka sonra avukatım bana dedı senın bır teklıfın varmı dıye soruyorlar dedı dmekkı benım bugunku maasım uzerınden tazmınat odenecek 900 lıradan gorse ımaknı yok yuzde 9 rapor ıle bu teklıfı yapmalrına dıye dusunuyorum

Üye
    kafası kırık Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    38
    Verilen Beğeniler
    20

@hasan umut aydın

evet aynen öyle, 900 lirdan o kadar çıkmaz. @ücretsiz destek bunu detaylıca yazdı daha önce.

https://www.engelliler.biz/forum/tra...ml#post1786826

Askıda Üyelik
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    61

Ayrıca %24 rapor ile asgari ücretli bir tanıdığım sigortadan 80 bin tl aldi
    Konu İron tarafından değiştirilmiştir (10.04-2017 Saat 01:18 ).

Askıda Üyelik
    İron Avatarı

Gerçek Adı
    iron
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    61

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @MuraTTameR

murat bana özelden telini yazsana yarın öğleden sonra arayacağım seni.

Sayfa 4 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon

Başlığın Etiketleri