Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 24 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cronaldo05 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2015
    Saat
    00:56
    Yaşadığı Yer
    amasya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selam arkadaşlar yaklaşık 5 ay önce arkadaşımın motoruyla gezerken bir kamyonet çarptı ben arkadaydım suç tamamen kamyonette benim sol tibia parçalı kırık oluştu platin takıldı hala yürüyemiyorum sol elmacık kemiğinin orda ve anlımda yarık baya besbelli duruyor ortada.
    Bu kazaları takip eden adamda durmadan arayıp duruyor 6. ayda hastaneden rapor alıp 50-60 bin tl tazminat alırız diyip duruyor ne yapmalıyım bu durumda tamam dersek ne zaman alabiliriz yok ben kendım halledeyim dersem avukat falan tutsak ne kadar süre ugraşırız şimdiden teşekkürler

Üye
    hakkimuratli Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Muratlı
    Son Giriş
    24.08-2015
    Saat
    15:36
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

öncelikle çok geçmiş olsun kardeşim Allah acil şifa versin benim iş kazasına kimse yanaşmadı ankaradan tanıdık vasıtasıyla Başkent Hukuk Bürosu bu linkdeki Hakan Erdemi buldum ... sana alacağı tazminatı direk söyler evrakları tutanakları hepsinin fotokopisini göndersen yeter alıp almayacağını söyler

Üye
    cronaldo05 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    amasya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kemiğin kaynaması durdu 2.5 ay sonra tekrar kontrole gidicem ve doktor bakıcak ne yapıp ne yapmıyacağına karar vericek inşallah dahada uzamaz uzayacağı kadar uzadı zaten

şimdi benim tedavim devam ederken heyet raporu alıp sigortacılarla tazmnat konusunda anlaşabilirmiyiz yoksa tedavinin bitmesinimi bekliyeceğiz
    illa bi süre varmı 6 ay veya bir sene geçicek üzerinden diye zaten 5 ay oldu kaza olalı

Üye
    dan.emre Avatarı

Gerçek Adı
    Emre KARAYİĞİT
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    12:45
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

5 ay olmuş kaza yapaliğı 3 4 ay sonra rapor alabilirsiniz. Bu arada arabanın sigortası axa sigortaysa rapor almadan tedavi evraklarıni gönderin saglik kuruluşu raporlama yapıyor

Üye
    cronaldo05 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    amasya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@dan.emre

Evet karsi aracin sigortasi axa yinede dediginiz 3 4 ayı beklemek mi gerekiyor yoksa simdi yapabilirmiyiz

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bır yıl dolmadan kımse sana tazmınat odemez bu işi avukatlar beceremez avukatlar trafık sıgorta hukukunu anlamıyorlar bılen avukatlarda var fakat o avukatı bulmak mesele senın tıbıa kırıgından kalıca hasar olursa %10 dur yasına gelırıne es durumu cocuk durumuna gore ayrı hesaplanır tazmınatlar pasıf donem aktıf donem dıye ezberı bu ıslerı her kım derse yalan soylemış olur her kazalının durumu farklıdır axa sıgorta sorunlu sıgortadır ha dıyınce tazmınatı odemez dava acıcaksanız maddı tazmınat davası acarsınız
    sıze carpan kısı hakkında şıkayetcı oldunuzda kamu davası acılır otomatık olarak

Üye
    cronaldo05 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    amasya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@fulya35

Anladım peki beni arayıp duran kazaları takip eden vatandaş 6.ayda ben sana rapor aldırıcam gerisi çok basit her zaman yaptıgım iş bu benim hemen tazminatı alırız derken yalanmı soyluyor yoksa bu işde bi işmi var? kusura bakmayın bu konu hakkında hic bir bilgim yok boyle tazminat hakkımın olduğunuda bu adam beni arayınca öğrendim

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yalan soyluyor evet bizde uzamanız bu konularda ampute olmayan bır organdan dırek olarak rapor alamazlar tazmanıt alamazlar alabılen var ıse cıksın karsıma benım

engelli raporu almak ıcın 1 yılı beklemek gerekıyor sıgortalar tazmınat vermez dava yolu ıle 6 ayda heyet raporu adlı tıptan alıyorsun fakat sıgortalar genede odeme yapmıyor 1 yıl sonra ıyıleşme ıhtımalı oluyor cunku

Üye
    cronaldo05 Avatarı

Son Giriş
    23.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    amasya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Valla ne olup olmadigini bende bilmiyirumda cok iddiali konusunca kafamda karisti inanin

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeş bu işler de işin çivisini çıkardılar artık senden vekalet almak için oyle dıyorlar

Üye
    dan.emre Avatarı

Gerçek Adı
    Emre KARAYİĞİT
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    12:45
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Valla ister inan ister inanma ben bu işin içindeyim. Kardeşim sen adlı dosyanı tedavi dosyanın gönder sigortaya rapor almadan 1 ay sonra ara dosyan hakkında bilgi al o kadar beklemeye değmez

Kimse yede vekalet verme kendin yapabilirsin dosyanı

Takildigin yerde ben sana yardimci olurum istersen arayabilirsin özelden numaramı gönderdim

Üye
    AnalizHukuk Avatarı

Son Giriş
    28.06-2017
    Saat
    13:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,
    Öncelikle geçmiş olsun,
    1 yıl meselesi kesin bir kural değil ancak ortopedik vakalarda genelde tam iyileşme süreci 1 yılı bulduğu için genel kural sigorta şirketleri bu süre dolmadan ödeme yapmaya yanaşmıyorlar. Ancak sağlık kurulundan rapor alabildikten sonra sigorta şirketinin böyle bir hakkı kalmıyor. Ödeme yapmak zorunda, eğer raporda bir eksiklik görüyorsa zaten ödeme yapmaz ve uzlaşma yoluna gitmez. Bu durumda dava yoluna gidilir ve mahkeme seni adli tıpa sevkederek yeni rapor aldırır. Bu sıkıntıları yaşamamak için en doğrusu tedavi süreci tamamen bittikten sonra hastaneye başvurmak ve süresiz bir engelli sağlık raporu almak.
    Avukat yolu ile hakkını aramanı tavsiye ederim. Tabiki uzmanlık alanı sigorta hukuku ve tazminat davaları olan bir avukatla anlaşman hakkını en iyi şekilde ve en kısa sürede elde etmeni sağlayacaktır.

Saygılarımla

Üye
    hasar.destek Avatarı

Gerçek Adı
    hasardestek
    Son Giriş
    05.10-2017
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın cronoldo05 hastaneden alıcagınız heyet rapor oran sonucunu bilmeden asla tazminat hesaplanması yapılamaz.sizi arayan kişiler veya kuruluşlar ortalama bir hesap yapıp dosyayı almak için fiyat konusuna girmişler.oran sonucu alınmadan hesaplama yapılamaz.tazmınat hesaplanması için ;

heyet oran raporu
    net kazancınız
    kusur oranı
    dogum tarihi
    kaza tarihi

bu maddeler bilinmeden net bir tazminat hesaplanması yapılamaz.

Tazmınat hakkınızın oldugu acıktır,yanlız tazmınat rakamınız şimdiden belirlenemez.Sağlıklı günler dileriz.

Üye
    timaf42 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    21.06-2017
    Saat
    12:28
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun.Trafik kazasında maddi tazminat haketme süreciniz tam 1 yıl sonra başlar.Bu süre dolmadan önce tabiki başvurma hakkınız var ama sizi hep oyalayıp dururlar.Ki sigorta şirketinizin AXA Sigorta olduğunu belirtmişşiniz ki tazminat olaylarını en profesyonelce ve ayrıntıcı olarak iuygulayan sigorta şirketidir.İstersen evrakları kendin gönder istersen danışmanla ister avukatla karar senin.

Üye
    vertebra kırığı Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    05.03-2015
    Saat
    20:19
    Yaşadığı Yer
    burdur
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar sıze bahsetmıstım 2007 trafık kazası yolcu konumundaydım aracta , 8 vida 2 yapay dısk takılmıstı omurga kırıgı nedenıyle, o trhte calısmıyordum, şimdi avukat anlaşmalı görusmüş sigorta sırketıyle ve 32 000 cıktıgını söyledı, fakat ne zmn ödenır nasıl yatacak hesaba hıcbır bılgı vermedı 1 ayı gectı, huzursuz oldum acaba sigortayı aramalımıyım nasıl ulaşabılırım ne kdr cıktı ne zmn yollarlar dıye :S

Sayfa 1 / 2 12 SonSon