Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 24 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    seranyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    Seran Yılmaz
    Son Giriş
    16.03-2017
    Saat
    23:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar forum konularına yabancı olduğum için konu yanlış yere yanlış şekilde açıldıysa özür dilerim. Forumda bilgisi olan herkesten fikir almak istediğim bir konu var çok araştırmama rağmen aklımdaki soru işaretlerini gideremedim malesef yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkür ederim .

Sorunum şu eşim evlenmemize bir süre kala bir tanıdığının minübüsünde arka koltukta yolcu durumunda iken aracın kaza yapması sonucu ağır yaralı olarak yakındaki bir devlet hastenesine kaldırıldı. durumu ciddi olduğu için ambulans uçakla ankara dışkapı hastenesine sevkedildi. 1 hafta yoğun bakımda kaldıktan sonra bir takım ameliyat geçirdi kalçasında pelvis kemiği parçalı kırık olduğundan hala takılı olan platin yerleştirildi. bunun haricinde ameliyat ssonrası 4 ay hastanede kaldı bacağına ağırlık takıldı daha sonra ağırlık çıkarıldı.
    başka bir hastanede yatmaya bağlı safra kesesinde çamurlaşma ve bunun gibi rahatsızlıklar çıktı bununla ilgilide 2 ay daha başka bir hastanede yattı
    sonra yaklaşık 6 ay evde yattı ve sonrasında fizik tedavi gördü fizik tedaviden 2 ay sonra yürüteçle yürümeye başladı ve yavaş yavaş daha da iyiyileşti ama hala şu anda belli hareket kısıtlılıkları var. dizini tam bükemiyor kalçadan hareket edemiyor ve tam eğilemiyor ayakkabısını çorabını giyerken çok zorlanıyor benim yardımıma ihtiyaç duyuyor. bunun yanında zaman zaman ağrıları oluyor ve hala psikolojik olarak bir çok sorunu var

biz bu kazadan dolayı kazadan 1 sene sonra avukata vererek dava açtık ilk mahkemesi 1nci ay 2012 de görüldü ve şu an hala devam ediyor tam olarak 8 mahkeme geçti 9 ncu mahkeme için güün verildi
    avukatla % 20 anlaştık ama bizi hiç bilgilendirmiyor.
    Bazı araştırmalarıma göre aslında dava açılmadan önce avukat sigorta şirketinden bizim için para alıp sonra yetersiz diye dava açabiliyormuş bizde böyle bişey olmadı yada olduysa haberimiz yok.

sormak istedğim sorular bunlar dava daha ne kadar sürer sigorta şirketi temyize gider mi ne kadar tazminat alırız
    avukat bizden gizli sigorta şirketinden ilk safhada para almış olabilir mi

elimden geldiğince uzun geniş yazdım okuyup cvaplıcak herkese teşekkür ederm şimdiden

Üye
    timaf42 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    21.06-2017
    Saat
    12:28
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun.Aracın sigorta şirketini biliyorsanız telefon açaraktan her türlü bilgi alınabilir arkadaşım ve avukatta size bilgi vermekle yükümlüdür.Hala içiniz rahat etmediyse avukatınızı azledersiniz.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

1-öncelikle kaza tek taraflımı yoksa karşı araba varmı kazada
    2-davayı kime açtınız, sadece tek arabanın sigorta şirketinemi, araç sahiplerine veya şoföre karşı açıldımı
    3-eşin tanıdığının minübüsünde ücretli olarak yolcumuydu yoksa hatır taşımasımıydı
    4-trafik kaza tutanağı nasıl
    5-avukat sizden habersiz sigortayla anlaşıp para alamaz, gerekli bilgiyi verir size veya mahkeme kaleminden gerekli bilgiyi alabilirsiniz.
    6-mahkeme eşinizi adli tıp kurumuna sevkettimi, adli tıp kurumundan yüzdelik olarak maluliyet yani işgücü kaybı raporu aldırdımı.
    7-evet davanın uzun sürmesi normaldir sabırlı olmak gerekir.

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Avukatla %20 fazla anlaşmışsınız,%15 kaafidir..
    Avukata sakın güvenmeyin her yaptığı işi sizde takip edin,ben avukat tuttum ama ben miydim avukat o muydu bilmiyorum..Bir evrak alınacak verilecek bana yap diyordu sen yapsana deyince başlıyorduk kavgaya..
    Adli vaka olduğu için uzun sürer mahkeme benim 9 sene sürdü,trafik sigorta şirketinden ve araç sürücüsüne karşı açtığım davayı kazandım fakat çok uyanık olun avukat sizden habersiz sigorta şirketinden parayı çekebilir..Benim .erefsiz çekti oyuna getirip ve işin içinde çok güvendiğim var diyerek güvendirdi kendisine nöbetten çıkmıştım uyku sersemi okumadan bir kağıda imza attım daha mahkeme sonuçlanmadan sigortadan parayı çekmiş ve yarısını aldı...Ama ben hiç para ödemedim iş bitimine diye anlaşmıştım..
    Firmalar var işinizi biz takip edelim,paranızıda alırız diyorlar sakın onlarada kanmayın..
    Eşinizi mahkeme Adli tıp kurumuna sevk edecek eşinizde olan hasar engel durumunu ispatlayacak rapor alacaksınız en çok uzun süren süreçte orası o safhaya gelirseniz işiniz kolaylayacak inşallah..
    Size şunu söyliyeyim bir hakem hastaneden rapor alın engelini belirten ve dosyanın içine koysun avukat onu,ben gerizekalı avukata ben akıl vermiştim bunuda koyalım diye göz önünde bulunduruluyor o raporda..

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:13
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    13

uyap sisteminde dava dosyalarınızı kolayca takip edebilirsiniz

Üye
    seranyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    Seran Yılmaz
    Son Giriş
    16.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar hepinize cevaplarınızdan ötürü teşekkür ederim.
    Kazazede arkadaşıma cevap vermeye çalışayım.
    1 )Kaza tek taraflı karşı araba yok karlı yolda kayarak yana devriliyor.
    2)Davayı hem sigorta şirketine hem şöföre açtık şöför ve araç sahibi aynı kişi .
    3)Normalde minibüs hatlı yani çalışan bi dolmuş hattı fakat eşim çalışmadığı saatlerde hatır taşıması yani ücretsiz şekilde araçta bulunuyordu.
    4)Kaza tutanağında şöförün kusurlu olduğu ve olay sonrasında olay yerinden kaçtığı belirtiliyor ayrıca şöför mahallinde ve araçtaki diğer arkadaşların ifadelerinde şöförün alkol aldığı kullandığı yazılı.
    Son olarakta avukatla dün görüştüm adli tıpa gönderilen son durum bildirir raporlarımız hala aadli tıptan mahkemeye ulaşmamış yani maluliyet bildirir raporu bekleniyormuş adli tıptan o sbeble son 2 mahkemeye mazaret bildirerek girmemiş avukatımız. bidahaki mahkemeye kadar yetişirse dava sonuçlanır zaten diyor.

Tekrar yorumlarınızı bekliyorum bu durumlarla alakalı teşekkür ediyorum

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

tamam doğru demiş avukatınız, bak ne güzel bilgilendirmiş ,adli tıp raporunun mahkemeye ulaşmasını bekliceksiniz, rapor gelmediği müddet herhangi bir işlem yapılmaz, sadece duruşma ertelenir.

Üye
    Av.SHasO Avatarı

Gerçek Adı
    MEF HASAR DANIŞMANLI
    Son Giriş
    15.04-2017
    Saat
    11:36
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Avukatınızın sizden habersiz davadan önce sigorta şirketinden tazminatınızı almaya yetkisi vardır. Genel vekaletname bunun için yeterdir. Ancak benim şahsi kanaatim haberiniz olmadan böyle birşey yapmaz. Eğer böyle bir şüpheniz varsa dava sonunda "gerekçeli kararı" avukatınızdan isteyebilirsiniz. davadan önce ödeme var mı, lehinize çıkan tazminatı orada görebilirsiniz.

Dosyanın Adli Tıpta olması uzun süren bir süreçtir. Bazen 1 yılı bulabiliyor. Rapor gelmeden herhangi beyanda bulunulmasına gerek yoktur. Bu sebeple avukatınız mazeret göstererek duruşmaya gitmemesi olağan bir durumdur.

Dosya ATK dan geldikten sonra tazminat hesabı için tekrar bilirkişiye gidecektir. Eğer tazminat hesabında bir yanlışlık yoksa sonraki celse dosya karara çıkar.

Üye
    seranyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    Seran Yılmaz
    Son Giriş
    16.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkürler çok açıklayıcı olmuş. Peki miktar ile ilgili aşağı yukarı ortalama bişey söyleyebilirmisiniz. biz sigorta şirketine 100,000 TL maddi manevi araç şöförüne de 10.000 tl maddi manevi açtık

Üye
    tazminathukukçusu Avatarı

Son Giriş
    11.01-2017
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

burdakı soylentıler yerıne avukatınıza guvenınız sayın seran. bır hatası varsada hukukı ve cezai sorumluluğu vardır merak etmeyınız. gecmıs olsun

Üye
    SigortaDanışmanı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    20

Avukatınızın dediğiniz şekilde sizden habersiz para alması ve size vermemesi gibi yanlış bir tutum içinde olduğunu düşünüyorsanız şikayette bulunun. Ağır Ceza mahkemesinde yargılanarak cezalandırılacak ve meslekten men edilecektir.

Normal şartlar altında hiçbir avukatın kazanacağı bir dosya için mesleğini ve hürriyetini riske edeceğini düşünmüyorum.

Eğer varsa böyle bir durum mutlaka şikayet yoluna gidilmeli.

Üye
    seranyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    Seran Yılmaz
    Son Giriş
    16.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim inşallah yoktur da ne kendisini ne de bizi bir şekilde sıkıntıya sokmamış olsun. Sigorta şirketiyle görüşmeye çalışıyorum mailde attım ama konuyla ilgili ulaşamıyorum kimseye hiç ir şekilde dönüş olmuyor bilgi almam nasıl mümkün olabilir acaba ?

Üye
    seranyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    Seran Yılmaz
    Son Giriş
    16.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese tekrardan iyi günler sizlerle paylaşmak istediğim son bir durum var eşimin bugun adli tıptan raporu gelmiş avukat aradı ve raporda %24.2 rapor çıktığını ve iyi bir oran olduğunu söyledi. eşimin şu an çalıştığı yerden maaş bordrosu almasını ve martın 9 unda olan mahkemesine yetiştirmemizi söyledi. eşimin bodrosunda maaşı asgari ücret üzerinden gözzüküyor aslında daha yüksek maaş alıyor yksek gözükmesi iyiymiş ama işyeri yüksek bodro vermiyor. Şimdi size somak istedğim bundan sonraki süreç neolur ne kadar zamanda tazminat hesaplanır ve alırız. Ve tahmini ne kadar alırız şimdidden teşekkür ederim hepinize

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

doğum tarihi ne eşinizin

Üye
    seranyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    Seran Yılmaz
    Son Giriş
    16.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    1987 doğumlu

Sayfa 1 / 2 12 SonSon