Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 25 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ibrahim1983 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    Kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    iyi günler 2 sene önce trafik kazası yaptım ve 2014 ün 8 ayında yozgat devlet hastenesınin ortopedi bölümünden yüzde 11 (heyet) devamlı özür raporu aldım. sigorta şirketine dava açtım. mahkeme beni adli tıp a yönlendirdi acaba burda benım rapor oranımı düşürürlermi? yada yüzde 11 i yok sayabilirlermi?

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:13
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    13

evet adli tıp rapor oranızı değiştirebilir tarafı varsa değiştirir.
    yani mevcut oranınzı azaltabilir veya artırabilir,yada olduğu oran kabul edilir.

Üye
    ibrahim1983 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim enes bey

Üye
    hasar.destek Avatarı

Gerçek Adı
    hasardestek
    Son Giriş
    05.10-2017
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın ibrahim bey dosyanız sanırım dava aşamasında ve mahkeme sizi adli tıp,a sevk etti bu durumlarda alınan rapor tamamen gecersiz hale gelmiş durumda gerekli tetkikler yapılarak rapor yazacaklardır. bazı durumlarda adli tıp kurumunun verecegi oran yüksek oldugu gibi birçok dosyada ise oran cok fazla düşürülmektedir.bunun birçok sebebi vardır.fakat sizlere şunu söyleyebiliriz yozgat devlet hastanesinden alınan rapor adli tıptan yüksek olacaktır.

Üye
    ibrahim1983 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şunuda belirteyim yozgat devlet hastanesinden aldığım rapor da doktora hiç birşey soylemedim oyle torpil falan istemedim. doktora benım durumum neyse onu ver dedım ve bana yüzde 11 verdi.acaba adli tıp ta bana zaten olmama gerekeni yani yüzde 11 i vermezmi?

Üye
    ibrahim1983 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb gecen ay adli tıp da muayene olduktan sonra yozgat devlet hastanesinin verdiği yüzde 11 lik özürümü adli tıp yüzde16.2 ye çıkarmış. mahkeme yozgat devlet hastanesine göremi yoksa adli tıp oranına göremi bana tazminat ödetir bilgisi olan varmı acaba?

arkadaşlar birde ne kadar alırım acaba 1983 doğumluyum evliyim 1 çocugum var maaşım asgari ücret üzerinden görünüyor ama gercekte 2000 tl.adli tıp rapor oranım yüzde 16.2 bilgisi olan biri cevap verirse sevinirim

Üye
    osmanli23 Avatarı

Gerçek Adı
    mert
    Son Giriş
    08.02-2016
    Saat
    00:39
    Yaşadığı Yer
    elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ibrahim kardesım ben 1854 tl maaş alıyordum fakat asgari ücret üzerinden bordroda asgari ücret gözüküyodu maaşlar diğer kısmını elden alıyorduk 2010 yılında trafik kazası gecirdim karsı taraf 8/8 kusurlu hastane bana %5 heyet raporu verdi ve bu raporla ben sigorta şirketine bana tazmınatımı odemesı ıcın baskı yaptım her ne kadar ugrastırsada ödemek zorunda kaldı bana 37.000 lira ödedi ve bunu maasım uzerınden yanı 1854 tl uzerınden odendıgını soyledı bende bunu aldım sonra dısardan bılırkısıye hesaplatayım dedım bıde baktım eksik ödeme yapılmıs aktüerin hesabına göre bana o tarıhte 57.000 ödeme yapması gerekiyor dedı eksik ödemiş bende mahkemeye verdım mahkeme ise adli tıp a sevk etti raporu yenıden almam icin sımdı beklıyorum sonuc ne cıkacak ayrıca burda anlatmak ıstedıgım yanı % 5 rapor a bu üzret odenıyosa sana %16.2 ne kadar alacagını az cok hesap edebılırsın ve unutmadan asgari ödeme yapıldıgını düşünürsek dedi aktüer yinede 43.000 ödemesi gerekirdi dedi saygılar kardesım

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

ibrahim1983;

hesaplama adli tıp kurumunun verdiği orana göre yapılır, hukuk mahkemeleri belgeye göre karar verir, maaşının 2000 lira olduğunu belgelersen ona göre hesaplama yapılır, belgeleyemezsen asgari ücretten hesaplanır,
    adli tıp oranına göre tahmini olarak 66000 ile 74000 lira arası bir rakam çıkacaktır.

Üye
    cemal1453 Avatarı

Gerçek Adı
    cemal çabuk
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    18:56
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Mrb ben trafik kazası sonrası dava açtım paramı aldım yalnız benim 2012 adana adli tıp kurumundan aldığım %64 raporu sigorta şirketinin itirazı üzerine yeniden muayane yapıldı ve istanbul adli tıp kurumu 3 ihtisas dairesi %39.2 olarak gönderdi oranın düşük olduğunu bildiğim halde rapora itiraz etmedim çünkü paraya ihtiyacım vardı ve dava zaten 3.5 yılı geçmişti beklemeye tahamülüm olmadığından itiraz etmedim ve %39.2orandan tazminatı aldım sizce istanbul adli tıp verdiğine göre son raporu ve itirazda etmediğim için yapabileceğim her şey bittimi bendeki problem l3 kırığı %50 çökme kırığı ve sol ayakta düşük ayak oluştu tek kaladyen kullanıyorum bakıyorum ssk sağlık işlemleri tüzüğünde minumum %64 oran benim durumumda olanların siz hukukçulardan tavsiye bekliyorum ne dersiniz artık dava bittiğine göre yapılacak her şey bittimi yada istanbul adli tıp kurumunun raporu olduğu halde tekrar rapor alıp yüksek olursa yeniden fark davasımı açalım

Üye
    ibrahim1983 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

osmanlı23 ve kazazede arkadaşlarım çok teşekkür ederim vermiş olduğunuz bilgilere. bilirkişi raporum geldi 67000 tl çıkmış ama dediğim gibi asfari ücret üzerinden. acaba dava bittikten sonra tekrar emsal ücret talep etme hakkım varmıdır?

Üye
    osmanli23 Avatarı

Gerçek Adı
    mert
    Son Giriş
    08.02-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yararlı olabıldıysek ne mutlu ibrahim kardesim bence fark alabilirsin diye düşünüyorum ispat edilince ama bunun icin mutlaka elınden gelen cabayı göster yani sonraya bırakma biliyorsun ki mahkeme süreci kısa bir sürec degıl

ibrahim kardes senin adli tıp raporun kaç günde geldi benim ödeme az yapıldıgı için sigorta sirketini mahkemeye verdim mahkeme de yeniden rapor icin kasım ayında adli tıp kurumuna sevk etti 3 ay gecti ama halen adli tıp kurumundan rapor gelmedi ne kadar sürede geliyor bu

Üye
    ibrahim1983 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim raporum adli tıpa muayene olduktan 1 ay sonra geldi kardeşim

ama bak şuda olabilir adli tıp sana rapor göndermez mahkemeye gönderir direk. sen kendine bekliyorsan olmaz.belkide mahkemeye coktan gitmiştir kardeşim

Üye
    ibrahim1983 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar benim maaş bodrom asgari ama,mahkeme ilgili meslek odasından benim maaş durumumu sormuş oda cevaben brüt 4300 tl olarak belirtmiş ve ben internette bir yazıya rasladım şöyleki ' Desteğin veya bedensel zarara uğrayan kişinin bir işi, mesleği, kazancı varsa, mutlaka “gerçek kazançlar”ın araştırılması gerekecektir. Gerçek kazanç, imzalı dahi olsa ücret bordrolarındaki, vergi bildirimlerindeki kazançlar değildir. Eğer kesin saptanamıyorsa, ilgili meslek kuruluşlarından (olay tarihinden rapor (hüküm) tarihine kadar) “emsal kazançlar” sorulacak; tazminat hesabı buna göre yapılacaktır. buna göre mahkeme neyi baz alır.bu yazı yargıtayın destek tazminatı hesabında geçiyormuş bilen biri cevap verirse çok sevinirim teşekkürler

Üye
    osmanli23 Avatarı

Gerçek Adı
    mert
    Son Giriş
    08.02-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ibrahim kardesim ben en son çalıştıgım iş yerinde 2010 yılında 1854 olarak belirttiğim maasım vardı dıyordum hatırlarsan şimdi senın bu konuya bıraz yakın olarak su var ben 2012 yılında bu iş yerinden anlasmazlık oldu ayrıldım 1854 tl den ve tazmınat davası actım işyerine tazmınatımı ödemediği için benim avukatım maaşımı belirleyebılmek için ilgili meslek odasından meslegıme dair önmuhasebe personelinin aldıgı maas olarak 2500 tl gıbı bır rakam vermıslerdı yanı sımdı mahkeme kabul ettı bunu su an dosya sonuclanmak için yargıtayda oda beklıyoruz sonucunu halen bellı degıl yani meslek odasından alınabılıyo mahkeme kabul eder dıye dusunuyorum

Üye
    ibrahim1983 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Teşekkür ederim osmanlı kardeşim çok sağol.inşallah kabul eder

Sayfa 1 / 2 12 SonSon