Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 25 mesajın 16-25 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    osmanli23 Avatarı

Gerçek Adı
    mert
    Son Giriş
    08.02-2016
    Saat
    00:39
    Yaşadığı Yer
    elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sende sağol kardesim Allah kimsenin emeğini boşa vermesin

Üye
    ibrahim1983 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    Kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bişey soracam.bilen biri varsa lütfen cevap yazsın. ben sigorta şirketini dava etmiştim dava sonunda süre istedik anlaşacagız diye ve anlaşıldı. 64000 tl ile anlaştık. lakin bu asgari ücret üzerinden hesaplanan bi ücret.benim maaşım asgari ücretin yaklaşık 2.5 katı. ben şimdi bu kalan paramın devamını nasıl alabilirim. bilen biri bana ulaşırsa sevinirim.iyi günler

Üye
    hasar.destek Avatarı

Gerçek Adı
    hasardestek
    Son Giriş
    05.10-2017
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın ibrahim bey anlatmak istediğiniz tazminatınızı alabilmek için sigorta şirketine dava actınız ve davanın daha fazla uzamaması için uzlaşmaya girdiniz.Ve doğal olarakta sigorta şirketinin kendi aktüeri asgari ücret üzerinden hesaplama yaparak sizlere 64.000 bin tl tazminat bedeli cıkartıp ödemeyi yaptı.Sizde bu ödemeyi alabilmek için uzlaşma teklifini ve feragatnameyi imzalayarak şirkete teslim ettiniz yada mahkemeye sundunuz.Eğer ki böyle ise artık hiçbir hak talebinde bulunamazsınız.Kapatılan bir dosya bir daha acılamaz.Fakat yine de biz anlamış oldugumuz kadarını sizlere anlatmaya çalıştık,olay bizlerin anlattıgınız dışında farklı bir şekilde olduysa ayrıntılı yazarsanız sizlere daha net cevaplar verebiliriz.Sağlıklı günler dileriz

Üye
    ibrahim1983 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben avukata vekaletname verdim ne oldu ne bitti bilmiyorum. özetle yazdım. ama bir şekilde hakkımı tazmin etmem gerekmez mi? avukata vekalet verdim o herseyi bitirmiş olmuş bitmiş parayı almış beni aradı şu kadar para geldi diye. sonunda anlaşma da yapılmış olsa kalan hakkım için tekrar sigorta şirketine başvuramazmıyız. ?

Üye
    hasar.destek Avatarı

Gerçek Adı
    hasardestek
    Son Giriş
    05.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın ibrahim sigorta şirketine dava acıldıgı an itibari ile mahkeme gerekli tazminata karar verir,ve sigorta şirketide bunu öder.Mahkeme kararı kesinleştikten sonra artık bu konu ile ilgili sigorta şirketine talepte bulunamazsınız.

Üye
    ibrahim1983 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın hasar.destek yardımlarınız için teşekkür ederim. peki bisey daha bilmek istıyorum yardımcı olabılırsenız sevınırım. ben kazayı yaptıgımda yol çalışması olan yolda yaptım ve hiç bir uyarıcı levha tabela yoktu. bu polis tutanakların da da mevcut. büyükşehir belediyesi çalışması idi ben büyük şehire manevi tazminatta bulunabılırmıyım sonucta % 16 oranında çalışma gücü kaybettim ve tamamen bunların suçu?

Üye
    hasar.destek Avatarı

Gerçek Adı
    hasardestek
    Son Giriş
    05.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın ibrahim bey kaza ile ilgili acıklamada bulunursanız daha ayrıntılı bılgı verebılırız.tek taraflı mı,kusur oranı kımlere verildi gibi.

Üye
    ibrahim1983 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

biz 3 kişi seyehat halınde idik. ben arka koltukta yolcu konumundaydım. hızımız biraz fazlaydı 110/120 gibi yolda büyükşehir belediyesi çalışma yapıyormuş. ankarada 3 şerit gidiş 3 şerit geliş olan buyuk bır yol. akşam olmuş hava kararmıştı. yol beton bariyerler ile kapatılmış komple. biz bariyerleri görmemizle vurmamız bir anda oldu. kusur kime verildi bilmiyorum ama durum bu. yolda hiç bir uyarı levha tabela yok. bunu çağırdığımız polis gelip gördü ve kaza tutanağına yazdı. ama suç kaçta kaç bizde yada belediyeye verildi hiç bilmiyorum.tek bildiğim normal yolda giderken aniden yol bitti ve uyarıcı hiç bir tabela ışık vs yoktu. şimdi ise bu yüzden % 16 oranında kalıcı iş gücü kaybım var. aracın sigortasından aldım paramı.ama oda asgari ücret üzerinden ödendi.çünkü maaşım asgariden görünüyor.normal aylığım 2000 tl.200.000 lira almam gerekirken 67000 tl aaldım.şimdi bu halde ölene kadar yaşamak zorundayım.sağ kolumu yukarı kaldıramıyorum omuzumda sakatlık kaldı. bunun için belediyeden manevi tazminat almak istiyorum.yardımcı olabilecek varsa iletişime geçelim lütfen. iyi günler

Üye
    hasar.destek Avatarı

Gerçek Adı
    hasardestek
    Son Giriş
    05.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın ibrahim bey kazada buyuksehır belediyesinin kusur oranı mevcutsa dava acabilirsiniz.ama kusur dagılımında buyuksehır belediyesi kusurlu bulunmadıysa dava acamazsınız.

Üye
    ibrahim1983 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar ben trafik kazası yaptım ve iş kazası olarak kayıtlara geçti.çünkü şehir dışına iş için gitmiştim ve dönüşte oldu kaza.ben yolcu konumundaydım.aracın trafik sıgortasını dava ettim ve destekten yoksun kalma tazminatı aldım. adli tıp bana 2014 de %16 iş gücü kaybı raporu verdi. benım kaza yapmamda yolda çalışma yapan belediyenin kusuru var dıye bılıyorum.şimdi ben iş verene mi yoksa belediyeye mi dava açacam. açsam da trafık sıgortasından para aldıgım için tazmınat çıkmayabılır mı ?

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12