Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 29 mesajın 16-29 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    AnalizHukuk Avatarı

Son Giriş
    28.06-2017
    Saat
    13:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba,
    Şu bıigiyi paylaşmak istiyorum. Poliçelerde ölüm ve sakatlık tazminatı denen bir teminat var ve 2014 yılı için bu rakam 268.000-TL'dir. Bakıcı giderleri ise tedavi giderleri teminatı kapsamındadır ve onun da limiti 268.000-TL'dir. Sigorta şirketleri bu teminatın artık SGK'nın sorumluluğunda olduğunu ileri sürmekte ve ödeme yapmamaktalar. FAKAT dava yoluyla bu bakıcı giderlerini talep ettiğinizde mahkeme BAKICI GİDERLERİNİN TEDAVİ giderlerinden olduğu ve sgk'nın ödeme yapmadığı tüm sağlık giderinin sigorta şirketince karşılanacağı bu nedenle de hesaplanacak bakıcı gıderlerının sigorta şirketince ödenmesi gerektiğine karar vermektedir.

Saygılar

Av.Gökhan TÜRKYILMAZ

Üye
    selmanur Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ö
    ncelikle mağdur engelli kardeşlerime sesleniyorum..haklarınızı çok iyi araştırın ve her bilgiye ulaşmaya çalışın..internet denen bir nimet var önünüzde..bu işler sanıldığı kadar zor değil.çünkü ömür boyu süren ve sürecek olan bir mağduriyet var ortada.öncelikle bakıcı giderini sigorta şirketine hesaplattırın.düşük hesaplama yapmalarına göz yummayın.bu konuda uyanık olun.sonra bakıcı tazminatı talebinde bulunun..bu talebi kabul etmek zorundalar çünkü artık yerleşik Yargıtay kararları var.biz taleb edince kendi ağızlarıyla Yargıtay kararları gereği ödeyeceklerini söylediler vede ödediler.ama hesaplamayı düşük yapmaya çalışıyorlar..hayır felan derlerse hemen HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI na şikayet edin,bu çok önemli..sürekli hazineyi bilgilendirin,onlar hemen müfettiş görevlendirip takip ediyor.

ödeyeceklerini kabul edip düşük hesap çıkarırlarsa itiraz edin ve SİGORTA TAHKİM KURULU na başvurun..çok uyanık olun,aracıya avukata gerek kalmadan kendinizde işinizi halledebilirsiniz.

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    21:33
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    13

belirttiğiniz gibi kaza sonucu ağır engelli rapora sahip (yatalak) olan kişi güvence hesabında ödenmeemiş bakıcı tazminatını alabilir mi? görüştüğüm güvence hesabı yetkilileri bakıcı tazminatını sgk ya devrililmiş olduğu söylendi.nasıl bir yol izlememiz gerekiyor?

Üye
    AnalizHukuk Avatarı

Son Giriş
    28.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

SGK'nin ödeme yapmadigi tum saglik harcamalarindan sigorta sirketi sorumlu olmaya devam edecektir. genel uygulama sigorta sirketleri bunu artik SGK odeyecek diyerek odeme yapmayi reddeder. Ancak yasal olarak sorumlulklari devam etmektedir.

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    13

arkadaşlar merhaba,benim aylardır araştırdığım trafik kazası sonucu ağır engelli raporu olanlar (bende) trafik sigortasında mahkeme kararı ile BAKICI TAZMİNATI alınabilir bilgisine ulaştım ve benimde 1 ay önce mahkeme davam açıldı inş. BAKICI TAZMİNATI hakımı alacam ve bu bakıcı tazminatı davası sürecinde vekalet verdiğim avukat bende hiç bir kuruş ücret almayacak diye sözleşme yaptım sadece dava sonucunda yüzdelik olarak anlaştık,tabi unutmayalımkı nasıl ki DİŞ DOKTORU
    GÖZ DOKTORU ayrı birimlerse bu tazminat konusunda da her avukat aynı sonucu almayabilir.lütfen vekalet vereceğiniz avukatı iyi seçin.

ARKADAŞLAR BENİM GİBİ TRAFİK KAZASI SONUCU AĞIR ENGELLİ OLAN ARKADAŞLARA BU BİLGİYİ PAYLAŞMAK İSTEDİM,EĞER TRAFİK KAZASI SONUCU AĞIR ENGELLİ OLUPTA BAKICI TAZMİNATI ALMAYA HAKKI OLAN ARKADAŞLARIMIZ VARSA bu forumda veya bana özel mesaj atarak daha detaylı bilgi almak isteyebilirler.
    Konu enes75 tarafından değiştirilmiştir (13.08-2014 Saat 22:34 ).

Üye
    tryy13 Avatarı

Gerçek Adı
    sinan tok
    Son Giriş
    18.08-2014
    Saat
    09:50
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bu işlerde neredeyse tüm avukatlar hiç ücret almadan dava sonunda belli bir yüzde ile anlaşıyor. En fazla alabileceği de %25

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    16.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    13

trafik sigortasında Bakıcı tazminatı alan kim var,veya varmı?

Üye
    karsiyakalı Avatarı

Gerçek Adı
    turgut
    Son Giriş
    31.08-2016
    Saat
    01:44
    Yaşadığı Yer
    izmir/KARŞIYAKA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Agir Engelliler de bakici gideri tazminatı nedir bnm kaza davam sürmektebilgi llütfen haklarimdan dolayi bilgilendirir misiniz?

Üye
    cemal1453 Avatarı

Gerçek Adı
    cemal çabuk
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    19:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

peki arkadaşlar ben omrilik felci yaşadım trafik kazası sonrası şükür yürüyebiliyorum fakat omrilik felcinin biliyorsunuz kalıcı etkileride var ömür boyu kramp ve elektiriklenme ve sürekli ilaç kullanma gereksinmi oluyor bünye zayıfladığı için daha çok rahatsızlanıyorum ve olayın pisikolojık boyutu ben kazadan sonra başlayan depresyon sonrası 4 yıl geçti ama özel pisikikoljik tedavi görüyorum bu harcamalarımı ssk ödemiyor özel olduğu için peki bizim durumumuz ne olacak buda kazadan sonraki tedavi masrafı değilmi açtım davada hiç bir şekilde tedavi masrafı altında herhangi bir ödeme alamadı malum torba yasa ve getirdiği karışıklıktan dolayı ne şirket ne sskyaptığım tedavi giderleri konusunda ödeme alamadık sol ayak için aldığım 1100tl fıatndaki afo cihazının parasının tamamını ödemek zorunda kaldık ve kazadan ilk 2 yıl boyunca belimdeki ağrılar için yoğun ilaç tedavisi gördüm her hangi bir güvencem olmadığı için bütün ilaç giderlerini ödemek zorunda kaldık yapabileceğim bir şey varmı bu durumda

Üye
    AnalizHukuk Avatarı

Son Giriş
    28.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Bakici gideri nedeniyle yapilacak odemeyi sakatlik teminati limiti icinde degerlendiren sigorta sirketleri var. Bu hatali bir uygulama olup Yargitay bunu kesinlikle kabul etmemektedir. Zira bakici gideri ayri bir teminat olan saglik giderleri teminati icerisinde degerlendirilir ve 2014 yili itibariyle herbiri ayri ayri 268.000-TL limitlidir. Her ne kadar bu saglik gideri olsada sair tedavi gideri kapsamindadir ve SGK degil sigorta sirketi sorumludur.

Av.Gökhan TURKYILMAZ

Üye
    ibrahim arslan Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim arslan
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    23:10
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

merhaba dostlar trafik kazalarında yaralanıp sakat kalanların raporlarında ağır özürlü ve bakıma muhtaç ibaresi varsa trafik sigortasından bir defaya mahsus tedavi giderlerinden dava yoluyla tazminat alınmaktadır.benzer durumda olan arkadaşlar varsa irtibata geçelim her gün yasaların değişitiği bir ülkedeyiz elimizi çabuk tutmakta yarar vardır

Üye
    cemal1453 Avatarı

Gerçek Adı
    cemal çabuk
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    19:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

eğer ağir özülü ibaresi yazılmayan ve omrilik hasarı yaşamış insanlar ne yapacak tamam allaha şükür yatalak kalmadık ama kullandığımız medikal malzemeler ve nöropatik ağri olduğu için sürekli kullanılan ilaç üçretleri ne olacak benim sigorta şirketi sadece hastanede yattığım dönemdeki hastaneye olan masraflarımı ödedi ne refakatçi üçretimi nede medikal cihazlarımın hiç birisini ödemedi 2 ay fizik tedavi gördüm bu dönem içinde kardeşim sigortalı çalıştığı işten üçretsiz izin alarak iki ay benim bakımımla ilgilendi ne olacak bunların parası hastanede kaldığım dönemdeki hasta bezinin ve sondanın paralarını dahi parasını ödemek zorunda kaldık

Üye
    recep cetin Avatarı

Son Giriş
    29.09-2017
    Saat
    17:34
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben ilk tazminatımı almak üzereyim.şimdi ilk tazminatı aldıktan sonra bakıcı gideri tazminatı için bavurucaz.bu bakıcı tazminatını devlet mi ödeyecek yoksa sigorta şirketi mi? Hem devletten hem sigorta şirketinden toplamda iki ayrı yerden mi bakıcı gideri tazminatını alıcaz?

Üye
    ibrahim arslan Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim arslan
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    23:10
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Geçmiş olsun recep kardeş ilk tazminatımı alacam diyorsun işlemleri kim yapıyorsa bakıcı tazminatınında alınacak yeri biliyordur .devletin ödeyeceği bakıcı maaşı burda bahsedilen tedavi giderlerinden doğan tazminat hakkıdır raporun % 80 inin üstüyse kalıcı ağır özürlü bakıma muhtaç ibaresi varsa tedavi giderlerinden tazminat alırsın

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12