Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 28 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    vaktimbol Avatarı

Gerçek Adı
    Volkan
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    18:09
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar, 27.06.2011 tarihinde Ayvalık Gönül Yolu'nda gece saat 1:30 sularında 3 arabanın yanyana geçebileceği bir yolda ben 35km. hızla giderken karşıdan gelen 37 promil alkollü, ehliyeti yanında değil iken ve arabasının da sigortası yok iken benim kullanmış olduğum araca doğru zikzak çizerek kafakafaya çarpışmak üzere gelirken ben ölümcül kazayı engellemek için şerit değiştirdim ve sol tarafa direksiyonu kırdım. Ve fakat şahıs, benim kırdığım yöne direksiyonu tekrar kırınca çarpıştık ve yanımda eşim ile oğlum vardı. Yapılan keşiflerde (3 defa keşif yapıldı) karşı taraf 8/8 suçlu bulundu. Maddi ve manevi tazminat davası açtım ve mahkememiz hala sürmekte. Eşim bel fıtığı oldu ve bir ameliyat geçirdi, ayrıca sol gözünde bulanık görme ve şaşılık oluştu ve bundan da ameliyat oldu. 1 ay boyunca sanki şuursuz bir vaziyette idi. Oğlumun kafa tası çatladı ve 24 saat müşahade altında kaldı, bu süre zarfında kendini yenilermiş ve yenilemiş. Benim sağ bacak femur kemiğim kırıldı ve bu güne kadar 3 ameliyat geçirdim. Bacağimda 3cm kısalma mevcut. <br>&nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; &nbsp; Şimdi sorum şu: Adli tıptan raporlarımız geldi, oğluma % 0, Eşime % 0 ve bana %37 iş göremezlik raporu verilmiş. (İsterseniz raporun içeriğinin tamamını da kopyalayıp yollayabilirim) Bu rapora istinaden kimi avukatlar bu rapor kalıcı değil diyor, kimi avukatlar ise kalıcı rapor diyor. Bunun kalıcı mı değil mi olduğunu nasıl öğrenebilirim ve eğer kalıcı ise bu sonuçla alabileceğim tahmini tazminat nedir? Şimdiden teşekkür ederim...

Üye
    okan01 Avatarı

Gerçek Adı
    savaş
    Son Giriş
    02.03-2017
    Saat
    23:58
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim senin raporun adli tıp vermiş geçerli tabiiki kim geçerli değil derse adli tıp mührünü gözüne sok iyice göster anlarlar belki

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

geçmiş olsun
    öncelikle sitem etmişsiniz hemen cevap yazmıyorlar diye, kusura bakma ama burada herkes bilgisayarın başında birisi soru sorsun bizde hemen cevaplıyalım diye beklemiyor.sorunuzu gören ve bu konuda bilgi sahibi olanlar mutlaka yardım etmek için bir şeyler yazarlar.
    gelelim sorunuza
    raporunuzu hangi adli tıp kurumundan aldınız, sizin davanızda kendi avukatınız yokmu, başka avukatların ne dediğine fazla bakma, adli tıp kurumu raporları kalıcıdır ve bağlayıcıdır.
    ne kadar tazminat alacağınız konusu hesap işidir, bazı bilgiler gerekir, yaş , maaş, karşı tarafın sigortası olmadığı için güvence hesabından alacaksınız maddi tazminatınızı,

Üye
    vaktimbol Avatarı

Gerçek Adı
    Volkan
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

y3ejupap - Trafik Kazası Sonucu Adli Tıp Raporumu Aldım. Fakat Gelecek Adımlarda Neler Olacak?a4ybyjan - Trafik Kazası Sonucu Adli Tıp Raporumu Aldım. Fakat Gelecek Adımlarda Neler Olacak?

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

bu rapor geçerlidir ve katidir, alacağınız tazminat oranı yüksek olacaktır ama dediğim gibi yaşınız ve geliriniz bu hesaplamada en önemli kriterlerdir.

Üye
    vaktimbol Avatarı

Gerçek Adı
    Volkan
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yaşım kaza zamanı 32 idi şu an 35. Gelir sınıfı 1 demiş bu da asgari ücret üzerinden hesaplanırmış! 3 tane oğlum var 2si okuyor...

Avukatların kimisi; bu size 1 yıl sonunda tekrar muayene edilmeniz gerektiğini söylüyor ve bu kesinlikle kalıcı bir rapor değildir diyor. Kimi avukatlar da ilk 1 yıl boyunca 100% çalışamazsınız ve bir yıldan sonra da emekli olana kadar 37% kalıcı rapordur diyor. Hangisinin dediği doğrudur acaba? Beynim allak bullak oldu ve iki anlamın arasında da dağlar kadar fark var!

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

senin avukatın ne diyor

Üye
    vaktimbol Avatarı

Gerçek Adı
    Volkan
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu kati rapordur diyor ve ne kadar tazminat alacağımıza dair bir şey söylemiyor... Ama Trafik sigortası avukatım da bu kati rapor değil diyor...

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

trafik sigortası avukatım kim, kaç tane avukatın var anlamış değilim, neyse bu raporun katidir ve itiraz edilmez, raporda yazan 1 yıl ifadesi kaza tarihinden sonraki 1 yılı anlatıyor ve kazadan sonraki 1 yıl iyileşme sürecidir, senin raporun 1 yıl geçtikten sonra alınmıştır.
    tazminat miktarın yapılacak hesaplamadan sonra belli olacaktır, ama illaki bir tahmin istiyorsan alacağın maddi tazminat miktarı 110.000 ile 130.000 tl arsında bir rakam olacaktır diye tahmin ediyorum, manevi tazminatın ise hakim neye hükmederse odur.

Üye
    vaktimbol Avatarı

Gerçek Adı
    Volkan
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Maddi ve manevi (karşı tarafa) açtığım davanın avukatı başka, bu trafik sigortasindan (fondan) almam gereken davanin avukati başka.

Başka bilgisi olan yok mu acaba?

Üye
    ibrahim arslan Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim arslan
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    23:10
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    2

geçmiş olsun kardeş siz işi dallandirip budaklamişsiniz işlemin olayin bitiminden sonra bir yil dolduktan sonra sağlık kurulundan rapor almak tazminat talebinde bulunmakti üzerin 3 yıl geçmiş halen ne alırım ne çıkar hesabi peşindesin verdiğin yer işi bilen olsa burdan yardim istemezdin alacağı rakam 100 -110 civari bir rakamdir çoklu dava açtiğin içinde davalar bir birini etkiler sürer gider sigorta mevzuatina göre baş vursaydin parani şimdiye kadar en azında 10 defa almış olurdun birileri vekalet ücreti alacam faiz alacam diye vatandaşi mağdur edilmekte selamlar saygılar

Üye
    emin sigorta Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet emin yiğit
    Son Giriş
    09.05-2014
    Saat
    13:23
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle geçmiş olsun kardeşim. Sizin adlı tıptan aldığınız rapor tabiki kalıcı. Bu konuda endişeniz olmasın. Eşinizin adlı tıptan %0 aldığını beyan etmişsiniz. Eşiniz belinden ameliyat edildimi? Bunu mutlaka bilmem gerekiyor. Eğer ameliyat edildiyse yüksek bir rapor alabilir.

Üye
    vaktimbol Avatarı

Gerçek Adı
    Volkan
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eşim belinden ameliyat oldu (kaza sonrasi bel fitigi) diye de ameliyat epikrizinde yaziyor. Ayrica gözünden ameliyat oldu.

Üye
    emin sigorta Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet emin yiğit
    Son Giriş
    09.05-2014
    Saat
    13:23
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eşinizin beline vida atıldımı? Atıldıysa kaç vida atıldı?

Volkan senin raporunu inceledim raporun % 37 oranında kalıcıdır o bir yıllık iyileşme sürecinde tazminat hesabın yapılırken %100 mallül sayılacağını

Üye
    vaktimbol Avatarı

Gerçek Adı
    Volkan
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Vida atilmadi. Sinir sıkışması vardi ve o temizlendi.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon