Toplam 13 mesajın 1-13 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    balamir006 Avatarı

Son Giriş
    12.08-2015
    Saat
    14:56
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben 1 yıl önce kaza yaptım kazada vatandaşın birine çarptım hayati tehlike olmadığı için ifadeyi verip ayrıldık. 20 gün sonra rapor çıktıktan sonra vatandaş beni aradı ve gel uzlaşalım dedi ve evine gittim kendi el yazısı ile bu kişiden 2000 tl aldım maddi manevi birşey istemiyorum davacı değilim diyip kağıdı imzaladı. Fakat buna rağmen şimdi asliye ticaret mahkemesinde bana ve sigorta şirketime dava açtı 15.000 tl lik (10.000 sigorta şirketi maddi 5000 bana manevi) dava açtı. İlk celsede gördüm sağlam bir şekilde yürüyor ama 2 ay çalışamamış (sigortasız taksi şöförlüğü yapıyor) ve bacağıma platin takıldı kalıcı rapor alacam diye mahkemeden izin istedi.

2. duruşmada ise bilirkişi raporu açıklandı ve biz rapora itiraz ettik mahkeme 20 eylüle kaldı. Bilirkişi raporunda malulun %5.2 maluliyet oranı çıkmış ve %60 ben %40 o suçlu çıkmış ve 20.000 tl ben ve benim sigortamın müteselsilen sorumlu olduğu belirtilmiş.

Şimdi size sorum şu mahkeme bilirkişi raporuna uymak zorundamı. Eğer uyar ve 20.000 tl maddi tazminat çıkarsa bunu ben mi yoksa sigorta şirketimi ödeyecek sigorta şirketi öderse bana rücu edebilirmi ve ödemeyi hemen eylülde mi yapmalıyız

Üye
    Plumeria Avatarı

Gerçek Adı
    Gül
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    15:38
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    3

Şikayetçi olmadığını gösteren ve ücrette aldığı imzaladığı belgeyi göstermediniz mi mahkemeye ?

Geçmiş olsun onun için de zor sizin için de.

Üye
    balamir006 Avatarı

Son Giriş
    12.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

onu gösterdim bilirkişi raporunda o verdiğim parayı tazminattan mahsup etmiş. Sulh ceza mahkemesi davası bitti orada o belge sayesinde 3.5 aylık hapis cezası para cezasına o da hükmün ertelenmesi kararı verildi.
    Burada kafamı karıştıran bu tazminatı ben mi yoksa trafik sigortammı ödeyecek

Üye
    AnalizHukuk Avatarı

Son Giriş
    28.06-2017
    Saat
    13:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Manevi tazminattan sen sorumlusun.

Üye
    balamir006 Avatarı

Son Giriş
    12.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki maddi tazminatı ödeyen sigorta şirketi bana rucu edebilirmi ayrıca avukatlık ve mahkeme masraflarını da mı sigorta şirketi karşılayacak üstadaım

Üye
    AnalizHukuk Avatarı

Son Giriş
    28.06-2017
    Saat
    13:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Sigorta sirketi alkol varsa ehliyetsizsen veya agir kusur varsa rucu edebilir. Mahkeme masraflari ve avukatlik ucretindn de sorumludur. Ancak her ikinizde musterek ve muteselsilen sorumlu oldugunuz icin isterse davaci sizden de tahsil yolunu secebilir. Bu durumda siz sigortaya rucu edebilirsiniz. Genelde kimse sigorta sirketi varken surucu veya ruhsat sahibinden tahsil yoluna gitmez.

Av.Gökhan TURKYILMAZ

Üye
    balamir006 Avatarı

Son Giriş
    12.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

üstadım benim ve sigorta şirketimin müteselsilen sorumlu olduğu bilirkişi raporunda yazıyor mahkeme karar vermedi daha. Mahkeme karar verirken müteselsilen diye mi karar verecek yoksa tazminatın şu kadarı sigorta şirketine şu kadarı şahsa diye kesin bir karar mı

Üye
    balamir006 Avatarı

Son Giriş
    12.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

son bilirkişi raporunu göre yüzde 80 ben yüzde 20 karşı taraf kusurlu önümüzdeki ay mahkeme olacak. Çıkacak meblağı mahkeme benden mi alacak yoksa direk trafik sigortasından mı çok zor bir durumdayım
    Konu balamir006 tarafından değiştirilmiştir (18.02-2015 Saat 11:04 ).

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

mahkeme kimseden birşey almaz, mahkeme sadece karar verir, tazminatı kazanan kişi hükmolunan maddi tazminat tutarını ister sizden alır isterse sigorta şirketinden alır, sizden alırsa eğer sizde poliçede yazılan tutarı geçmiyorsa sigorta şirketine rücu edersiniz ama av.gökhan beyin dediği gibi hiç kimse sigorta şirketi varken şahıstan tazminatı almaya uğraşmaz, mahkeme manevi tazminata hükmederse manevi tazminatın tamamını siz ödeyeceksiniz.panik yapmanıza gerek yok siz sadece manevi tazminattan sorumlusunuz, zaten çıkacak tazminat tutarı fazla olmayacaktır.

Üye
    balamir006 Avatarı

Son Giriş
    12.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok sağolun üstadım yüzde 80 kusurlu olunca ister istemez insan tedirgin oluyor.peki bu dosya masraflarını kim ödeyecek sürekli bilirkişi raporu mahkeme harcı avukatlık ücreti derken bence çok çıkar. eğer bunlar bana yüklenirse Karşı tarafın avukatı bana mühlet verir mi acaba yoksa doğrudan maaşı haczemi koyar

Üye
    balamir006 Avatarı

Son Giriş
    12.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ASLİYE TİCARET MAH. SON DURUŞMASINDA VERİLEN KARAR
    Asliye ticaret mahkemesinde maddi tazminata yönelik davalı X'E karşı ve Halk Sigorta hakkın da açılan davanın kısmen kabulü ile, 19000 tl tazminatın davalı X yönünden 2012 tarihinden itibaren davalı Halk Sigorta yönünden dava tarihinden itibaren yasal faizi ile tahsiline.(not dava 2013 yılında açıldı).
    Davalı X'İN 5000 manevi tazminatın 2012 yılından itibaren yasal faiziyle tahsiline karar verildi.

Sigorta maddi tazminatı ve mahkeme masrafları ve avukatlık ücretinin hepsini öder mi acaba

Henüz gerekçeli karar yazılmadı fakat karşı tarafın avukatı gerekçeli karar yazılmadan ve de mahkeme kesin hesabı yapmadan elden para getirmemi istiyor yoksa icraya verecem diyor icra için gerekçeli karardan sonra bir süre gerekmiyor mu
    Bu kararı temyiz etsem yapılacak icra durur mu acaba
    arkadaşlar konuyu bilen olup da cevaplarsa çok sevinirim ne yapacağımı bilmiyorum çünkü

oabey
    Misafir Üye
    oabey Avatarı

8 mesajınız var ve 8i de kendi konunuzda, görünen o ki siz de bugune kadar pek kimseye yardımcı olmamışsınız

Üye
    balamir006 Avatarı

Son Giriş
    12.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bilmediğim bir konu hakkında yardımcı olamam ki