Toplam 2 mesajın 1-2 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sarslan Avatarı

Son Giriş
    05.03-2014
    Saat
    16:39
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Yolun karşısına geçerken araba çarptı. 22 gün boyunca raporlu yattım. davacı olmadım, kaza tutanağında da %75 suçlu göterilmişim. Büyük ihtimalle karşı taraf ceza almasın diye verdiğim ifadeden kaynaklanıyor bu oran. Ama bana arabaya zarar verdim diye 7000 tl rücü cezası geldi kasko tarafından. Kasko raporunda da % 50 gösterilmiş hata oranı ama % 75 gelmiş yinede ceza..Şimdi karşı tarafın ödemesini istedim bu ücretin. Karşı taraf ödemediği taktirde ne yapabilirim. Tazminat davası açabilir miyim?

Üye
    simader Avatarı

Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    13:57
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Öncelikle geçmiş olsun.

"Rücu cezası" ifadesi ile kastettiğiniz icra ödeme emri veya dava dilekçesi midir? Yoksa sadece ödeme yapmanız gerektiğini belirten rücu yazısı mıdır? Maalesef, rücu tazminatını karşı taraftan talep edemezsiniz. Ancak; sigorta şirketi ile davada taraf olursanız, kusur oranlarına itirazınızı o yargılamada ileri sürebilir ve tekrardan inceleme yapılmasını talep edebilirsiniz.