Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 23 mesajın 16-23 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    memur Avatarı

Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    23:28
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar Merhaba;
    Sanırım iş kazası sonucunda açtığım maddi manevi tazminat davasının sonunda sonuna yaklaşıyorum,sizden ricam maddi tazminatla ilgili bir hesaplama yapabilir misiniz,manevi tazminat tamamen hakimin takdiri mi oluyor
    Kaza tarihi:17.12.2008
    Aldığım maaş: 1000 TL
    Sürekli işgöremezlik:%12.2
    Kusur karşı tarafta%100
    Şimdiden teşekkürler

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

@memur

içimizde uzman aktüarya hesabı yapan bir arkadaş yok bu tazminat işlerinin hesabınıda aktüarya uzmanı yapabilir ancak bilir kişi mutlaka bir hesaplama yapmıştır

Üye
    memur Avatarı

Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

forumda birkaç arkadaş yazmıştı,o yüzden merak ettim

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

önceki yazdığın meşajları okudum forumlarda bir hasar uzmanının verdiği hwesaplama şekli vardı ordan çıkarak aylık x 12 =
    sonra yaşınız 68 çıkartıyorsunuz kalan yaşı bir yıllık ile çarpıpı oranınızın yüzedesini alıyorsunuz örnek olursa 1000x12=12,000-
    yaş diyelim 40 -68=28*12,000=336,000/12=40,320,00-gibi böylwe basit bir hesab yönetemi yazılmıştı ama tazminatınızı etkileyen unsurlarda olacak hangileri derseniz iş göremezlik aylığı alıyorsanız ve sigorta şirketinden gönderdiğiniz rapor ile aldığınız bir tazminat var ise bunlar etki eder ayrıca avukatınızın daha ilk baştan açaçağı dava da şöför iş yeri ve aracın sigorta şirketi 3 biranda olması gerekirdi mahkeme sounçlanırken kusur oranlarına göre her kesin ödeyeceği tazminat belirlenir şöför iş yeri falan işyerinin kusuru varmı yokmu ona baklır manevi tazminat hakkınızda var ama meblağ olarak ne kadar açmanız gerekir bilemem %12 süreli kalıcı sakatlığınız var ise sgk nın da iş göremezlik aylığı bağlaması gerekir memursunuz sanırım memurda olsanız emekli sandığının iş göremezlik aylığı vardır dğiye sdüşünüyorum ve tazminatlar hesaplanırken kaza tarihi aylığınız ile kazadan bu zamana kadar olan aylıkalrınızda esas alınıyor artışları buna göre hesaplanıyor aktif dönem ve pasif dönem diye hesaplama şekilleri var

Üye
    wiya Avatarı

Son Giriş
    02.07-2017
    Saat
    23:13
    Yaşadığı Yer
    canakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar ben trafık kazasına baglı olarak tedavi giderlerini nasıl tahsıl edebilir?hastalık süreccınde eczane yada medıkalden tekerleklı sandalye ,baston (degnek) aldık,muhtelf ılaclar,egzersiz bantları ,ödem ilaçları,room walker,denge tahtası vs vs bir sürü şey aldık.ayrıca fızık tedavıye gıttım o sırada annemle bırlıkte yol parası verdım kımı zaman taksıyle kımı zaman otobusle gıttık arada da yemek gıderımde oldu.ayrıca fızık tedavı merkezınden de fatura alacagım.bunların parasını almak ıcın eczaneden,hastanenın altındakı yemek yedıgım pastaneden,beledıye otobusunden fatura mı almam gerekıyor. bana bır tanıdıgım onların parasını alamazsın dedı de bende buradan sızlere sorayım dedım.cevaplarınız ıcın tesekkur ederım .

Üye
    hilal72 Avatarı

Gerçek Adı
    hilal
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sizene
    Alınan Beğeniler
    65
    Verilen Beğeniler
    13

aracın sigorta şirketine bu faturaları göndermeniz gerekir

Üye
    wiya Avatarı

Son Giriş
    02.07-2017
    Saat
    23:13
    Yaşadığı Yer
    canakkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

birde eczaneden aldığım ilaçların adlarını tam hatırlamıyorum muhtelıf ılac dıye kestırsem olur mu ?

Üye
    memur Avatarı

Son Giriş
    05.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaslar Merhaba
    Maddi tazminat icin hesaplama geldi.Hesaplama oncesinde emsal ucret tespiti istendi ve meslek odasibdan 1800 Tl maas dendi.Avukatta dilekcesinde 1000Tl olarak aldigim maasi belirtmisti daha once , hesaplamada emsal ucrete gore degil sadece dilekcede yazan 1000Tl ye gore hesap cikarilmis.Ben son 2yil hic maas zammi almamistim.Dolayisiyla emsal ucrete gore hesaplanmasi icin itiraz etmem dogru olur mu Teşekkür ler

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12