Sayfa 1 / 10 12345 ... SonSon
Toplam 148 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nyildirim Avatarı

Son Giriş
    09.03-2016
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    2012 yılında trafik kazası geçirdim . Karşı taraf 8/8 kusurlu alkol v.s. yok. Benim sağ bacak femur kemiği çok parçalı kırılmıştı şükür şuanda epeyce düzeldi lakin % 5 devamlı özür verdiler . Kazayı yaptığım tarihte 29 yaşındaydım. Memur olarak çalışmaktayım ve kaza olduğu tarihte 2750 TL maaş alıyordum . Şu durumda tahminen ne kadar maddi tazminat çıkar acaba aktüel hesaplamadan. ve Manevi tazminat davasını ne kadar açmalıyım ..

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:11
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    19

yaşının genç olması ve maaşının yüksek olması nedeniyle iyi bir tazminat alırsın, bunun hesaplaması çok detaylı olarak yapılıyor tahminde bulunmak zordur.yinede tahmin istiyorsan verdiğin bilgilere göre 70 ile 100 bin lira arasında bir rakam çıkması lazım.bunu sigortadan alacaksın.
    şayet dava açmadıysan ne yapman gerektiği şu başlıkta mevcut
    http://www.engelliler.biz/forum/traf...nat-almak.html
    manevi tazminata sigorta karışmaz.karşı aracın şoföründen ve ruhsat sahibinden isteyeceksin.ne kadar istersen isteyebilirsin bunun bir sınırı yok ama genelde türkiyede manevi tazminat olgusu fazla gelişmediği için fazla bir tazminata hükmedilmiyor.
    50000 lira civarında bir rakam isteyebilirsin,

Üye
    nyildirim Avatarı

Son Giriş
    09.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Devamli araştırıyorum hep farkli rakamlar söylüyorlar kimisi 30 - 40 bin eline gecer diyo sizde 70 - 100 bin dediniz hala tam bi sonuca ulasamadim ama yardimci oldugunuz icin cok tesekkur ediyorum. Diger arkadaslardanda yorumlarini beklemekteyim.

Üye
    nyildirim Avatarı

Son Giriş
    09.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Galiba konu hakkında başka bilgisi olan yok

Üye
    dan.emre Avatarı

Gerçek Adı
    Emre KARAYİĞİT
    Son Giriş
    17.02-2017
    Saat
    00:45
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynı durumda olan bi arkadaşımıza yarımdı olmuşdum.yüzde 5 rapora ve çalışan bi insana 8000 binlira tazminat almışdık.sanırım sizde o civarda alırsınız.

Üye
    nyildirim Avatarı

Son Giriş
    09.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yazdığım maaş durumu ve yaş ve kusur olmaması halinde 8000 lira çok az değil mi ????

Üye
    dan.emre Avatarı

Gerçek Adı
    Emre KARAYİĞİT
    Son Giriş
    17.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

trafik sigortasından tazminat aldınız mı? rapor oranı düşük olduğu için bu miktarlarda alırsınız.ve çalışıyorsunuz buda etki ediyor alınan tazminata.

Üye
    ali711 Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:35
    Yaşadığı Yer
    kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bakınn aldıgınız maas ne olursa olsun burda calısmanızı engellıcek bı kusur gorulmedıgı ıcın ole 50 bın 100 bın hıkaye 5 yada 10 lıra alırsınız cunku enfazla

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:11
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    19

ali
    öyle bir yorum yazmışsınki yoruma bakanda seni profesör sanır.
    ne demek aldığın maaş ne olursa olsun.tazminat neye göre hesaplanıyor biliyormusun sen, bu ödenecek olan tazminatın adını bile bilmiyorsun.bu tazminat çalışamadığı için ödenmiyecek, normal insanlara göre aynı işi yaparken % 5 daha fazla efor sarfederek çalışacak. bu tazminatın adı EFOR TAZMİNATI unutma bunu.
    yaşadığı müddet bu arkadaş sağlam birine göre % 5 daha fazla efor sarfedecek.sadece çalışma hayatında değil , normal yaşantısını sürdürürkende fazla efor sarfedecek.
    5 yada 10 lira demişsin , neye göre ve nasıl hesapladın bunu, anlat bizde bilelim)))
    nyıldırım
    arkadaşım sen dava açtınmı , bu % 5 i nerden aldın , normal hastanedenmi, yoksa adli tıp tanmı,

Üye
    ali711 Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kazazde abıcımm Benım basımdan gectı ewet 156 oranında raporum war we ıs kybım war aldıgım massa gore hesap yapılıyoo hatta emeklılıgın bıle katılıyo bole adını fıln bıle bılmıyorsun dıe konusmalar ayıp olur burda herkes bırbırınden bılgı alıyoo bılmedıgımızı soruyoz demi ıs kaybı olmadıgı ıcınn ole buyuk meblalar alamz bu konuda emınımmBu arkads dawası bıtınce alacagı tazmınatı yazar nasolsa ben para alamaz demedım buyuk meblalar alamaz

Üye
    nyildirim Avatarı

Son Giriş
    09.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Durun arkadaşlar tartışmayın 5 dakika önce avukatım aradı ve güzel haber verdi hemen sizinle paylaşmak istedim alacağım maddi tazminat bedeli belli olmuş 43.250 TL hafta içinde hesaba yatırılacağı söylenmiş ve bende çok sevindim . Buna şükür çok küçük bir meblağ değil şükürler olsun ..
    Sizlere çok teşekkür ediyorum ...

Üye
    ali711 Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hanfendı cok guzel dedınızz de anlmadıgım bısey war 2012 yılı dedınız benım dawam 2009 dan berı suruyo awuktınız nasıl halletmıs yada dawa olmadımı zaten adlı tıptan 6 ayda gelır sonuc bırazdaha bılgılendırrmısınız bızı

Üye
    dan.emre Avatarı

Gerçek Adı
    Emre KARAYİĞİT
    Son Giriş
    17.02-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu tür olaylarda sonuca varmak için avukatınızın işi takip etmesi gerekiyor.coğu avukatda işine geldiği gibi hareket ediyor malesef..

Üye
    nyildirim Avatarı

Son Giriş
    09.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ali 711 dostum ... Bu bahsettiğim maddi tazminat davası ... Benim iyileşme sürecim tamamlanınca özür raporu (Özürlü heyet raporu ) vermeye yetkili hakem hastaneler mevcut . Ben o hastaneye direk gittim ve heyete girdim 2 gün içinde özür raporum resmi damgalı mühürlü elime geçti. O evraklar sigorta şirketine gönderildi evraklar incelendi ve sonra Sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu medikal firmaya gönderildi ordanda incelendi ve hesap incelemeye gönderildi ve rakam belirlendi hesap numaramı istediler . Anlayacağın maddi tazminat davasını mahkeme yoluyla değil direk daha hızlı olması açısından avukat takibiyle sigorta firmasından aldık. Ama manevi tazminata gelince o mahkeme yoluyla oluyor ve yaklaşık 2 sene civarında bir sürede eğer karşı tarafın maddi durumu yerindeyse bişeyler alabiliyorsunuz eğer üzerinde birşey yoksa avcunuz boş kalıyor.

Üye
    tazminathukukçusu Avatarı

Son Giriş
    11.01-2017
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    peki sayın n yıldırım anlasma yoluyla hakettiğiniz tazmınatın tamamnını içb,ir zmanavermedıklerını bılıyorusunuz deılmı? siz dava acmadan sadece basvuru yoluna gıttınız anladığım kadarıyla

çunku benım yaptığım hesaba gore tahmını olarak 60-65bın tl arası bır tazmınat almanız gerekır faiz ve dava masrafları hariç.

Sayfa 1 / 10 12345 ... SonSon