Sayfa 6 / 10 İlkİlk ... 2345678910 SonSon
Toplam 148 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ibrahim1983 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    Kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşım 67000 çıktı yüzde 20 avukata verdik ben 50 bin aldım. Önemli olan o değil ki.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:53
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    19

evet önemli olan o değil ve önemli olanıda yazdım oraya, ne yapılması gerektiğinide yazdım ayrıca bu sorduğun soruların cevabını avukatın çok iyi biliyordur, istersen ona sor ve oda sana ayrı bir dava açılmasını söylüyecektir.hukuk davaları belgeye dayanır ve belgeleye göre karar çıkar.sen maaşını belgeledikten sonra tazminatını alabilirsin.

Üye
    ibrahim1983 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Avukatım yok ki.dava oldu bitti anlaşma sonucu tazminat aldım oda asgari ücret üzerinden ödendi bitti.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:53
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    19

@ibrahim1983

arkadaşım buradaki mesajında avukata % 20 verdik yazmıyormu, yani bu mesajına göre avukatına sor dedim, seninle anlaşmak biraz zor galiba, işin gücün rasgelsin.

Üye
    ibrahim1983 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım dava oldu bitti.avukatim vardı şimdi yok.aracin sigortasına anlaşıldı bit tiiiii

Üye
    myilgin Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    19.07-2016
    Saat
    15:07
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayır arkadaşlar yanlış hesaplama yapıyorsunuz alınmasi gereken rakam 50 bin TL civaridir

Asla avukata vermeyin dava açacak ve 3 yıl sürer

Üye
    ali711 Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:35
    Yaşadığı Yer
    kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kazazede ewet bu konuda profosor oldum 5 yıldır ugrastıgım dawamı 10 gun once bıtırdım 90 mılyar alırsın dıyenlere ınat 380 mılyar para aldım 1.66 rapor oranım meslegımı yapamıcam ıcın aldıgımpara bu daha manewı degıl sıgortadan aldm parayı

Üye
    ali711 Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:35
    Yaşadığı Yer
    kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ıbrahım bnde kırıkkalede yasıyom kazazede sorularını yanıtlamısda gergınlık olmus sankı basta awukata yuzde 20 verdım yazmıssın sora şirketle anlasık yazmısın sırketle anlasacaktın nıye awukata gıttın be bıraderım kendın anlassana ha benım olayıma gelınce benım raporum yuzde 66 oran 28 yasında kaza gecırdım sakın sakın hıc kımse şu aracı fırmalara ınanmasın bana 2012 de 90 mılyr alırsın dedıler 2013 de 110 mılara cıktılar sora aramayın benı dedımm awukatla hallettım daha yenı bıttı aldım paramı 5 yıllık faızıyle bırlıkte 3 kusurmılyar aldım daha manewıde alcamm

ya baskn danısmanların cogu sahtekar ben besyıldır ugrasyom yenı aldım paramı yok 90 lıradan fazla alaman yok 120 lıra werelım dosyanı bıze getr dıenlerımı aran ben ucyuz kusur mılyr para aldım tek guenmenız gerek ıyıbı awukat ben bunu bılır bunu solerımm

Üye
    ibrahim1983 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ali hemşerim ben avukta verdim o dava açtı adli tıp a gıdıldı dava görüldü bilirkişi hesabı yapıldı 67000 tl çıktı. bizde sigorta şirketi davayı uzatmasın diye 3000 den vazgeçip 64000 e razı olduk 11 ay falan surdu bu olay. avukatımla sadece sigorta şirketine dava açmak için anlaşmıştım. o iş bitti. şimdi ne bir avukatım var nede açmış olduğum bir dava. ama ben haklarımı merak ediyorum. normalde maaşım üzerinden sigortam yatmış olsaydı 150000 e yakın para almam gerekiyordu. o yüzden bu zararımı şirketten almak benim hakkım diye düşünüyorum. birde yaptıgım trafik kazası tek taraflı idi. ankara büyükşehir belediyesi yolda çalışma yapıyormuş yolu kapatmış beton bariyerler ile ama yolda en ufak bir işarek ıkaz hiç birsey yok. buda polis kaza tutanaklarında mevcut.bu yuzden buyuksehır belediyesi ne de manevi tazmınat açmak istiyorum aslında butun mesele bu. bu konuda fıkrı olan yada bır bılgısı olan var ıse açıklarsa sevınırım. avukatım dedıgım gıbı sadece aracın sigorta şirketine karşı dava açtı dava sonunda anlaşıldı ve bitti.

Üye
    ibrahim1983 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bu konu ile ilgili bilgisi olan yokmu acaba?

Üye
    terapist27 Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    31.12-2015
    Saat
    09:42
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mrb ıyı gunler gaziantepte 2009 da 9 ayda trfik kazası gecirdim ben motor kullanıyorum karsı araba dava sonuclandı karsı taraf 8 de 8 suclu cıktı ama ben davadan vazgectım 2010 sonuclandı dava ama karsının arabasının sadece sıgortası var 2015 bu yık 2 ay once yuzde 20 rapor aldım ayagımdakı kalıcı sorunlardan dolayı kaza anında 31 yasındaydım 8 ve 9 yasında ıkı oglum vardı ama calışmıyordum sıgortam yoktu eşım çalışmıyor sızce tazmınat alabılırmıyım alabılırsem nekadar alabılırım

Üye
    simader Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@terapist27

Sayın Ali Bey,

Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi iletmek isteriz. Vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda aktüer hesap uzmanları tarafından yapılan hesaplama sonucu kalıcı sakatlık tazminatınız 75.576,00 TL. olarak belirlenmiştir.

Bu tazminatın miktarının, ilgili formüller kullanılmadan hesaplanması veya yaklaşık bir şey söylenmesi imkansızdır. Size bu yönde bilgi veren hasar takipçileri veya aktüer uzmanı olmayan hukukçular sadece kötüniyetli şekilde kandırma amacı gütmektedirler.

Yaralamalı trafik kazalarında, alabileceğiniz tazminatı hesaplayabilecek kişiler ancak aktüer hesap uzmanlarıdır. Aktüer hesap uzmanı olabilmek için uzun süreli bir eğitim ve sınavların tamamlanması gerekip, Adalet Bakanlığı'na kayıt olmak gereklidir.

Bu tazminat hesabı birçok formüllerle, verilerle ve olayın özelliklerine göre yapılan bir hesaptır. Dolayısıyla, gerek forum sitesinde gerekse etrafta fikir veren, uydurma hesap yapan yapan kişilere ve özellikle hiçbir hukuki donanımı yahut yeterlilik belgesi olmayan hasar takip bürolarına itibar etmemeniz tavsiye olunur. Bu tür uzman olmayan ve gerekli eğitimi almamış kişilerin, kulaktan dolma verdiği bilgiler veya uydurma yolla yaptıkları hesaplar sizi yanıltıcı olacaktır. Bu yanılgılar sonucu da mevcut haklarınıza kavuşma imkanınız ortadan kalkacak, telafisi imkansız hukuki hatalara uğramanız kuvvetle muhtemeldir.

Son yıllarda; sigorta şirketlerinin keyfi uygulamalarından çok, hiçbir hukuk eğitimi bulunmayan, ruhsat-plaka takipçiliğinden çıkıp hasar takip bürosu açan kişilerden veya bu konuda uzman olmayan hukukçulardan kaynaklı mağduriyet yaşanmaktadır. Bu konuda derneğimize de birçok başvuru gelmekte olup, bu tür sigorta aracılık şirketleri, danışmanlık firmaları yahut takip büroları hakkında ülke genelinde yaşanan sıkıntıları anlatan ve Barolar tarafından düzenmiş araştırmaları derneğimizin internet sitesinde inceleyebilirsiniz.

Manevi tazminat haklarınız bakımından ise; karşı aracın kasko sigortası varsa ve poliçede manevi tazminat klozu varsa kasko sigortacısına, sahibine ve sürücüsüne karşı dava ve talep haklarınız bulunmaktadır.

İyi günler dileriz.

Üye
    Yasin IŞIK Avatarı

Son Giriş
    04.01-2016
    Saat
    16:17
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence avukata bağli . devamli özürlülük oraniniz az ama maaşiniz göz önüne alarak 70-100 bin arasi düşünüyorum . geçmiş olsun.

Üye
    uncelim Avatarı

Gerçek Adı
    muammer
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:08
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

2007 yılında iş kazası geçirdim %3 oranında bana %40 hata verseler işverene de %60 verseler iş kazası geçirdiğimde 20 yaşında idim.maaşlar asgari ücretten yatıyordu dava açacağım acaba ortalama kaç tl tutar tazminat dacası
    teşekkür ederim.

Üye
    duran17 Avatarı

Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    13:14
    Yaşadığı Yer
    Ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar merhaba.25 yaşındayım,2010 yılında kaza geçirdim yolcu olarak takside.8 de 6 taksici 8 de 2diğer taraf kusurluydu..Ozaman öğrenciydim..6 ay hastanede yattım ve ozamanki özürüm % 25 ti..sigorta şirketlerinden 42 bin tl aldım 2011 de..sonra çok araştırdık bu işleri insan başına gelince anlıyor hep ya..çok az almışız sigortalardan.2015 yılında avukata verdik dosyayı mahkeme sürecinde heyete girdim tekrar engelim de % 47 ye çıkmış..şimdi hesaplamada ayrıca şuan bankacıyım 2000 lira alıyorum bilmiyorum etkisi olur mu ama bordro da koyduk dosyaya..düşüncelerinizi merak ediyorum arkadaşlar sizce ne olur tazminatım..yorumlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum

Sayfa 6 / 10 İlkİlk ... 2345678910 SonSon