Sayfa 5 / 10 İlkİlk 123456789 ... SonSon
Toplam 148 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ibrahim1983 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    Kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    3 hafta ve 4 hafta gibi bir sürede adli tıp cevap verdi

şuan son mahkeme mart ta bilirkişi raporum 69000 tl.

yalnız bu dediğim gibi asgari ücret üzerinden yapılan hesaplama.benim maaşım asgarinin nerdeyse 2.5 katı. belli bir mesleğim var. bunu nasıl hallederim bilmiyorum hemde çalıştığım şirkete zarar vermeden.sonuçta hala çalışıyorum yaklaşık 10 yıldır aynı şirketteyim ve pozisyonum dan çok memnunum

Üye
    armodilla Avatarı

Son Giriş
    31.05-2016
    Saat
    15:36
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba
    18 yıllık devlet memuruyum, bekarım 2013 YILI TEMMUZ AYINDA otobüs kazası geçirdim ,yolcuydum , 5 kişi öldü, psikiyatri tedavim 1 yıl sürdü 6 ay ialç kullandım, 20 psikiyatri servisinde yattım ve tam teşekkülü devlet hastanesinden trafik kazasına bağlı heyet hasar raporu aldım %30 psikiyatri raporu. bir hak kazanımım olabilirmi lütfen yardımcı olun

Üye
    ibrahim1983 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Armodilla kardeşim kesinlikle hemen bir avukatla görüş tazminat alırsın bence

Üye
    yesilpoyraz Avatarı

Gerçek Adı
    ercan
    Son Giriş
    08.05-2015
    Saat
    18:53
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar,
    7 ay önce geçirdiğim kaza sonucu kalça kırığına bağlı ameliya geçirdim ve platin takıldı,heyete yeni girdim %10 civarı engel çıkacak gibi görünüyoraldığım maaş 3800 tl yaş 43 tazminat hesaplamak tabiki zor ama bilen arkadaşlar yaklaşık bir rakam söyleyebilir belki.Asıl sorum karşı taraftan alabileceğim tazminatla ilgili.Karşı araç sürücüsü ehliyetsiz ve 8 de 8 kusurlu araç şirket aracı sürücü patronun yeğeni patron zaten niyetini belli etti çocuk kendi almış arabayı zaten kovdum modlarına girdi,ilk olarak sürücüye açılmış bir dava var fakat ondan birşey alabileceğime pek ihtimal vermiyorum şirkete ayrı bir dava gerekirmi,ameliyat masraflarımı sonrasındaki tedavi masraflarımı faturalandırdım fakat faturalandıramadığım kısımlar var (fizik tedaviye gidiş gelişlerde komşum arabasıyla götürdü getirdi ücret mukabilinde, sgk iş kazası haricinde maaşın 3 te 2 si veriyor kalan 3 te 1 alınabilirmi nasıl bir yol izlenebilir.

Üye
    espanyol55 Avatarı

Son Giriş
    04.05-2015
    Saat
    14:49
    Yaşadığı Yer
    -
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar. Tam 3 sene önce yolcu otobüsünde yolcu olarak kaza geçirdim. Ayağımda oluşan kırıklar sonucu 11 ay raporlu olarak tedavi devam etti. Daha sonra işe tekrar başladım ve çalışıyorum. Memurum ve 34 yaşındayım. Kaza anında bekardim. Şuan hala kazaya bağlı olarak fizik tedavi alıyorum. Doktorun söylemesi herhangi bir raporluk durum yok. Otobüs şoförüne kamu davası açıldı fakat ben soforden şikayetçi olmadım gariban bir adamdı. Kazadan itibaren faturalandirdigim masrafları geri almak için dava açmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemeyim. Ayrıca firmadan veya sigortadan manevi tazminat talep edebilir miyim? Yardımlarınız için teşekkürler

Üye
    simader Avatarı

Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın Ercan Bey,

Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi iletmek isteriz.

Yaralamalı trafik kazalarında, alabileceğiniz tazminatı hesaplayabilecek kişiler ancak aktüer hesap uzmanlarıdır. Aktüer hesap uzmanı olabilmek için uzun süreli bir eğitim ve sınavların tamamlanması gerekip, Adalet Bakanlığı'na kayıt olmak gereklidir.

Bu tazminat hesabı birçok formüllerle, verilerle ve olayın özelliklerine göre yapılan bir hesaptır. Dolayısıyla, gerek forum sitesinde gerekse etrafta fikir veren, uydurma hesap yapan kişilere ve özellikle hiçbir hukuki donanımı yahut yeterlilik belgesi olmayan hasar takip bürolarına itibar etmemeniz tavsiye olunur. Bu tür uzman olmayan ve gerekli eğitimi almamış kişilerin, kulaktan dolma verdiği bilgiler veya uydurma yolla yaptıkları hesaplar yanıltıcı olacaktır. Bu yanılgılar sonucu da mevcut haklarınıza kavuşma imkanınız ortadan kalkacak, telafisi imkansız hukuki hatalara uğramanız kaçınılmaz olacaktır.

Aktüer hesabın ortalama yapılması mümkün değildir. Tazminat tutarının hesaplanabilmesi için;
    - Kaza tarihi (ay-yıl)
    - Doğum tarihi (ay-yıl)
    - Kaza tarihindeki net gelir
    - Kesin sakatlık oranı
    - Geçici maluliyet (tedavi) süresi, bilgilerinin net olarak verilmesi gereklidir.

Diğer yandan; sürücüye açılmış olan dava, her kazada açılan ceza (kamu) davasıdır. Bu davada lehinize herhangi bir tazminata hükmedilmeyecektir.

Maddi (daimi ve geçici iş göremezlik zararı ile SGK tarafından karşılanmayan zararlarınız) tazminat haklarınız bakımından; karşı aracın trafik sigortacısına, ZMMS limitlerini aşan bir zararınız varsa ve karşı aracın kasko sigortası varsa kasko sigortacısına, araç sahibine, sürücüsüne ve şayet siz de araç içerisindeyseniz ve aracın kasko sigortası var ise kasko sigortacısına karşı dava ve talep haklarınız bulunmaktadır. Tüm tedavi giderlerinizden (ilaç, hastane, protez, yardımcı tıbbi malzeme vb.) 6111 sy. yasa gereği SGK sorumludur. Tedaviye ilişkin yol vb. zararlarınızı ise sadece sürücü ve araç sahibinden talep hakkınız bulunmaktadır.

Manevi tazminat haklarınız bakımından ise; karşı aracın kasko sigortası varsa ve poliçede manevi tazminat klozu varsa kasko sigortacısına, sahibine ve sürücüsüne karşı dava ve talep haklarınız bulunmaktadır.

Başınıza gelen olayda, tüm bu tazminat haklarınıza kavuşabilmenizi teminen, öncelikle Savcılıktan veya Ceza Mahkeme'sinden 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 85/1 maddesi gereği kazaya sebep olan aracın üçüncü kişilere devrinin engellenmesi için tedbir kararı verilmesini istemeniz tavsiye olunur.

Ayrıca, tam teşekküllü devlet hastaneleri, araştırma hastaneleri ve üniversite hastanelerinin polikliniklerinden alınan kalıcı sakatlık raporları, itiraz edilebilir raporlardır. Böyle bir itirazla karşılaşma olasılığınız çok yüksek olup, rapora itiraz edilmesi halinde Sağlık Bakanlığı İl Müdürlüğüne müracaatla hakem hastane belirlenmesi gerekir. Bu prosedür oldukça uzun süren, yorucu ve aleyhinize sonuç doğurabilecek bir yoldur. Dolayısıyla, bu olumsuz sürecin uygulanması yerine Adli Tıp Kurumu veya Üniversitelerin Adli Tıp Ana Bilim Dalı Başkanlıklarından rapor alınması daha lehinizedir. Zira; bu kurumların raporlarına itiraz mümkün olmayıp, raporları Mahkemelerce dahi hüküm kurmaya elverişlidir.

Kaldı ki; ferdi kaza sigortası branşından talep edilecek tazminat hakkınızın belirlenmesi için de, rahatsızlığınızın ilgili cetveldeki karşılığının bu kurumlar tarafından tespiti gerekmektedir.

İyi günler dileriz.

Üye
    simader Avatarı

Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@espanyol55

Sayın Espanyol55,

Kemik kırıkları tamamen iyileşmiş olsa dahi; soğuklarda yapacağı ağrı, performans düşüklüğü, eskiye nazaran çabuk yorulma vb. sebeplerle kalıcı maluliyete sebep olacağı muhakkaktır. Dolayısıyla, bu hususun tedavinizi gerçekleştiren hekim yerine ilgili heyet ve hatta Adli Tıp uzmanları tarafından incelenmesi daha yerinde ve lehinize olacaktır.

Bu sebeple, kalıcı maluliyet oranınız ile geçici maluliyet sürenizin tespiti için mutlaka sağlık kuruluşuna başvuru yapmanız önerilir. Devlet hastaneleri, araştırma hastaneleri ve üniversite hastanelerinin polikliniklerinden alınan kalıcı sakatlık raporları, itiraz edilebilir raporlardır. Böyle bir itirazla karşılaşma olasılığınız çok yüksek olup, rapora itiraz edilmesi halinde Sağlık Bakanlığı İl Müdürlüğüne müracaatla hakem hastane belirlenmesi gerekir. Bu prosedür oldukça uzun süren, yorucu ve aleyhinize sonuç doğurabilecek bir yoldur. Dolayısıyla, bu olumsuz sürecin uygulanması yerine Adli Tıp Kurumu veya Üniversitelerin Adli Tıp Ana Bilim Dalı Başkanlıklarından rapor alınması daha lehinizedir. Zira; bu kurumların raporlarına itiraz mümkün olmayıp, raporları Mahkemelerce dahi hüküm kurmaya elverişlidir.

Manevi tazminat haklarınız bakımından; karşı aracın kasko sigortasında manevi tazminat klozu varsa kasko sigortacısına, otobüsün sahibine, otobüs işletmecisi firmaya ve sürücüsüne karşı dava ve talep haklarınız bulunmaktadır.

Maddi tazminat haklarınız bakımından ise;
    * Maluliyet oranınız belirlendikten sonra, kalıcı ve geçici maluliyet tazminat haklarınız için; karşı aracın trafik sigortacısına, ZMMS limitlerini aşan bir zararınız varsa aracın zorunlu taşımacılık sigortacısına, araç sahibine, işleten firmaya ve sürücüsüne karşı dava ve talep haklarınız bulunmaktadır.
    * Tüm tedavi giderlerinizi (ilaç, hastane, protez, yardımcı tıbbi malzeme, fizik tedavi vb.) 6111 sy. yasa gereği SGK'ndan talep etmeniz gerekmektedir.
    * Tedaviye ilişkin yol, bakıcı vb. zararlarınızı ise sadece sürücü, işleten firma ve araç sahibinden talep hakkınız bulunmaktadır.

İyi günler dileriz.

Üye
    ibrahim1983 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar bir sorum olacak. ben 2013 de trafik kazası yapmıştım. %16 oranında adli tıp bana rapor verdi. sigorta şirketinden 67000 tl tazminat aldım. yalnız kaza tek taraflı idi ben yolcu konumundaydım. yol da çalışma varmış ve beton bariyerlerle kapatılmış bir yol. bu çalışmayla ilgili yolda hiç bir uyarıcı levha tabela vs yoktu (bu polis tutanaklarında sabit) bu yüzden biz yolda seyir halınde iken beton bariyerlere çarptık. yol çalışması ankara buyuksehır tarafından yapılıyormuş. yalnız bizim kazada suçun tamamı bizim şöföre çıkmış. buna itiraz etme hakkımız varmı? var ise büyükşehir belediyesine manevi tazminat davası açılabılırmı? bilgilendirirseniz çok sevinirim iyi günler.

Üye
    av mustafa Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    05.06-2016
    Saat
    01:16
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

maddi tazminat; aldığın maaş, kazadaki kusur oranı ve yaşın baz alınarak blirkişilerce hesaplanır uzmanlık isteyen konular olduğu için bilirkişelerce hesaplanır burada değişik rakamlar verilmesi mümkündür engel oranın az ancak yaşın genç ve karşı taraf tamamen kusurlu olması lehine ancak rakam vermek oldukça güç bekleyip göreceksin

t
    Konu av mustafa tarafından değiştirilmiştir (07.05-2015 Saat 12:04 ). Gerekçe: yanlışlık

Üye
    av mustafa Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    05.06-2016
    Saat
    01:16
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tabıkı alabılırsınız eskısı gıbı hayatınızı saglıklı bır şekılde devam ettıremeyecegınıze gore raporunuzda mevcut tabiki tazmınat alabılırısnız

dostum bence maddi manevi tazminat davası aç ve vakit geçirme aracın ruhsat sahıbınden manevı tazmınat ve maddı tazmınat ıste ayrıca maddı tazmınat için siğorta şirketinede dava aç 11 ay uzun süre fizik tedavıde görüyorsun mahkeme senı heyete yollayacak orada durmunu anlat ayakta durdugunda agrı oldugunu fılan soyle muhtemelen buyyuk ıhtımal sana rapor vereckelerdır kendı doktorunun soyledıklerınede takma benı dınle dava aç herkes bısey soyler sen elındekı belgelı faturalarını fılan hepsını mahkemeye sun alırsın yusde yuz belkıde hayal etmedıgın paraları alabılırsın emın ol

Üye
    simader Avatarı

Son Giriş
    24.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@ibrahim1983

Sayın İbrahim Bey,

Belediye aleyhine açacağınız manevi tazminat davası sırasında, kusur dağılımına itiraz ederek, tekrardan kusur incelemesi yapılmasını isteyebilirsiniz. Belediyeye kusur verilmesi halinde lehinize manevi tazminata hükmedilebilir.

İyi günler dileriz.

Üye
    hasar.destek Avatarı

Gerçek Adı
    hasardestek
    Son Giriş
    14.07-2017
    Saat
    10:48
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın armodilla doğum tarihiniz ve net maaş tutarınızı belirtirseniz tazminat hesaplamanızı yapabiliriz.Sağlıklı günler dileriz.

Üye
    ibrahim1983 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar Merhaba. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.ben trafik kazası sonucunda yüzde 16 is gücü kaybına uğradım. Yasal hak arayışım sonucunda aracın trafik sigortasından anlaşma sonucu 50 bin TL aldım. Ama bu asgari maaş üzerinden hesaplanan bi para.simdi normalde ben kazayı 2012 de yaptım ve maaş ım 2000 tl idi.hemen hemen 3 katı almam gerekirken sırf sirket maaş primlerini asgariden ödediği için böyle oldu.simdi ben sirkete dava açıp eksik ödenen ücreti talep edebilirmiyim. Gerekirse şahit lerim var 7 kişi hepsi sirket çalışanı idi.bir de yaptigimiz işler hep şehir dışı harita sektörü. Artı olarak 3 ayrı kredi öduyorum ki bunların toplamı zaten 1400 tl.bunlari delil olarak kullanıp şirketten kalan parami alma şansım varmı lütfen biri bana yardımcı olursa çok sevinirim.iyi geceler

Üye
    ibrahim1983 Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    07.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar Merhaba. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.ben trafik kazası sonucunda yüzde 16 is gücü kaybına uğradım. Yasal hak arayışım sonucunda aracın trafik sigortasından anlaşma sonucu 50 bin TL aldım. Ama bu asgari maaş üzerinden hesaplanan bi para.simdi normalde ben kazayı 2012 de yaptım ve maaş ım 2000 tl idi.hemen hemen 3 katı almam gerekirken sırf sirket maaş primlerini asgariden ödediği için böyle oldu.simdi ben sirkete dava açıp eksik ödenen ücreti talep edebilirmiyim. Gerekirse şahit lerim var 7 kişi hepsi sirket çalışanı idi.bir de yaptigimiz işler hep şehir dışı harita sektörü. Artı olarak 3 ayrı kredi öduyorum ki bunların toplamı zaten 1400 tl.bunlari delil olarak kullanıp şirketten kalan parami alma şansım varmı lütfen biri bana yardımcı olursa çok sevinirim.iyi geceler

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:05
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    22
    Verilen Beğeniler
    19

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ibrahim1983;
    arkadaşlar bir sorum olacak. ben 2013 de trafik kazası yapmıştım. %16 oranında adli tıp bana rapor verdi. sigorta şirketinden 67000 tl tazminat aldım.

ibrahim1983;
    Arkadaşlar Merhaba. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.ben trafik kazası sonucunda yüzde 16 is gücü kaybına uğradım. Yasal hak arayışım sonucunda aracın trafik sigortasından anlaşma sonucu 50 bin TL aldım. Ama bu asgari maaş üzerinden hesaplanan bi para.simdi normalde ben kazayı 2012 de yaptım ve maaş ım 2000 tl idi.

arkadaşım öncelikle şu aldığın para hangisi, 50 mi 67 mi, sen sigorta şirketine maaşının 2000 tl olduğuna dair belge verirsen tekrar hak talebinde bulunabilirsin, ben 2000 tl maaşla çalıştığımı ispatlarım, belgelerim diyorsan hemen hukuk mahkemesine dava açacaksın maaşını belgelersen sigorta şirketinden tazminatını alırsın.

Sayfa 5 / 10 İlkİlk 123456789 ... SonSon