Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    alev 38 Avatarı

Gerçek Adı
    gülseren özel
    Son Giriş
    07.05-2013
    Saat
    17:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben 20/04/2012 tarihinde kaza geçirdim kendi arabamızla arka tarafta oturuyordum. araba sollayıp önümüze geçti biz kaza yaptıgımızda karşı taraf kaçıp gitmişti.ben kaza sonucunda belim kırılmıştı ve belime 10 tane platin konuldu bana 4 ay iş görememezlik raporu verildi . ben tarfik sigortasından tazminat alabilmem için ne yapmalıyım.. bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi aceba .. dava açmama degermi..

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

geçmiş olsun
    tazminat hakkınız var tabiiki
    öncelikle tedavinizi bitirin
    sizin kaza yapmanıza sebeb olan araç bellimi, kaza tutanağında tam olarak ne yazıyor.yaralamalı kaza olduğu için savcılık dava açmışmıydı.

aşağıdaki linki inceleyin

http://www.engelliler.biz/forum/traf...nat-almak.html

Üye
    tazminathukukçusu Avatarı

Son Giriş
    11.01-2017
    Saat
    18:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Gülseren hanım,
    Kaza sonucu kazaya sebeb,yet veren aracın sigortasından vucut fonksıyon kaybı oranınıza göre tazmınatınızı alırsınız. Ancak bu durumnlarda tedavi sürecinin beklenmesi gerekiyor, ancak fonksiyon kaybı yuzdenızın pek değişme ihtimali yoksa buda sorun değil. aYrıca bence en azından sigorta şirket,ini temerrude dusurmek açısından fayda var. Sağlık raporunuz çıktımı. Fonksıyon kaybı yuzdenız kaç?

Üye
    av.ahmet Avatarı

Gerçek Adı
    AHMET
    Son Giriş
    19.05-2014
    Saat
    11:43
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar Kazaya Karışan Ve Kaçan Aracın Savcılık Tarafından Daimi Arama Kararı Çıktı İse Güvence Hesabından Tazminat Alabilirsiniz Eger Kaza Tek Taraflı Tutuldu İse Kendi Aracınızın Sigortasından Alır Belinizde Platin Var İse 9 Ay Beklemenize Gerek Yoktu Belde Platin Oldugu Zaman 1 Yılı Doldurmanıza Gerek Yoktur Hemen Heyete Girebilirsiniz

Üye
    alev 38 Avatarı

Gerçek Adı
    gülseren özel
    Son Giriş
    07.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba ahmet bey ben açıkçası bu haktan haberim yoktu kendimle ugraşmaktan hiçbirşeye bakmadım ailemde ilgilenemedi benimle ilgilenmekten . fakat bundan sonrasında artık ilgilenecegim bir iki avukatta ögrenmiş arıyorlar ilgilenmek için fakat bu konuda yapmam gerekenleri bilmediğim için magduriyetimi gidereyim derken dahada mağdur olmak isteniyorum..

Üye
    hawk14 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    2

gülseren hanım.aman avukatını seçerken dikkat et.hayatında hiç dava kazanmışmı böyle bir davada tecrübesi varmı.bunları ince ele sık doku.bırak sana gıcık desinler.serbest saatleri dışında trafiğe çıkıp beni ezen ayağımın dizaltından kopmasına sebep olan kamyon şöförü hiç ceza almadı.bende senin gibi kendi derdime düşmüşken adamlar işlerin halletmişer benim üniversite bitirmiş avukatım ...gibi seyretmiş.sonuç.cebimde kalan son parayıda karşı tarafa ödedik ceza olarak.

Üye
    alev 38 Avatarı

Gerçek Adı
    gülseren özel
    Son Giriş
    07.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok geçmiş olsun size.bukonuda fazla bilgim yok ama avukatım sırf bu işlerle ugraşıyor ve bu konulaeda çok bilgisi var umarım sonucuda iyi olur...allahım sizinde yardımcınız olsun .

Üye
    TrafikMagdurlari Avatarı

Son Giriş
    08.12-2015
    Saat
    08:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle, geçmiş olsun dileklerimi sunarım, 1 yıl beklemenize gerek yok evet. Alacağınız sağlık kurulu raporu ile, başvuru yapabilirsiniz. Kaza yaptığınız tarihe göre de güzel bir para çıkacağını düşünüyoruz. Tabiki alacağınız sağlık kurulu raporu önemlidir. 45 gün içersinde paranızı alabilirsiniz. Geçmiş olsun..

Üye
    trafikhasarmerkezi Avatarı

Gerçek Adı
    Alaattin
    Son Giriş
    01.05-2014
    Saat
    14:09
    Yaşadığı Yer
    Amasya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Geçmiş olsun kardeşim.
    Kazada yolcu konumundasınız.Tazminat alabilmeniz için şart şudur:
    1.Araç kendi üzerine kayıtlı değilse problem yok tazminat alırsın ama tedavi süreci olan 1 yılın dolması ve sonrasında alacağın özürlü sağlık kurulu raporu aldığında olur,
    2. Araç sürücüsünün kaza anında Alkollü ve baba veya anne olmaması gerekir.(Çünkü bu durumda Rücu olduğu için kabul görmücektir)
    3.Sürücünün Ehliyetli olması gerekir
    4.Aracın Sigortasının aktif olması gerekir
    5.Sürücü anne baba abi kardeş vs. durumu yoksa Sürücü ehliyetsiz olsa bile ,alkollu olsa bile aracın sigortası olmasa bile tazminat hakkın vardır.İstersen alabilirsin