Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    deniz yıldızı Avatarı

Gerçek Adı
    derya
    Son Giriş
    24.10-2016
    Saat
    20:43
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar nasılsınız.sizlere birşey soracağım tekerlekli sandelye ile merdiven inmek için aparat kullanan varmı acaba?

Üye
    meb Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah Büyükdemirci
    Son Giriş
    14.01-2015
    Saat
    13:30
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ne öğrenmek istiyorsunuz?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Bu tür cihazlar kullanım yerlerine göre belirlenir.

Eğer kullanılacak merdiven düz ise: Tekerlekli Sandalye için Akülü Merdiven Çıkma-İnme Aparatı | Antano Merdiven İnme-Çıkma Cihazı
    674 kucuk - Tekerlekli sandalye için merdiven inme aparatı kullanan var mı?

Eğer merdivenler yeterli düzlükte ve mesafede değilse: Escalino Portatif Merdiven İnip-Çıkma Sistemi | AAT Escalino Merdiven İnme-Çıkma Cihazı

672 kucuk - Tekerlekli sandalye için merdiven inme aparatı kullanan var mı?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    turab Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    01:18
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

deniz yıldızı;

Bahsettiğin aparatı ben kullanıyorum. Bu aparatların bazısı t. sandalyeye monte edilerek kullanılyor; ki ben böyle bir aparat kullanıyorum. Ama bana sorarsan, oturma yeri kendinden aparatlar daha kullanışlı.. T. sandalyeye monte edilen aparatlar, özellikle dar bir yerde, sorun oluyor. İkinci katta oturuyorum, döner bir merdiven var ve kullandığım aparatla merdivenleri, aparatı kullanmayı bilen bir kişi yardımı ile inebiliyorum. Eğer döner bir merdivenden inmek istiyorsan, aparatın spiral merdiven inme-çıkma özelliği olmasına dikkat et; çünkü bazı aparatlar sadece düz merdivende kullanılıyor. Bir tanıdığıma Almanya'dan ikinci el, az kullanılmış bir aparat getirttim . Bana yaklaşık 2.500 TL'ye maloldu.. Sıfır olanlar 9-10 bin civarında belki daha fazla tam bilemiyorum. Kullandığım aparatın bir benzeri aşağıdaki linkte:

AAT Escalino portatif merdiven inip-çıkma sistemi - YouTube

Günlük yaşamında sık dışarı çıkman gerekiyorsa, bu aparat da işini görmez. Asansörlü veya birinci kat bir eve taşınman daha mantıklı olur.

Üye
    deniz yıldızı Avatarı

Gerçek Adı
    derya
    Son Giriş
    24.10-2016
    Saat
    20:43
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yardımıınız için teşekkür ederim arkadaşlar.fatih arkadaş bazen bie yerlere kalmaya gidiyorum merdiven dönerli veya düz oluyor burada her ikisini birden kullanılabilirmi.birde banada uygun fiyatla getirebileceğimiz bir adres falan varsa söylermisin.benim evde asansör var dış kapıda 10 merdiven var oralarda yardımcı olması için arıyorum.

fiyatını ve kullanılışlarını

Üye
    turab Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    01:18
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    10 merdiven falan sorun değil bu aparat için. Yalnız önemli olan bir şey daha var. Bu aparatı kullanmak göründüğü kadar kolay değil. Kendisi merdiveni zor çıkan biri bu aparatı kullanamaz. Aparatı kullanabilecek bir yakınınız var mı? Döner merdivende kullanacaksan, kendinden oturma yeri olan, önceki mesajda linkini verdiğim gibi bir aparat almalısın.

Basamak yüksekliği de önemli. Benim kullandığım aparat azami 25 cm yüksekliğindeki merdivenden çıkabiliyor. Alırken buna da dikkat edin.
    Ürünü satın alabileceğin adres:
    Escalino Portatif Merdiven İnip-Çıkma Sistemi | AAT Escalino Merdiven İnme-Çıkma Cihazı

Bana uygun fiyat demişsin. Şu linke bir bak istersen: http://www.engelliler.biz/forum/alim-satim/54581-2-el-merdiven-inip-cikma-aparati-ariyorum.html