Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Tesla Ar-Ge Avatarı

Son Giriş
    22.04-2012
    Saat
    06:53
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar kendi araştırmalarım ve düşüncelerim üzerin konuyu açayım ve tabi ki sizinde görüşlerini almak benim için çok önemli. Öncelikle akülü araçları tam olarak üreten bir firma yok, akü, joystick, güç modülleri, mekanik aksamı vs. bunların hepsi tekelden çıkmıyor. Saydığım parçaların hepsini üretmek yerine bizler joystick ve güç modülü (yerli üretim bulamadık varsa düzeltin lütfen) için Ar-Ge çalışması ve sonrasında üretim yaparak kullanıcıya (Teknik servis imkanı ile) sunmayı düşünüyoruz. Tabi Bu konuda bilgi için çoğu firmayla görüşme talebinde bulunsak da geri dönüş alamadık (Sanırım ithal edip satmak daha çok kazandırıyor ! ) Sonrasında ve aslında ilk yapmamız gereken şey aklımıza geldi kullanıcı ile beraber Ar-Ge sizlerden fikir almak daha sağlıklı olacak.
    Not:Bizler ; Ankara'da bir devlet üniversitenin Bilgisayar, Elektrik-Elektronik Müh. Akademisyenleri ve ben öğrencisi olarak sizlerden, istek ve fikir bekliyoruz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.232

Yerli üterim Joystick ve Güç Modülü iyi olur tabii ki. Ama bu mühendislik bir konu, nasıl öneride bulunabiliriz, bilemedim. Biz kullanıcılar ancak "hadi yaparsınız" diye motive edebiliriz o kadar.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Tesla Ar-Ge Avatarı

Son Giriş
    22.04-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kullanıcı olarak elinize aldığınız bir ürün için şu özellik de olsaydı daha iyi olur dersinisiz sanırım, kullanıcının ihtiyaç duyabileceği özellikleri soruyoruz yoksa teknik konuları veya çözümlerini istemiyoruz yanlış anlaşılma var sanırım.

Üye
    ataka34 Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    15.02-2015
    Saat
    12:23
    Yaşadığı Yer
    istanbul-sinop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

akülü araç kullanan bir engelli olarak üzerime ne düşüyorsa yapabilirim02122116565 engelsiz hizmet

Üye
    gezginemlak Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    01.06-2017
    Saat
    19:13
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

akulu araçdaki Joystick ve motoru otomatik vitesli arabanın kumandası için kullanırsanız muhteşem olur.fren ve gaz için motor ayrıcada direksiyon içinde motor konur.Joystick ilede kumanda edilirse kas hastalari daha dogrusu akulu kullanan herkes otomatik vitesli arabaları çok rahat kullanır hale gelecekdir.

Üye
    Tesla Ar-Ge Avatarı

Son Giriş
    22.04-2012
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Musa bey çok teşekkür ederiz ilgi için, İsmail bey fikirlerinizi en kısa sürede değerlendirip burada maliyet ve yapılabilirliğini paylaşacağız tekrar teşekkür ederiz...

Üye
    gezginemlak Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    01.06-2017
    Saat
    19:13
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

test suruşude ilk bana ait olacak .surucu belgemiz var nasilsa.kolay gelsin diyorum çalişmalarınızda başarılar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.232

Aslında şunu söylemek istemiştim: Bugüne de en iyi joystick yapan firmalar (ki bunlar dünyada birkaç taneyi geçmez sanırım) ve modeller bellidir. Yılların verdiği deneyimle eminim en doğru joystick modellerini üretmişlerdir. Sıfırdan yaratmaktansa onlardan esinlenilebilir...

Onları temel alıp elektronik açıdan geliştirmeye çalışmak, fiyat aralığını daha uygun yapmaya uğraşmak bana daha az zahmetli gibi geliyor. Ben olsaydım böyle yapardım sanırım.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Temres Avatarı

Son Giriş
    08.09-2015
    Saat
    07:54
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Telemetrik olsun bence ...Joystik ve Beyin chiazi arasinda kablo olmasin :-)

Üye
    ataka34 Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    15.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul-sinop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar,size bir ipucu vereyim,bir arkadaşımın öncülüğünde joistik yapıldı,herşeyiyle tamamen Türk mühendisler tarafından yapıldı ve maliyeti düşürülmek için yakında seri üretime geçilecek,şimdilik sizlere vereceğim bilgiler bu kadar.Ülkemizi dışa bağımlılıktan kurtarabilirsek bu bize yeter...benim yıllardır istediğimde zaten bu idi,araçlarda en önemli mataryal joistik,yani kumanda.biz joistiği yapalım,dc motor uşakta yapılmaya başlandaı,motor fireni Kastamonunun inebolu ilçesinde yapılıyor,umarım yakında çok güzel şeyler olacak....dualarınızla....

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Projenizde başarılar dilerim.
    Oturanboğa gibi düşünüyorum,varolan modellere ekstra ilaveler yapıp,ucuz fiyata satmak en güzeli.
    İlk aklıma gelen yağmurlu havada aman beyne su girmesin korkusuna bir çözüm,dışını neyle kaplarsınız bilmem ama yağmurda 100 de 100 su geçirmez özellik hoş olur.

Üye
    ataka34 Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    15.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul-sinop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

varolan modellere ekstra ilave yapmak,ilerde tamiri güç olur...ama biz kendi modelimizi imal edersek tamiri daha kolay olur...zira özellikle büyük firmalar tamiri imkansız modeller yaparak,bizi kendilerine bağımlı hale getirmek istiyorlar...biz parçadada bağımlı olmak istemiyoruz.eskiden ABD F16 uçaklarının imalatında bize misket bombası vermezdi ama artık istemiyoruz kendimiz yapıyoruz...

Üye
    Gelibolu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    N/A
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle çabanızın karşılığını umarım alırsınız.
    Her sandalyede kullanılabilecek şekilde modifiye edilebilirse çok güzel olur. Akülü bir sandalyede bir sorun olduğu zaman ilk önce joystick' te sorun olduğu düşünülüyor. Özellikle kendi kendine hareketlenme yada ilk kullanımda hazır duruma geçmemede suç joystick'e atılıyor. Bu sorunu halledebilirseniz mükemmel olur.
    Ayrıca gelişmelerden haberdar olmakta isterdim.
    Selamlar

Üye
    KAYAKÖY Avatarı

Gerçek Adı
    mahir arslan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:00
    Yaşadığı Yer
    KÜTAHYA
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar çalışmalarınızda başarılar dilerim almanyadan bana getirilen invcare 63epro model ingiltere imalatı aracım 8 yıl içinde sadece lastikleri patladı tamiride çok pahalı yapacağınız aracın en önemli özelliğinin elektronik ve mekanik parçalarının çok sağlam olmasını dilerim oturma genişliği özellikle standart kapılara göre yapılması inşallah çalışmalarınız başarıya ulaşır bizleri ucuza alınıp yüzde binbeşyüz karla satılan çin mallarından kurtarırsınız sadece montaj yapılıp yerli mal diye satılıyor 5 gün önce birçift lastik aldım oda çin malı 180 tl artı 9 tl kargoda bana ait bulduğuma şükrettim tekrar başarılar

Üye
    ataka34 Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    15.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul-sinop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    KAYAKÖY;
    yeni yapılacak olan joistik her marka araca uyacak şekilde tasarlanılıyor...şu anda çalışır durumda,artık sıra görüntü kısmına geldi,tabi bu joistiğe bir isim de lazım olacak ve patent...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon