Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    TTedTT Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    16:30
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar,
    Meyra OPTİMUS 2.622 marka/model akülü aracımla geçen yolda kaldım, yavaşlamaya başladı, kokular geldi, titremeyle iyice yavaşladı ve durdu. Kapattım 30dk. sonra açtım 200mt. gittim ve aynısını yaptı. Arkadaşlarla açtık baktık elektromanyetik motorfreni el değmeyecek kadar ısınmış kokuda bobin izolasyonundan geliyor ama motor ısısı normaldi. Elektromanyetik mekanizma ısınınca freni ordan motoru kitliyor ve soğuyana kadar adam gibi hareket ettirmiyor. Tamirciler farklı konuşuyor, aracın çalışmasına rağmen kimi şu yanmış diyor kimi beyin diyor kimi de bakım diyor ve de hem farklı hem de yüksek fiyat veriyorlar... Sorun ne olabilir? Güvenli bir şekilde Ankara'da nerde tamir ettirebilirim? Ne tutar?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:36
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    943
    Verilen Beğeniler
    1.237

Mmm, bence rastgele birilerine elletip daha büyük bir soruna yol açma Erdal.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    arhavisidere Avatarı

Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    23:34
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hakerman dan hüseyin beyi ara.hüseyin bey hakerman ın teknik servis şefi.hakerman ın telefon numarasını google dan bulabilirsiniz.

Üye
    TTedTT Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Aradım herkes doluymuş, beni arayacaklar. İnşallah kabarık fatura çıkmaz.

Konuştuk ve 1000 euro+kdv istediler. Aracı yurtdışında aldığım fiyatla kıyaslarsak astronomik rakam gibi duruyor Bülent abi, bende bi tamirciye götürdüm yaptım dedi yolladı, test ettim yapamamış paramı iade aldıım, napıcamı şaşırdım. Başka tavsiyesi olan...?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    943
    Verilen Beğeniler
    1.237

Valla Erdal, gelişmiş bi sandalye olduğu için herkese de teslim etmemek lazım. Parçası bulunabilir mi, bulunamazsa tamir yapılabilir mi, en küçük bir fikrim yok.

Hangi parçasının değişmesi lazımmış? Sorun neredeymiş?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ataka34 Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    15.02-2015
    Saat
    12:23
    Yaşadığı Yer
    istanbul-sinop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Oturan Bogaya katiliyorum.boyle araclarin tamirini ehli firmalara birakmak gerekir.Istanbulda Fatihte TSD spor kulubu yaninda Engelsiz hizmet ticaret firmasi her marka ve modelde,ozellikle avrupadan gelen araclarin tamirini ve servisini yapmaktadir.Burayla irtibata gecebilirsin sana yardimci olacaklarini dusunuyorum.numarasi 02122116565

Üye
    TTedTT Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Eletromanyetik motor freninde gibi sorun, bir elektronikçi yakınıma manyetiğe gelen voltajı ölçtürücem, belki de manyetik bobinlerinin izolasyonu bozulmuşturda kısa devre yapıyordur. Valla gözlemlediğim manyetiğin aşırı ısınması ki bu ısı 2 km civarı kullanınca oluşuyor. Manyetiğin 50-60 derecelik ısınması söz konusu. Sorun nerde anlasam daha daha ekonomik halledicem ama sorun tam nerde bilmiyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    943
    Verilen Beğeniler
    1.237

HAy Allah! Demek ki Hakerman'daki arkadaşlar sorunun nereden kaynaklandığını anlamış ki fiyat vermiş... Ama sana söylemmişler...

Üye
    TTedTT Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Dalga geçme Bülent abi ya içim yanıyor zaten) tam olarak anlayamadım dedim. Hakerman'da frenin değişmesi gerek tahminen dedi. 1000 euroyu duyunca insan farklı yollardan nasıl ucuza hallederim diye düşünüyor.

Üye
    gerald22 Avatarı

Gerçek Adı
    Ersin
    Son Giriş
    01.07-2017
    Saat
    04:18
    Yaşadığı Yer
    İzmir/Güzelyalı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eğer sorunun nereden olduğunu tam olarak tespit ettiysen, arızalı parçanın aynısından almanyadan eş dost ile meyranın kendi fabrikasından getirmeye çalış. sonrada burada güvendiğin bir elektronikçiye taktır. fabrika emin ol hakermanın verdiği fiyatın daha altında fiyat vericektir.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    943
    Verilen Beğeniler
    1.237

Aklıma bir çözüm gelmiyor Erdal. Sorunu tesbit etmek lazım önce, sonra çözüm için belki bakılabilir. Ama ne yapıp edip, kaş yapayım derken göz çıkartmamak lazım.

Üye
    murat kuru Avatarı

Gerçek Adı
    murat kuru
    Son Giriş
    20.08-2015
    Saat
    19:46
    Yaşadığı Yer
    ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba aracınızı bize ulaştırabilirseniz tamirini yaparız telefonlarımız 0452 323 43 53 gsm 0543 383 00 36 (tahsin kuru) 0543 402 38 31 (murat kuru ) adresimiz saca mahallesi sanayi sitesi 1. cadde no 38 ünye ordu

Üye
    Oluk Avatarı

Gerçek Adı
    Bahattin ekinci
    Son Giriş
    09.01-2015
    Saat
    16:42
    Yaşadığı Yer
    İst
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Erdal kardeşim ben yeni üye oldum tesadüfen senin şikayetini okudum ben Meyra araçlarının uzmanıyım senin sorunun şu firen manyetikini söküyorsunuz elektiriklimotor saran bobinajcıya götürüyorsun manyetikin içindeki sargıda kaçak olup olmadıgını test ettiriyorsun ki sargı bozulmuştum yani kavrulmuştur bobinajcıya eğer iyi ustaya onu sarar epoksiyle izole eder verir onun masrafı taş patlasın 100 tl dir yok yaptıramasan sana Almaya'dan getiririm aracını kimseye kurcalatma şünki başka sebebi yok arıza sebebini sonra anlatırım saygılar

Üye
    meb Avatarı

Gerçek Adı
    Emrah Büyükdemirci
    Son Giriş
    14.01-2015
    Saat
    13:30
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Manyetik freni yenilesenizde onarımını yaptırsanızda frenleme sisteminizi kontrol edin. Gerektiği gibi çalışmıyorsa tekrar aynı problemle karşılaşırsınız. Frenlemede zamanlama önemlidir.