Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Evdeki özgürlüğü, dışarıda ki özgürlük ile nasıl bir tutuyorsunuz? Asıl evde hiç kimseye ihtiyaç duymadan ya da daha aza indirerek yaşamak önemli olan.. Hele hele ev kadınları için bulunmaz nimet bu cihaz bana göre..Eğer gerçekten anlatıldığı kadar varsa bu cihaz yani kullanırkende bahsedilen kolaylığı varsa mükemmel bir cihaz yani.. Fiyatı evet yüksek, yine parası olana var rahatlık. Olmayan eski usul devam edecek yaşantısına.. Ama belki ilerleyen yıllarda düşer daha makul bir fiyata çekilir.. Şimdi yeni ve taleb çok olduğu için yüksek tutuluyordur fiyatı.. Birde kişinin durumuna özel üretilecek olmasıda etkiliyor sanırım fiyatını..

Ama Allah için konuşun bunu alacak parası olan kaç kişi derki istemem almam gerek yok..

Üye
    arda_ben Avatarı

Gerçek Adı
    Arda
    Son Giriş
    04.05-2017
    Saat
    11:18
    Yaşadığı Yer
    yüreğimin götürdüğü yerdeyim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bak parası olan diyorsunuz, parası olan için zor olan nedir ki? ama bu cihazın bu fiyata satılıyor olması engellilerin sırtından köşeyi dönmekten başka bir şey değil. cihazın kişiye özgü yapılıyor olması fiyatının bu kadar yüksek olmasına neden olmuyor. neticede altı üstü bir kaç santim kısa ya da uzun kesilecek materyaller. akü, tekerlekler, hidrolik, elektronik aksanı..... vs. bu fiyata çok daha kaliteli bir yaşam imkanı yaratabiliriz kendimize...

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Benim demek istediğim fiyatı yüksek diye karalanmasın.. Düşünsenize, tekerlekli sandalye kullanan bir anne, bir ev kadını için ne kadar faydalı olacak bu cihaz.. E ucuz olsunda herkes alsın tamam alsın ben icad etseydim bunu bırak milyarı bini beş kuruş almadan dağıtırdım mesela, gönlümüz zengin Allaha bin şükür... Ama kaç kişinin emeğinin olduğu birşey bu.. Nimetlerinden de faydalanmak isteyecekler. Hayrına icad etmemişlerdir ya bunu.. Valla bence her açıdan köşe olacaklar yani dua da alacaklar para da alacaklar oooh yaşadılar..

Şaka bi tarafa, emeğe saygı lütfen. Fiyatını yüksek buluyor olmama rağmen son kuruşuna kadar hakediyorlar bence..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: OptimusPrime Mesajı Gör
    OturanBoğa;

Bülent bey bakıyorum sizde ticaret hayatına atılınca kapitalist olmuşsunuz...

ben buraya iddaaa ederek yazıyorumki eğer bu cihaz konya sanayinde yapılmak istensin ne kadar sayıda yapılırsa yapılsın en fazla 10.000 tl gibi bir rakama dört dörtlük halledilir...
    dünya elektronik,metal ve teknoloji sanayisinin bu kadar ucuzladığı bir dönemde bu cihazı 27.000 tl'ye satmak sadece uyanık geçinmektir kimse kusura bakmasın...
    sırf yüzde yüz yerli diye o parayı verebilecek bu ülkede engelli bir babayiğit olduğunu sanmıyorum...
    Buna belden aşağıya vurmak denir! Ben bu ürünü beş senedir biliyorum. İlk gün de sorulsa aynı şeyleri yazardım. Ticarete atılınca değişeceğimi düşünmek/iddia etmek, hele de eski bir üye tarafından, bence ağır bir itham. Bir daha düşün derim...

Hakkında hiç bir şey bilmediğin bir ürün hakkında "iddia ederek yazmak" ne kadar nesnel, bilemiyorum. Bu ifadeyi de bir daha düşün derim... Ama, malzeme açısından 10 bin liraya üretildiğini varsayalım. Bu ürün için 5 senedir çalışan onca kalifiye insan (koca mühendislik şirketi vs.), bugün ürünün kişiye özel üretimini sağlayacak onca insan, işin tıbbi değerlendirmesini yapacak onca insan, ürünün pazarlanması ve satışı ile ilgilenecek ayrı bir firma (ve doğal olarak onun karı) vs.vs.vs. tüm bunları üst üste koy, 10 bin liraya ham üretilen bir malı "27 bin liradan" aza satmayı başar, ben de bu forumu senin üzerine devredeyim!
    Sıradan bir otomobilin maliyeti nedir? Sıradan bir cep telefonunun? Bilgisayarın? kazağın, gömleğin, ayakkabının? 15 bin liraya tekerlekli sandalye, 70 bin liraya ayağa kaldıran sandalye, 100 bin euro'ya akülü sandalye oluyor da, bu ürün neden 27 bin lira olamıyor? Hem de "konya sanayi'de ancak 10 bin liraya üretilebiliyorken"? Bence arkanıza yaslanın ve bir daha düşünün: Bu ürün Türkiye'de değil de Avrupa ya da Amerika'da üretilseydi, sizce 50 bin liradan aza satılır mıydı?

Ha, amacın ticaret değil de hayrına, kar amacı gütmemek olur, babanın parası çoktur, alırsın ondan, tüm masrafları cebinden dökersin, "gönlümden koptu, fiyatı da 2000 lira" dersin, bilemem; ağanın eli tutulmaz!

Son olarak, yineleyeyim: bir ürünün maliyeti, üretim sayısı ile doğrudan ilişkilidir. Senede 100 tane üretilebilen bir ürünün fiyatı ile senede 1 milyon tane üretilen bir ürünün fiyarı asla bir olamaz. İlk cep telefonları çıktığında 2500 dolar verip alınırken, bugün o rakamlara eşşek gibi bi bilgisayar alınıyor. Neden? Çünkü işin argesi daha oturmuştur, üretim aşaması oturmuştur, piyasası genişlemiştir vs.vs.vs.

Dilerim bu robotu üreten ve dünya patentini alan arkadaşlar 10 yıl sonra bunun uçan modelini yaparlar ve tanesini de 100 liradan satarlar...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    karakaya Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    09:18
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    11
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Bacıbey,
    Sana göre hava hoş,ne bu ürüne ihtiyacın var,ne de kullanmak zorundasın,bu sebeple hariçten gazel okumak kolay tabi.
    Bilmesem,firmanın ortağı sanacağım.

Tahminlerimizde yine yanılmadık,uçuk bir fiyat.
    Aklıma gelen tek olumlu ihtimal.
    SGK'nın bu ürünü desteklemek adına,0 yerli olması nedeniyle ödemesi seçeneği.
    Malum yerli otomobilde hükümet destek vereceğini ilan etti,buda engelliler için son derece kıymetli ve yerli ürün.
    Hani diyorum bel ki!

Üye
    karacalar Avatarı

Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    19:20
    Yaşadığı Yer
    MERSİN
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

inşallah

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

kula70;

bizzat kendileri arayıp söylediler bana fiyatı.uydurmuyorum fiyatı!!!

Üye
    denizkızı Avatarı

Gerçek Adı
    Şilan
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    19:27
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    35

bugun akşam itibari ile kendileri benide telefonla aramış bulundular.cihazı kullanım için %80 %85 civarında uygun olduğum ama tam emin olabilmeleri için kendilerinin muayene etmeleri bunun için istanbuldaki satış merkezlerine gitmem gerektiğini söylediler.kilo konusunu sordum ürün sizin için özel olarak yapılacağı için ölçüler bu yönde alınacak ve ayarlamalar yapılacak dedi karşımdaki bayan.gerekli ölçüler alındıktan sonra 4-6 hafta içerisinde ürün bize teslim edilecekmiş.en son fiyatı sordum arkadaşlarında belirttiği gibi ürünün fiyatı 27 bin lira dendi.

Üye
    yasinayva Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    19:03
    Yaşadığı Yer
    çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

fiyatını görünce 1nci sayfaya dönüp resimlere birdaha baktım belki rüyamda görürüm diye 27000 tl aylık 300 tl artırsam tabi artarsa 300X80 ay ortalama 7.5 sene vay be en iyi birinci sayfaya tekrar dönüp resimlere bir daha bakmak ...........
    ne var şunları benim gibi engeli olup her gün ayağa kalkmak isteyene devlet parasını karşılayıp verse bende her gün dua etsem.... bu cihaz için biraz yazsak çizsek ilgili yerlere hep birlikte bir faydası olurmu acaba ...

Üye
    idosente Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    02:40
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

valla bu hastalığın çaresini bulsalar herhalde oda ancak 27 bin lira anca olurdu bu ürün şuanda 5 milyon yürüyemeyen engelli varsa %1 ine filan hitap ediyor belki o kadar bile değil bu fiyatı bu siteden ödeyebilecek babayiğit varmı öyle zannediyorum ki önümüzdeki 5 yıl biz bunun anca videolarını izleriz seri üretimine geçileceğinide zannetmiyorum bu fiyatla talep az olur en iyisi çinlilerin yapmasını beklemek belki o zaman fiyatı düşer )

Üye
    arda_ben Avatarı

Gerçek Adı
    Arda
    Son Giriş
    04.05-2017
    Saat
    11:18
    Yaşadığı Yer
    yüreğimin götürdüğü yerdeyim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu fiyat çok çok pahalı. Ürün bu fiyatta kalırsa ülkemizdeki engellilerin sadece %1'i bu imkandan yararlanabilecektir. Gerisi arkadaşın dediği gibi fotoğraflarına bol bol bakıp, rüyasında elde etmenin yollarını bulmaya çalışacaktır. Fiyatın makul bir seviyeye inmesini talep ediyoruz, aksi halde bu proje fiyaskoyla sonuçlanır.

Üye
    idosente Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

bunun makulü ne olacakki olsa olsa 10 bin olur onuda kimse veremez ben bunların ne yapmaya çalıştıklarını anlamadım satmasın diye mi yaptılar bunu vatandaşlarının yarısından fazlası yoksulluk sınırında yaşayan bir ülkede üstüne birde hem yoksul hem engelli olunca hayal edeyim diyorum almayı karşımda büyük bir boşluk dur bakem gece rüyamda görmeyi deneyeyim birde o fiyatı görünce ben bu ürünü görmedim farz ediyorum

Üye
    abla Avatarı

Son Giriş
    19.01-2015
    Saat
    00:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bacak eklemlerini tam duzleyemeyen hasta nasil yerlesecek

Üye
    idosente Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

zaten bu cihaz bacak eklemlerini düzeltebilenler için düzeltemeyenler kullanamaz

Üye
    neseli09 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Neşeli
    Son Giriş
    14.09-2015
    Saat
    23:17
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kullanabilecek durumda olan engelli arkadaşlarımız gerçekten çok şanslı. Fiyat biraz yüksek olabilir ama iyi bir akülü sandalye alayım deseniz 10.000-20.000 arası, iyi bir ayağa kaldıran sandalye alayım deseniz 25.000-50.000 arası. Hele ki bir de marka girerse bu işin içine fiyat en az %50 artıyor.
    Alabilecek ve kullanabilecek arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun. Yapımda emeği geçen herkese de sonsuz teşekkürler.

Umarım diğer engel grupları için de bu ürün zamanla geliştirilir ve fiyatı da daha makul seviyelere iner.

Ben kas erimesi hastasıyım ve başkasının yardımı olmadan bu ürünü kullanabilmem mümkün değil. Kendi başıma zarzor güçlükle hatta yardımla doğruluyorken, o oturağı altıma koyup, denge ayarlarını yapıp ve biraz kuvvet uygulayıp ayağa kalkmam mümkün değil. Allta eklediğim ayağa kalkmaya yardımcı ürün videosunun 100. saniyesinde varolan koltuk altından destek sağlama özelliği bu ürünü de eklenebilir diye düşünüyorum. Diğer denge işlemleri de biraz ayakta doğrulduktan sonra yapılabilir ve tam doğrulma işlemi gerçekleştirilir. Kollarında da güçsüzlük yaşayan biz kas hastaları için kayışları gerdirme işlemi de otomatik olarak yapılmalı bence.

Sayfa 5 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon