Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 101 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    arda_ben Avatarı

Gerçek Adı
    Arda
    Son Giriş
    04.05-2017
    Saat
    11:18
    Yaşadığı Yer
    yüreğimin götürdüğü yerdeyim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sadece %5 eğimli yerde yokuş çıkabilmesi dezavantajlardan biri tanesi. yüksek eğimli kaldırımları çıkması imkansız, ülkemizdeki yol şartlarına uygun değil. tekerleri çok narin görünüyor. dış ortamlarda kullanıma uygun değil gibi görünüyor.

daha çok iç ortamlar için tasarlanmış bir cihaz. bu imkanlar için üretilen bir cihazın fiyatı yüksek tutulması durumunda ellerinde kalacağı kanaatindeyim. amaç köşeyi dönmek temelinde düşünülerek fiyatı belirlenmeye kalkışılırsa herkeste bir hayal kırıklığı yaratacağını düşünüyorum.

umarım yanılırım....

Üye
    Levent54 Avatarı

Gerçek Adı
    Levent Karagöz
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    0

1. masaya yanaşıp yemek yiyemeyiz
    2.Oturma yerine minder koyulmaz, sürekli oturmada sorun olur
    3.oturma aparatını örneğin yataktan kalkarken altına nasıl koyabilirsin, zor görünüyor
    4.ağırlık 80 kilo taşınması mümkün değil
    5.En ufak rampada hatta kalın bir halıya nasıl çıkar bilemedim.Meyilde gitmek zaten mümkün değil

İlk aklıma gelenler bunlar ayaga kaldıran sandalye genel olarak bundan daha kullanışı sanırım. sadece dar yerlere girebilir ama buda vazgeçilmez bir şart değil
    Genede bir gençececik bir Türkün bunu başarması harika. Bana göre tüm büyük marketlerde hatta AVM lerde büyük iş görür. Buralara necburi kılınması gerekir kanaatindeyim. Bu arada bu tip yerlerde 3.sınıf tek.sandalye bulundurmasına ben şikayet ediyorum, szlerde bu konuda duyarlı olun.
    Tekrar başarılar dilerim, fiyatının makul olacağını söyledi.Bekliyoruz.

Üye
    idosente Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    02:40
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

iyi güzelde bu gezdiği mekanlarda hiç mi kaldırım tek basamakda olsa merdiven yok ev için iyi ama onun içinde uygun güzel bir evin olacak iş yine maddiyat a dayanıyor birde kilo sınırı var mı kilolu engellilere pek uygun gibi görünmüyor yinede alabilenler için güzel bir cihaz ucuz olursa veya sigorta karşılarsa ki hiç sanmıyorum denemek isterdim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Arkadaşlar, gözünüzden kaçıyor sanırım, zaten bu ürün iç mekanlarda kullanım için geliştirildi. Yani zaten kaldırımları aşmayı, eğimli ve engebeli yollarda gitmeyi vs. vaadetmiyor.

Levent,

1- Masaya yanaşıp yemek yemek derken neyi kastediyorsun bilmiyorum. Oturup bir şeyler yapacaksan, zaten bunu kullanmana gerek yok ki. tekerlekli sandalyeden daha güzel ve pratik bir şey olabilir mi... Bu ürünler: a) bu aletle yanaşıp sıradan bir sandalyeye oturabilirsin, b) Eğer masanın altı müsaitse doğrudan, değilse yanlamasına yanaşıp yemek yiyebilirsin, c) tekerlekli sandalyene geçip yiyebilirsin

2- Oturma yeri yok ki minder koyasın

3- Aleti yatağa nasıl çağırdığın ve onunla neler yapabileceğine dair tüm video görüntüleri kendi sitelerinde mevcut: Tek RMC Tanıtım Videosu / Uzun Versiyon

4- Bir akülü sandalye kaç kilo? Onu taşımak ne kadar zorsa, evet, bunu taşımak da o kadar zor. İç mekan kullanımı için üretildiğini de unutmamak lazım tabii.

5- Ev içindeki halıdan ve küçük eşiklerden geçebiliyor. Ama tekere dolanacak incelikte kilimler ve yüksek eşikler aşılamıyor. Burada da şöyle düşünmek lazım: Madem bu ürünü aldım, o zaman evdeki bazı şeyleri de buna uygun hale getirmem lazım. Sonuçta amacım ürünün vadettiği hareketleri yapabilmek. Bu benim için en önemli şey...

Bu Tek RMC'yi bir tekerlekli sandalye ile kıyaslamak, hele de atağa kaldıran sandalye ile kıyaslamak armutlarla elmaları karşılaştırmak gibi bir şey. Bu ürün tekerlekli sandalye ile birlikte çalışıyor... Bunu alan kişi tekerlekli sandalyesini çöpe atacak değil. Bununla sandalyesi ile yapamadığı onlarca şeyi yapabiliyorsunuz.

Ayağa kaldıran sandalye ile mukayesesi için bir şey yazmaya gerek yok bence. Videoyu izleyip ne farklar olduğunu görmek mümkün. sandalye sadce ayağa kaldırıyor, o kadar (o da dimdik yapmıyor, arkaya doğru biraz yatık durumdasın). sandalye ile girebileceğin yerler çok azken, bununla giremeyeceğin yer yok. tuvalete/sandalyeye oturabilirsin, banyoda traş olup elini yüzünü yıkayabilirsin, mutfakta yemek yapabilirsin, birşeyler taşıyabilirsin, yüksek rafları kullanabilirsin, yere düşen bir şeyi alabilirsin, Kendi başına olmayı ve bunları yapabilmeyi önemsiyen sandalye kullanıcıları için çok keyifli ve heyecan verici bir ürün bence...

idpsente, kilo sınırından ziyade kişinin hareket yetisi belirleyicidir sanırım. Kilolu bir kişi için özel ölçülerde de yapılabilir diye düşünüyorum.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hasankrmn Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Boy ve kilo için ayarlama yapmak hiçte zor olmasa gerek...Gayet kibar ve kullanışlı bir araç...Dik pozisyona geçerken sanırım ol kuvveti ile işlem gerçekleşiyor...Kas hastaları ve kol gücü zayıf olanlar için bu sorun teşkil edecek...Tebrik etmek gerekiyor..İhtiyaçlara göre yada kullanş tecrübelerine göre daha d geliştirilecektir mutlaka...

Üye
    jonjon Avatarı

Gerçek Adı
    GöKHaN
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    12:49
    Yaşadığı Yer
    Ankara/ümitköy
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    14

Güzel tasarlanmış bencede kol gücü normal olanlar için çok rahatlık sağlar .. eller ve kolları zayıf olanlar içinde geliştirilir ürün diye düşüyorum ..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Kol gücünün ne kadar olduğunun bir önemi yok bu aleti kullanmak için. O kalkış bir piston yardımı ile gerçekleşiyor ve o pistonun hangi kuvvetle çekilmesi/bırakılması konusu kişiye özel olarak ayarlanabiliyor/ayarlanıyor.

Zaten bu ürünü alacak kişiler önce ürünü bir fizik tedavi doktorunun kontrolünde deneyecekler, sonra kendi koşullarına göre ürün özelleştirilecek ve ancak ondan sonra ürünü kullanabilecekler.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    yeday Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    21:00
    Yaşadığı Yer
    Hatay/Antakya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ürün fiyatının uygun olmasını diliyorum. Türkiyede engellilerin satınalma gücü düşünülerek fiyatının belirlenmesi gerektiği kanaatindeyim. Bir de dışarda kullanıma uygun olsaydı bu cihaz harika olurdu. Umarım bunu üretenler ilerki aşamada bunları da dikkate alırlar.

Üye
    ..can.. Avatarı

Gerçek Adı
    Can
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Büyükçekmece
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ev içi kullanım için çok güzel bi cihaza benziyor. ve Türkiye de yapılmış olmasıda sevindirici bi gelişme . bu cihaz geliştirip dışarda kullanılabilen , rampa , kaldırım inip çıkabilen bi cihazda yapılır inş. bu güzel bi başlangıç . umarım fiyatıda uygun olur

Üye
    idosente Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    28.11-2017
    Saat
    02:40
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

bu ürün piyasaya sürüldümü fiyatı belli mi ?

Üye
    shifty Avatarı

Son Giriş
    11.09-2017
    Saat
    16:48
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben de fiyat hakkında bir açıklama bekliyorum

Üye
    Levent54 Avatarı

Gerçek Adı
    Levent Karagöz
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    26
    Verilen Beğeniler
    0

Oturan boga

görüşlerinizi okudum ama kabul etmem mümkün değil.

1.Masaya yanaşma konusunda kasdettiğim gayet açık. Bunun nesini anlamadınız. Sizin tüm sandalyelere oturabiliyorsanız sorun yok. Ben her sandalyeye oturamam denge sağlamak zor. Ayrıca mutafa giderken normal sandalyeyi yanımda mı taşıyacağım
    2.oturma pozisyonu var. Tv de de bunu belirttiler. bu durumda biraz oturayım dersen tekerlekli sandalyeyi bulmam gerekecek.Yani sandalye hep yanıda olacak.
    3.haklısınız
    4.Bu düşüncenize de katılmak zor. Evde sadece ben yaşamıyorum. Tüm düzeni değiştirmemiz mümkün değil.Gerçekci olmamız lazım.

Elma armut meselesinide anlamış değilim. Bu alet ile ayaga kaldıran sandalye elma armut kadar ilişiksiz görünmedi bana. Bu tabi kullanıcı olarak benim görüşüm.Herkezin görüşü ve yaşam şartları ayni olmayabilir. Bu nedenle bu benzetmenizi uygun bulmadım.(genel olarak tüm yanıtlarınızıda)

Son olarak bu ürün hakkında görüşlerimi belirttim. Yapan arkadaşa yol gösterici olur düşüncesindeyim. Belirttiğim gibi arkadaşi candan kutluyorum.Bu önemli bir çalışma, ihtiyacı olanlar için iyi bir buluş.İnşallah fiyatı uygun olur.

Üye
    akrep_61 Avatarı

Gerçek Adı
    Adem
    Son Giriş
    04.08-2017
    Saat
    08:35
    Yaşadığı Yer
    Bize Her Yer TRABZON
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    2

10 numara olmuş, videodaki arkadaşa yeterince yaramış. bazı arkadaşlar kendilerine göre eksik yönlerinden bahsetmiş..ben kendim wolkurla ayağa kalka biliyorumsürekli sandalyede oturan bir insan için ayağa kalkmak ayatka etrafa bakmak tarif edilemez.. benim görüşüm sadece ayakta dimdik gezdirsin o bile yeter...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Levent, haklısın, kişinin sandalyede oturma dengesi yoksa ya da yakınlarda tekerlekli sandalye bulunmuyorsa, bu aletle masada -oturarak- yemek yemek mümkün değil. Ama zaten bu ürün bunu vadetmiyor. Önden yanaşıp masada yemek yemek için en ideal ve pratik yol tekerlekli sandalyemiz.

Oturma pozisyonu var, ama ürün oturalım diye geliştirilmemiş. O pozisyon geçici süreler için var. Oturmak isteyen sandalyesine oturacak, kalkmak ve birşeyler yapmak isteyen bu ürünü kullanacak. Ve evet, bu ürün sandalyeye alternatif değil. Bunu alan sandalyeyi bir kenara bırakmayacak; bu ürün sandalyenize artı olarak sandalyenizle yapamadığınız şeyleri yapabilmeyi sağlayacak.

Evet, bu ürünü evdeki yüksek eşiği alçaltamayacak ya da tekere dolaşacak kilimi kaldıramayacak kişiler almamalı. Bu bir tercih meselesi: eşik mi robot mu, kilim mi robot mu...

Ayağa kaldıran sandalye ile bu ürün birbiri ile mukayese edilemeyecek iki kutup gibidir. Elma ile armut demişim ama, az demişim; bence elma ile lahana gibi bir şey İlk bakışta aklıma gelenler:
    1- Ayağa kaldıran tekerlekli sandalye, adı üstünde, bir tekerlekli sandalye. girip çıkabildiği yerler sınırlı. Oysa bu ürünün boyutları o kadar küçük ki, evde giremeyeceği, dönemeyeceği yer neredeyse yok.

2- Ayağa kaldıran tekerlekli sandalyede kişi her yere önden yanaşır. Oysa bu ürünle geri geri yanaşmak da mümkündür, ve bu sayede kişi başka hiç kimseden yardım almadan yatağa, koltuğa, tuvalete, banyo sandalyesine vs. kolayca geçebilir. Ayağa kaldıran tekerlekli sandalye ile bu imkansızdır.

3- Ayağa kaldıran tekerlekli sandalye -bence- kişiyi içine hapseder. Vadettiği tek şey sizi tutup ayağa kaldırmaktır (nitekim işlevsel olmadığı için, Ayağa kaldıran tekerlekli sandalyesi olup da onu evin bir kenarında çürümeye bırakan bir çok arkadaşım var!). Oysa bu üründe tartışmasız bir özgürlük hissi vardır. Kişi her şeyi yapabileceğini hisseder, kapalı mekanda gözüne kestirdiği her şeyi yapabileceğini görür kullanıcı; insiyatif kendindedir, tutar, kolları yardımıyla ayağa kalkar, gider istediği işi yapar, istediği zaman yine kendi gücüyle istediği yere oturur vs.vs.vs.

4- Ayağa kaldıran tekerlekli sandalye ile ayağa kalktığınızda size asla dimdik bir pozisyon sağlamaz. Arkaya doğru biraz yatık durursunuz ve önden bir yerlere asla "sıfır" yanaşamazsınız. Bu nedenle Ayağa kaldıran tekerlekli sandalye ile ne yemek yapabilirsiniz, ne ütü yapabilirsiniz, ne süpürge kullanabilirsiniz, ne tıraş olabilirsiniz, ne de yüzünüzü yıkayabilirsiniz vs.vs.vs. Oysa bu ürün neredeyse dimdik pozisyon sağlar ve saydığım her şeyi yapmanızı mümkün hale getirir.

5 - Ayağa kaldıran tekerlekli sandalye ile yere eğilip bir şey almanız imkansızdır. Oysa bu ürünle dilediğiniz şekilde eğilebilir, yerden dilediğiniz şeyi kolayca alabilirsiniz.

6- Bu ürün dolaylı olarak bir spor aletidir de aslında. Her kalkış-oturuş diz-bel eklemlerini stabil şekilde hareket ettirdiği gibi, ayrıca kol kuvvetlendirmesi için de yararlıdır (ne kadarlık kuvvetle kalkmak isteniyorsa, bu detay kişiye özel ayarlanabiliyor)

Hasılı, o ayrı bu ayrı. Onun yapabileceklerini isteyen onu alır, bunun yapabileceklerini isteyen bunu alır.

Böyle uzun yazıyorum, çünkü hem hakkında konuşulmasını anlaşılması için bir fırsat olarak görüyorum, hem de bu vesileyle ürünün ileriki yıllarda daha da geliştirilmesi için fikirler ortaya çıkıyor... Lütfen ilgilenenler olumlu olumsuz görüşlerini ve fikirlerini yazmaya devam etsin.

Üye
    ş_i_f_a Avatarı

Gerçek Adı
    musa
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    11:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bu ürün tabi ki tekerlekli sandalyenin alternatifi değil,ama ondan belki daha çok işe yarayan(kişiye göre değişir) tamamlayıcısı.

Sayfa 2 / 7 İlkİlk 123456 ... SonSon