Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    titan Avatarı

Son Giriş
    04.01-2017
    Saat
    11:49
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar, roho havalı minderrim patladığında büyük sıkıntı yaşamaktaydım götürmediğim lastikçi kalmıyordu ve çoğu yapamıyordu, birkezde sağolsun OTURANBOĞA yardımcı oldu, iş başa düşünce yapıştırıcı arayışım oldu ve sonunda buldum ...Umarım bu tarz sorun yaşayan arkadaşlar bu yapıştırıcıyla sorunlarını rahatlıkla çözerler. Koçtaşta buldum başka yerlerden de temin edilebilir sanırım.

Yapıştırcı adı : BISON Vinyl Plastic

İngilizce teknik doküman için buraya tıklayabilirsiniz

asset 8990 4.270x330 q95 autocrop - Patlayan havalı minder için yapıştırıcı önerisi olanlar buraya yazsın

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

Zaten bu roho minder 5-6 ayda bir patlamasa dişimi kıracağım! Durmadan patla-patla, illallah dedirtiyor insana. Bıktık tamir yapmaktan vallahi. roho kullananlara sabır!

Senin minderi tamir ederken siyah silikon kullanmıştım. Ama o bir süre sonra çatlayıp hava kaçırmaya başlıyor anladığım kadarıyla.

Senin önerdiğin yapıştırıcıyı bilmiyorum, kullanmadım. Ben BISON'un Sıvı Kauçuk yapıştırıcısını tavsiye ediyorum.

Ürün şeffaf renkli. Yanlış hatırlamıyorsam 48 saatte kuruyor. Özel bir pres gerektirmiyor. Patlak yeri alkollü bezle temizleyip, ince bir tabaka sürüyorsun... Eğer patlak büyükse ve köşe bir yerdeyse, ipince naylon poşetten küçücük bir parça kesip, bunu yapıştırıcıya bulayıp, deliği (içerden dışarıya doğru) tıkamak, 48 saat sonra da yeniden üzerine yapıştırıcı sürerek sağlamlaştırmak çözüm olabiliyor.
    Ürün kuruduğunda yumuşak bir doku halini alıyor. Bu çok önemli, çünkü kuruyunca serleşen yapıştırıcılar minderi mahveder; çok kısa sürede delik hücre paramparça olur...

Liquid Rubber Sıvı Kauçuk Tamir Seti (Satış fiyatı 40 TL civarı) (Mart 2017 güncelleme)

İngilizce teknik doküman için buraya tıklayabilirsiniz

bison liquid rubber sivi kaucuk yapistirici 1000068379 365 - Patlayan havalı minder için yapıştırıcı önerisi olanlar buraya yazsın
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    LAYNO Avatarı

Son Giriş
    12.03-2017
    Saat
    15:56
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abi slmlar roho minderimin iki hücresinde kılcal çatlaklar var ve hava kaçırıyor!! hergün şişirmek zorunda kalıyorum! delik değil bilginiz olsun! ne önerirsiniz?

Üye
    Gelibolu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    N/A
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bilgi için teşekkürler.

Üye
    dreamchat Avatarı

Gerçek Adı
    orçun
    Son Giriş
    21.09-2017
    Saat
    22:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili OturanBoğa Arkadaşımın vesilesi ile roho minderimdeki iğne ucundan daha küçük deliği bulup, bassettiği Liquid Rubber Sıvı Kauçuk Tamir Seti ile yapıştırdık 48 saat beklemek gerekirken mecburen 12 saat geçmeden kullanmaya başladım ama yinede minderimde patlaktan eser kalmadı Vesile olduğu için kendisine buradan çok teşekkür ediyorum..

Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5

roho minderim sibopun olduğu tarafta ki ilk yumurtadan patladı, 3 kere yamadım ertesi gün gene açıldı. Nokta kadar gözle bile zor görülen bu deliği PATTEX kauçuk yapıştırıcı ile yapıştırdım ikinci denememde başardım.

Pattex Super Glue Hızlı Yapıştırıcı 10gr Blisterli Tüp

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

Bu pattex sert bir yapıştırıcı değil mi? Kuruduğunda sertleşen yapıştırıcılar kısa sürede eskisinden de feci şekilde patlatır minderi. Hatta, o hücre ondan sonra kolay kolay iflah olmaz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5

Bende senin gibi düşünmüştüm sonra Carrefour'dan Pattex alıp geçici olarak yamalamıştım minderi mi, ertesi gün resimde ki ürünü kullandım (bendekinde M 48 yazıyor)ve yama yeri yaklaşık 4 aydır sapasağlam ancak bu markayı bulamayanlar için Pattex uygundur kendim denedim.

China cold patch20118201814032 - Patlayan havalı minder için yapıştırıcı önerisi olanlar buraya yazsın

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

Bu yamalar da serttir? Patlayan yer düz bir yüzeyse, işe yarar, ama köşe ve alt kısımlarda ise, oraya iliştirmek benim bildiğim mümkün değil.

Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

benim roho minder zamanla hava azalması sorunu yaşatıyordu. rehabcenter'e gittim yenisini aldım ve eskisini tamire bıraktım. süpabı bozulmuş dediler ama hala hava eksiltiyor. üzerine oturduğumda gün sonuna doğru havası iyice soluyor. anlayabilmiş değilim.

Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5

ismayil sen minderi aldığında içinde tamir takımı yama ve yapıştırıcı çıktı mı ?

Ben şu anda ikinci roho minderimi kullanıyorum banyo yaparkende kullanıyorum plaja gittiğimde bile, onsuz hiç bir yere gitmem çünkü bası yarası çok kolay çıkıyor bende. Böyle olunca da minderim zırt pırt patlıyor.

Büyük patlaklar sorun çıkartıyor ama ufak patlakları hallediyorum. Sibopun olduğu ilk yumurta hücresi tam köşesinden delinmiş delik o kadar ufak ki minderi şişirip üstüne oturduğumda o bölmede ki hava 2 saat sonra boşalıyordu bende minderi en şişik haline getirip 12-13 cm su dolu küvete soktum ve üstüne dumbell koydum. Patlak yer çok ufaktı ama yeri çok kötüydü, yukarıda resmini eklediğim yapıştırıcıyı kullandım minderim 2 yamalı oldu ama sağlam.

Yamayı yaptıktan sonra 30 dakika kadar üstünde ağırlık bıraktım iyice tutsun diye. Muhtemelen senin minderinde aynı şekilde patlamıştır sende benim gibi yap ama yamayı yapıştırdıktan sonra üstüne ağırlık ekle yada kotuğun altına koy ertesi güne kadar dursun orda.

Bülent abi minderim en köşe ve dip tarafından delinmişti ama yamayı tutturmayı başardım, ikimizin kullandığı yapıştırıcılar başarılı bence.

fjvlb - Patlayan havalı minder için yapıştırıcı önerisi olanlar buraya yazsın

fjvtb - Patlayan havalı minder için yapıştırıcı önerisi olanlar buraya yazsın
    fjvtn - Patlayan havalı minder için yapıştırıcı önerisi olanlar buraya yazsın

Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

benim miderde gözle grünür bir arıza yok...

Üye
    ENFAL ASUDE Avatarı

Gerçek Adı
    Nagihan Çamur
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    11:29
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ-GÖLCÜK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

minderde ki patlak yeri yapıştırdıktan sonra ağırlık koymak şart mı?
    benim de dün itibariyle minderim inmeye başladı baktım minnacık bi delik buldum.ordan hava kaçırıyor.
    Bülent beyin dediği yapıştırıcıyı alıp yapıştıracam.
    zaten delik çok küçük igne ucu kadar.inş bende başarılı olurum...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

Hayır, benim önerdiğim yapıştırıcıda üzerine bir ağırlık koymaya gerek yok.

Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Eski minderimi buldum bir yumurta yeri yok orayı masıl kapatabilirim, o büyüklükte bir yama var mıdır ?

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon