Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ahmet2727 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    27.09-2014
    Saat
    14:35
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkdaşlar ayaga kaldıran sandalye hakkında bilgi verirmisiniz ben ayaga kalkamıyor ve kollarımdada biraz gçsüz yani o sandelye nasıl bişey bilgi verirseniz sevinirm...

Üye
    çaresiz_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ayağa kaldıran sandalyeler çok pahalı eğer imkanın varsa almanı tavsiye ederim ayağa kaldıran sandalye iki çeşidini biliyorum akülü kalkış menuel sürüş ve akülü kalkış akülü sürüş birde parapodyom cihazları fakat sadece dikposisyonlandırma için kularının güçsüzlüğü sorun olacağını sanmıyorum çünkü bütün işi joistik yapıyor.

Üye
    ahmet2727 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    27.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çaresiz verdigin bilgiler için teşekkür ederim, bu bazı duyumlar var belirli miktarını sgk karsılıyor diye bilgin varmı bu konuda?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Evet, SGK bir miktar ödeme yapıyor (manuel sürüş manuel kalkış modeline): http://www.engelliler.biz/forum/sosy...k-odemesi.html

Ama, laf aramızda, bu ürünü mahkeme eliyle alan arkadaşlarım var, vallahi kullanmadan kenarda duruyor desem yeridir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ahmet2727 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    27.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dogrudur bülent abi ama benim bunu kullanmam kolaymıdır önerirmisiniz peki..

Üye
    çaresiz_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

doğrudur parapodiyom cihazına 3 bin lira ödüyor ama işine yarayacağını sanmıyorum sana en azından akülü kalkış sağlayan şandalye olması lazım eğer imkanın varsa nete
    ikinci eleri var sıfırlarına göre daha ucuz ben çok uğraştım alamadım sgkdan ikinci el aldım

Üye
    ahmet2727 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    27.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çaresiz_ araştırma yapacagımı bi bana uyan kafama yatan olursa hayırlısıyla duruma göre bakarım.

Üye
    sgurbeytasdelen Avatarı

Gerçek Adı
    Selma Gürbey
    Son Giriş
    12.05-2016
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Şişli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

Ben de bu sandalyeyi almak için SGK ya başvurdum ama 5 yıldır mahkeme sonuçlanmadı...

öyle kolay değil almak...

Bülent beyin dediği gibi alıp bir kenarda tutanlar var çünkü bu sandalyeyi almak ile iş bitmiyor, aküsü bitebiliyor, joistiğinin değişmesi yani teknik arızaları olabiliyor ve bunların da maliyetleri yüksek olduğundan alamıyorlar, değiştiremiyor, tamir ettiremiyorlar ve kullanamıyorlar...

Benim normal kullandığım akülü tekerlekli sandalyemin aküsü ve joistiğini bundan 2 sene önce 750 TL.ye (o da indirimli fiyattan ) değiştirmek zorunda kalmıştım...

SGK dan bu cihazları alabilmiş olsanız bile alınınca herşey bitmiyor.

Birde akülü sandalye ile mimari engelleri aşmak çok daha zor... çünkü sandalye çok ağır normal tekerlekli sandalye ile seni bir kişi indirirken merdivenden onunla birkaç kişi yardım etmeli ve çok zorlanılıyor...
    Akülü sandalyelerin ağır olduğunu ve evden çıkıp dolaşıp gelinecek yerlerde kullanımın daha kolay olduğunu unutmayın...

Üye
    ahmet2727 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    27.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili CATVOMAN söyledigin problemleri tahmnin daha öncdende etmiştim ama işte maalesef bizim de böyle araçlara ihitiyacımız var İnşallag sgk bu konuda faydalı çözümler getirecektir galiba gündemdemiş bakalım hayırlısı olsun.Mesela ben ınvacare almanyadan getirttigim akülüyü kaç ay boyunca yaptıramdım ama Allahtan konyada yapabilen yer buldukta yaptırdık.Böyle araç servislerinin bütün illerin geneline yayılması gerekiyor..Sizin olsun benim olsun durumumuzdaki bütün arkadşlarımız için faydalı olacagı kaanatindeyim..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Maksadın ayakta durmak mı? Yani, ne amaçlı kullanacaksın bu ürünü?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ahmet2727 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    27.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oturanboga bu ürünü yataga yatarken filan kullanabilrimiyim amacım o şekilde.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Hayır Ahmet, bu tür ürünlerle onu yapman mümkün değil.

Çok yakında ev içinde kullanım için harika bir ürün çıkacak piyasaya. Onunla birlikte ayağa kalkmak ve yatağa geçebilmek mümkün... Hatta, dik durumda yemek yapabilmek, tıraş olabilmek vs.vs.v.

Üye
    ahmet2727 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    27.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dedigin ürün inş. yakında çıkar bülent abi....

Üye
    OptimusPrime Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    02:37
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bülent bey bu bahsettiğin ürün hakkında bilgi verebilirmisin? reklam olur dersen özelden mesaj gönder lütfen...

ahmet2727;
    arkadaşım senin aradığını sandalyeyi bir arkadaş uygun fiyatla satıyor. aşağıdaki linki oku istersen belki işine yarar

http://www.engelliler.biz/forum/alim...tml#post939348