Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mbozbas Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa BOZBAŞ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla / Fethiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar

ben 16 mart 2009 da trafik kazası sonucu t6-t7 ve t11 kırıldı. nasipse bu sene deniz kenarında tatil yapmayı düşünüyorum ama bir türlü o kumsaldan denize nasıl ulaşaçağımı bulamadım.fikir verirseniz sevinirim

herkese şimdiden teşekkürler

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:13
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

denize en yakın yere kadar tekerlekli sandalye ile gidiyorum.. en yakın yerden denize de 2 kişinin yardımı ile (2 kişi ellerini diz altından ve sırtımdan birleştirerek) çıkarkende tam tersi..

Üye
    recepaydın Avatarı

Gerçek Adı
    Recep
    Son Giriş
    12.03-2015
    Saat
    19:37
    Yaşadığı Yer
    Edirne
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynen bende öyle giriyorum deniz dedin de denizi tüm of.tavsiye ederim ben gecen sene 1 ay denize girdim sağ ayak dizim kitlemeye başladı.birde yanında senin gibi arkadaşın olursa bütün dertleri bi kenara atıyorsun biz 3 arkadaş gitmiştik Allah nasip ederse bu senede gideceğim

Üye
    nabersen Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf
    Son Giriş
    28.01-2012
    Saat
    21:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende 1997 trafık kazası sonucu c5 kırık her sene denize gıderım mugla fetıye olu deniz bence bızım gıbı arkadaşlar için uygun denizden cıkınca duş meselesini tuvalet meselesını en idael yer tum sahıllerde denize gırdım fakat en uygun ölü deniz bence

Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5

Seni tartacak ve geri geri yüzerken sana mani olmayacak bir can yeleği giyebilirsin bunu muhakkak al eğer denize girdiğinde yüzemez yada pozisyon sabitliği sağlayamazsan bu çok faydalı olacak plaja gitmeden önce bunu al yoksa dakka bir gol bir olur moralin sıfıra iner, ben böyle gittim 3 kere tatile ama turuncu alma çok dikkat çekiyor ( Geri yüzmek çok faydalı O.F'liler için can yeleğiyle bu şekil yüzüyorum ve belden aşağımda suya batmıyor zayıflıktan ötürü, sırt üstü yatar bir pozisyonda kalıyorum su yüzeyinde)

Plaja gitmeden az evel sonda kullanıyorsan hallet yoksa kafana takılır sürekli.

Denize girip çıkarken 2 kişinin taşıması 1 kişinin taşımasından her zaman iyidir eğer tek kişi taşıyacaksa tekerlekli sandalyeyi bulunduğun yere koy ya ordan kaldırsın seni.

Üye
    güneyli Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf
    Son Giriş
    22.07-2017
    Saat
    23:00
    Yaşadığı Yer
    hatay iskenderun
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

herkese iyi çimmeler deniz cok güzel azkaldı

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:13
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

bLaCkRaCe;

can yeleğine dikkat etmeniz lazım.. cunku zaten ayaklarınızı kullanmadıgınız icin su kaldırıyor yani zaten bacaklar ve ayaklar suyun ustunde kendisi duruyor.. ben bir kere can yeleği kullanmaya kalkmıştım ilk seferde ve daha tehlikeli gelmişti bana.. ama yüzüstü yüzmeyi hemen denemeyin, cunku ayaklar ve bacaklar su üstüne cıktıgında kafanızı suya batırıyor.. en kolayı ya tamamen sırtustu yada suyun içinde oturur gibi gene arka arka yuzmek..

Üye
    vuralh Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yüzmeyi biliyorsanız bir sıkıntı olmuyor. Karadenizde yüzüyorum ortalama 1 saat kadar her girdiğimde su üstünde hiç bir yardım almadan kalabiliyorum.
    Denizde yüzmeyi düşünenler öncelikle yüzmesini bilmeliler. ve kollarının çok güclü olması gerekir. ve yorulmalara karşı yanlarında deniz yatagı deniz topu gibi bir yardımcı olursa yorulduklarında dinlenebilriler. denize girmek için sandalyeyi deniz kenarına getirmek yeter ve denize girmekten cok çıkması sıkıntı veriyor. sudan birinin kaldırması neredeyse imkansız oluyor en az iki kişi gerekli.

Üye
    gezginemlak Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    01.06-2017
    Saat
    19:13
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

lamira firmasinda bir ürün gördüm.sandelli engellilerin denize girmesi için tasarlanmiş

thumb plaj sandalye cesitleri - Omurilik felçlisi arkadaşlar denize nasıl giriyorsunuz?plaj sandalyesi - Omurilik felçlisi arkadaşlar denize nasıl giriyorsunuz?

Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5

İsmail abi o araç çok gereksiz o aracı taşıacağına taşısınlar engelliyi denizin kenarına aynı şey

Can yeleği giydiğimde evet sırt üstü su yüzeyinde yatar vaziyette kalıyorum ayaklarım bir sağa bir sola gidiyor elimle tutmak zorunda kalıyorum ama hızlı bir şekilde geriye kulaç atarkenhizaya geliyorlar NOVA su üstünde park ediyorum anlıcan

VURALH haklısın girerken 1 kişi yetiyor ama sudan çıkarken 2 kişi şart capriyle denize giriyorum çıkarken çok abes bir görüntü oluyor su toplanıyor onu boşaltmak bi dert 2 kişi olursa sorunsuz tahliye oluyor evet

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

denizi nerde buldukta girelim

Üye
    göker Avatarı

Gerçek Adı
    Göker Yontar
    Son Giriş
    29.10-2017
    Saat
    02:48
    Yaşadığı Yer
    izmir bostanlı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

al arkadaşım kendine bir deniz yatağı.yat üzerine keyfince.elinede biranı kolanı al.kumsalın istediğin yerinde olabilir.sonra birisi deniz yatağının ucundan tutsun çeksin seni denize.çıkışdada aynı işlem.yüzme biliyorsan.denize girince atla deniz yatağından.derin bir yer olsun ayaklarını yere vurup yara yapma yanlız.yüzme bilmiyorsanda takıl işte deniz yatağının çevresinde.çıkarkende tekrar bin ellerinle yatağa sonra kıyıya biri çeksin seni gene.acele etmeyin ama bu işlemleri yaparken eğlenerek yapın.

Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar kullandığım can yeleği yırtıldı bu sene denize gitmek istiyorum ve can yeleğimi değiştirmke istiyorum çünkü hareket kısıtlılığı yapıyor.
    Çöpe attığım can yeleği bundan

albacanylbuyuk b - Omurilik felçlisi arkadaşlar denize nasıl giriyorsunuz?

Şimdi almak istediğim can yeleği ise bu... Yüzdürme yardımcısı olarak geçiyor adı.

2013433390c169 c11a 4da0 8a40 352e78e0a43f - Omurilik felçlisi arkadaşlar denize nasıl giriyorsunuz?

Bu yelekten nerden bulabilirim, resmi aldığım site İzmir adresli. Bu yelekten kullanan oldu mu hiç, can yeleği kadar taşıyıcımıdır.

T 9-10 Omurilik felciyim yeleksiz yüzmeyi denediğimde ayaklarım akıntıyla beraber ters yönlere gitti. Yelek harici bir seçenek olabilir mi benim için, benim durumum da olupta yüzenler paylaşın lütfen.