Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    polat0537 Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer AŞIK
    Son Giriş
    17.07-2017
    Saat
    09:41
    Yaşadığı Yer
    Bolu/Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sevgili arkadaşlar ben bi akülü tekerli sandalye aldım 6.000TL ye OttoBock B400 şimdi fatura kesilirken %18 olması lazım KDV. Eklenmiş fiyatı bende acaba sandalyeyi aldığım medikalcinin bağlı olduğu vergi dairesine şu yazıya istinaden
    (7/7/2005 tarihli ve 25868 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 5378 sayılı “Özürlüler ve bazı kanun ve kanun hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılması hakkında kanun” ile özürlünün tarifi yapılmış, özürlüler sınıflandırmış, onların rehabilitasyon, istihdam , eğitim ve öğretimleriyle ilgili bir takım yaptırımlar getirilmiş, ayrıca bazı yasalara ek maddeler ilave edilerek özürlülerin yaşamları kolaylaştırılmak istenilmiştir. Bu yasanın 32. maddesi ile , 3065 sayılı Katma Değer Vergisi Kanununun 17. maddesinin (4) numaralı fıkrasına s bendi eklenmiş, eklenen bu bent; özürlülerin eğitimleri, meslekleri, günlük yaşamları için özel olarak üretilmiş her türlü araç-gereç ve özel bilgisayar programlarının KDV den istisna olduğunu hüküm altına almıştır.)
    KDV nin geri ödenmesini talep etsem geri alabilirmiyim?

Not: http://www.engelliler.biz/forum/sosy...nirlamasi.html

Üye
    GoNuL-YaRaSi Avatarı

Son Giriş
    23.05-2017
    Saat
    15:35
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Kesinlikle Geri alabilirsin onlar hata yapmış senin ihtiyacını karşılamış raporunu sunucaksın ve tekerlekli sandalyeye neden ihtiyacın olduğunu gösterir bir belge sunucaksın o zaman öderler

Üye
    polat0537 Avatarı

Gerçek Adı
    Ömer AŞIK
    Son Giriş
    17.07-2017
    Saat
    09:41
    Yaşadığı Yer
    Bolu/Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İhtiyacın derken 2 ayağım diz altı kesik protez kullanamıyorum güdük uçlarındaki yaralardan dolayı sol elimide kullanmıyorum onun için mecbur akülü tekerlekli sandalye kullanıyorum...

Üye
    nacar Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    kalbimin attıgı yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende akülü sandalye KDV siz aldım

Üye
    Karadeniz Medikal Avatarı

Son Giriş
    21.12-2011
    Saat
    13:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba Arkadaşım,

Sanırım akülü tekerlekli sandalyeyi aldığınız medikalci bir yanlışlık yaptı. 2005 yılının 7. ayından itibaren akülü tekerlekli sandalyelerin KDVsi %0'dır. KDV kanunun 17. maddesinin (s) bendine göre KDV'den tam istisna edilmiştir. KDV iade talebinizi vergi dairesine değil de satın aldığınız medikalciye yapmanız gerekmektedir. Yasal olarak KDV'li fatura kesemezler.

Saygılarımızla.