Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    paşam Avatarı

Son Giriş
    06.06-2008
    Saat
    22:00
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar 2. el akülü bir araç aldım, kullanırken bazı tuhaflık hıssettım. sormak istediğim şu: jeostık ileri ittiyimde araç gidiyor, jeostik kı bırden bırakınca araçın manjetık frenlerı çalışıyor, araç sankı anı fren yapmış gibi duruyor. adeta benı sandalyeden atacak gıbı. bu normal bir çalişması mı, yoksa arızalı oldugunu mu gösterıyor? jeostıgı yavaş yavaş bırakınca problem yok, anıden bırakınca anı fren yapıyor. bilen arkadaşlarda yardım beklıyorum. bu normal midir, diger araçlar da böyle mı çalışıyor?

bir de şunu öğrenmek istıyorum, mahallemiz yokuş, bu araçlar ne kadar bi yokuşu çıkabiliyor? bıraz araştırma yaptım, ama 12 derece diyorlar. anlamadığım, 12 derecelık bir yokuşu ne kadar rampa oldugunu nerden anlayacagız?
    yardımlarınızı beklıyorum

Üye
    zeugma Avatarı

Son Giriş
    04.11-2017
    Saat
    16:57
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

birinci soruna cevabım şu bende akülü sandalye kullanıyorum anlattıkların benim akülüde de oluyor bence normaldir diğer arkadaşlarda yorum yazarsa daha iyi anlarız.

ikinci soruna cevap veremeyeceğim aracını güle güle kullan hayırlı olsun.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    933
    Verilen Beğeniler
    1.223

Aracın marka ve modelini de yazarsan belki daha kesin cevap verebilir arkadaşlar...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    KAYAKÖY Avatarı

Gerçek Adı
    mahir arslan
    Son Giriş
    22.11-2017
    Saat
    22:18
    Yaşadığı Yer
    KÜTAHYA
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

ben iki tane akülü araba kullandım joystik durunca otomatik fren yapar.yavaşlatarak durdur.emniyet kemeri takabilirsin.markasına göre 120-140kg taşır12-25 derece tırmanır.düzde hız ayarını gayet minimu da tut.anlattığına göre araba normal.bende ilk zamanlar zorlandım zamanla insan alışıyor.

Üye
    efe can Avatarı

Son Giriş
    24.12-2016
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende 2 tane eskittim neler çektim bu arızalar yüzünden neler!
    arkadaşım sen kolu birden bıraksan bile aracın aniden çivilenmişcesine durmaması lazım demekki bi sorun var
    benim ilk araçta öyleydi ama bu durumu bilip ona göre kullanırsan bi sorun olmaz nitekim ben aracımı o şekilde yıllarca kullandım
    rampa konusunda ise aynı srun bendede var benim şimdiki araçta 18 derece yazıyor ama bu ne kadar bi rampa eder kestiremiyorum :!:

Üye
    Dynamic Elektronik Avatarı

Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dynamic elektronik 5053661550 05326301459

aracının o şekilde ani fren yapması normal degil aracında bi arız oldugu aşikar ama seni rahatsız etmiyorsa cokta önemli degi aracında ortalama 25 derecelik bi rampaya tırmanır ama o kadarda zorlama sen

Üye
    paşam Avatarı

Son Giriş
    06.06-2008
    Saat
    22:00
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yorumlarınız için çok teşekkürler arızalı oldugunu söyleyen arkadaşta var olmadıgınıda gerçi fren olayı benı rahatsız etmıyor dersem yanlış olur budurumun normal oldugunu varsayarsak yapacak başka birşey yok sanırım

Üye
    efsane40 Avatarı

Son Giriş
    15.06-2008
    Saat
    02:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Normalde joistiği bıraktığınızda 2-4 saniye arasında frenin devreye girmesi gerekir,sorunun çözümü için http://www.izor.com.tr/ yardımcı olurlar.