Sayfa 1 / 5 12345 SonSon
Toplam 61 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Argo Medical Technology tarafından geliştirilen yeni bir ürün: ReWalk

ReWalk videosu ve resmi web sitesi: www.argomedtec.com
    Henüz deneme/geliştirme aşamasındaymış ve kısa sürede piyasaya sürülecekmiş...

Tabii oturuş-kalkış, dönüş, merdiven ya da tümsek karşısındaki durumu vs. anlaşılmıyor.

ReWalker Val John Claire London UK 300x200 - Yürümeye yardımcı yeni teknolojiler/robotlar: ReWalk & Cyberdyne HAL & Lifesuit

Üye
    deryaaslanturk Avatarı

Gerçek Adı
    Derya
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    15:21
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Süper bir şeye benziyor.
    Bu tanıtım reklamında oynayan kişi gerçekten özürlü ise dehşet güzel.
    Hiç yürüyemeyeni bile yürütür bu alet valla.

Üye
    ttolga Avatarı

Son Giriş
    06.07-2009
    Saat
    15:35
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence de süper
    oturabilen dengesini azda olsa sağlayan felcliler için umut olur

Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

t 12 ve aşağısındaki of'lular için süper şeyler

Askıda Üyelik
    LaiLa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kalbimin attığı yerdeyim..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

Benimde sol bacak kaslarım zayıf spinalcord arkadaşımızın gösterdiği cihaz çok ilgimi çekti..
    Paylaştığı için teşekkürler araştırıp kullanmak isterim açıkcası..

Üye
    azizkanmaz Avatarı

Son Giriş
    17.09-2017
    Saat
    12:34
    Yaşadığı Yer
    ŞANLIURFA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

eğer bu videodaki adam gerçekten oflu bir hastaysa bu cihaz süper bişi benimki en büyük sorun ellerde ama bu cihaz beni yürütecekse bence 30.000 ytl ye değer tabi bu benim kendi görüşüm

Üye
    ahmetyukselakin Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    27.11-2017
    Saat
    09:15
    Yaşadığı Yer
    iskenderun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende merak ettim bu aleti

fiyatı ne kadar bu aletin (2. resimdeki japonun cihazı)

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Bu aletin omurilik felçliler için işe yarama ihtimalini hiç görmüyorum. Bununla ancak zaten bir şekilde his-hareket olan ve fakat bu gücü yürümeye yeterli olmayan kişiler yürüyebilir diye düşünüyorum.
    Bel kontrolü olmayan birinin bu aletle yürümesi mümkün değil. Yani zaten çift koltukdeğneğiyle ayağa kalkıp ayakta durabilen ve adım atabilen kişiler için bir takviye bence bu.

En büyük handikapları ise
    1- İki elin bastonu sürekli kavramak zorunda olması
    2- En küçük bir çarpmada ya da zor bir zeminde denge sağlamanın imkansızlığı
    3- Dönüşlerin nasıl yapılacağına dair hiç bir görüntü yok. Baktım, düz adım dışında bir hareket de öngörülmemiş. Bu aletle köşeyi nasıl dönücez ya da sağa-sola manevra nasıl olacak?
    4- Basamak çıkarken alet dizden kaldırıyor bacağı, tamam. İyi ama bi ayak havadayken dengemizi nasıl koruyacağız?! Belden geri atmayı, kasılma riskini, birinin çarpmasını, basamağa sağlam basamamayı, basamağın yeteri kalitede olmamasını vs. hiç düşünmemişler gibi geliyor bana. Daha doğrusu tabii ki düşünmüşlerdir de, çözüm bulamamışlar galiba.
    5- Kumandasının çok başarısız ve kullanışsız olması. Kumanda için öyle teknolojiler var ki, bu haliyle 100 yıl öncesinin icadı gibi olmuş.

Bu derece kısıtlı hareket ve yüksek risk için 20 bin dolar bana fazla geldi.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    jonjon Avatarı

Gerçek Adı
    GöKHaN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:34
    Yaşadığı Yer
    Ankara/ümitköy
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    14

web sitesinde izlediğim videoda kişinin bel,sırt kontrolü mükemmel , mesela basamak çıkarken tek ayak üzerinde durması dengesi güsel, bülent abinin dediği gibi bu cihazı vücudunu ve dengesini iyi kontrol edebilen kişiler kullanabilir gibime geliyor..

Üye
    Engelsiz_Güzel Avatarı

Son Giriş
    09.09-2008
    Saat
    15:18
    Yaşadığı Yer
    Kırşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ReWalk gerçekten süper bir buluş.kesinlikle rewalk2ı kullanmak isterim.her iki ayağımda his ve ksıtlı olsa'da hareketlerim var.ayakta durbiliyoırum kısa bir müddet.adım atmakta zorlanıyorum.bu cihaz'ı kullanmayı çok isterim.yardımcı olursanız sevinirim.msn adresim;ggdk_79@hotmail.com.tşk

Üye
    selçuk Avatarı

Son Giriş
    06.05-2010
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tekerlekli sandalye kullananların, giyilebilen dışiskelet(exoskeleton) adı verilen robotlarla tekrar yürüyebilmesi için çalışmalar bulunmaktadır. Bu tür çalışmalar hakkında bilgi buldukça burada paylaşmak yararlı olabilir.

Bildiğim projeler:
    1) Cyberdyne HAL. www.cyberdyne.jp (2009 da avrupada satılacak).
    2) Lifesuit. www.theyshallwalk.org (zamanı belli değil)
    3) ReWalk www.argomedtec.com (2009 da piyasaya çıkacağı iddia ediliyor ama emin değilim)

ReWalk hakkında milliyetteki haber:

" Kendisi de felçli olan İsrailli bilim adamı Amit Goffer, felçlileri yürütebilen bir buluşa imza attı. Sabah Gazetesi'nin haberine göre İsrailli Amit Goffer, belden aşağısı tutmayan hastaların yeniden yürümesini sağlayan aygıtına "ReWalk/Yeniden Yürüyüş" adını verdi. Elle kumanda edilen aygıtı ilk deneyen ise 20 yıldır belden aşağısı tutmayan eski asker Radi Kaikof oldu.

Kaikof duygularını, "20 yıl sonra insanlarla ilk göz göze konuştum" diye özetledi. Bacaklara takılan ve dış iskelet vazifesi gören iki aygıt, alıcılar ile bir bilgisiyar sayesinde hastalar, koltuk değnekleriyle de olsa yürüyebiliyor, hatta merdiven bile çıkıyor. İşin trajik yanı ise, elleri de felçli olan Amit'in, kendi icadını kullanamayacak olması. (27.08.08)"

Üye
    Dante Avatarı

Gerçek Adı
    Dante Alighieri
    Son Giriş
    08.06-2015
    Saat
    03:29
    Yaşadığı Yer
    araf
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Polüm yapıyorlar, mümkünatı yoktur bir OF'linin bununla yeniden yürümesi.

En başta spastite (kasılma) riski hiç hesaba katılmamış. Ben paralel barda yürürken bile geriye doğru kasılıp dengemi kaybedebiliyordum. Buna güvenip sokağa çıkmaya 20bin usd verseler üste, kabul etmem doğrusu.

İzlediğim video görüntüleri ve fotoğraflara göre bunu felçlilere göre değil de dizi dönen, adalelerinde problem çıkan futbolcular için tasarlamışlar sanki. Ee zaten fiyatına da baktığımızda yararsa Servet Çetin'e yarar diye düşünüyorum

Üye
    Sertuğ Avatarı

Gerçek Adı
    Sertuğ Bakırcı
    Son Giriş
    21.07-2015
    Saat
    23:29
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

REwalk'ı bilmem de bu Cyberdyne HAL gayet güzel bir icat olmuş ingilizceme pek güvenmem ama yanlış anlamadıysam rakibi gibi tuşlara basmak suretiyle değilde direkman beyinden gelen sinyalleri tesbit edip yerine getirilmesine yardımcı olmaktaymış yapana helal olsun inşallah kısa sürede piyasaya çıkarda kullanabilecek durumda olanlarımızda rahata ererler

Üye
    kertenkelek Avatarı

Son Giriş
    20.10-2016
    Saat
    14:50
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bunun gibi fazla şişirilmiş haberlere kanıpta çok fazla bu ürünlere bakıpta ümitlenmeyin.. Zamanında bana 10000 $ ARGO cihazını bunun gibi tanıtımla satmışlardı..Öyle herşey o videodaki gibi kolay değil..
    Mesela o videoda adamın arabaya iniş ve binişini göstermiyor.. Çünkü o cihazla inanılmaz zor.. Cihazı giymekte o kadar kolay değil.. Videodaki adam da hiç kasılma yok.. Parapleji olanların çoğunda bacak kasılması vardır..Giymesi bir dert çıkarması bir dert.. Heleki bu cihazla düşmeyi hiç düşünmeyin.. Direk gibi devrilir bi tarflarınızı kırarsınız..

Üye
    MELEKDERYA Avatarı

Gerçek Adı
    Melek Derya
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar,bugün ottobock firmasında bu cihazın videosunu izledim,bu cihaz parapleji hastaları içinmiş,bilgisi olan var mı?Complete paraplejik biri bunu kullanabilir mi?Kullanan veya deneyen alan oldu mu hiç?Kurumumun ödeyebileceğini,rapor alıp denememi istedi firma,yorumlarınızı yazarsanız sevinirim..

Argo Medical Technologies

Videoya tıklayıp izler ve yorumlarınızı yazarsanız sevinirim..

Sayfa 1 / 5 12345 SonSon