Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 61 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    halit53 Avatarı

Son Giriş
    12.07-2014
    Saat
    16:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Rewalk yürütme cihazı ile ilgili birkaç sorum olacak yardımcı olursanız hepimiz memnun oluruz. bu cihazı kullanan arkadaş varmı? ülkemizde satışa sunulmuşmu? satışı varsa hangi medikalcı? fiyat olarak bilgisi olan var mı? yardımlarınız için teşekkürler.

Üye
    pendik bölge Avatarı

Son Giriş
    28.10-2013
    Saat
    10:18
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Türkiye de ilk defa uygulanmaya başlayan giyilebilir robot ile ilgili bilgi almak için Özel Pendik Bölge Hastanesini 444 1 455 nolu hattından arayabilirsiniz. Robotik rehabilitasyondan kimler faydalanabilir ? Omurilik felçliler, inme nedeni ile yarım felçliler, nörolojik yürüme bozuklukları ( Parkinson, kas hastalıkları, multipl skleroz ), ortopedik ameliyatlar sonrası, beyin felci olan spastik çocuklar, yürüme ve hareket sorunu olan tüm bireyler.

Giyilebilir Robot ile artık siz de yürüyebileceksiniz - YouTubeeya Özel Pendik Bölge Hastanesi - youtube sayfası
    veya ZEL PENDK BLGE HASTANES :: PENDK

Üye
    pendik bölge Avatarı

Son Giriş
    28.10-2013
    Saat
    10:18
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Felçli hastalar için yeni umut ışığı Giyilebilir Yürüme Robotu Eksobionic Amerika ile aynı anda Türkiye' de Özel Pendik Bölge Hastanesinde hizmet vermeye başladı. Türkiye de ilk defa uygulanmaya başlayan giyilebilir robot ile ilgili bilgi almak için Özel Pendik Bölge Hastanesini 444 1 455 nolu hattından arayabilirsiniz. Robotik rehabilitasyondan kimler faydalanabilir ? Omurilik felçliler, inme nedeni ile yarım felçliler, nörolojik yürüme bozuklukları ( Parkinson, kas hastalıkları, multipl skleroz ), ortopedik ameliyatlar sonrası, beyin felci olan spastik çocuklar, yürüme ve hareket sorunu olan tüm bireyler.

Özel Pendik Bölge hastanesi www.bolgehastanesi.com adresinden bilgi alabilirsiniz

Üye
    gorbi20 Avatarı

Son Giriş
    16.06-2017
    Saat
    21:15
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

iyide ayaklarımızın nereye bastığını bilmiyoruzki nasıl olacak aklım ermedi

Üye
    KONSOL Avatarı

Son Giriş
    09.09-2014
    Saat
    09:43
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bu cihazdan yerli modeli de var .
    Bedava denemek isteyen varsa bana mail atsın.

Üye
    atlas bilgay Avatarı

Gerçek Adı
    Bilgay celik
    Son Giriş
    03.02-2016
    Saat
    14:33
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Fiyatı ne kadar acaba Bu ben ce tekerlekli sandelye den çok daha fazla satar artık herkes yürür inşallah

ben ankaradayım bi gel göster o zaman kimde var

Üye
    yamanefe Avatarı

Son Giriş
    15.06-2015
    Saat
    10:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet Rewalk gedli İnomedika diye bir firma ile anlastılar Anca COOOK pahalı 65,000 Euro ve 5000 Euroda egitimi icin toplamda 70,000 Euor
    Ben zaten firma sahibi Mustafa bey ile gorusuyorum bazı fikir alısverislerinde bulunuyoruz
    Buldugum cozumlerden bir tanesi acaba satın alamayanlar icin KİRALAMA yoluna gidilebilinirmi idi
    Diger cozum ise bu daha ulasılabilir gibi (gerci cok zor ama) Bu cihaz'ı birsi alıp ihtiyac sahibine bagıs yaparsa devlete odeyecegi vergiden dusebiliyor
    yani devlete cok vergi veren birinden bunu istemek lazım cunku adamaın cebinden birsey cıkmıyor
    konu hakkında sormak isteyecegin baska seyler olursa konusabillizi benim Numaram 0533 735 39 15
    Rabbim saglık sıhhat afiyet nasip etsin insaAllah amin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Bu ürün kelimenin tam karşılığı ile hiç bir işe yaramayan, saçma sapan hantallığı nedeni ile insanın gündelik yaşamda elini-kolunu bağlayan fuzuli bir alet

Omurilik felcinin tedavisi yoktur! Klasik fizik tedavi ile 2 yılda vücut kendisini ne kadar yenilerse yeniler (Buna katkı için uzun bacak yürüme cihazı ile yürüme egzersizleri yapılabilir)

Bunun dışında hiç hiç hiç hiç hiç hiç hiç (buraya milyon defa daha yazasım var aslında) bir şey bir işe yaramaz.

Bu tip saçmalıklara verdiğimiz enerjiyle iyi bir sandalye alsak, çevremizi erişilebilir kılsak, emin olun gündelik yaşamımız milyon kat daha iyi hale gelir.

Aksini söyleyen varsa lütfen bana argümanlarını yazsın, tartışalım

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    13

arkadaşlar bu cihazı alıp kullanan varmı?
    kullanmayıp kullananları görenler varmı?

Üye
    yilgamz Avatarı

Son Giriş
    30.10-2014
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,

Ben yakın zamanda Pendik'te hastanede kullanıldığı söylenen cihazı araştırdım, EksoBionics isimli. 2014'ün ikinci yarısından itibaren bireysel kullanıma sunulacağı söyleniyordu çünkü. Ben de interneti kurcalayınca, SESA Elektronik diye bir yerden satıldığını gördüm, sonra onları aradım. Verilen fiyat inanılır gibi değil ama, 170.000 Euro dolaylarında(ymış). Daha fazla olabilirmiş, belki de daha az. Ama konuştuğum kişi pek azalmayacağını belirtti. Bi' de hadi ki azalsın, 5000 Euro azalır herhalde en fazla.

Neyse, bunun üzerine genel fikirlerimi söyleyebilirim:

Ben 10 yıldır omurilik felçlisi birisiyim ve sürekli fizik tedaviyle egzersizlerimi yaptım bu uzun süre boyunca. Amacım hem kas-iskelet-dolaşım sistemlerimi korumak, hem de tabii ki iyileşmekti (her ne kadar sitenin admini ısrarla "Olmaz olmaz olmaz!" dese de). Bu tip yürütme cihazlarının direkt omuriliğe katkısının olmayacağını ben de çok rahat şekilde söyleyebilirim. Yani, bu cihaz iyileştirici değildir.
    Ama, beyne yürüme simgesinin verilmesinin iyi olacağı hep söylenen bir şey. Bunun için çeşitli yürüme şekilleri var, bir de çeşitli hastanelerde kullanılan, kişiyi tepeden asarak adım attıran garip aletler. Bana kalırsa, bu cihazlar o imge için iyi olur. Fakat tekrar ediyorum, direkt iyileştirme diye bir şey olmaz. Ek destek.

Diğer taraftan, benim araştırdığım EksoBionics isimli robot 20 kilogram ağırlık veriyor kişinin sırtına. Günlük hayata uygun değil. Fakat yine de, gün içinde az zaman da olsa yürümek, birçok egzersizi böylece yapmış olmak da güzel olur. Gönül ister ki daha bağımsızlık sağlasınlar, daha geliştirip ha var, ha yok hale getirilsinler.

Ama ama ama ama... Bütün bu söylediklerim böyle uçuk fiyatlarda patlıyor. Yani, sağladıkları katkıya göre ederleri çok fena yüksek. Yaklaşık 500.000 liradan bahsediyorlar, şaka gibi. "Belki katkısı olur" denecek bir şey için komiklikten öte şey değil.

Yine de zaman içinde böyle robotlarla engellilik daha basit bir hale getirilebilir diye umuyorum ben de. Tabii ondan başka, asıl sinir iyileştirmesi için tıp ve genetik dünyası da başarılı işler yapar diye de umuyorum.
    Hepimize kolay gelsin.

Üye
    enes75 Avatarı

Gerçek Adı
    şahin yılmaz
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    43
    Verilen Beğeniler
    13

yilgamz;

ee arkadaşım bu omurilik felce çare bulurlarmı?
    bulmazlar tabi neden bulmazlar?
    çünkü seninde bahsettiğin gibi uçuk fiyatlara ürünler satılıyor?
    1-yürütme robotu 250bin 300bin tl arası
    2-havalı minder yılda bi değiştirirsin 3bintl
    3-akülü sandalye 6bin tl den başlar 2-3 yılda bi değiştirirsin
    4-havalı yatak bin tl den başlar
    5-2 ayda bi sonda 550tl
    6-bası yarası ürünleri 1gr toz 80-90 tl

vs.vs. daha çok şeyler var,omurilik felci maliyetli bi hastalıktır
    tabiki omurilik felce çare bulmazlar,veya bulmuşlarda uygulamazlar

Üye
    emreylcn Avatarı

Gerçek Adı
    emre yalçın
    Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    21:36
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    5

inşallah fiyatıda ıyı olur

Üye
    yamanefe Avatarı

Son Giriş
    15.06-2015
    Saat
    10:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Yılgamz

Tamda ustune geldi mesaj'ınız dun gittim bahcelievler fizik tedavi merkezinde bu Rewalk'ı denedim...Aslına bakarsanız biraz hayal kırıklıgı yasadım hayal kırıklıgı derken belkide haksızlık ediyorum ancak bu cihaz'ı kullanmak hic kolay degil en azından 1 ay egitim gerekiyor ve bu egitim bitincede eskisi gibi yurume imkanı vermiyor Butun bunlara ragmen azimli bir egitimden sonra yinede ayaga kalkmak hatta yurumek mumkun Ancaaak cok pahalı sizin verdiginiz ve SESA dan aldıgınız fiyattan ucuz kısacası egitim ucretide dahil 70.000 EURO Benim fikrim bunu birkac kisi dısında kimse alamaz belki kiralama modeli uzerinde calısırlarsa belki birseyler olabilir Anladıgım kadarı ile sizde benim gibi yeniden yurume ile aklınız bozmussunuz cok onemli bir model daha var BU CİHAZI ALIP SİZE BAGIS YAPAN BİR KİMSE CİHAZ İCİN ODEDİGİ PARAYI DEVLETE ODEYECEGİ VERGİDEN DUSEBİLİYOR yani devlete vergi verecegine bu ihtiyac sahibine alabiliyor ayrıca SGK kurumuda bir calısma yapıyor aktif olarak calısanlara Gazi'lere ve Ogrencilere bunun odemesini yapabilecegi soyleniyor Ekso bionic bu cihazın yanında hava gazı kalıyor aslında cunku bu cihaz merdiven cıkıyor rampa cıkıyor arac kullanmayı uygun sekilde saglıyor vs vs Sakatlık derecenizi bilmiyorum ama Tıbbi olarak yani tedavi olarak ta cok onemli gelismeler var herkesi gibi kok hucre demeyecegim (kok hucrede de onemli gelismler var) mucize ilaclardan tutun tam omurilik nakline kadar birsuru sey uzerinde hızlı calısmalar suruyor yucler yucesi ALLAH CC izni ile insaAllaah yakındır sabırlı olmak gerek robotik dıs iskeletler su an icin PARA tuzagından baska birsey degil kitabımız Kuran-ı kerim'in tavsiye ettigi gibi sabırlı olacagız hepsi bu kaderimizde gercekten yurumek varsa yururuz zaten Rabbim tez zamanda hepimize sifalar nasip etsin insaAllah amin

Üye
    KONSOL Avatarı

Son Giriş
    09.09-2014
    Saat
    09:43
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar
    ben kaç ay önce bu sitede yerli üründen bahsetmiştim. O tarihden sonra bize sadece bir kişi muraceet edip ürünü denedi. biz hatta o kişiden para almak yerine her defa geldiğinde bir miktar yardımcı da olduk. Yine arkadaşlardan denemek isteyen varsa sevinerek gelmesini bekliyoruz.

Üye
    Cloud. Avatarı

Gerçek Adı
    Enes
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    04:37
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    mıllet bıkac gundur yeni bi marka özellıkle fiyatıyla gündemde... 40bin dolarlara indirmişler fiyatı.en hafifide biziz demişler...
    US Bionics | Affordable, Modular, Intelligent Exoskeletons

Sayfa 4 / 5 İlkİlk 12345 SonSon