Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 61 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ozgurbedenler Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    26.10-2011
    Saat
    09:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar,
    ben şahsen (rewalk) videodaki ürünü kullanan kişi ile tanıştım. kendisi l4 seviyesinde. t seviyeleri için firma çalışmalarını sürdürüyormuş. firma ile distribütörlük konusunda konuşmalarımız devam ediyor. 2011 yılı içerisinde ürünü Allah kısmet ederse türkiye ye getireceğiz ve denemek isteyen arkadaşlarımız memnunlukla deneyebilecekler. ayrıca Rex Bionics firması ile de görüşmelerimiz devam ediyor ve kısmetse yakında anlaşma sağlanacak. lütfen bu siteyi de inceleyin.
    ilgilenenlere her iki firma ürünleri hakkında da detaylı bilgi verebilirim.

özgür bedenler - serdar

Background - Yürümeye yardımcı yeni teknolojiler/robotlar: ReWalk & Cyberdyne HAL & Lifesuit

Üye
    serra1962 Avatarı

Son Giriş
    10.01-2011
    Saat
    23:15
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım devletin ödemediği 150 bin $ bir aracı Türkiyeye getirmenizin manası nedir Siz nasıl para kazanıyorsunuz ? Çokmu zengin engelli var anlıyamadım
    Araştırma yapmışlar bildiğiniz binek otomobillerin fiyatında Dünyanın en pahalı aracı çıplak(vergisiz) Türkiyedeymiş.
    Vatandaş kendiside getirebilir siz zahmet etmeyin Kargo fazla tutmaz... Kendisi bizzat gidip alabilir....

Üye
    ozgurbedenler Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    26.10-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

doğru söylüyorsunuz serra1962, bir çok ürün fiyatına göre gidip yerinden alınabilir. amerikaya, avrupaya gidebilir ve ürünü satınalabilirsiniz. ya yanlış ürün getiriseniz, ya üründe arıza olursa, ya çok hassas bir noktada ürününüz arıza yaparsa.
    bu yazdıklarım sadece robotik sistemler için değil, bir minder içinde geçerli veya bir sandalye içinde. peki ürünün garantisini kim verecek, servis ve bakımlarını kim yapacak. arıza durumunda size kim ulaşacak ve tamir edecek. eğer bu ürün bugün türkiyemize gelmezse devlet bunu ödemek için bir adım atmaz. 5 sene sonra getirirsek 5 sene geç kalmışız demektir. o zaman şimdi getirelim dünyayı yakalıyalım.
    keşke bu ürünler türkiyede yapılsa. ancak bu ürünler burada yapılsa; eğer zihniyetlerimiz değişmez ise yapan kazanmaz ve ilerleyemez, firma kapanır. bu durum kimsenin işine yaramaz. türkiye kaybeder, engelliler kaybeder. o zaman elimizden geldiğince birbirimize destek olalım.

özgür bedenler - serdar

Üye
    serra1962 Avatarı

Son Giriş
    10.01-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bizim kaybedicek hiç bir şeyimiz yok ! Olmayan bir şeyi kaybetmekten bahsetmeyin..
    Teknik servis vermek için 1 liralık malı 3 liraya satan bir zihniyete onay veremem kusura bakmayın ! Yada engelli araçlarına vergi yükleyenlermi demeliydim bilemiyorum
    Devlet bunu ödemez ! Parası olanda malı gider yerinden alır. problemi olursada gider oraya uçak parası dediğiniz bu ürün fiyatı yanında nedir ki
    Devlet bunu vatandaşa temin edicekse ürünün fiyatı beni ilgilendirmez. Müfettişler fiyatla alakadar olur.
    Hükümetler bakkalları yok ettiler. Ama Marketleri var ettiler.! Bize gelince iş tam tersi bu ürünlerin distribütörleri mevcut fakat bize gelince ufak esnaf kollanıyor.!
    Burayıda bir izah edermisiniz Mesela otto bock un kendi ana dükkanı varken vatandaş neden ürünü 3. 5. elden alsın

Üye
    ozgurbedenler Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    26.10-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oldu o zaman serra1962, biz vaz geçtik robot sistemi getirmiyoruz. umarım bu size veya ihtiyacı olanlara faydalı olmuştur ve hayatları biz ürünü getirmediğimiz için daha düzelmiştir bugünkünden farklı olarak değişmiştir.

Üye
    serra1962 Avatarı

Son Giriş
    10.01-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nolur getirin sanki benim için getiriyorsunuz..
    Tamamen duygusal olmasın amacınız

Üye
    orkun07 Avatarı

Gerçek Adı
    orkun
    Son Giriş
    09.06-2011
    Saat
    00:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

konu mankenide felçli bir hasta baska videolarda bi kaç hasta daha kullanıyor oturma kalkmalarıda rahat bisekilde goruluyor merdiven çıkıslarıda var bende bunun bır alt modeli var suan bu model için sıraya girdim denemeleri yeni bitti fiatıda 35bin lira olarak belirlenmis insallah fiyatta bi degisiklik olmaz tam bisene once kaza yaptım daha hala alısamadım ama sabır çok çok onelimli ingilizcesi iyi olanlar su adreslerden genis bılgi alabılırler.dr.amit gofter founder and ceo tel +972-4-8550610 mobil+972-52-2304117 amit@argomedrec.com

Üye
    PRENSES Avatarı

Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    12:13
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Radi Kaoif, İsrail ordusunda görev yaparken, belden aşağısı felç oldu. 1988’den beri tekerli sandalye kullanıyor. İki yıl önce ReWalk’ı deneyen ilk kişi oldu. Devrim niteliğindeki eksoiskelet, bileğine taktığı uzaktan kumanda sayesinde, onun ayakta durmasını, yürümesini, oturmasını ve hatta merdiven tırmanmasını sağlıyor.

Radi için bu, yeniden doğmak gibi. 3 yaşındaki kızının verdiği tepkiyi anlatıyor:
    “Kızımla ilgili birşey anlatayım. Beni ayakta ilk gördüğünde ‘Baba, boyun uzamış’ dedi.”
    ReWalk, engelliler teknoloji fuarı Naidex’teydi. Üretici firma, Argo Medikal Teknolojiler, bazı rehabilitasyon merkezlerinde kullanımda olan robotik pantolonun evde giyilebilecek modelinin yıl sonunda hazır olacağını açıkladı.

Vücudun üst kısmında, alıcılarla kontrol edilen cihaza, birkaç denemeden sonra uyum sağlanıyor:

“Bisiklet sürmeyi öğrenmek gibi. Başta zor, sonra kolaylaşıyor.”
    tekerlekli sandalyede sadece günlük hayat güç değil. Felç, yürüme kabiliyetini kaybetmekten de öte. Omurga yarası alanlar, kemik erimesi, sinir tahribatı, kas spazmı ve damar tıkanıklığı riski altında.

Aletin 45 bin Euroluk fiyatı, çoğu insanın alım gücünden uzak:
    “Sosyal güvenlik kurumlarına bağlı ortalama insanlar, hayır, bunu alabilecek güce sahip değil. Tek yol, yakınlarda cihaza sahip bir hastane veya merkez varsa gidip kullanabilirler.”
    Ama en azından Radi Kaoif için yeniden yürüyebilmek paha biçilemez.

euronews

Üye
    nabersen Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf
    Son Giriş
    28.01-2012
    Saat
    21:28
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Belden aşağısı felç olan Stephanie Sablan ABD’deki Berkeley Bionics adlı şirketin geliştirdiği biyonik bacaklar sayesinde yürümeyi başardı.

Santa Clara Valley Tıp Merkezi’nde yapılan başarılı deneme sonrası “eLEGS” adı verilen ve pille çalışan bir tür “giyilebilir robot” özelliğindeki biyonik bacaklarla dördüncü seansta yürüdükten sonra duygularını “İlk adımlarım inanılmazdı. Gözyaşlarımı güçlükle engelledim. Benden alınan yaşamımı geri verdi” şeklinde anlattı. Sablan 9 Ocak’ta geçirdiği bir kaza nedeniyle belinden aşağısını hissetmiyor.

Hastanın yerine adım atıyor
    Talihsiz kadını yürüten eLEGS hastanın sırtına yerleştirilen 20 kiloluk sırt çantası büyüklüğünde bir cihaz. Ancak cihaz ağırlığını kendi gücüyle taşıyor. Özel kayışlar cihazı hastanın omuz ve bacaklarına tutturuyor. Böylece cihaz hasta için adım atıyor.

yerel biyonik K27052011 1 - Yürümeye yardımcı yeni teknolojiler/robotlar: ReWalk & Cyberdyne HAL & Lifesuit

Yasaklı Üye
    romeo10 Avatarı

Gerçek Adı
    Doğukan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

634793 detay?1306574494 - Yürümeye yardımcı yeni teknolojiler/robotlar: ReWalk & Cyberdyne HAL & Lifesuit

Japon Cyberdyne şirketinin geliştirdiği ve Almanya'nın Bochum şehrinde tanıtılan HAL (Hybrid Assitive Limb - Hibrit Yardımcı Uzuv) adı verilen robotik uzuvlar sâyesinde engelliler ya da felçliler yürüyebilecek, engeli olmayanlar ise çok daha ağır yükleri kaldırabilecek.

Tsukuba Üniversitesinden Dr. Yoshiyuki Sankai'nin geliştirdiği robotik uzuvlar, düşünce ile hareket ettiriliyor.

Robotik uzuvlar, sırt çantası şeklindeki bir güç kaynağından ve bilgisayar sisteminden oluşuyor. 23 kilogram ağırlığındaki mekanizma bel kısmına bağlanarak düşünce gücüyle kontrol ediliyor.

Hareket etmeye karar verildiğinde, beyin kas sistemine sinir sinyalleri gönderiyor. Cihaz da sensörü sayesinde bu sinyalleri alarak robotik ayakların işlemesini sağlıyor.

5 saat şarj edilmesi gereken cihaz sadece engellilere hitap etmiyor. Rehabilitasyon ve fiziksel egzersiz için de kullanılabiliyor.

Cihaz, ağır nesnelerin taşınmasında ve arama-kurtarma operasyonlarında da kullanabilcek.

634793 8fa1148a6bda650081adc6dc93de5da2 - Yürümeye yardımcı yeni teknolojiler/robotlar: ReWalk & Cyberdyne HAL & Lifesuit

Üye
    mehmet zengin Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    03.02-2017
    Saat
    15:16
    Yaşadığı Yer
    CANKIRI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

güzel bi haber gün geçtikçe engellilerin hayatını kolaylaştıran teknolojik gelişmeler oluyo

Üye
    seyithan Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa gogan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öyle ama bunun fiyatı ne olacak acaba engelliler bu cihazı alabilecekmi diye kendinize bir sorun bence.

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: oezix Mesajı Gör
    bence, en az bir otomobil fiyatı olur
    Almanya devleti bunu vatandaşına verir.
    Bizim devletimiz yürümeyi bir hak olarak görmüyor olsa gerek
    Bir diğer saçmalık gazi de sigortalı normal vatandaşda ama gaziye atıyorum 100 bin tl yürüme cihazı veriyor. Normal vatandaşa 2 bin tl (Bu parayı hiç vermeseler daha iyi ) Küfür et daha iyi
    Nerede bu eşitlik tedavide eşitlik Almanya da böyle bir uygulama olabilirmi?

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    114
    Verilen Beğeniler
    168

seni elbirligiyle hayran oldugun alman vatandasimi yapsak saww

Üye
    yeday Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    21:00
    Yaşadığı Yer
    Hatay/Antakya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar, bu Rewalk denen cihazın fiyatı konusunda kesin bir bilgisi olan var mı? Ortalıkta cihazın fiyatıyla ilgili değişik görüşler var. Bazıları 30bintl derken bazıları da 40binEuro dan bahsediyor.
    Cihaz şuana kadar engelliler için yapılmış en mükemmel cihaz olarak görünüyor. Herkesin kullanımına sunulmuş ve kullanan herkes rahatça hareket yeteneğine kavuşmuş görünüyor.
    Ülkemize bir medikal firması tarafından getirilecekti ama sonra ne oldu bilmiyorum. Bu ürünü kullanan, bilgi sahibi olanlar varsa burada bildiklerini paylaşırsa sevinirim....

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon