Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hani "tekerlekli sandalye önerisi olan var mı?" diye sorulur ya hep. Hah! İşte bu soru artık gereksiz Çünkü fuarda Panthera X sandalyeyi gördüm, elledim ve aşık oldum (kullanamadım, çünkü ben TIR'ım)

Panthera X 7 - Dünyanın en hafif (2,1 kg) ve hoş tekerlekli sandalyesi Türkiye'de: Panthera

Şasisi karbon fiber malzemeden, diğer aksamları alüminyumdan imal edilmiş. Tekerleriyle birlikte (ki tekerlekler şıp diye çıkıyor istendiğinde) 4,2 kg ağırlığında!
    Mükemmel bir sandalye. Hafifliği şaka gibi! Sağlamlığı, estetiği, uçar gibi hareket edişi, tek kelimeyle şahane.
    sandalye kullanıcısına göre en ince ayrıntısına kadar özel olarak imal ediliyor

aktif sandalye kullananlar için bundan iyisine rastlamadım. Tek elinle tut, arabanın içine çekiver...

Not: aktif sandalye kullanımı öğrenilmesi gereken bir beceri. Daha önce bunun eğitimini alanlar kolayca kullanabilir, ama ilk kez deneyecekler mutlaka eğitim almalı. Ki, bu eğitimi firma yetkilileri bilabedel veriyor.

Üye
    jonjon Avatarı

Gerçek Adı
    GöKHaN
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:34
    Yaşadığı Yer
    Ankara/ümitköy
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    14

Bende yazmıştım bu başlıkta sen gidebilmişsin abi şanslısın.. Şu videonun sonundaki sandalyeyi nasıl bulabilirim bi bilgin varmı ?

Üye
    arif 34 Avatarı

Gerçek Adı
    Arif
    Son Giriş
    18.08-2016
    Saat
    13:02
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sandalye güzelde ! çok pahalı 10 milyar .parası olan alır.

Üye
    shukufe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    113
    Verilen Beğeniler
    168

tasarimi gorunusu muthis
    hafif olmasida isin cabasi ama ondeki kucuk tekerler varya biraz daha arasi acik olsaydi bence
    cunku tekerlekli sandalyede oturan hareket kisitli kisi duserse iyi olmaz emniyet acisindan bence boyle

Üye
    serra1962 Avatarı

Son Giriş
    10.01-2011
    Saat
    23:15
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu aracın daha doğrusu bir engelli ihtiyaç malzemesinin ödenmemesini anlıyabilen veya izah edebilecek birisi varmı içimizde
    Bu lüksmüdür Ben altın veya pırlanta göremedim araçta Veya 200 tl ye alınan sandalye ile hasta dışarıda rampa çıkabilirmi kendisi
    Ne yapılabilir ? Nasıl bir yol izlenebilir ? Bunları devlet öderse batarmı ?

Üye
    sırdaş Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

böyle bir sandalyeye sahip olmak benim için,lüks bir araca binmekten farksızdır adeta.gerçekten tek kelimeyle mükemmel

Üye
    garraro Avatarı

Gerçek Adı
    garraro
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

fuarda bende gördüm denedim,gerçekten harika bir ürün.dedim ben ne kadar çok yük taşıyormuşum
    fiyat daha makul olabilirdi ama ben 3.1 kg olana yönelecem.

Üye
    itsmylife Avatarı

Son Giriş
    08.01-2014
    Saat
    19:08
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar panthera u2 light 6 aydır kullanıyorum ..ben direk isvecten fabrikasından aldım ...isvecli arkadasım sayesinde çok daha ucuza mal ettim..

herkes panthera x kullanmak zorunda deil. panthera türkiye şartlarına daha uygun panthera u2 light modeli var
    panthera x kadar hafif ve hızlı ve daha hesaplı ben 4000 bin tl ye mal etmiştim bütün aksesuarlarıyla...

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:13
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

çok guzel sandalye, sandalyeye lafım yok, fiyatına ederine de lafım yok ama malesef ulkemiz sartlarında sıra gelmiyor.. butcemizden dolayı... aslında ilk almamız gereken öncelikli şeyi malesef arkalara atıp duruyoruz...

senelerce turizmle ugrastıgım için bazı tekerlekli sandalyedeki turistlere sordum.. ne kadar bu sandalyenin fiyatı diye? aldıgım cevap hep "bilmiyorum" oldu ilk cok kızdım ne garip adamlar insan aldıgı kullandıgı malın fiyatını bilmez mi diye sonradan ögrendim ki bilmiyorlar cunku para vermiyorlar, devlet karsılıyor.. hatta bir tanesine sordum bunu bana ver ben sana uçak biletini ve havaalanı transferini vereyim, polistende zabıt tutturayım çalındı diye, ülkene dönünce yenisini alırsın dedim ama malesef bizim(yada benim) gibi olmadıkları için kabul etmedi

Üye
    Mediha Avatarı

Gerçek Adı
    mediha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    14

Benimde gözüm bu sandalyelerde ama şimdilik fiyatı belimi büküyor.. Dün Melis'lede konuştuk bayağı ama hala ne yapacağım bilemiyorum..
    Şu anda revulıtıon kullanıyorum o sandalyemden çok memnunum ama arabaya kendim katlayıp koyamıyorum ağırlığı 11,8 kg çünkü.. Bu yüzden biraz daha özgürlük için böyle kolay katlanabilir ve hafif bir sandalye şart oldu amma velakin çook pahalı..

Üye
    nova Avatarı

Gerçek Adı
    Özgür
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:13
    Yaşadığı Yer
    bodrum/mugla
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    8

mediha;

revolutionu neden alıp arabaya koyamıyorsun mediha? Cok mu agır geliyor yoksa kapıdan sıgmıyor buyuk mu gelıyor? Karsılastıracak olursak meyra x1/x2 lerden buyuk mudur bu sandalye? Almayı dusunuyordum ama sen arabaya alamıyorum diyince sasırsım.. 10,8 kg diye biliyorum.. Arka lastikler cıkınca dahada hafifler diye tahmin ediyordum..

Askıda Üyelik
    kuşcu Avatarı

Gerçek Adı
    yılmaz
    Son Giriş
    27.01-2016
    Saat
    20:19
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim fazla tecrübem yok sandalye hakkında 5 aydır kullanıyorum. fakat resimde gördüğüm kadarıyla.büyük tekerlekleri siboplu . düşünün sahilde, yürüyüş parkında vs geziyorsunuz yani herhangi bir meteryalin lastiğe battığını patladığını düşünün?dolma tekerlek olsa daha iyi olurdu..muhtemelen ayakları koyduğun yer ayarlana bilir.ayarlanmıyorsa önüne cıkan portakal büyüklüğünde engeli geçmek için bol manevra yapman gerek.bana ihtiyaçtan çok lüx geldi.ben imalatcıdan aldım 300 tl ye cok amaçlı gayet kullanışlı..birde yakıtı az yarım ekmekle çalışıyor ötv yok kdv yok 10.000 bakımı yok.yokta yok.alan arkadaşlar iyi günlerde kullansın..

Üye
    fgrsu Avatarı

Gerçek Adı
    Figen
    Son Giriş
    07.06-2016
    Saat
    19:21
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 5-6 senedir gerçek anlamda bir aktif sandalye arıyordum bulamamıştım çünkü 14 senelik bir aktif sandalye kullanıcısı olarak söylüyorum ki panthera ile buluşana kadar şu anda senelerdir denediğim hiç bir sandalye tam anlamıyla aktif değildi
    2.5 kg olan için ekonomik durumum yetmediğinden 4.5 kg olanı aldım 4-5 aydır kullanıyorum ve çok memnunum kesinlikle öneriyorum

Üye
    freee Avatarı

Gerçek Adı
    akın
    Son Giriş
    05.12-2016
    Saat
    10:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul/kadıköy
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    fuarda bu ürün vardı.fakat bu ürünler nedense türkiyeye geldimi bi o kadar pahalı ve bi o kadarda alınması güç.Anca görmekle yetiniyoruz.